0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПОМОЩ - температура след трансфер
« -: Ноември 23, 2006, 09:19:27 am »
Мина трансфера, но още докато чаках в чакалнята да започне, усетих, че нещо не е наред. Вкъщи измерих 37 г радуса температура, чувствителна кожа, леееки болки в ставите, абе грипно усещане.
През нощта в 1 се събудих от студ, мерих температура - 37.5. Пих втория фервекс. Сега усещам, че пак се вдига, пак е чувсвтителна кожата и пак съм убедена, че това си е грип. И умирам от яд в момента. Е може ли точно сега да ме удари грип? Ми то си е направо провал на инвитрото! Притеснена съм. А и не знам какво да пия. Док е зает, не вдига, но ми каза вчера, че е много лошо, ако започна да вдигам температура....

Притеснена съм. Какво да правя..
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2006, 09:28:15 am »
Много лимони, по десетина на ден. Мед. Осцилококцинум /разрешено за бременни и кърмачета/, на шест часа по едно, много витамин С - по 1500 мг на ден.
Може и да не е грип, а реакция от манипулациите. Понякога в ранна бременност се получава такава реакция с температура.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2006, 09:30:32 am »
Мила,наистина трябва да го предотвратиш-пробвай с компреси с оцет да сваляш температурата,трябва да я овладееш.Доколкото знам сега можеш да ползваш само хомеопатични лекарства.Аз лично ти препоръчвам нещо изпитано.Спираш да ядеш-ако трябва един-два дена и през половин час пий чай.Гладуването и чая ще изхвърлят грипа навън.Добави и компресите,за да  не позволяваш температурата да се вдига.Гарантирам,че ще ти мине за 1 ден така.Успех!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2006, 09:36:58 am »
Миличка,представям си колко си притеснена,но се опитай да си по-положително настроена,за да се пребориш по-лесно!Яж лимони,мед,чесън,или лук,една ампула течен аналгин ще те оправи,ама не съм сигурна,че ти е препоръчително...Грейпфрта също е много ефикасен за смъкване на температура-обира всички токсини.Наяж се с тези неща,облечи вълненки работи,завий се като баба меца за зимен сън и си мисли за бебчето хубави неща-да се изпотиш и да ти излязат токсините гадни!Оздравявай бързо...ти всъщност не си болна.защото няма да позволиш на болестта да те събори!Късмет! yahoo_17 yahoo_17
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2006, 09:40:19 am »
Куки, първо, стискам ти палци да стопираш гадния грип, докато се включа момичетата са ти писали вече основните неща. Наистина с чорапки с оцет и по китките не позволявай на температурата за се покачва, и много цитрусови плодове и течности. Ако случайно усетиш и хрема (защото в момента върлува точно такава комбинация) си загрей във фурната или на котлона морска сол (една-две шепи), готова е като ти замирише силно на йод, след това я постави в чорапче примерно и си я сложи на челото (между веждите), дръж докато се охлади. Хремета изчезва за броени часове. Успех ти желая и не се притеснявай много а действай със всички подръчни бабини рецепти и ще го пресечеш гадния грип. Успех!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2006, 09:42:00 am »
Благодаря! А фервекс мога ли да пия? то си е парацетамол с витамин С... Отивам сега да правя чай с мед и лимони. А тия чорапи какво ги правя? обувам ги накиснати с оцет? Блааа, кво ли няма да направя за тва бебе... :lol:
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2006, 09:45:50 am »
Да, обуваш ги, оцетът "изтегля" температурата. За фервекс-а не знам, но осцилокоцнинум почти съм сигурна, че ще е по-добре, но питай док пак и не се притеснявай да му звъниш, нищо че е много зает, звънни и питай специално за лекарствата.
*

    Crystal

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2006, 09:46:25 am »
Куки, чак сега видях темата ти. Моят съвет е да не пиеш аналгин. Вземи си осцилококцинум, цитросепт и яж много чесън и цитрусови плодове. До колкото знам при температура може да се пие парацетамол, защо не звъннеш в клиниката, доктор Персенска също ще може да ти каже какво да правиш ако Стаменов е зает.
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2006, 09:55:09 am »
Куки, не знам дали мога да помогна, но опитай с това, поне със сигърност няма да навреди:

Изцеждаш 2 големи лимона в топлоустойчива чаша и добавяш 2 с.л. мед (може и малко повече, ако ти е много кисело). Слагаш чашата в съд с вода на котлона и загряваш на водна баня до температура, която можеш да понасяш за пиене, но БЕЗ ДА ЗАВИРА.

