0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2006, 20:11:55 pm »
Благодаря ви, момичета... а защо така ме боли кожата? грипни са тия симпоми, от това ме е страх
Само да не е вирус, само да не  е вирус.. как да го разбера..

Виж, това за кожата и при мен беше същото. Просто явно съм по-чувствителен организъм защото няколко дни ми бе такова... Имаше момичета, които станаха и си тръгнаха, естествено с трепет и очакване за резултата, но без видими физически проблеми. От групата имаше и такива, които са посещавали ин витро процедурата няколко пъти и също така не са изпитвали болка нито при пункцията, нито при трансфера. А мен ме боля. температура имах и след трансфера и след пункцията. кожата на краката ми ме дразнеше при допира на пижамата. Но ако е грип, пак не мисля че организма би отхвърлил ембрионите. Все пак за да изключиш тревогите консултирай се с лекар. Аз постоянно звънях на лекарката извършила цялата процедура по ин витрото за какво ли не... И най-важното - не се травмирай с излишни тревоги. това би могло да се окаже по-рисковано за ембрионите.
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2006, 20:35:41 pm »
Мила Куки,
не знам дали ще те успокоя,
на мен ми се случи същото.
Две-три седмици след трансфера ме хвана грип.
Само при мен беше с температура,с кашлица с кихане...
Помня че лекаря ми беше казал ако вдигна повече от
37.5 температура,тогава да пия нещо./мисля че ми беше казал "депон"/
За сега и аз ще ти предложа компреси с оцет и много лимони.
Успех ти пожелавам!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2006, 20:47:06 pm »
Ох, благодаря ви! Дано се окажете прави!  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2006, 21:42:05 pm »
Бисквитке, има два начина да разбереш дали е нещо грипно - направи си масаж на мястото между палеца и показалеца на ръцете. Ако те боли много, значи има вероятност да е настинка. При простудни заболявания там е много болезнено мястото. И другото е - нека мъжа ти ти направи лек масаж горе на раменете. Ако не можеш да търпиш - значи е простуда. Ако не ти харесват чорапките с оцет ;) можеш да си направиш вода, колкото можеш да търпиш гореща, слагаш морска сол вътре и потапяш крачета и стоиш докато поизстине водата. И можеш спокойно да пиеш парацетамол. Немците са маниаци на здравословна бременност. Аз имах ужасни мигрени и имах проблем с настинка, моята гинка тогава каза че ми е разрешена доза от 500 мг. Така че не се притеснявай да пиеш парацетамол заедно с витамин ц-то. Късмет, мила! И дано да е от трансфера, а не простуда.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2006, 21:49:00 pm »
Ако не ти харесват чорапките с оцет ;) можеш да си направиш вода, колкото можеш да търпиш гореща, слагаш морска сол вътре и потапяш крачета и стоиш докато поизстине водата.
Абсурд!!!! Така са си правили домашни аборти преди половин век!В никой случай!!!


































