0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #220 -: Януари 06, 2011, 21:34:18 pm »
В Турция само ще те забременат така да се каже но после тук в БГ трябва да си намериш добър лекар който да ти проследява бременноста много стриктно ,относно диабета .

Зари го каза, но добре е, че внасяш поправка, дано сме полезни и на други с този диалог.
Това, че операциите са скъпи вече ясно го разбрах и за това се стремя да изчистя всичко. Имам заповед от фонда с удължен срок до 7.06.2011г Решила съм , че е разумно да направя един опит при д-р Стаменов в Надежда и после евентуално да ида в Турция. До сега не съм правила никакви опити, нито инсеминации, нищо. Мъжо има астенотератозооспермия и генетично два пъти по-малки тестиси-диагностицирани чак това лято. Аз нямам тръби-запушването им се установи чак 2009г. В лутането за диагнози времето мина като миг. Работим за бебе активно от 1997г, а сме женени и не се пазим от 1990г До 2000г разчитах на провинциалните гинеколози, после в Майчин дом при Димитър Ценов - по нова телевизия го разобличиха за смърт на една родилка. Препоръча ми го приятелка. Опита се човека да ми помогне, но толкова е знаел явно. Праща ме по ендокринолози, търси проблема, но... Тъкмо ми беше казал, че до тук, повече не може да ми помогне и станаха чудесата с телевизията.

Да не се отплесвам, де....яд ме е , че толкова трудно се домогвах до вярна информация и доктори през годините...Най-мразех да ми кажат "Идете по София" - е къде, то София е голямо понятие... И за Турция разрах съвсем наскоро също...но поне разказвам на който мога, а около мен има много момичета с проблеми около40-те, които са чули за трудностите с часовете, размотаването и въобще не смеят да се хванат на хорото... Турция е добра опция - и една вече сериозно го обмисля.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 21:41:24 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #221 -: Януари 06, 2011, 23:51:17 pm »
Аз ходя в Майчин дом Варна. Виждам че се стараят, много са мили. И третия ми опит ще бъде там.просто нямам време да ходя в София. Вече си мисля, че ако е писано и тук ще стане... Но всепак остава едно "но" аз съм с турски произход и от тв предаванията които са качили с проф. Кахраман, а после и обясненията, стигам до извода,че много сме назад. Не казвам в никакъв случай, че вскички болници там са нависота. Но поне като имаш пари има опитни лекари, обучени наистина в различни чужди държави. В едното клипче професорката казва, че вече е решено да се връшта по един ембрион само, на жени които са до 35г. възраст и които за първи път се подлагат на инвитро продура, които нямат генетични проблеми. После опитват се вече стимулацията да бъде с по-малки дози лекарства, за да вземат по-малко като брой яйцеклетки но по-качествни, защото със силна стимулация има много фоликули, но не всеки фоликул е с узряла яйцеклетка, а и отделно че обяснява,че трябва да се пази естствената среда в матката да не променя много структурата. Другото нещо което ми направи впечатление, е  ЕТ предпочитат особено на ИКСИ емрионите да бъде на 5-6 ден поради това, че /както и примен се случи в същност/ през първите дни водещ фактор за доброто развитие на ембрионите се дължи на яйцеклетката, а в следващите дни вече се влияе от сперматозоида. При нас първия ден имах много хубави ембриони, на втория ден не се бяха развили с темповете както в първия ден. Така че как да чакам нещата да станат както аз искам.
Това  просто е което аз разбрах от прочетенотото и видяното в техния сайт много бих искала и тук да имаше къде да отидем и да сме сигурни,че наистина всичко каквото трябва да бъде направено е направено.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #222 -: Януари 07, 2011, 12:00:19 pm »
Не съм казала че те Забравят . Четете внимателно това което пиша . Но ако ти неостанеш в Турция те не могат да ти следят бременноста от разтояние . Аз подържам телефонни контакти с Др Гювенч от 2005 година когато ми беше първото инвитро .И сега продължаваме да кореспондираме чрез писма.
Да ако останеш там ще те следят . Но не и като си тръгнеш . Аз съм ги уведомявала за всяко лечение започнато от тук и съм търсила и тяхното мнение. Съгласете се обаче че по телефона проследяване на рискова бременност и взимане на важни решения и мерки немогат да станат.На всички въпроси са ми отговаряли и са ми казвали'- все пак трябва да реши твоя лекуващ лекар там'.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #223 -: Януари 07, 2011, 12:34:41 pm »
New Love-За миомните възелчета ,така става. Сега ще ти разкажа нещо но не го приемай като панацея. Моя приятелка има едно дете на 17 години и откриха миома .после се оказа че са няколко миомите с обща големина отговаряща на 11 гс. След като кървя нвколко пъти и направиха абразио за да спрат кървенето което миомите предизвикват и може да стане животозастрашаващо и за да и направят хистология . Хистологията се оказа ОК и кървенето спря .Но лекаря и каза до следващото обилно курвене което не може да се каже кога ще се случи . И тогава ще се наложи да махнем матката за да не ти прави тези проблеми. Аз я заведох при др лекар просто за да видим дали тази матка неможе да се запази .Той я прегледа и каза да 'Ще махнем само миомите " и така стана .Така че не се притеснявай Ще ти махнат само миомите но е важно да смалиш стреса защото и той играе важна роля за това Два месеца след операцията ,на контролния преглед лекаря и каза сега можеш да забременееш ако искаш -готова си а ако не искаш трябва да се пазиш .Минаха вече две години от случея ,няма и помен от миоми.
Хайде по -спокойно .Преди няколко дни ти писах .Важно е шийката да е здрава.С миомите съм сигорна ще се справите
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #224 -: Януари 07, 2011, 12:38:15 pm »
Аз ходя в Майчин дом Варна. Виждам че се стараят, много са мили. И третия ми опит ще бъде там.просто нямам време да ходя в София. Вече си мисля, че ако е писано и тук ще стане... Но всепак остава едно "но" аз съм с турски произход и от тв предаванията които са качили с проф. Кахраман, а после и обясненията, стигам до извода,че много сме назад. Не казвам в никакъв случай, че вскички болници там са нависота. Но поне като имаш пари има опитни лекари, обучени наистина в различни чужди държави. В едното клипче професорката казва, че вече е решено да се връшта по един ембрион само, на жени които са до 35г. възраст и които за първи път се подлагат на инвитро продура, които нямат генетични проблеми. После опитват се вече стимулацията да бъде с по-малки дози лекарства, за да вземат по-малко като брой яйцеклетки но по-качествни, защото със силна стимулация има много фоликули, но не всеки фоликул е с узряла яйцеклетка, а и отделно че обяснява,че трябва да се пази естствената среда в матката да не променя много структурата. Другото нещо което ми направи впечатление, е  ЕТ предпочитат особено на ИКСИ емрионите да бъде на 5-6 ден поради това, че /както и примен се случи в същност/ през първите дни водещ фактор за доброто развитие на ембрионите се дължи на яйцеклетката, а в следващите дни вече се влияе от сперматозоида. При нас първия ден имах много хубави ембриони, на втория ден не се бяха развили с темповете както в първия ден. Така че как да чакам нещата да станат както аз искам.
Това  просто е което аз разбрах от прочетенотото и видяното в техния сайт много бих искала и тук да имаше къде да отидем и да сме сигурни,че наистина всичко каквото трябва да бъде направено е направено.
Гюлчи абсолютно си права за това което казваш .Там са много напреднали.В кой майчин дом ходиш във Варна ?
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #225 -: Януари 07, 2011, 12:55:42 pm »
На всички въпроси са ми отговаряли и са ми казвали'- все пак трябва да реши твоя лекуващ лекар там'.
Да, за проследяването е ясно, но поне насоки не ти ли дават? Не казват ли поне "ние бихме направили едикакво си в този случай"?
Не знам, всеки случай е различен, но понякога едно правилно насочване от лекаря към изследване, процедура или медикамент, може да се окаже ключ към решаване на проблема. Само че за целта лекарят трябва да седне и да помисли сериозно над проблема. Все се надявам, че там го правят.... Ще видим...

