0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #360 -: Март 18, 2011, 14:59:35 pm »
margopetrova вярно е доста е солено, но ние решихме да дадем на фирма тъй като е по специфично да се превежда медицинска терминология, сакън нещо да не се обърка че тогава ще се побъркам  :D
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #361 -: Март 18, 2011, 16:57:46 pm »
margopetrovaнай-евтината карта е 25тл. всяко минаване идва около по 5тл.
Много е важно къде се намираш в Истанбул. От някой квартали до болницата няма как да минеш освен по магистралата им ,Аз където съм била не ми се е налагало, само за влизане и излизане .Имат невероятна инфраструктура обаче няма как да я опознаеш за ден два.
Никаква легализация не искат. Когато аз отидох за първи пит ,нямаше никаква информация за болницата и бях абсолютно неподготвена носех си само свидетелството за брак и то на български. Те намират начин да разберат дали е истинско ,Просто за тяхно удобство го преведи.Аз дори нямах време да мисля от България какво да подготвя и какво не .Хубаво е ако имате някакви специфични заболявания може и да не са във връзка с забременяването да им ги кажете или да им покажете мед.документ.
Ще ви питат от колко год.нямате деца .Правени ли са опити преди това .Ако да евентуално защо не естанало .Някакви геникологични операции.Ако имате епикризи от тези заболявания и такива работи Ако са ви преведени документите за тях е по-удобно иначе вие ще се мъчите да им го обеснявате на англииски.
Пак се повтарям Кюбра ще намери начин да ви усигори превод .
« Последна редакция: Март 18, 2011, 17:12:48 pm от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #362 -: Март 18, 2011, 17:01:53 pm »
margopetrovaнай-евтината карта е 25тл. всяко минаване идва около по 5тл.
Много е важно къде се намираш в Истанбул. От някой квартали до болницата няма как да минеш освен по магистралата им ,Аз където съм била не ми се е налагало, само за влизане и излизане .Имат невероятна инфраструктура обаче няма как да я опознаеш за ден два.
Много благодаря! Значи една карта като за начало ще свърши работа!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #363 -: Март 18, 2011, 17:16:09 pm »
Ами да, Когато отидеш там и за ден два ,три ще се ориентирате и вече сами ще прецените .
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #364 -: Март 18, 2011, 21:27:37 pm »
margopetrova аз питах адвокат и той каза, че документите трябва да се преведат и легализират във фирма за преводи и легализация, относно свидетелството за брак се вади дубликат от общината и се носи за превод и легализация,дубликат издават в общината към която сте се женили.

Абе момичета, защо се вкарвате в разни филми?!... Питайте в клиниката, а не адвокати.
И четете по-назад в темата тези, които са утъпкали пътечката :wink: Ще ви спестят доста лутане. Когато аз тръгвах за Турция имаше едва половината от тази информация и пак ми помогна много. Просто четете :)

"Легализация" означава нещо точно определено - заверка от официална държавна институция. Става мнооого бавно и струва много пари. Съответно (и за щастие) се изисква само от официални институции в другата държава.
До сега не съм чула клиниките да искат легализация. Ако греша, нека момичетата ме поправят. Поне Мемориал със сигурност не искат. Не се набутвайте да я правите!! Със спестените левчета може да почерпите :D  Една офциална бланка на преводач ви е напълно достатъчна.

За изследванията превод е желателен, а не задължителен. Той е само във ваша полза, защото улеснява лекуващия ви лекар. Не ви задължават да занесете преводи, в клиниката все ще намерят някой, да преразкаже написаното от български. Но аз лично не бих рискувала - може за едни спестени 50-60лв. от превод, да се пропусне нещо, което при процедурата да ви струва стотици...
Освен това, спестява време при консултацията - няма да си разказвате историята от А-Б и ще можете повече да питате и обсъждате (колкото и да са търпеливи, все пак нямат цял ден само за вас :wink:)
Естествено, не се налага да превеждате абсолютно всчики изследвания. Предполага се, че сте достатъчно ориентирани да прецените, кои са важни и кои можете да спестите. :)


margopetrovaнай-евтината карта е 25тл. всяко минаване идва около по 5тл.

zarina, изглежда, че са намалили таксата.. Когато ние минавахме, картата беше 20ТЛ (и можеше да се допълва мин. по 20). Не помня колко беше растоянието м/у границата и града, но едно зареждане ни стигна за три минавания. Затова втория път вкарахме повече лири и не сме му мислили нататък :)
Имаш ли представа, по всички бензиностанции около магистралата ли може да се зарежда картата или само на някои, като този Шел?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #365 -: Март 19, 2011, 09:02:37 am »
margopetrovaНе гарантирам че думите са ми абсолютна истина но когато минах границата спряхме на първата бензиностанция ,която не беше шел а друга от там ни казаха че само от шел можем да я закупим. Може би в града би се купила от всякъде,не ми се е налагало .И ние я ползвахме 3пъти и остана май за още 2минавания.Но на нас ни казаха от щел че най-евтината карта е 25тл. Това няма голямо значение защото ако едно минаване е около5тл то тогава сам си правиш сметка за колко ще си вземеш според преминаванията.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #366 -: Март 19, 2011, 16:10:37 pm »
Момичета, мисля, че бъркате понятията превод от заклет преводач (фирма) и легализация. Мисля, че важното е в този случай преводите да са направени от фирма, а не от вас или някой ваш познат и да са на бланка, с печат на фирмата и подпис на преводача, но за легализация силно се съмнявам, че е нужна. Проверете отново, за да не се окаже, че си хвърляте парите на вятъра!

