0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмица 13.11-19.11.2006г.
« -: Ноември 13, 2006, 08:01:10 am »
Започва си и тази седмица и времето минава ли минава. Ние вече сме на цели 21 дни.Кога минаха не разбрах от търчане:)
А аз като за начало на седмицата пак съм с безброй въпроси.
Сутринта докато мих залъгалките на бебкта видях, че при миене в двете залъгалки влезе вода.Това нормално ли е?Питам защото ги мия с препарат и ме е страх да не стане някоя беля.
Аз естествено като видях, че влезе вода и препарат след това голямо плацикане наравих на залъгалките й, ама .......
И другото, което ме вълнува е от кога започнахте да давате витамин Д и до кога се дава?
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2006, 09:07:27 am »
И другото, което ме вълнува е от кога започнахте да давате витамин Д и до кога се дава?
Силвенце сега е момента да питаш педиатърът за витамин Д. Знам че се дава към края на 1 месец.
Мами как мислите дали да сменя Фризолака с Фризолом или някое друго газогонно мляко. Малкия има доста газове явно и доста се мъчи и пищи понякога когато ходи по голяма нужда. Днес ще се обадя на педи, но ми се искаше и вие да споделите. Четох до колкото имах време, че Фризолак е едно от най запичащите и предизвикващи газове мляко.

Весела нова седмица на всички
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2006, 11:00:03 am »
Хубава седмица на всички и от мен! Синоптиците обещават топли слънчеви дни след сряда - непременно да се възползвате :D
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2006, 11:06:24 am »
Абе, Боровин  8O
извинявай за нетактичния въпрос, ама няма ли да раждаш вече  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2006, 11:12:38 am »
Хубава седмица и от нас :D Ние понеже сме зимно бебе, витамин Д го почнахме на 10 ден от раждането. Само че на нас ни го дадоха в комбинация с флуор. Давам зимафлуор Д 500. И го пием от раждането до сега. Питай педиатърът, но си мисля, че вече ви е време да почвате с витамина.
За залъгалките - д-р Спок пише, че няма нужда да се стерилизира или нещо подобно, тъй като ако има микроби, то те са си бебешките микроби, от устата на бебето. Можеш само да ги миеш, не е нужно да слагаш и препарат. Аз миех само с нормална вода. И дори и да има малко останала вътре не е проблем. Поизстискай го и спокойно давай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2006, 12:26:54 pm »
Наде попитай за Омнео или новия НАН. Ели беше на Фризопеп близо 6 месеца и съм много доволна.То е ходролизирано мляко, не позволява образуването на газове и доста ни помогна да изкара коликите безпроблемно.Даже не съм ползвала капките за колики.Изкара ги само на чая на Хип. За стерилизиране аз ползвах таблетите на Чико за студена стерилизация.На около 6 м спрях.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2006, 12:36:40 pm »
Не започнахме Витамин Д (Вигантол) от началото на втория месец по 2 капки дневно.
Аз залъгалките кога ги мия, кога ги стерилизирам, но наистина няма нищо притеснително, че е влязла вода. Гане, това за микробите на детето от книгата на д-р Спок и на мен ми се е набило в главата  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2006, 13:11:38 pm »
Перде, не бързай да сменяш млякото с Фризовом - всички деца имат бебета и пръцкат, каквото и да правиш. а Фризовом е специално мляко за деца с повръщане /рефлукс/, не е за вас.
за да минимизираш газовете, правилата са следните:

1. по коремче преди всяко ядене за 1-2 минути. вие изчакайте още малко с това.
2. биберонът на шишето да е винаги пълен с мляко, не с въздух.
3. да не даваш на бебето да пие от разпененото с въздух мляко, което остава накрая на шишето.
4. добро оригване, включително едно междинно по средата на яденето.
5. може ползване на капки за колики, които имат газогонен ефект - това са всички капки със симетикон.

досега няма майка, спасила се от коликите чрез смяна на млякото, доколкото ми е известно.
можеш да помислиш за смяна на млякото по други причини - примерно, с хипоалергенно /т.н. ХА млека/.

Вигантол се изписва от ПЕДИАТЪРА - той преценява от кога и по колко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #8 -: Ноември 13, 2006, 14:37:02 pm »
Моята педиатърка беше на мнение, че има спасение от коликите с хидролизирано мляко. С Фризопепа намаляха чувствително, а както казах и по горе никакви капки не съм ползвала. Или моята дъщеря е нямала колики явно...
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2006, 15:01:04 pm »
Ния, Мартинчо също пие Фризопеп от 3 месеца, но когато си имаше колики - имаше си ги.
никой не би предписал преминаване към хидролизирано мляко заради колики само.
колики значи болки в червата. тези болки могат да се причинят от много различни причини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2006, 15:24:20 pm »
Аз също опитах Фризовом по време на коликите. Не само, че не спряха коликите ами взе и да ми повръща. А по принцип малката е повръщала много рядко на фонтан. Така че бързо се върнахме на Нутрилон-а. А освен това много трудно се разтваря, първо трябва да затоплиш водата до 75 градуса, после да я охладиш, въобще не ми допадна.
А за миенето на залъгалките, аз ги мия само със сапун и вода и след това стерилизирам. Нашата педиатърка държи бебешките принадлежности  да не се мият с веро, че тудно се отмивало и оставяло следи.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #11 -: Ноември 13, 2006, 15:28:20 pm »
Всяко дете има различен тип колики. При някой са по-силни, при други са по-слаби. Всяко ги понася по различен начин. Ние си имахме и няма лекарство, което да не сме опитали тук и да е имало напълно ефект.
А за млеката аз още от началото ползвам НАН на Нестле и съм много доволна. Хипоалергично, не сме имали проблеми, не се е запичал или нещо друго.
Иначе залъгалката съм я слагала 2 пъти да я стерилизирам и като я извадих не ми допадна никак външния й вид и не потретих. А не сме имали никакви стомашни проблеми, така че за сега оставаме на измиване само с вода без препарати.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #12 -: Ноември 13, 2006, 15:57:17 pm »
Хайде и аз да питам за активната гимнастика. Юлия стана на 3 месеца мин. седмица и аз мислех, че е още рано за нея. Някакви упражнения ли се правят с нея или просто се поставя детето да лежи с идеята да се опитва да си хване играчките. Защото малката от 2-3 седмици отказва да лежи, ако е будна. Вече се чудя какво да я правя. Храним се и се разхождаме в коша за кола, будува или в коша или я държим на ръце. Та ако трябва да я оставя просто да лежи, не мисля, че гимнастиката би имала голям успех при нея.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #13 -: Ноември 13, 2006, 16:18:07 pm »
Габи, активната гимнастика се ползва така - слагаш бебето да лежи под нея и то се опитва да достигне примамливите предмети, които висят закачени по нея. целта е хем да протяга ръце и крака, хем да упражнява бутане, хващане, пипане.
не се очаква ти да му правиш нещо с тая гимнастика.
то, по същество, и една висяща играчка пред лицето му също играе тая роля, но в т.н. активни гимнастики има повече играчки, висят на различни нива и от различни места /в някои видове/, може да има дрънкане, пискане, пеене, светкане и т.н. вариации.
отначало няма да обръща внимание, но постепенно ще започне да се интересува.

а Юлия седи ли мирна в коша за кола? щото Мартин вече не иска, освен ако няма да се вози. почва да се извива на мост и иска да излиза. все пак, повече от 3 часа на ден в кошницата не е желателно на тази възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2006, 16:27:37 pm »
Габи, не е рано за нея. Точно. Нашите още от като навършиха 3 месеца  блъскат и се забавляват с тях, дори и с крака удрят топките на активната гимнастика. Сега вече ги хващат целенасочено. Нашите активни гимнастики имат окачалки и по страничните рамки (обтегачите ниско долу) и се заиграват и с тях - като връзките ключове на Chicco , които продават - удрят ги и ги хващат и дрънкат. Може и други играчки да се закачат за разнообразие. Но там някъде след 3 месеца й обръщат внимание.
Наде, Вигантола само педиатърът казва по колко и откога. Тя прави преглед и преценя колко трябва. Тя също трябва да ти изпише и капките за колики.
И да те предупредя, че ще има профилактика в цял Бургас от сряда и четвъртък за 2 денонощия за водата - няма да има вода, изправи ми се косата. Търси начини да спасяваш положението и да запасяваш!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2006, 18:30:56 pm »
Абе, Боровин  8O
извинявай за нетактичния въпрос, ама няма ли да раждаш вече  :lol: :lol: :lol:

еее, ми то напира, ама аз се ослушвам, че голям страх ме гони - отлагай и живей  :balk_70:

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2006, 19:07:26 pm »
На нас д-р Масларски ни изписа Вигантол някъде към 17-18 ден по една капка преди ядене сутрин за един месец, после може да се промени дозата, но това го преценя пак той.
Иначе за стерилизирането на бибата аз я стерилизирам веднъж на ден, ама тя не я уважава много и си седи в кутийката повече.
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #17 -: Ноември 13, 2006, 23:12:42 pm »

а Юлия седи ли мирна в коша за кола? щото Мартин вече не иска, освен ако няма да се вози. почва да се извива на мост и иска да излиза. все пак, повече от 3 часа на ден в кошницата не е желателно на тази възраст.

Ами за сега седи, почва да мрънкоти като и се доспи. И аз се притеснявам да я държа по-дълго време в коша, ама тя категорично отказва да лежи по гръб. Започва да се пробва да стане като се извива или пък се държи на коремна преса, да реве, че не може. Макар че преди 8 дни за първи път успя да се обърне по корем. Е, вярно на дивана-там има малък наклон, който и помогна, но все пак досега не успяваше. Има играчки над кревата ама не иска да лежи там. Та за това се чудя дали ще иска да лежи на гимнастиката. Добре че си има персонален носач през голяма част от деня. Баба и умира да я носи на ръце, през останалото време се включвам аз и така. Явно така ще бъде докато седне. Ох, сещам се за едни приятели дето возеха дъщеря си права в количката, защото отказваше да седи. :roll:


*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2006, 08:10:38 am »
Ние вит.Д пием по 2 капки сутрин откакто Слави стана на месец.
Вечер пропуска едно ядене той ама за сметка на това и пропуска едно спане сутрин :) Като яде между 7-8 часа сутрин и будува до следващото си ядене, което е към 10-11 часа :) Стои в шезлонга в хола и мята ръце е крата.
Да е жива и здрава нашата биба...когато го приспивам я тикам в устата му и той си я цока докато спи. Нали не засука въобще и си мисля, че с биберона си задоволява сукателния рефлекс /ама това може и да си го измислям и аз за успокоение/
Да ви питам и вас...има струпеи на веждите и на челото точно преди косата му. Вие имахте ли такива работи и как се преборихте с тях? Аз мажа с мас и невен /едно мазило дето майка ми го приготвя/
За активната гимнастика и ние ще вземаме ама чак към НГ, че още сме малки за нея.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2006, 12:19:12 pm »
Здравейте!

Малко встрани от темата, но и при мен взе да му се вижда края... Уговорих с д-р Александров секциото и взех да правя списъци с покупки за мен и за бебунката... Намерих един за АГ Варна, но ми се вижда непълен. Знам, че е още рано, но ако някой може да допълне нещо ще съм му много благодарна  :)
АГ БОЛНИЦА и ОКРЪЖНА БОЛНИЦА
- ЛК , направление за раждане , обменна карта
-памперси - 15 бр.
- чехли и джапанки
- нощници - 2 бр.
-тоалетни принадлежности
- вилица , лъжица,купичка и чашка
- лигнин - 500 гр.
- дам.превръзки - 2 пакета
- къси чорапки
-3-4 блузки за бебчо
-хавлия
-бельо

Благодаря предварително!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"