Гюлчи, тези клипове ги въртят там в клиниката, ама нали са на турски, ги гледах само като картинки :D

New Love, ти си минала толкова дълъг път до тук, естествено, че няма да се откажеш точно на края. Логично е да направиш този опит при Стаменов и да ползваш финансирането от фонда. Турция я имай като резервен вариант, но дано да не ти се наложи да го ползаш! :) Направили сте доста подготовка, още много малко ти остава и после имаш всички шансове, още първият опит да е успешен.
И както ти е казала zarina, опитай да намалиш стреса и напрежението. Те наистина много влияят на всичко, което правиш. Не, че аз много успявам да го постигна това, но знам, че съветът е правилен и се присъединявам към него. :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #226 -: Януари 07, 2011, 13:32:00 pm »
Плумерия-Да така е но все пак. Давали са консултация директно по телефона но все пак не е етично от тяхна страна да дават акъл на колегата си от БГ .Който все пак ме наблюдава в момента и трябва да вземе решение.
БГ лекар е много добър. Не казвам нищо лошо напротив. Просто в БГ няма пари да се инвестира в добра апаратура и обучение навън за нашите лекари . Това е проблема .Аз съм сигурна че нашите лекари са много добри . Голяма част от това което ми казаха от Турция съвпадна с това тук . Но все пак неможем да сравним като бр на населението и разнообразието от патологии които там има с тези тук. Те са 18 или 20 милиона а ние само 8. Това също е част от опита на лекаря.

Отноано Др Стаменов не съм се срещала лично с него и вярвам е прекрасен лекар.Помогнал е на много жени. НО какво ще кажвте на това.-След като забременях във Турция за втори път през2009г и ме посъветваха от там да си потърся добър лекар в БГ за Проследяване на БР .Аз се обадих в клиника надежда обясних за какво става въпрос и секретарката ми отговори "Не можем нищо да направим ,можем да ви запишем час през 2011 год.
Секретарките връщат жени .Едва ли го правят без някой да им го е казал.
Обаче в Турция не е така . Записват те веднага искат само преди това да пиеш един месец противозачатъчни и веднага те включват .Мислите ли че техните пациенти са по малко наброй.??
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 13:33:42 pm от Елфи »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #227 -: Януари 07, 2011, 15:39:15 pm »
zarina аз бях пациентка на кл.Надежда (май даже все още се водя такава :wink:). Не ме питай, колко трудно стигнах до тях, колко бях щастлива и обнадеждена... до първото посещение там. После... не е за разправяне. Изписала съм доста из форума за това. Моето впечатление е, че клиниката има чакащи пациенти няколко пъти над капацитета й, затова лекарите не смогват и Стаменов, и останалите са оставили администраторките да правят каквото си искат. Администраторките също са изнервени от тази бъркотия и се отнасят с пациентите като с... натрапници (да не кажа друга дума).

Обаче New Love вече е калена и се оправя в тази бъркотия :wink:, затова си мисля, че е добре да си довърши започнатото при Стаменов. Още повече заради помоща от Фонда... Но пък сега, като се замислих, не знам дали половината от стреса, който я тормози, не се дължи точно на тази любима клиника... Поне на мен точно така ми се отразиха.

А теб мисля, че въпросната секретарка те е подвела. За проследяване на проблемна бременност докторът е Сигридов. Стаменов въобще не ти е трябвал и не е било нужно да те засилва за 2011-та. Ама те точно така отговарят по телефона. Картинката ми е ясна :(

Аз се опитвах да сравня като размери Мемориал с двете клиники, в които съм била в България. Мисля, че е съвсем малко по-голяма като площ, кабинети и т.н. Разликата в мащабите не е много голяма. Като че ли обаче в Мемориал има малко повече лекари и въобще, по малко повече персонал от различни специалности.
Виж, разликата в организацията вече е драматична :). Там всичко се движи в някакъв ритъм, който се усеща и в пиковите часове никой не ходи по коридора, всички подтичват, и сестри, и лекари. Съберат ли се повече от трима души на рецепцията, веднага отнякъде изскача още една служителка. Абе, те детайлите са токова много, че...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #228 -: Януари 07, 2011, 16:15:35 pm »
Аз чакам да видя сега какво ще стане в Малинов с фонда, ако не ще ви пиша за повече координати и отиваме в Турция с мъжа ми, ако ще си плащаме опита. Настроила съм се положително, но ... все пак варианти много.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #229 -: Януари 07, 2011, 16:40:08 pm »
Da Права си , липсата обаче на персонал и претовареноста води също до неуспешни случеи, жалко за жените които тепърва ще минат от там.Да някои ще имат и успех . Дано поне са повече . Аз не бих отишла там.След като връщат бременни жени .Тогава дори си спимням че прокървих а те ме върнаха.
Все пак един съвет. Ако сте забременели инвитро в чужбина и ви се наложи да отидете в някоя от тези клиники не казвайте че сте инвитро ,защото сякаш че има някаква завист .Звучи като -Е забременяла си навън а сега отивай се оправяй сама. И без това БРста след инвитро се наблюдава и счита като след естествено забременяване. А аз имах глупоста и наивността да им кажа.Но така реших че клиниката е подходяща за моя случей.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #230 -: Януари 07, 2011, 16:54:21 pm »
Plumeriq-Независимо от разочарованието незнам докуде си стигнала  и колко пъти си опитвала но не се отказваи ,дори и от клиника Надежда . Турция където и да било . По какъвто и да е начин инвитро естествен както дойде щом си млада и все още имаш цикъл.
Тук всеки пише неговите впечатления и преживявания .Това че аз няма да направя нещо незначи че и др нетрябва . Просто споделям своя опит. НО вие Деиствайте и много не отлагайте. Хайде чакаме положителни тестове колкото повече толкова по-добре
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #231 -: Януари 07, 2011, 19:33:08 pm »
Моят опит завърши безславно. Прегледът на УЗИ днес беше категоричен и въпреки, че док. иска да ме гледа пак след 10 дни, тя работата е ясна...
Лошото е, че за трети път правя миссед в една и съща седмица (и този път се повтори абсолютно същото, като при предния ми опит) и ако не се промени нещо, да открием някаква преодолима причина, няма смисъл от следващ опит, защото вероятността да мине по същата схема е огромна.
Писах на координаторката, да видим какво ще кажат докторите.

zarina, аз никак не съм млада и това, че имам цикъл и правя някакви фоликули май много малко ми помага, да стигна до крайния успех. :(  Но не се предавам още. Има 2-3 неща, които мога да направя и се надявам д-р Гювенч да не се откаже от мен, поне засега :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #232 -: Януари 07, 2011, 20:57:17 pm »
plumeria,  :bighug:
Много се надявах друго да напишеш по повод твоя последен опит :?
Дано в Мемориал е късметът ти и следващия път да не е опит, а цяла бременност  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #233 -: Януари 07, 2011, 23:45:56 pm »
plumeria -  :bighug:
Аз все пак се надявам за този преглед след 10 дни!
 :bighug: :bighug:

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #234 -: Януари 08, 2011, 10:45:42 am »
Кога ти беше трансфера. А ЧХГ-то спадна ли за да говориш така .
В коя седмица правиш абортите . Питам те защото искам нещо да ти споделя .А и на всички останали.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #235 -: Януари 08, 2011, 18:12:09 pm »

Все пак един съвет. Ако сте забременели инвитро в чужбина и ви се наложи да отидете в някоя от тези клиники не казвайте че сте инвитро ,защото сякаш че има някаква завист .Звучи като -Е забременяла си навън а сега отивай се оправяй сама. И без това БРста след инвитро се наблюдава и счита като след естествено забременяване. А аз имах глупоста и наивността да им кажа.Но така реших че клиниката е подходяща за моя случей.

zarina, съжалявам, че при теб се е получило така но не мога да се съглася, че нещата стоят  по принцип така в клиника "Надежда".

