0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #60 -: Ноември 22, 2006, 00:35:13 am »
Момичета, стимулацията ми е с Декапептил- 1бр и Гонал Ф- 2бр на ден. Поставям си ги в нас и в листовката на Гонала прочетох, че при предписание за повече от една инжекция може сухото вещество да се разтвори в един разтворител и така да се бият две дози с една инжекция. Правилно ли съм разбрала, или трябва за всяка доза да се използва отделен разтворител, т. е. да се сложат 2 инжекции?
*
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #61 -: Ноември 22, 2006, 07:20:20 am »
Правилно ли съм разбрала, или трябва за всяка доза да се използва отделен разтворител, т. е. да се сложат 2 инжекции?
За всеки случай попитай в клиниката където правиш опита!  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #62 -: Ноември 22, 2006, 07:45:28 am »
Успех на всички момичета в АРТ процедури!!!! :D
*
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #63 -: Ноември 22, 2006, 08:42:55 am »
Ирка, при мерионала от акушерките знам, че за две инжекции може да се ползва един разтворител. Сигурно е идентично и при гонала, но за всеки случай питай акушерките в клиниката.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #64 -: Ноември 22, 2006, 09:22:11 am »
Благодаря, момичета. Тази сутрин се обадих в болницата и ми казаха, че няма проблем да ги разтворя. Спестих си едно боцване. :D Много е хубаво усещането, че парвиш нещо такова, че си с няколко крачки по- близо до крайната цел. Дори и замайването след инжекциите ме кара да се чувствам жива... да се чувствам майка... Момичета, пожелавам си след месец да се отчитаме тук с положителните тестове, а след още няколко да броим бебчетата в коремите.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #65 -: Ноември 22, 2006, 10:03:33 am »
Момичета, много късмет ви желая и силно стискам палци да успеете!
*
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #66 -: Ноември 22, 2006, 11:46:34 am »
Чудя се защо на едни изписват Гонал а на други Диферелин 8O Явно касата определя, но едва ли е без значение. Аз бях на ин витро, но без Гонал. Чудя се дали на всички се бие дозата Прегнил?
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #67 -: Ноември 22, 2006, 12:12:52 pm »
Hida -  не е точно така - док от клиника по стерилитет ти дава направлението за кандидатстване по касата ,
 Прегнил се слага 35-38 ч преи пункция - или преди инсе
 Декапептила е с цел да се  предпази от преждевременен ЛХ пик и е с цел подтискане дейността на хипофизата
А  Гонала е синтетичен гонадотропин - -по-скъпичък е , но е по - резултативен  и ма и уринарни като Меногон, Мерионал<Менопур и т,н, - това вече твоя док ще прецени какво да впише в документите ти за кандисатстване
 Успех
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #68 -: Ноември 22, 2006, 14:49:10 pm »
Здравейте и успех на всички момичета, които са в процедура или им предстои такава!
Аз започнах в есенната тема и ще завърша във зимната :D
Пункцията мина - извадихме 10 яйчица от които 8 се оплодиха :D перфектни и добре развиващи се!
Върнахме три, а останалите замразих - до тук добре.
НО (винаги има НО нали :( ) се получи хиперстимулация и сега имам ужасни болки в корема и кръста (поради увеличение на яйчниците) и днес ходих пак в клиниката и ми "фраснаха" 4 ципрофлоксацина!
Поне ме увериха, че това не намалява шансовете ми за успех!
това е засега...
Прегръщам ви силно и ви желая всичкия КЪСМЕТ на света!
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #69 -: Ноември 22, 2006, 15:42:55 pm »
Момичета, разпръсквам КЪСМЕТ над зимната серия!

 :blowingdust: :blowingdust2: :bfp1: stork-girl :babbycarrage:

И бързо скоро да се отчитате в темата за бременностите!
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #70 -: Ноември 22, 2006, 20:49:32 pm »
Мацки, много късмет на всички! Имате едни стиснати палци от мен!
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #71 -: Ноември 23, 2006, 00:18:04 am »
Момичета, има ли някой с положителен резултат след хиперстимулация?
И кое точно се опраделя за хиперстимулация? Около 15 фоликула или над 20?
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #72 -: Ноември 23, 2006, 00:47:25 am »
Дари, над 20 по принцип. Но има момичета с по 20 извадени яйцеклетки, които не са имали симптоми на хиперстимулация. Ако имаш притеснения, говори с док. Стискам палци всичко да е ок.

lb2f
*
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #73 -: Ноември 23, 2006, 01:11:05 am »
Момичета, има ли някой с положителен резултат след хиперстимулация?
И кое точно се опраделя за хиперстимулация? Около 15 фоликула или над 20?
Дари, аз, но моята беше вторична, след трансфер. Не е до бройката на фоликулите, понякога са много, но не се получава хипер. До организъм е. Важно е състоянието да се следи от доктор в клиниката по репродукция.
Успех!!!
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #74 -: Ноември 23, 2006, 10:48:08 am »
При мен извадиха 14 яйцеклетки. Имам подуване на корема, но не е много.
Доктора ми прелива Хемохес, точно поради издуването. И естрадиола беше доста висок.
Ако изхода на трасфера е бил предрешен, не мисля че Стаменов, би предприел трансфер въпреки всичко

Нека Куки сподели, тъй като и при нея бройката беше толкова
« Последна редакция: Ноември 23, 2006, 10:49:56 am от darilka »
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #75 -: Ноември 23, 2006, 12:04:02 pm »
Според мен дори да се получи хиперстимулазия, ако се следи внимателно от лекар може всичко да приключи благополучно.

аз имах 14 фоликула, 11 се оплодиха, вчера върнахме 6.
док вливаше Хес и Рингер в понеделник, след пункцията, като и във вторник и вчера ,преди трансферая, за да се предотврати евентуална хиперстимулация. Може би съм си внужила, но имах някакъв лек дискомфорт на корема, но издуването си е чиста сланинкая, а и се чувстам неудобно сега да си гълтам корема и да се правя на много плоска - нещо, което никога не съм била в корема  :D

Заедно с мен на подобни вливания бяха още две момичета - едното беше с около 16 фоликула, а другото с 23, но и двете не се оплакваха от хиперстимулация, което ме кара да мисля, че подобна превантивна мярка има ефект.. Доколкото разбрах, тези вливания се правят на жени с повечко фоликули.


дано да съм помогнала :-)
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #76 -: Ноември 23, 2006, 12:20:12 pm »
Имам приятелка, която забременя при хиперстимулация след пункцията, преди трансфера.
Иначе отчетът от мен - сутринта се пунктирах, но не с пълна упойка, защото има остатъчен секрет в носоглътката вследствие на настинка от преди 3 седмици. Бях с някаква местна упойка, всичко усещах, но нямах болки. През цялото време се шегувахме с екипа. Искам да изкажа огромна благодарност на клиниката на д-р Владимиров - страхотни хора, ужасно внимателни и много мили :D. Извадиха ми 8 яйцеклетки. Сега чакам.
Успех на всички :bfp:
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #77 -: Ноември 23, 2006, 12:28:49 pm »
IMPREZA! УСПЕХ! Успешно делене на мъничетата и успешно мътене от тук нататък!!  :bfp1: :bhcontract:
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #78 -: Ноември 23, 2006, 12:30:21 pm »
Успех, impreza! Чакаме добри новини и от тебе  :D

lb2f
*
Re: Не е ли време за зимната серия...
« Отговор #79 -: Ноември 23, 2006, 12:37:13 pm »
 Стискам ти палци Импреза, ще чакам с нетърпение да се похвалиш  :bfp1:preggo