Пиеш това за около 2 часа на малки глътки. Помага много в началото при първите симптоми. Ако може да намалиш храната за 2-3 дни и да ядеш повече плодове. Пий лимони с мед 2 пъти на ден.

Стискам палци да ти се размине грипа и да се похвалиш след няколко дни!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2006, 09:55:57 am »
Ако това е грип мисля, че не темпераурата е опасна, а самият вирус.
Температурата е защитна реакция на организма и мисля, че ако не е много висока, не трябва да се сваля. Обсъди го с лекар.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2006, 10:20:58 am »
Куки,в никакъв случай парацетамол.Той съдържа аспирин и вит С,а аспирина в големи дози изобщо не бива да се пие в това състояние.И то в голямо количество.
Аналгин в никакъв случай!Та той вече се спира от производство...Само осциолкокциум и много чай..Да излезе всичко навън
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2006, 10:27:40 am »
благодаря ви, момичета. ще почна осцилококциум, ако не е късно вече. температурата засега я задържам под 37,2. пия чай с лимон и мед. мъжът ми след малко ще донесе още, и май на това ще го карам днес. Зависа съм се като пашкул и само тоя момент с чорапите нещо не мога да  се престраша да го направя  8O. Док каза, че може да пия по 3-4 фервекса на ден и, ако мина 37.5, да му звъня, можело да ме пусне и на антибиотици...

Така. Засега течности и много витамин С.... Дано не се сварят ембриончетата, милите...
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2006, 10:36:42 am »
Не се завивай много-това повишава температурата.Сетих се и за акупунктурната точка за температура-външното ъгълче на нокътя на кутрето.Масажирай в продължение на 2-3 минути докато те заболи.Прави това поне,щом не ти се иска с оцета.Но той си е изпитано средство.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2006, 10:40:29 am »
Куки, не просто чай с мед и лимон, мила. Лимони 4-5 на ден поне. Ако ти е кисело, разреждай с вода или чай.
Трябва ти много вит.С. А меда си е универсално и уникално лечебно средство.

Всички сме с теб и със здраво стиснати палци!!!!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2006, 10:43:32 am »
Куки,в никакъв случай парацетамол.Той съдържа аспирин и вит С

Парацетамолът и аспиринът нямат нищо общо!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2006, 10:46:59 am »
добрее, приглъщам всякакво достойнстов и отивам да кисна чорапи с оцет. Просто днес по обяд мъжът им ще доведе някакви хора да ни оглеждат апартамента, че рефинансираме ипотечния кредит и ще влязат в спалнята при мен и сигурно от вратата ще почнат да питак къде е кацата със зелето, ама айде, ще го преживея
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2006, 10:47:18 am »
Куки, миличка - ако не искаш да си слагаш чорапки с оцет, направи нещо друго - кърпа натопена във вода с оцет, поизцеждаш я, и си я налагаш на челото - има подобно действие като чорапките...

Миличка, стискам ти всички възможни палци, и дано да пребориш гадната температура...  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2006, 10:52:44 am »
Парацетамол може. Лично съм питала лекаря си, понеже имам мигрена. Аспирин, не.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2006, 10:58:18 am »
Ама на мен док още след пункцията ми написа да пия аспирин, в малко количество, де, 100 мг но пия всеки ден още от тогава? Хм....
Момичета, благодаря ви за загрижеността. Седя си на 37.2. Е така да седи и да не се качва повече, а да се сваля, ще съм благодарна. Дано не се провали проекта точно сега, да му се невиди...
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2006, 11:01:05 am »
Много лимони, по десетина на ден. Мед. Осцилококцинум /разрешено за бременни и кърмачета/, на шест часа по едно, много витамин С - по 1500 мг на ден.
Може и да не е грип, а реакция от манипулациите. Понякога в ранна бременност се получава такава реакция с температура.
Това е най-доброто! Дори Ини споменаваше, че в началото взима ударна доза осцилококцинум, за да пресече грипа. Аз си го пия както е на описанието.
Силно стискам палци, ще се моля всичко да е наред!

lb2f
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2006, 11:02:39 am »
Тоя аспирин в малки количества, да. Но не големия аспирин.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2006, 11:03:45 am »
Абсурд, пълен абсурд, бисквитке. За какъв провал говориш??? Всичко ще бъде ок. Температурата може да е реакция от процедурата, защо си мислиш, че си хванала грип или вирус? Аз изкарах вирус за три дни, но бях доста по-зле оттова, което ти описваш!! Кога ще бъде трансфера, миличка, не е ли утре?? Моля те пиши бързо...целувки: касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2006, 11:04:58 am »
Каси, трансфера на Куки беше вчера.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2006, 11:07:56 am »
уф, сега и аз прочетох в дневника и..нещо на мен сайта ми дава, че днес е сряда...Леле, притеснявам се за куки, но си мисля, че е реакция от трансфера в такъв случай....Стискам палци до посиняване, бисквитке!!!  :balk_21: :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2006, 11:20:22 am »
Куки,аз също си мисля че температурата е от процедурата.И аз подържах 37.0-37.2 .Мислех си че се разболявам.Но все пак е хубаво че предприемаш мерки.Стискам палци :D всичко да бъде наред.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2006, 11:31:43 am »
Касик, грипче е... нали знаеш как болят стави, кожа и мускули, специфично е. За сега го крепя до 37.3 най-много. Що чай изпих, що лимони и зядох, сега чакам мъжът ми с втора серия..

Благодаря ви за загрижеността, момичета! :bighug:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2006, 11:35:32 am »
 Куки, миличка няма да се предаваш. Незнам дали е от трансфера, тъйкато не съм минала по този път, на ще ти кажа как да пиеш осцилококциум - Той няма да ти навреди, разрешава се при бременност и бебета.

 Слагаш две наведнъж под езика,после на всеки три часа още едно и така до вечерта. На следващия ден пиеш по едно на шест часа.
Яж колкото можеш повече, цитруси, мед и чай.

Споко всичко ще е наред. Нали сме адашки, ние никога не се предаваме пред разни грипове.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2006, 11:50:19 am »
Благодаря ви!!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2006, 12:04:31 pm »
Куки, и много течности. Те също свалят температурата. Прегръдка и вярвам, че всичко ще е наред, проектът ще е успешен!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2006, 12:10:59 pm »
Куки, мила, стискам палци да овладееш грипа по-бързо. За да можеш да погълнеш повече витамини - направи си фреш от портокал, грейфрут и лимон...все пак е по-лесно да го изпиеш на сок. Ако можеш - 3-4 пъти на ден, но и хапвай по нещо, за да не ти се раздразни стомаха. Успех миличка :bighug:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2006, 13:47:42 pm »
Куки, стискам ти палци да се размине бързо.
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2006, 15:14:45 pm »
Момичета, да не дърпам дявола за опашката, ама май го закрепихме на 37 за момента. Що чай изпих, що мед изядох.. Както ини ми каза, направих и ударния осцилококцинум. Едва се спрях да не гаврътна и трета капсулка, то вкусно бе!!

 :balk_121: рапорт даден. и още веднъж благодаря!
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2006, 15:20:27 pm »
 :balk_103: Така де, на един грип ли ще се дадеш! :balk_50:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2006, 15:58:25 pm »
Браво, coookie ! :D
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2006, 16:12:58 pm »
 Много се радвам, че се чувстваш по-добре. Дръж се и продължавай с осцилококциума и ще се оправиш.

Ще го тръшнеш грипа.  :fighting:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2006, 18:46:04 pm »
Cookie, вярвам, че ще успееш. Може и да си настинала, докато си лежала при трансфера. Може и ако си напрегната, от там се вдига температура до 37,5. От каквото и да е ще се прибориш! Лично аз както са ти писали момичетата слагам мокри кърпи-напоени с оцет и вода в съотношение 1:2, на челото, ръцете и краката. Като се затоплят от температурата пак ги мокря и наново. Може освен в чая да изяждаш и по 1 лъжица мед от време на време като я смучиш. Ако те заболят сливиците ще ти кажа ефикасен лек. Но до там няма да се стигне! Спомням си и аз имах такава температура след трансфера и писах на д-р Мели, тя ме успокои много, може и от утрогестана да е. Целувки от мен и МНОГООООООО КЪСМЕТ. yahoo_17
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2006, 19:00:49 pm »
Благодаря ти, Риба!Аз съм доста отчаяна в момента, док каза, че ако е вирус, има огромен шанс за неуспех, защото организмът се бори срещу чуждите тела и може да изхвърли и ембрионите.. Нямам вече температура, но ми се плаче много...
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2006, 19:04:52 pm »
И аз след трансфера бях с температура. Не е застрашаващо ако такава температура се задържи няколко дни. Това е от процедурата. Въобще обаче не ти препоръчвам аспирин.
И аз се безспокоях и се чудех какво ми е, като на всичко отгоре бях подута (с корем като във 3-ти месец). Спокойно. При мен всичко се оказа със щастлив край. Няма причина да мислиш че при теб ефектът ще е различен. Успех!
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2006, 19:52:25 pm »
Благодаря ви, момичета... а защо така ме боли кожата? грипни са тия симпоми, от това ме е страх - да не е вирус и да се мобилизира имунната система и да унищожи и ембрионите. Иначе температурата варира макс до 37.2 за сега.. Ама казвате, че може и от трансфера да е, така ли..  Ох, дано да сте прави, Хида, радвам се за теб! Благодаря!