*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #45 -: Ноември 23, 2006, 21:51:34 pm »
Не знам защо така идиотски ми излезе постинга.Исках да кажа-АБСУРД на крака в горещи легени със сол!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2006, 21:56:18 pm »
Къпането с вряла вода и кисненето във вана са абсолютно забранени, поради опасност от аборт. Но никъде не съм чела или чувала кисненето на крака в топла вода да предизвиква такова нещо. Много те моля да ми цитираш източника, ако не - ще го приема за бабини диветини.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2006, 22:09:44 pm »
"Бабини деветини"-много точно казано!Точно бабите ни са го прилагали(е,не всички,де)Ако ме питаш дали съм го чела написано с печатни букви-не съм.Както искаш го тълкувай.Само предупреждавам.Надявам се да не си го приела лично :wink:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2006, 22:22:06 pm »
  Гане, от майка знам, то пак са бабини девитини, че краката поставени в топла вода с едра сол затоплят целия организъм. По-добре да не поема този риск. Все си мисля, че е от утрогестана + доза притеснение, защото аз бях така. Понякога като се притесня повечко почвам да горя, все едно съм болна, чак зрението ми се замъглява и ми парят очите. Вдигам температура и като се успокоя ми светва и от 37,3 е вече 36,8. В Майчин дом докторите също ми казаха, че от утрогестана може да се повиши. До организъм си е всичко. След пункцията имах жестоки болки, особено при ходене до тоалетна, и след трансфера  продължиха. Беше ме е страх, че всички ембриончета ще ги изтърва, а те 4 се хванаха.
  Всичко е до вяра и спокойствие. Дълбоко в себе си бях убедена, че ще стане и стана. Душата и организма трябва да не са напрегнати.
  Бисквитке успокой се, пусни си нежна музика и си мечтай за своето дете, това ще те отпусне, а и ще му помогнеш по-здраво да се хване. Може да е смешно, но аз това правих и все си лежах! :bighug:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2006, 22:26:06 pm »
Четири ли????Отличничка!!!! :goodluck:
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2006, 22:28:23 pm »
 Да, но накрая остана само едно и го загубих в 19г. с. Многоплодната бременност си е риск.
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #51 -: Ноември 23, 2006, 22:31:38 pm »
Рибке,много съжалявам,зарадвах се спонтанно и сега много ме е яд! :(
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2006, 22:36:54 pm »
 Няма нищо Ле! Така е било писано, но вече знам какво е да мърда в теб живот. Много изтърпя момченцето ми, много се бори, но...Бях щастлива като ме гъделичкаше и се смеех на глас. Понякога си безсилен.  :balk_104:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2006, 22:50:07 pm »
Рибке, Ле, не знам, аз поне не съм чувала научно обяснение, че затоплянето на краката може да предизвика такива реакции. Аз от притеснение също вдигам температура понякога. Ако организма е такъв, просто няма как да се попречи или повлияе. Да не говорим, че при силен стрес при мен излизат херпеси по устата. Ако провери първо дали реагира на масажа, ще е ясно дали е настинка или е просто прекален стрес. Важното е да е спокойна. Само ще кажа, че аз след секциото от напрежение как ще ми бият упойката се чувствах точно така - като преди грип. Цялото ми тяло се беше стегнало. Аз изпитвам ужас от игли и явно съм мобилизирала цялото си тяло, за да преодолея стреса. Иначе нямаше да могат да ми сложат упойка. Така че това също може да е реакция на организма към всякакви интервенции.
Мила мила Рибке, знам, сигурна съм, че скоро ще дойде и твоя ден и ще имаш пак какво да те гъделичка и да те кара да се смееш. Вярвам и съм убедена, че твоето бебче/та са на път!
Бисквитке, стискам много силно палци и твоите човечета да са силни и инати като мама!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2006, 23:23:21 pm »
ей момичета какви сте ми душички - чак научен спор заформихте!
Рибка, не знаех какво ти се е случило, съжалявам много много... Ама пък поне знаеш, че може и ще стане пак!
Гане, Ле, мерси за съветите! Сигурно си е реакция от трансфера, само дето гърлото мъъъъъъъъъъъъънинко ме боли, ама много малко, и леко кожата ми се е наежила такава. Ама аз съм малко паникьорка и мога да си внуша всичко. Като се почне от припадъците, с които вече съм известна, при най-малък повод ...
Чак се чувствам някаква такава глупава, че вдигнах паника цял ден с тая тема тук да седи толкова нагоре. От друга страна, дай боже да е много шум за нищо и други момичета, които минават през подобни преживявания, да имат четиво, което да ги успокои
ГУШКАМ ВИ ВСИЧКИ! :bighug: :bighug: :grouphug:

Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #55 -: Ноември 23, 2006, 23:44:42 pm »
Кукинко, душинко, дръж се бейби!!! Кака Мирка е с теб :balk_21: :balk_21: :balk_21:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #56 -: Ноември 24, 2006, 00:04:29 am »
  Бисквитке, относно гърлото ще ти напиша бабина рецепта. Лично на мен ми помага. Счукваш няколко скелитки чесън. Намазваш си врата, където са сливиците обилно със свинска мас. На 2 салфетчици поставяш по малко от счукания чесън и налагаш върху сливиците. Държиш 1-2 минути само, защото чесънът изгаря кожата, затова и се маже с мас. Избърсваш се, не се миеш след това. Правя го вечер преди лягане и сутрин се мия. Ако не помогне няма да навреди. :balk_104: :balk_104: :balk_104:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #57 -: Ноември 24, 2006, 00:21:22 am »
Ех, Бисквитке, сега му е времето да се панираш ;) После като дойде бебо, още кво те чака :lol: Аз например се лекувам с мед и джинджифил. Има запарващ ефект на гърлото. В няколко лъжици мед се разбърква една чаена лъжица джинджифил на прах. Това нещо се смуче продължително време, докато се разтопи. Пари малко, ама много помага. Това ми е изпитана рецепта след 6 месечно боледуване от гърло. Стискаме палци ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #58 -: Ноември 24, 2006, 08:50:59 am »
Късмет,момичета,Куки,най-малко едно бебенце да ти се излюпи!Рибке,ти явно лесно поемаш ембриончетата-ще стане пак,ще видиш!Гане,на теб-още едно(ама да внимаваш с топлите легени :a_cat_06: :wink:И не забравяйте за чесъна(не бъдете суетни)!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: ПОМОЩ - температура след трансфер
« Отговор #59 -: Ноември 24, 2006, 10:23:43 am »
Ле, мерси, надявам се че преди това вие ще ни зарадвате. Аз за сега почивам ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю