0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #280 -: Януари 29, 2011, 15:19:08 pm »
Това е мейла на координаторката за чуждестранните пациенти Кюбра Бурназ kubra.burnaz@memorial.com.tr, тя записва часове и осъществява комуникацията. Успех!!!


Благодаря сърдечно.Предполагам ,че не се чака за час с месеци?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #281 -: Януари 29, 2011, 17:34:10 pm »
Какви месеци , пишеш й кога можете да сте в Истанбул и тя ти записва час за същия или следващия ден  :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #282 -: Януари 29, 2011, 21:12:06 pm »
и в България да беше така ... Мечти :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #283 -: Януари 31, 2011, 07:20:58 am »
Каква е ориентировъчната цена на ин витро процедурите в Истанбул?
Благодаря предварително. :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #284 -: Януари 31, 2011, 08:50:18 am »
Ако прочетеш постовете по-напред ще видиш съвсем конкретни цени на процедури  и изследвания в отделните случаи. Самото инвитро е на повечето места 2100 евра.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #285 -: Януари 31, 2011, 09:25:18 am »
Pitia, благодаря, късно се сетих да преровя темата. :)))

За съжаление установих, че в Турция се изисква брак и не ползват донорски материал. Но пък, доколкото разбрах, от Мемориал препращат пациентки към Кипър, така че все пак има надежда.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #286 -: Февруари 02, 2011, 17:29:44 pm »
Да в Турция не е разрешено донорството поради религиозни причини ,такава политика са приели и на мен лично Проф.Кахраман ми даде телефона на клиника и лекар в кипър където се прави донорство и сурогатство.
И свидетелство за брак искат поне при първа среща. При следващите не са ми искали.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #287 -: Февруари 02, 2011, 17:33:04 pm »
Какви месеци , пишеш й кога можете да сте в Истанбул и тя ти записва час за същия или следващия ден  :D
Дори ако си готова за инвитро и нетрябва нещо по-специално да се консултираш направо с е-маил можете да се разберете или по-телефона кога започваш да пиеш противозачатъчните и евентуалната дата на цикъл + - 2ва дни ,като трябва да си там най-късно на втория ден от цикъла и те почват веднага.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #288 -: Февруари 02, 2011, 20:56:45 pm »

Zarina,бих ти помолила,ако мислиш че е етично,би ли споделила коя е клиниката в Кипър. След множеството изживени перипетии започвам да се замислям в тази посока и бих искала да събера възможно повече информация за различните възможности. Ти осъшестви ли връзка с тях,дали имат координатор за българи ?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #289 -: Февруари 02, 2011, 21:00:35 pm »
Присъединявам се към молбата, zarina. Сподели, ако сметнеш за редно коя е клиниката. Аз също събирам всякаква възможна информация за т. нар. резервни варианти. Благодаря предварително.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #290 -: Февруари 03, 2011, 10:18:28 am »
Ако някой е посещавал клиниката в Кипър и е правил там процедура също ще помоля да сподели, ще бъде много ценна информация за много момичета! 
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #291 -: Февруари 03, 2011, 11:25:36 am »

Zarina,бих ти помолила,ако мислиш че е етично,би ли споделила коя е клиниката в Кипър. След множеството изживени перипетии започвам да се замислям в тази посока и бих искала да събера възможно повече информация за различните възможности. Ти осъшестви ли връзка с тях,дали имат координатор за българи ?

Др. Murat Vural- 0532 354 53 34
Това е което ми е дала Професорката предполагам има още една 0 отпред. Аз все още не съм звъняла на този телефон ,защото съм пред дилема .дали да направя абдоминален серклаж и отново инвитро при тях или да се обадя на този телефон.
Имам приятелка туркиня ,знае и български ,ще помоля нея тези дни да звъне и да разпита за техните условия .ще напиша каквото е проучила
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #292 -: Февруари 03, 2011, 11:28:48 am »
Не ми е дала име на клиника .
Хайде нека някой се похвали с хубава новина от този тема че и на мен да даде кураж.