Д-р Сигридов е лекарят, който проследява бременностите. Зная, че следи бременни както на к-ка Надежда, така и пациентки забременели в други клиники по АРТ.

Вероятно става дума за недоразумение.

Плъмс, много съжалявам за случилото се. Така се надявах всичко да е наред.  :bighug:
Говори с лекуващия лекар за маточна биопсия, често се появява там отговор при няколко биохимични бременности или мисед.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #236 -: Януари 08, 2011, 23:50:42 pm »
ДИИП-Благодаря ти за съчуствието. Съгласна съм с теб щом ти си видяла добро от тях и всеки който има полза от тази болница нека да я ползва .Но мен ме върнаха и това дори когато съм имала спешна нужда от тях и съм искала да им се доверя и да ги моля за помощ.Това за мен е в противовес с хипократовата клетва и лекарската практика като цяло.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #237 -: Януари 09, 2011, 01:43:02 am »
plumeria съжалявам миличка :(два часа употребих да изчета всичко и чаках с нетърпение какво ще пишеш :(съжалявам ,че опита е неуспешен.
Ту не съм писала в тази тема, но в сайта съм отдавна.За себе си съм писала много да не се повтарям.Не че за мен има вече някакво значение.Аз съм вече на 45 години :(без съпруг, без толкова средства за да мога да замина за Турция.
Но да знам все пак обичам да съм информирана.
Ако нямеря от някъде пари може да помисля за Кипър например ,но божа работа всичко.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #238 -: Януари 09, 2011, 10:49:21 am »
Предварително се извинявам за спама!

zarina, д-р Сигридов и д-р Маркова проследяват бременността и на жени, които са забременели в други клиники. Не знам какво точно си обяснявала на секретарките, но:
1. Д-р Стаменов не следи бременните жени.
2. Чака се около година за час за първичен преглед, а не за час за проследяване на бременността.
3. Има спешен телефон в клиниката, който можеш да използваш при проблем.

По време на декемврийската отпуска 3 пъти съм се обаждала по спешност и 3-те пъти на момента се отзова д-р Стаменов да ме преглежда, независимо болен ли е, здрав ли е.

Напоследък ми идва в повече, хора които не са пациенти на клиниката и не са запознати с качествата и работата на лекарите в ЦРЗ "Надежда" да ги критикуват.






*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #239 -: Януари 09, 2011, 11:39:34 am »
Мецани, аз написах какво се е случило .Бях в 9с след инвитро в Турция. Понеже живея много близко до клиниката и съм след инвитро бремена, реших че те ще ми помогнат . Незнам на кой тел съм звъняла .Обясних на секретарката че съм в 9с и започва кървене .Тя ме попита дали съм пациентка на клиниката ,естествено аз казах не.Обясних че съм инвитро и т. н.Секретарката ми отговори-:Много съжалявам госпожо можем да ви запишем час за 2011 месец март. на това аз и казах -терминът ми е 02.12.10г аз сега имам нужда. Тя пак се извини и ми повтори същото. След като си БР и кървиш -за мен това значи спешен случей .Повярвай ми стана ми много мъчно ,поне така се почувствах че няма за момента кой да ми помогне. Моя съседка взе такси и ме закара в Мед.Акад.


Аз приемам че не може да повярвате ,защото при вас нещата са протекли нормално и вие сте получили необходимото внимание и мед помощ. Както аз трудно бих повярвала че момичетата които са били в Турция имат неуспешно инвитро. При положение че при мен 3пъти сава от раз. Само че аз им вярвам щом те са го написали.Нали тук все пак си споделяме кой какво е преживял.


Все още се надявам че Плумерия е бреманна тя спомена преди дни че ще има още един преглед и ще ми бъде много тъжно ако не е