Само да не е вирус, само да не  е вирус.. как да го разбера..
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2006, 20:00:14 pm »
Куки, няма да се предаваш :)На такъв слънчев човек като теб не може да му се случи такава гадост точно в този момент!!Стискам палци и чакам новината, че са добре ембриончетата и че растат!!
 :balk_602:

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2006, 20:11:55 pm »
Благодаря ви, момичета... а защо така ме боли кожата? грипни са тия симпоми, от това ме е страх
Само да не е вирус, само да не  е вирус.. как да го разбера..

Виж, това за кожата и при мен беше същото. Просто явно съм по-чувствителен организъм защото няколко дни ми бе такова... Имаше момичета, които станаха и си тръгнаха, естествено с трепет и очакване за резултата, но без видими физически проблеми. От групата имаше и такива, които са посещавали ин витро процедурата няколко пъти и също така не са изпитвали болка нито при пункцията, нито при трансфера. А мен ме боля. температура имах и след трансфера и след пункцията. кожата на краката ми ме дразнеше при допира на пижамата. Но ако е грип, пак не мисля че организма би отхвърлил ембрионите. Все пак за да изключиш тревогите консултирай се с лекар. Аз постоянно звънях на лекарката извършила цялата процедура по ин витрото за какво ли не... И най-важното - не се травмирай с излишни тревоги. това би могло да се окаже по-рисковано за ембрионите.
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2006, 20:35:41 pm »
Мила Куки,
не знам дали ще те успокоя,
на мен ми се случи същото.
Две-три седмици след трансфера ме хвана грип.
Само при мен беше с температура,с кашлица с кихане...
Помня че лекаря ми беше казал ако вдигна повече от
37.5 температура,тогава да пия нещо./мисля че ми беше казал "депон"/
За сега и аз ще ти предложа компреси с оцет и много лимони.
Успех ти пожелавам!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2006, 20:47:06 pm »
Ох, благодаря ви! Дано се окажете прави!  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2006, 21:42:05 pm »
Бисквитке, има два начина да разбереш дали е нещо грипно - направи си масаж на мястото между палеца и показалеца на ръцете. Ако те боли много, значи има вероятност да е настинка. При простудни заболявания там е много болезнено мястото. И другото е - нека мъжа ти ти направи лек масаж горе на раменете. Ако не можеш да търпиш - значи е простуда. Ако не ти харесват чорапките с оцет ;) можеш да си направиш вода, колкото можеш да търпиш гореща, слагаш морска сол вътре и потапяш крачета и стоиш докато поизстине водата. И можеш спокойно да пиеш парацетамол. Немците са маниаци на здравословна бременност. Аз имах ужасни мигрени и имах проблем с настинка, моята гинка тогава каза че ми е разрешена доза от 500 мг. Така че не се притеснявай да пиеш парацетамол заедно с витамин ц-то. Късмет, мила! И дано да е от трансфера, а не простуда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2006, 21:49:00 pm »
Ако не ти харесват чорапките с оцет ;) можеш да си направиш вода, колкото можеш да търпиш гореща, слагаш морска сол вътре и потапяш крачета и стоиш докато поизстине водата.
Абсурд!!!! Така са си правили домашни аборти преди половин век!В никой случай!!!


































