0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #240 -: Януари 09, 2011, 12:39:49 pm »
малко съм разчистила темата, моля за разбиране и съобразяване.

не мисля, че zarina дезинформира. очевидно случилото се с нея е в резултат на неправилно поведение и отношение на административен персонал, не на лекар от клиниката. най-малкото, би трябвало да я свържат с лекар за консултация или да я насочат към друго болнично заведение, като й обяснят, че клиниката е основно за асистирано оплождане, а не АГ-болница за раждания и лечение на патологична бременност.





"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #241 -: Януари 09, 2011, 13:14:10 pm »
Аз също не смятам, че zarina дезинформира но информацията е за конкретния частен случай.
 
Не е вярно, че в к-ка Надежда не се проследяват бременности на пациенти от други криники, забременяли след АРТ.

Тъй като тя не е била пациент на клиниката и не е запозната с начина за запазване на часове, се е получило  недоразумение, за което до голяма степен отговорност има админстративния персонал.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #242 -: Януари 09, 2011, 13:26:07 pm »
plumeria   :hug2: , може би наистина ще бъде по добре, преди следващ опит, да се потърсят причините на незадържането. Горе главата смело момиче!
Ти раздвижи темата. :balk_47:


Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #243 -: Януари 09, 2011, 20:39:08 pm »
Ще се намеся и аз макар и с малко т.нар.спам.
Не мога да се съглася,че при нужда от бърза и адекватна реакция на лекар ще бъде отказан час на момиче!Административният персонал на чие подчинение е?Да не би да мислите,че не се съобразяват с това,което е наредено от някой над тях ...Нека не си мием ръцете с това кой е виновен,а напротив да се научим да признаваме както положителните,така и не дотам коректните случки...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #244 -: Януари 09, 2011, 21:34:53 pm »
evita1717, не мисля, че трябва да се задълбочава темата, още повече далече се измества от заглавието и.

Съжалявам за случилото се със zarina но това е частен случай а не принципна политика на к-ката. Намесвам се, за да внеса яснота.

За момичетата от Пловдив  с положителен тест след АРТ от Истанбул или Солун, горещо препоръчвам да проследяват бременността си при д-р Даскалов.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 22:58:07 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #245 -: Януари 09, 2011, 23:24:32 pm »
Ще се намеся и аз макар и с малко т.нар.спам.
Не мога да се съглася,че при нужда от бърза и адекватна реакция на лекар ще бъде отказан час на момиче!Административният персонал на чие подчинение е?Да не би да мислите,че не се съобразяват с това,което е наредено от някой над тях ...Нека не си мием ръцете с това кой е виновен,а напротив да се научим да признаваме както положителните,така и не дотам коректните случки...
подкрепям това мнение. нашите лекари в повечето случаи дават най-доброто на което са способни,те обаче освен лекари са органозатори ,мениджъри а пък са и хора като всички нас, с куп лични и служебни проблеми ,работят почти денонощно под голямо напрежение но....има една голяма и съществена разлика между нас-те нямат право на грешки. да,не им е лесно.........но ако се научим - и лекари и пациенти да признаваме, както положителните така и недотам коректните случки всичко ще бъде по - лесно , по - ведро и мисля също ,че ще има повече бебета. 
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #246 -: Януари 10, 2011, 11:07:14 am »
Името на темата е "Ин витро в Истанбул".... Мисля, че споделихме достатъчно мнения извън темата. Апелирам да се спре с изместването на основната идея!

Ако някои потребители имат необходимост да обсъждат проблемите на Здравеопазването в частния и държавния сектор са свободни да го направят но в подходяща тема.
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 23:55:22 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #247 -: Януари 10, 2011, 19:40:03 pm »
 Благодарение на тях щях да имам 3 дечица ако нямах инсуфициенция на маточната щийка
а от това и невъзможност за износване на бременостите.
Имат невероятна организация . Невероятно отношение , Перфектно свършена работа. Перфектна хигиена.Лекарят при преглед ти казва -"извинете"-знаейки че ще ти причини известно неудобство. Индивидуален подход .
Бързо включване за процедурата най-много месец.Изключително важно за жени които нямат много време за чакане и размотаване .

Подробности има много за разказване . Питайте.За тях мога да кажа само суперлативи.
От тяхната клиника имат всяка година около 6000  живо родени бебета .
Те са на 4то място в целия свят за най-висок успех на тази процедура

Бях при тях през ноември2010 и заедно с др Гювенч отидохме при др негов колега за да ме прегледа във връзка с състоянието на шийката .Заедно двамата ме прегледаха и казха какво трябва да се направи . НЕ МИ ВЗЕХА НИКАКВИ ПАРИ ЗА ПРЕГЛЕДА .

Само да кажа че при 3тия опит ми направиха отстъпка. Цените на лекарствата са по ефтини от тук . Там от години работят с Овитрел-пациента може сам да си постави инжекцията . Въобше са свели до минимум всякакво неудобство само и само да намалят стреса .

Като цяло не е по скупо от тук но пък и е по -успешно все пак са на 4то място . Поскупото ще би излезне престоя там за хотела . Храната също не е скупа.

АЗ съм Възхитена от тях и работата им.

« Последна редакция: Януари 10, 2011, 20:20:15 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #248 -: Януари 10, 2011, 22:49:31 pm »
Благодарение на тях щях да имам 3 дечица ако нямах инсуфициенция на маточната щийка

Бях при тях през ноември2010 и заедно с др Гювенч отидохме при др негов колега за да ме прегледа във връзка с състоянието на шийката .Заедно двамата ме прегледаха и казха какво трябва да се направи . НЕ МИ ВЗЕХА НИКАКВИ ПАРИ ЗА ПРЕГЛЕДА .
съжалявам ,че се е получило така,три забременявания и после аборт,много е тежко.   не знам какво е инсуфиенция но се надявам, че има решение на проблема пък и щом са ти казали какво трябва да се направи.............

би ли казала кой всъщност постави диагнозата , турците ли
дано следващия път всичко да е наред!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #249 -: Януари 11, 2011, 09:45:20 am »
Не имам направена конизация преди 10 г . Хирургично скъсяване на шийката на матката.-имащо отношение към износването не към зачеването.

Казаха според тях какво трябва да се направи .

Да така е ,тежко е да загубиш бременностите след като си ги чакал толкова много
Колкото по-късно толкова по зле се чувстваш.
Но да не се отклоняваме от темата
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #250 -: Януари 11, 2011, 13:58:41 pm »
Колкото по-късно толкова по зле се чувстваш.
Но да не се отклоняваме от темата
да,добре,няма да се отклоняваме от темата :wink:
успех в решаването на проблема!!!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #251 -: Януари 12, 2011, 12:42:40 pm »
Здравейте на всички след два неуспешни опита тук се реших да се пробвам в Турция, че нещо вече тук нещо вяра им нямам, но това е друга тема, та въпросът ми е рових доста из нета, но нещо не намирам хотели около Мемориал хоспитал някой може ли да ми даде линк, за да мога да се ориентирам в цените, поне да си направя сметка за престоя, другото ясно че не се знае.
Благодаря!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #252 -: Януари 12, 2011, 13:51:21 pm »
Исед-Благодаря за пожеланието


Кики79- Дано други се включат за това . На мен ми направиха намаление последния път и аз няма да съм обективна това е относно процедурата.
За хотел и аз имах такъв проблем и добър хотел на ниска цена почти не се намира.
Мисля че по-назад в темата имаше момичета които са намерили хотел близо до болницата в Окмейдани. Др близак кватрал е Касъмпаша ама там хотелите нестават.Следващ квартал е Таксим пробвай там да намериш нещо. Аз там намерих нещо сносно ама беше скъп .Там представата ти за хотелска категория като звезди на хотели много много не отговаря на нашата .
Съжалявам че тук немога да помогна но се надявам друг да го направи
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #253 -: Януари 12, 2011, 22:02:32 pm »
Зарина, аз бях преглеждала за хостели, но не се ориентирам по карта с кварталите. Хостелите са най-евтини по сайтовете. Ти имаш ли наблюдение, пробвала ли си хостел?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #254 -: Януари 12, 2011, 23:08:02 pm »
Сносни хотели под 60 евро на вечер няма . Може да се намери ефтин хотел обаче условията не са много привмливи. Аз бях в кв. Таксим -Нишанташъ хотел Ташлик цената му е 110 евро но заради дългия престой ме таксуваха по60 евро на вечер ,. Този хотел отговаря горе долу на 3 звезден по нашите представи.
Да туристическа агенция може да ви направи резервация обаче представатви се разминава с действителноста .ПОвечето хотели са в туристияеската част на Истанбул а това е доста далеч от болницата . Нив бяхме с личен автомобил и за 10 мин стигахме до болницата в окмейдани . Няколко дни за да се разходим пътувах ме и с градския транспорт . Ходи се около 15 мин пещ до автогара на пристанище и от там се взима и автобус за окмейдани така пише и на автобуса не е скъп билета и се пътува с него около 30 мин . Привмливо. защото до хотела където бях имаше пазар и там много се яде :lol:та има нужда от разходка.
Преди да замина ,тур агенция ми резервира хотел но като го видях .меко казано изпаднах в ужас. и сам тругнах да си турся а и бяхме с собствен автомобил имахме нужда от охтраняем паркинг . И това накрая ни удовлетвори.

Квартали близо дп болница са Сисли,но май там няма сносни хотели или са много скъпи. Касъмпаша там има ефтини хотели ама не са много за предпочитане .после е Таксим .там тябва да се търси.От интрнет не съм си правила регистрация.

Да има приемливи варианти за хотели обаче те са повечето в тур част на града а това е доста далеч от болницата . И ако попаднеш в здръстване си е голямо приключение особенно ако гониш час в болницата.

Най приемливо е да се турси хотел в кв Таксим и подраиони те му Мачка , Нишанташъ .
Непременно тябва карта на Истанбул . Безнея няма да се справите

Близки кв са Сисли, Касъмпаша и Таксим
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 23:27:52 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #255 -: Януари 13, 2011, 12:30:21 pm »
Съгласна съм със zarina-повечето туристически агенции могат да резервират евтини хотели, но са в туристическата част, която е сравнително далече от болницата-ако сте с кола, ще си е цяло приключение да стигнете до Мемориал, а такситата не са евтини-за градския транспорт не мога нищо да кажа, защото не сме го ползвали
Първият път(за консултацията) координаторката ни резервира хотел за 100 долара на нощ на площад Таксим-за пациенти на болницата е тази цена, иначе е 125 евро, така че който ще ходи в Мемориал може да попита координаторката какви хотели може да предложи
За самата процедура бяхме в хотел в Шишли-съседен квартал, беше ни много удобно да стигаме с колата до болницата.Стаята ни беше за 100 долара на вечер,но заради дългия престой( и това че не държахме на фактура :wink:) ни направиха намаление на 88 долара на нощ.
И друг път съм го писала, но да напомня пак-който ще ходи със собствена кола като си запазва хотел задължително да разбере дали има паркинг за колата-някои хотели нямат и ти уреждат платен паркинг наблизо, но излиза скъпо
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #256 -: Януари 13, 2011, 21:40:38 pm »
Абе деца,някои знае ли какво става с Плумерия?Имаше притеснения,а после из4езна някьде,отдавна не е писала?Дано има кьсмет!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #257 -: Януари 13, 2011, 23:25:14 pm »
Абе деца,някои знае ли какво става с Плумерия?Имаше притеснения,а после из4езна някьде,отдавна не е писала?Дано има кьсмет!
Дано ,каза само преди около седмица че май нешата не са станали но лекаря иска да е види отново . Спомена че прави миседи и този и етрети по еди и същи начин.
Ako няма сериозни имунологични проблеми аз исках нещо да и споделя но тя повече нищо не каза. Дано да е добре ,дано бързо се въстанови, пък знаеш ли!!!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #258 -: Януари 13, 2011, 23:33:13 pm »
Зарина, аз бях преглеждала за хостели, но не се ориентирам по карта с кварталите. Хостелите са най-евтини по сайтовете. Ти имаш ли наблюдение, пробвала ли си хостел?
ПОмислих че е печатна грешка. Сори. Да има такива обаче с общ санитарен възел на мен нещо не ми пасва. Ходила съм и съм гледала на място и не съм била ама никак очарована. Да по-ефтино ще е при всички случеи .
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #259 -: Януари 14, 2011, 13:17:42 pm »
Здравейте момичета,
ние с мъжа ми, когато сме ходили на разходка в Истанбул в безпарични периоди :oops:, спяхме в един хотел - двойна стая със самостоятелен санитарен възел, не беше лукс, но беше чисто, за 50 турски лири за двамата на вечер, което е ужасно евтино. Хотелчето беше в Аксарай, съвсем близо имаше платен паркинг за колата, тя си откара целия престой там, защото се движихме с градския транспорт, който за разлика от българския, е невероятно удобен и точен. Та ако искате ще изровя адрес и данни за хотела, просто не беше луксозен и нямаше климатик, и май нямаше шампоани и кърпи за баня.