Желая успех на всички вас!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #367 -: Март 19, 2011, 18:13:53 pm »
Момичета, благодаря ви много! Дадохте ценни пояснения!  :)
Продължавам да следя темата, надявам се че след 45 дни при мен нещата с щитовидната жлеза да се нормализират и да си запиша час, И сега като казах час се сещам, че имам още една неяснота как точно да стане записването на часа , в смисъл колко време по-рано трябва да запиша часа? Защото аз не мога да съм съвсем сигурна кога ще ми дойде цикъла и ако запиша седмица или две по-рано час може и да не улуча? Вие как записахте час?  :oops:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #368 -: Март 19, 2011, 18:29:32 pm »
Практиката е следната .Сега когато ти дойде започваш прием на контрацептиви те фиксират цикъла ти .Има 21 таблетки започва се приема най-късно на 4ден от него.Цикъла ще ти дойде от 2 до 4дни след спирането на лекарствата .Така фиксираш датата с плюс минус 2,3дни. Когато започнеш приема на таблетки се обаждаш в клиниката и смяташ горе долу 21дена и ошще 2,3 дни и така определящ евентуална дата за следваш цикъл
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #369 -: Март 19, 2011, 19:28:40 pm »
Практиката е следната .Сега когато ти дойде започваш прием на контрацептиви те фиксират цикъла ти ....

Zari, не е задължително. По-назад в темата и други момичета бяха писали, че не са приемали контрацептиви преди процедурата. Това лекарят преценява.
Обикновено първият път се отива само за консултация (събеседване) и общ преглед, който тук се нарича "първичен". Затова се избира някакъв произволен ден, по-скоро съобразен с удобно време за пътуване. Час за консултацията трябва да си запишете по-отрано, ако държите на определен лекар. Ако бързате и не държите на лекар, може и само един-два дни по-рано.

След като вече има направена уговорка, че ще започвате процедура, тогава можете да се вземете час дори от едния ден за следващия, това не е проблем. Става и с обаждане по телефона на този, който ви е даден като лице за контакти (пр. акушерката, която говори български).

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #370 -: Март 19, 2011, 19:49:27 pm »
Да всички варианти са възможни .Аз съм го правила и без и със контрацептиви. Но маргопетрова сподели че въобще незнае кога ще и дойде.Така и казвам как горе долу да си фиксира някаква дата а пък и те самите го препоръчват.
Може въобще да не ходи за първичен преглед а направо да си отиде за процедурата .
Аз никога не съм ходила за първичен преглед т.е. никога не са ме викали за това .Преглеждат ме в деня когато съм в цикъл. Те искат дата някаква за да могат все пак да те вкарат в някакъв график и това е пак за общото удибство.
Аз дори съм убедена че ако ей така им се изтърсиш пак ше намерят начин да ти уредят среща с лекаря с който искаш да се срещнеш.


« Последна редакция: Март 19, 2011, 19:57:02 pm от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #371 -: Март 19, 2011, 20:32:07 pm »
Аз дори съм убедена че ако ей така им се изтърсиш пак ше намерят начин да ти уредят среща с лекаря с който искаш да се срещнеш.
Абсолютно вярно :D