*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #45 -: Ноември 23, 2006, 21:51:34 pm »
Не знам защо така идиотски ми излезе постинга.Исках да кажа-АБСУРД на крака в горещи легени със сол!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2006, 21:56:18 pm »
Къпането с вряла вода и кисненето във вана са абсолютно забранени, поради опасност от аборт. Но никъде не съм чела или чувала кисненето на крака в топла вода да предизвиква такова нещо. Много те моля да ми цитираш източника, ако не - ще го приема за бабини диветини.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2006, 22:09:44 pm »
"Бабини деветини"-много точно казано!Точно бабите ни са го прилагали(е,не всички,де)Ако ме питаш дали съм го чела написано с печатни букви-не съм.Както искаш го тълкувай.Само предупреждавам.Надявам се да не си го приела лично :wink:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2006, 22:22:06 pm »
  Гане, от майка знам, то пак са бабини девитини, че краката поставени в топла вода с едра сол затоплят целия организъм. По-добре да не поема този риск. Все си мисля, че е от утрогестана + доза притеснение, защото аз бях така. Понякога като се притесня повечко почвам да горя, все едно съм болна, чак зрението ми се замъглява и ми парят очите. Вдигам температура и като се успокоя ми светва и от 37,3 е вече 36,8. В Майчин дом докторите също ми казаха, че от утрогестана може да се повиши. До организъм си е всичко. След пункцията имах жестоки болки, особено при ходене до тоалетна, и след трансфера  продължиха. Беше ме е страх, че всички ембриончета ще ги изтърва, а те 4 се хванаха.
  Всичко е до вяра и спокойствие. Дълбоко в себе си бях убедена, че ще стане и стана. Душата и организма трябва да не са напрегнати.
  Бисквитке успокой се, пусни си нежна музика и си мечтай за своето дете, това ще те отпусне, а и ще му помогнеш по-здраво да се хване. Може да е смешно, но аз това правих и все си лежах! :bighug:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2006, 22:26:06 pm »
Четири ли????Отличничка!!!! :goodluck:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2006, 22:28:23 pm »
 Да, но накрая остана само едно и го загубих в 19г. с. Многоплодната бременност си е риск.
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #51 -: Ноември 23, 2006, 22:31:38 pm »
Рибке,много съжалявам,зарадвах се спонтанно и сега много ме е яд! :(
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2006, 22:36:54 pm »
 Няма нищо Ле! Така е било писано, но вече знам какво е да мърда в теб живот. Много изтърпя момченцето ми, много се бори, но...Бях щастлива като ме гъделичкаше и се смеех на глас. Понякога си безсилен.  :balk_104:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2006, 22:50:07 pm »
Рибке, Ле, не знам, аз поне не съм чувала научно обяснение, че затоплянето на краката може да предизвика такива реакции. Аз от притеснение също вдигам температура понякога. Ако организма е такъв, просто няма как да се попречи или повлияе. Да не говорим, че при силен стрес при мен излизат херпеси по устата. Ако провери първо дали реагира на масажа, ще е ясно дали е настинка или е просто прекален стрес. Важното е да е спокойна. Само ще кажа, че аз след секциото от напрежение как ще ми бият упойката се чувствах точно така - като преди грип. Цялото ми тяло се беше стегнало. Аз изпитвам ужас от игли и явно съм мобилизирала цялото си тяло, за да преодолея стреса. Иначе нямаше да могат да ми сложат упойка. Така че това също може да е реакция на организма към всякакви интервенции.
Мила мила Рибке, знам, сигурна съм, че скоро ще дойде и твоя ден и ще имаш пак какво да те гъделичка и да те кара да се смееш. Вярвам и съм убедена, че твоето бебче/та са на път!
Бисквитке, стискам много силно палци и твоите човечета да са силни и инати като мама!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2006, 23:23:21 pm »
ей момичета какви сте ми душички - чак научен спор заформихте!
Рибка, не знаех какво ти се е случило, съжалявам много много... Ама пък поне знаеш, че може и ще стане пак!
Гане, Ле, мерси за съветите! Сигурно си е реакция от трансфера, само дето гърлото мъъъъъъъъъъъъънинко ме боли, ама много малко, и леко кожата ми се е наежила такава. Ама аз съм малко паникьорка и мога да си внуша всичко. Като се почне от припадъците, с които вече съм известна, при най-малък повод ...
Чак се чувствам някаква такава глупава, че вдигнах паника цял ден с тая тема тук да седи толкова нагоре. От друга страна, дай боже да е много шум за нищо и други момичета, които минават през подобни преживявания, да имат четиво, което да ги успокои
ГУШКАМ ВИ ВСИЧКИ! :bighug: :bighug: :grouphug:

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #55 -: Ноември 23, 2006, 23:44:42 pm »
Кукинко, душинко, дръж се бейби!!! Кака Мирка е с теб :balk_21: :balk_21: :balk_21:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2006, 00:04:29 am »
  Бисквитке, относно гърлото ще ти напиша бабина рецепта. Лично на мен ми помага. Счукваш няколко скелитки чесън. Намазваш си врата, където са сливиците обилно със свинска мас. На 2 салфетчици поставяш по малко от счукания чесън и налагаш върху сливиците. Държиш 1-2 минути само, защото чесънът изгаря кожата, затова и се маже с мас. Избърсваш се, не се миеш след това. Правя го вечер преди лягане и сутрин се мия. Ако не помогне няма да навреди. :balk_104: :balk_104: :balk_104:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2006, 00:21:22 am »
Ех, Бисквитке, сега му е времето да се панираш ;) После като дойде бебо, още кво те чака :lol: Аз например се лекувам с мед и джинджифил. Има запарващ ефект на гърлото. В няколко лъжици мед се разбърква една чаена лъжица джинджифил на прах. Това нещо се смуче продължително време, докато се разтопи. Пари малко, ама много помага. Това ми е изпитана рецепта след 6 месечно боледуване от гърло. Стискаме палци ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2006, 08:50:59 am »
Късмет,момичета,Куки,най-малко едно бебенце да ти се излюпи!Рибке,ти явно лесно поемаш ембриончетата-ще стане пак,ще видиш!Гане,на теб-още едно(ама да внимаваш с топлите легени :a_cat_06: :wink:И не забравяйте за чесъна(не бъдете суетни)!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2006, 10:23:43 am »
Ле, мерси, надявам се че преди това вие ще ни зарадвате. Аз за сега почивам ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #60 -: Ноември 26, 2006, 16:39:49 pm »
 :(Миличка опитай се да прогониш гадния грип!За съжаление колкото й да се пазим не може ..около нас е пълно с микроорганизми всякакви.Аз след моето ин.витро настинах..независимо ;че си лежах вкъщи и ме хвана ужасно разстройство..беше ми гадно;защото нищо не можех друго да пия.Обади се на лек.направила ин-витрото и я попитай какво можеш да пиеш.Ако фервекса ще ти прекъсна грипа..добре!Желая ти късмет и да знаеш ;че точно когато не очакваш ще стане!Може да е и този път..не се знае?!Желая ти бързо справяне с грипа и скрошни добри новини о т теб!Стискаме ти палци !Моля се всичко да е наред!Късмет! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 preggo
didi_788
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #61 -: Октомври 07, 2015, 13:18:03 pm »
Здравейте, днес ми е 6ти ден след трансфер, и имам температура 37.1, кажете ми какво да правя, взех парацетамол и сега пратих да ми купят осцилококцинум, но може ли тази настинка и температура да доведе до фатален край и то в тези дни, в които се предполага, че ако нещо ще става ще е сега?
Не знам вече какво да си мисля, болят ме костите, а веднага след трансфера започнах да пия чайове, чесън дори ядох, но не можах да го предодвратя..................... Има ли някой забременял след t
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #62 -: Октомври 08, 2015, 06:20:09 am »
Тази е нормална и е от прогестерона. Ако се вдигне над 37,4, тогава вземи мерки. Което не пречи да хапваш още чесън, лимони и такива - природни "лекарства".
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #63 -: Октомври 08, 2015, 09:54:48 am »
Снощи се дигна 37.5 никак не можех да я сваля, накрая с парацетамол. Но аз си пия лекрствата още от деня след пукцията, защо точно сега се прояви тази реакция, ако казваш, че е от прогестерона? Днес нямам температура, но дано тази, вчера не е била фатална! :(
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #64 -: Октомври 08, 2015, 11:15:31 am »
Здравей, аз от момента на транссфер, а и през бременностите винаги съм била с леко завишена температура, която на моменти е спадала , но се покачваше пак до към 37, 2 -37,4. Аз го отдавах също на прогестерона, така че ако е само тя, не се притеснявай, но за твое успокоение се кансултирай с лекар.Успех.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #65 -: Октомври 08, 2015, 11:55:08 am »
Благодаря ви момичета, дано се размина и всичко да е наред! :)