0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #320 -: Февруари 08, 2011, 18:06:06 pm »
Сев-сев много съжалявам за това което си преживяла,не си сама и аз съм така не че това ще те успокои но моите бяха в 20 и 17 гс. Мога само да ти пожелая бързо да се въстановиш . Да събереш сили и да продължиш.
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 18:22:50 pm от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #321 -: Февруари 08, 2011, 18:59:40 pm »
Благодаря ви момичета,
Зарина при теб какъв е проблема, казаха ли ти на какво се дължи?
При мене всичко си вървеше както трябва, докато един глупак се блъсна в нас,не беше силен удар,но много се уплаших и след седмица направих аборт, лекарите мислят, че е от страх :(
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #322 -: Февруари 08, 2011, 19:34:15 pm »
Sev-sev, много съжалявам за загубата. Кураж и сила, и смело продължи напред  :bighug:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #323 -: Февруари 08, 2011, 19:37:39 pm »
sev_sev, лекарите сигурно са прави и това е много важно. По всичко изглежда, че причината е в стреса от катастрофата и има голямо значение, че тази причина е "външна". Това няма да намали болката и съжалението ти, но поне означава, че следващия път всичко ще бъде наред. Просто това е било лош късмет, който е отминал. Здравословно не е имало проблем, което означава, че имаш всички шансове за една успешна следваща бременност.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #324 -: Февруари 09, 2011, 16:39:29 pm »
Севче - не е истина, как.... не мога да се съвзема .. така ти се зарадвах...ей лошотиите нямат край...думи нямам...

Дано съумеете да преодолеете шока и да си направите най-прекрасните бебенца на света - желая ти го от цялото си сърце!!! Целувам те , бъди силна!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #325 -: Февруари 09, 2011, 18:29:31 pm »
Благодаря ви момичета опитвам се да мисля позитивно :(
Дано пак да имаме шанс, вече ме е страх, незнам дали ще открият нещо :(
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #326 -: Февруари 09, 2011, 18:49:30 pm »
Sev - успех и от мен!
Шнасът е много голям отново да стане, така че късмет! :crossfingers:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #327 -: Февруари 10, 2011, 13:14:46 pm »
sev_sev :(, много съжалявам мила,желая ти да си много силна, следващият опит да е успешен и скоро да се радваш на твоето бебче.Златето(били сте заедно в Мемориал) ми каза за катастрофата, но не знаех, че си ти-прегръщам те и ти желая много сили и бързо възстановяване

За PGD е вярно-в Мемориал превеждах на една БГ двойка,изпратена точно за PGD.Д-р Гювенч им обясни, че се прави само по изрични показания и само ако има повече ембриони, защото се смята, че може да стопира или да наруши развитието на ембрионите

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #328 -: Февруари 10, 2011, 16:29:16 pm »
Благодаря ти mozzi дано следващия ни опит да е успешен :(
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #329 -: Февруари 10, 2011, 17:34:55 pm »
Някой правил ли е инвитро в Medicana Internacional beylik duzu - Istanbul. Ако имате някаква информация моля да споделите, ще бъда благодарна на всеки който ми отговори.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #330 -: Февруари 10, 2011, 20:46:40 pm »
sev_sev, съжалявам за загубата ви, желая ти от все сърце следващия път да нямаш препятствия и да гушнеш своята рожба.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #331 -: Февруари 21, 2011, 21:07:47 pm »
Момичета, по време на процедурата къде отсядахте в Истамбул. На хотел или квартира? На хотел предполагам, че ще е доста скъпичко. Ще се радвам ако споделите.
« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 21:09:25 pm от dani_la »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #332 -: Февруари 22, 2011, 11:36:01 am »
Чета ви от доста време. Не е ли по-изгодно да се вземе някакво помещение под наем, от колкото да отсядате на хотел? Едва ли един наем ще е повече от 700-800 лири, докато на хотел за вечер се плаща средно 100 лири.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #333 -: Февруари 22, 2011, 18:42:28 pm »
Квартира под наем може да си намериш чрез познати, които или живеят там, или знаят добре турски и имат някакви контакти.
Изглежда не се предлагат много такива квартири, защото моите опити като "случаен потребител" дадоха отрицателен резултат - или цената излизаше повече от 10-15 нощувки на хотел (при мен 100$, не TL), или ми трябваше много добър турски, за да се спазаря по телефона :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #334 -: Февруари 22, 2011, 19:58:19 pm »
В Турция всичко е въпрос на пазарене, един вид традиция се явява. И няма нищо срамно, иначе ще платиш много по-висока цена от реалната. :)
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #335 -: Февруари 22, 2011, 20:34:54 pm »
Да, така е, имам приятели от Истанбул, от половин година живеят в Бургас и те са ми казали за пазаренето за всякакви стоки. А относно квартирите ти трябва човек, който добре да владее турски.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #336 -: Февруари 23, 2011, 17:19:42 pm »
Наемите за кратък период са високи навсякъде по света, дори след дълъг пазарлък цената не достига тези "очаквани" и от мен 700-800ТЛ. Този младеж Mustafa Kellekci  предлага малки апартаменти на студенти по програма Еразмус в зоната на Таксим , Харбие, Нишанташъ цените им варираха от 500 до 600 евра за месец (при наем за поне 3 месеца, отново трябва пазарлък  :wink:), отделно плащаш газ ( което е хубаво за студените месеци, защото  не е като парното в София  :wink:), ток , вода , ако искаш WiFi , кабелна ТВ. mustafa@kellekci.com http://www.studioflats.info/ GSM съм публикувала в по-ранни постове. Друг много хубав апартамент на почти двойна цена след много пазарлък е http://www.booking.com/hotel/tr/beyoglu-suites.bg.html?aid=323176;label=beyoglu-suites-wwAS_BpDwHmKIXHz108McQS6414101844;ws= , там останах за кратко защото намерих по-добра цена, а аз изкарах почти месец в Истанбул. В Бейоглу сютс имат няколко апартамента на различни цени, наистина много модерно и комфортно, но ...цената за по-дълъг период не падна много, т. е. 1050 евро.
« Последна редакция: Февруари 23, 2011, 17:50:20 pm от Pitia »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #337 -: Февруари 24, 2011, 15:48:18 pm »
Здравейте и от мен! Най-после и аз да се престраша да пиша.Преди около година започнах да следя темата, защото тогава много живо се интересувах от възможността да правя ин-витро опит в Истанбул. Запали ме една лекарка гинеколожка, която беше направила там своя първи сполучлив опит в тази клиника  http://www.istanbulcerrahi.com/iletisim.asp при проф. Леми Ибрахимоглу! Прегледах по-назад във темата и видях, че и др. момичета са ходили там, но повечето са в "Мемориал".
Аз вече имам един успешен за кратко време ин-витро опит в клиника Малинов в София, който завърши с кървене и спонтанен аборт! Сега се установи проблем със щитовидната ми жлеза-хипер функция и в момента ендокринолога ми каза да изчакаме 45 дни и да пуснем нови изследвания ,за да видим какво е състоянието на жлезата и тогава ще предприемем лечение. Само, че той се изказа малко противоречиво и мен това ме обърка-първо да изчакам и нови изследвания, после да започвам нова опит, но по време на бременност можело да имам проблем и да пия лекарства, които са вредни за бебето. Така или иначе аз реших да чакам и да видим отново какви ще са следващите изследвания- в момента се лекувам с хомеопатия.
Отклоних се от темата, но исках да поясня проблемите ми. Моят съпруг има лоша спермограма , в момента пие лекарства и имаме подобрение. По принцип може би сами ще финансираме следващият си опит, защото трябва дълго да чакаме за Фонда. Имам въпроси, на които ще се радвам ,ако ми отговорите:
1. Притеснява ме това, че не зная езика . Английски говоря много малко. В тази клиника разбрах,че има акушерка българка, но някой има ли нейн телефон за директно комуникация с нея?
2. Как ще намерим болницата, Истанбул е голям град и може би ще вземем GPS или карта на града, но все пак остава притеснението че може да се объркаме, а като не знаеш език и не можеш да питаш дори?
3. Видях, че има координаторка, но предполагам че трябва да й пиша на английски  трябва да намеря някой да преведе писмото, защото с моят елементарен английски може и да не ме разберат добре?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #338 -: Февруари 28, 2011, 21:59:02 pm »
1. Притеснява ме това, че не зная езика . Английски говоря много малко. В тази клиника разбрах,че има акушерка българка, но някой има ли нейн телефон за директно комуникация с нея?
3. Видях, че има координаторка, но предполагам че трябва да й пиша на английски  трябва да намеря някой да преведе писмото, защото с моят елементарен английски може и да не ме разберат добре?

Бих те посъветвала така: Помоли някой познат да ти помогне за превод на 1-2 писма. Не нужно да владее идеален английски и да се старае да са перфектни писмата, те самите никак не се престарават. :wink: В първото писмо обясни, че се затрудняваш с английския и молиш да ти дадат връзка с някой, говорещ български. Те ще решат към кого да те насочат, защото често има по повече от един човек.
Това се практикува и в Мемориал и при д-р Ибрахимоглу, т.е. не те ограничава в избора на клиника.
Можеш дори да им напишеш твоя телефонен номер и те ще ти звъннат.
Аз не мога да ти дам номера на акушерката, защото е неин личен телефон, на който я търсехме при нужда. А от клиниката ти звънят през централата - чуваш едно изречение на високоскоростен турски (да не се стреснеш), после пауза, и ти се обажда говорещият (не идеален, но приличен) български. :D

Цитат
2. Как ще намерим болницата, Истанбул е голям град и може би ще вземем GPS или карта на града, но все пак остава притеснението че може да се объркаме, а като не знаеш език и не можеш да питаш дори?

Да си призная, това си е филм  :?  Ако сте с кола, GPS много ще ви помогне. Трафикът е такъв, че много трудно можете да спрете и да питате за посоката. Езикът е по-малък проблем - разпечатвате си координатите на клиниката на листче и си приготвяте картата (може от google.maps да си разпечатате района в по-голям мащаб). Иначе всеки, когото спрете, ще ви упъти. Кой на турски, кой на английски и най-вече с ръкомахане. :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #339 -: Март 02, 2011, 01:15:48 am »
1. Притеснява ме това, че не зная езика . Английски говоря много малко. В тази клиника разбрах,че има акушерка българка, но някой има ли нейн телефон за директно комуникация с нея?
3. Видях, че има координаторка, но предполагам че трябва да й пиша на английски  трябва да намеря някой да преведе писмото, защото с моят елементарен английски може и да не ме разберат добре?

Бих те посъветвала така: Помоли някой познат да ти помогне за превод на 1-2 писма. Не нужно да владее идеален английски и да се старае да са перфектни писмата, те самите никак не се престарават. :wink: В първото писмо обясни, че се затрудняваш с английския и молиш да ти дадат връзка с някой, говорещ български. Те ще решат към кого да те насочат, защото често има по повече от един човек.
Това се практикува и в Мемориал и при д-р Ибрахимоглу, т.е. не те ограничава в избора на клиника.
Можеш дори да им напишеш твоя телефонен номер и те ще ти звъннат.
Аз не мога да ти дам номера на акушерката, защото е неин личен телефон, на който я търсехме при нужда. А от клиниката ти звънят през централата - чуваш едно изречение на високоскоростен турски (да не се стреснеш), после пауза, и ти се обажда говорещият (не идеален, но приличен) български. :D

Цитат
2. Как ще намерим болницата, Истанбул е голям град и може би ще вземем GPS или карта на града, но все пак остава притеснението че може да се объркаме, а като не знаеш език и не можеш да питаш дори?

Да си призная, това си е филм  :?  Ако сте с кола, GPS много ще ви помогне. Трафикът е такъв, че много трудно можете да спрете и да питате за посоката. Езикът е по-малък проблем - разпечатвате си координатите на клиниката на листче и си приготвяте картата (може от google.maps да си разпечатате района в по-голям мащаб). Иначе всеки, когото спрете, ще ви упъти. Кой на турски, кой на английски и най-вече с ръкомахане. :D
 
Много благодаря за изчерпателният отговор!!