Може въобще да не ходи за първичен преглед а направо да си отиде за процедурата .
Аз никога не съм ходила за първичен преглед т.е. никога не са ме викали за това .
То и при мен се съчетаха първичният преглед със старта на процедурата, но това се получи съвсем случайно.
Ако човек иска да си спести едно ходене за първата консултация, наистина може да се пробва - да не записва час от по-рано, а да го направи на първия ден от цикъла за 2-ри или 3-ти ден. Няма да му откажат. Но това не гарантира, че ще започне процедура - ако примерно му поискат допълнителни изследвания или решат, че нещо трябва се лекува... Случаи всякакви.
А контрацептиви в никакъв случай не пийте на своя глава, само за да си улучите цикъла! Понякога са противопоказни.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #372 -: Март 19, 2011, 20:44:25 pm »
Абсолютно Птвърждавам това .  :balk_602:
Да разбира се те ще преценят дали да почнат или не .
Мен ме върнаха веднъж след като ми взеха кръв и ми иследваха хормоните ми казаха че съм закъсняла и немогат да стартират аз затова при при предишните ми ходения гледам като прокървя паля колата и газ веднага.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #373 -: Март 20, 2011, 00:03:53 am »
Относно преводите , на тях са им необходими да се информират, а не полицейски да те разследват. Преводите на изследванията ми ги направи наше момиче от форума бг-мама, студентка по медицина в Германия, срещу 6 лв. стандартна страница, за същото от фирмите за преводи ми искаха от 15-60лв. на страница наглеците , като медицинският им англ. е.... "да ме прощава софрата". Ако на някой е необходимо ще изпратя координати на лични. Останалата част от хормоналните изследвания въобще не съм си правила труда да превеждам , на първичния преглед с българския доктор и док. Гювенч издискутирахме всичко и те си направиха снемането на анамнеза в техните досиета. Нищо драматично не е имало.
Така че не се притеснявайте.
За цените на изследванията и манипулациите си питайте изрично , ако нещо ви се вижда съмнително викайте Сабрие за контрола да превежда. Имах две неприятни случки и то в деня на пункцията , за операцията на съпруга ми ни бяха уведомили за 800евро, в деня на операцията ми поискаха 1000, до края на деня ми поискаха 1200 и така тревоги , накрая извиках Сабрие отидохме в счетоводството и платих "само" 800. Но и сега докато пиша още ми е бясно, защото е свещен момент и искаш да ти е споко , не да ти цъцрят на главата за кинти.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #374 -: Март 20, 2011, 01:08:08 am »
Практиката е следната .Сега когато ти дойде започваш прием на контрацептиви те фиксират цикъла ти .
Честно казано и на мен не ми се иска да пия контрацептиви защото достатъчно хормони приемаме през време на стимулациите , а и след това!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #375 -: Март 20, 2011, 16:16:41 pm »
Практиката е следната .Сега когато ти дойде започваш прием на контрацептиви те фиксират цикъла ти .
Честно казано и на мен не ми се иска да пия контрацептиви защото достатъчно хормони приемаме през време на стимулациите , а и след това!
Мила Маргопетрова .Контрацептивът е точно за това .Незнам защо повечето момичета се плашат от тези лекарства но те са единствения начин за справяне със Синдрома на поликистозните яйчници който можеш да придобиеш точно след такава мощна стимулация. Освен това ако отидеш там и те видят на 2 или 3 ден от цикълът ти че имаш дори и една киста ще те върнат с предписанието да приемаш контрацептив.
Доста от моите близки приятелки които имаха поликистоза след 6 до 8 месечно лечение с контрацептиви веднага след това забременяха и си родиха деца. Така че непренебрегвайте тези лекарства като ги смятате за нещо много страшно.

Все пак постъпи така както ти се иска.
« Последна редакция: Март 20, 2011, 16:26:30 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #376 -: Март 21, 2011, 08:53:35 am »
Подкрепям Зарина за контрацептивите. Аз бях върната заради наличие на киста и ми предписаха Микрогинон. Освен че яйчниците почиват един месец или там колкото прецени лекарят ,той  спомага за  изчистването на неспуканите фоликули ,това че яйцеклетките започват да нарастват с равен старт също е плюс,  контрацептивът изтънява ендометриума , което пък спомага имплантирането т.е. приемът му има много положителни страни.
А и чисто практически можеш да планираш кога пътуваш и т.н.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #377 -: Март 21, 2011, 11:07:23 am »
Ето, че винаги човек има какво ново да научи! Ще се консултирам с гинеколог кой контрацептив би бил подходящ !
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #378 -: Март 21, 2011, 21:20:52 pm »
Когато има кисти, да, контрацептивите са наложителни. Но не правете генералния извод, че се прилагат винаги! Или още повече, че са полезни...
Аз съм пример за обратното - правила съм кисти само в един период от живота си - след прием на контрацептиви. Естествено, непосредствено след приема кистите ги няма, но стимулацията ги предизвиква пак и така се влиза в един омагьосан кръг на провалени опити. Без контрацептивите не съм правела кисти, нито преди, нито след стимулация.
Освен това, те се смятат за противопоказни при някои състояния,  например предразположение към тромбофилия (Фактор V Leiden). А при опити в напреднала възраст, напълно се избягват.

Вярно е, изписват се много често, но все пак - не ги взимайте, освен ако не са ви назначени лично от лекуващия лекар! Разбирам, че може това да ви струва едно пътуване повече. Може да отидете и да кажат "контрацептиви"... Така е, но пък с обратното рискувате много повече.
Изключение, може би... ако сте съвсем сигурни, че сте с поликистоза и задължително ще ви ги изпишат... Тогава преценявайте сами.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #379 -: Март 21, 2011, 21:45:18 pm »
Аз съм пример за обратното - правила съм кисти само в един период от живота си - след прием на контрацептиви. Без контрацептивите не съм правела кисти, нито преди, нито след стимулация.

Подкрепям. При мен се случи същото, но имах късмет кистата да не е хормонално активна и единствено това не провали процедурата ми.