Иначе имам телефона на Кипърската клиника Якентро +30 6979 3079 01
Чела съм за нея хубави неща. Infobg@ikantro.gr
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 11:43:32 am от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #293 -: Февруари 03, 2011, 12:58:07 pm »
На мен от Jinemed Истанбул ми препоръчаха тази клиника в Кипър:
nicosiaivf@gmail.com
За Якентро и за небезизвестната Албена информацията изобилства на други места в сайта.
Having the procedure without a marriage certificate is possible in Turkish Republic of Northern Cyprus. Therefore we are sending you our information below,
In order to start the ovarian reserve of the woman should be evaluated together with the condition of the uterus. If both are fine, then the treatment can start 1 month afterwards. During the treatment the woman uses 2 - 3 weeks of medications for ovarian stimulation. The goal here would be to collect as many eggs as possible so the chances for the wished gender embryos increase.
Medications are used daily and this part could be done in the home city of the patient if a gynecologist  would participate in the treatment.  Nicosia IVF can help patients in London area only.
After the stimulation, the woman needs to fly to Turkish Republic of Northern Cyprus and wait for the egg collection which is an operation done under local anesthesia. Collected eggs would be combined with the sperm of the man via the ICSI technique ( microinjection). Preferrably, 5 days later fertilized eggs ( embryos) would be transferred back to the uterine cavity of the woman. Maximum 3 embryos can be transferred.
The stimulation starts on day 2 of the womans menstrual bleeding and the whole treatment lasts 21 days. If the couple would be in London or could arrange a doctor in their area, then the duration could be shortened until 8 days only. All couples must have negative results on HIV, HCV, Hepatits B-C tests.
Prices:
Cost is 300 GBP for the initial tests in London. IVF-ICSI costs 2200 GBP at Nicosia IVF. Medications in Nicosia for the ovarian stimulation cost a fixed price of 500 GBP, totaling 2700 GBP. Hotel accomodation for 21 days with airport transfers-clinic transfers-hotel transfers cost 1050 GBP additional.
If the couple would be prepared in their home city, then they need to pay for the ovarian stimulation drugs there + doctor fee + laboratory test fees there. These cost 940 GBP for the scans and tests + 1000 GBP for drugs. The medical fee in Nicosia would be 2050 GBP and the hotel would be 400 GBP this way. 


*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #294 -: Февруари 03, 2011, 13:31:24 pm »
enigmataтова е много ценна информация , моя приятелка в по-напреднала възраст от нас е в Якентро в момента и й изпратих твойто инфо за Сев. Кипър. Имам едно въпросче към всички Ви , кой избирате да ви следи стимулацията ако я правите в България и най-вече след като се приберете на кого се доверявате за следенето на  :D желаната бременост или въобще грижата за вашето състояние?
И понеже тези дни се подлагам на пълна дисекция за неуспешния опит , да ви питам на някоя от вас направиха ли лазер асистед хетчинг в Мемориал? Някак не ме напуска усещането , че не се прави достатъчно за имплантирането на ембрионите, а за нашата възраст това е повече от важно.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #295 -: Февруари 03, 2011, 13:47:14 pm »
Аз правих дистанционна стимулация за опит в Якентро. Прегледите ми бяха на 2-ри и 6-ти ден в един частен център с добър ехограф - Св. Пантелеймон (говоря за София). Д-р Благоева работи и при Владимиров, затова избрах нея. Резултатите от фоликулометрията и от хормоните диктувах по телефона на Албена. Тя от друго не разбира, дори и смс-ите я затрудняват. Половината ми бели коси са от разговорите ми с нея. На 9-тия ден сутринта бях в Солун за последната фоликулометрия и хормони. Пункцията беше на 13-ия ден. Доколкото знам в частните клиники в чужбина не се правят прегледи и изследвания през ден, а само няколко пъти, заради цената.
За асистираното излюпване си права, Pitia, но все пак аз в България не бих рискувала с него. А и PGD не дава пълна гаранция, при това ми се струва и прекалено опасно. В Мемориал излюпването на каква цена е?
А на каква възраст е твоята приятелка, извини ме за въпроса! Мен едва ме взеха, след пространна лекция на Албена за кухите фоликули и стАрилитета...
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #296 -: Февруари 03, 2011, 14:03:04 pm »
Приятелката ми е на 49г. А за асистираното излюпване , повече от сигурна съм че това е основната причина да зачена близнаците си , беше ми направено при Стаменов. Зона пелуцида на яйцеклетката след 40 е удебелена и едно леко помагане , може да направи чудеса. В Мемориал не ни го предложиха , но и аз постъпих безотговорно като се доверих на ембриолозите и не го поисках, защото за първи път имахме успех 2 оплодени яйцеклетки инвитро, винаги са били икси, което ме наведе на мисъл щом плувците на моя мъж пробиват , значи не е толкова дебела зоната пелуцида  :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #297 -: Февруари 03, 2011, 14:19:59 pm »
Интересно, че Стаменов го е правел още тогава. Доколкото си спомням, близнаците ти са на 4-5 години. Това за удебеляването на зона пелуцида е и едно от обясненията за липсата на спонтанна бременност след 40.
Според мен логиката ти е доста логична :) Все пак плувецът е по-малък от бебето :)
Колкото до ИКСИ, мисля си, че в България прекаляват с него, а то може да скапе всичко, да не говорим за ДНК-то на конкретния подбран плувец, което се разбира твърде късно.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #298 -: Февруари 03, 2011, 16:18:25 pm »
Благодаря на всички за споделената информация. :)))
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #299 -: Февруари 03, 2011, 16:48:20 pm »
На 3г. са мъжете ми , а наличието на тази апаратура, лазера за изтъняването, ме накара да се преместя при него от клиниката на Табакова. Ембриолозите му бяха направили и предимплантационна диагностика на ембрионите и ми върнаха 6 преминали теста , останалите два отидоха на боклука. След трансфера ми доведе акупунктурист док. Ликсов и след това имах няколко сеанса при него, не знам доколко процедурата реално или психологически ми подейства този човек, но се усетих бременна  и така нататък. Малко се отклоних от темата , но разсъжденията ми са в посока по-доброто имплантиране след трансфера  :D