0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #60 -: Ноември 16, 2006, 10:29:09 am »
Габи, я кажи ми за псориазиса и живото ДТК, че за първи път го чувам това, а майка ми има от 20 г. псориазис :(
айде целувки от мен на всички сладурковци :D

Ами Стефи жива ваксина не се слага при автоимунни заболявания, каквото е и псориазиса. Това го каза лекарката, която водеше лекцията за имунизациите в у-щето, същата дето твърди, че жива и инактивирана ваксина за полиомелит могат да се смесват. Но и нашата педиатърка го потвърди, така че явно е истина.


*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #61 -: Ноември 16, 2006, 10:38:31 am »
Стефчо, кво те интересува живото ДТК, ти таково нема да слагаш, да не си куку!
пъпчиците засега и наблюдавай - увеличават ли се, суха и грапава ли става кожата.
дано да преминат бързо. тия по бузките безцветни ли са?

Ами не е суха кожата, ама са грапавички и безцветни тия по бузките, а по вратлето и гушката са червенички, ама днес поизбледняха, докато тия по бакенбардчетата си стоят, мънички, грапави и безцветни.

Мерси Габи, аз без друго си мислех да говоря с педиатърът да ги слагаме след нова година, когато ще е само убитата, ама незнам какво ще каже, защото ще сме на 2.5 м., ама като ви чета явно няма да е проблем възрастта.
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 10:40:20 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #62 -: Ноември 16, 2006, 13:36:21 pm »
Мерси Габи, аз без друго си мислех да говоря с педиатърът да ги слагаме след нова година, когато ще е само убитата, ама незнам какво ще каже, защото ще сме на 2.5 м., ама като ви чета явно няма да е проблем възрастта.

възрастта не е проблем, Мартин още не е ваксиниран.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #63 -: Ноември 16, 2006, 14:43:17 pm »
Стефи, това ми приличат нашите пъпчици - и ние имахме такива, но откакто го мажа с едно кремче на д-рТайс, се оправи! Той по цялата кожа беше така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #64 -: Ноември 16, 2006, 15:12:10 pm »
Вени, кажи какво е това кремче, че червените почти изчезнаха, но тези ситничките си стоят има и на горната устничка, одеве я забелязах :(
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #65 -: Ноември 16, 2006, 15:31:31 pm »
Пише така:
Nachtkerzen
Балсам
Основна грижа
за кожата
при невродермити
и много суха кожа
Подходящ за бебета
и малки деца

Много се радвам, че кърмиш, между другото!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #66 -: Ноември 16, 2006, 16:55:02 pm »
Мерси Вени :D
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #67 -: Ноември 16, 2006, 17:07:36 pm »
И ние сме в пъки по лицето и тялото.Ту намаляват, ту се увеличават.Аз се шашнах, че сме прегле бебето, че в нас е сауна направо.Поне 30 градуса е, а като отворя розореца спада до 25-17, ама в общи линии не е нормална температура.
Педиатърката ми сервира за пъпките по лицето, че така както Габи се е обринала точно м/у веждите на нослето , можело да е алергична.Сега ме сложи на диета да не ям млечни продукти, ама аз от нейните диети вече се чудя какво да ям.Месо не можело, компоти не ставало, шоколад не става, газирано не може, кафе пък да не говорим.
Егати живота, а аз си мислех колко е гот да си имаш бебе. То за готино е готино, че една мечта става реалност, ама с болките в гърдите и сега с тия колики на Габи ми идва да вий заедно с нея докато се къса от рев.
А м/у другото тия капки Саб Симплекс са пълен боклук.Давам на детето от тях, че педиатърът настояваше, но не действат никак даже.
Купон ще е и тая нощ!
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #68 -: Ноември 16, 2006, 17:16:44 pm »
Е, jam, чак пък куку, аз да не съм куку, както и 90% от майките, които не задълбават толкова като нас - всички мои приятелки и колежки (програмисти и инженери), а са послушали педиатрите си. По-споко ;) Истината е, че повечето доктори, както и ХЕИ все още нямат наблюдения върху по-новите ваксини и не смеят да излязат от рамките, в които работят. Аз лично не съжалявам, че я послушах, понесоха им добре.
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 17:20:00 pm от cygnus »
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #69 -: Ноември 16, 2006, 17:31:08 pm »
Силви, в началото е така! После нещата се уталожват, влизат в някакво русло!
А за яденето - яж си месо, плодове, мляко, кви са тия ограничения?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #70 -: Ноември 16, 2006, 18:41:33 pm »
Още един тъп въпрос от мен. Мога ли да й измия лицето със сапунче и водичка при къпането например, защото до сега й го почиствам по 2-3 пъти на ден със стерилна марличка и преварена вода :?
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #71 -: Ноември 16, 2006, 19:05:13 pm »
по-добре не е мий със сапун, а само с вода
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #72 -: Ноември 16, 2006, 19:44:49 pm »
А за яденето - яж си месо, плодове, мляко, кви са тия ограничения?

Вени, ако лекарката има съмнение за алергия към белтъка на кравето мляко, кърмачката не трябва да консумира мляко, сирене, млечни продукти, дори и телешко месо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #73 -: Ноември 16, 2006, 19:50:30 pm »
Е, jam, чак пък куку, аз да не съм куку, както и 90% от майките, които не задълбават толкова като нас - всички мои приятелки и колежки (програмисти и инженери), а са послушали педиатрите си. По-споко ;) Истината е, че повечето доктори, както и ХЕИ все още нямат наблюдения върху по-новите ваксини и не смеят да излязат от рамките, в които работят. Аз лично не съжалявам, че я послушах, понесоха им добре.

Донке, не се бутай и ти у навалицата. Ти самата проучва доста въпроса, за ваксините, ако не си забравила.
за новите ваксини не си права. имунизационният календар на България е вече променен и от нова година - няма жива полио ваксина на капки, а за ДТК-то пише - жива ИЛИ убита. тоест, ХЕИ-то вече е наясно и признава световната практика. в целия цивилизован свят слагат полио ваксина убита, с инжекция. ваксина на капки се слага в бедни, мръсни страни.
колкото до ДТК - това, което даваше касата досега е с жива коклюшна ваксина. тя е тази, която дава временните реакции като температура, зачервяване, оток на мястото, плач и др. това в краткосрочен план. пак тя е тази, която отключва алергии - това в дългосрочен план. в целия цивилизован свят отдавна се слага ДТаК - ваксина с убита коклюшна съставка. не е вярно, че лекарите тук не знаят. тези, които четат и мислят - знаят. в София масово препоръчват педиатрите да се купува Инфанрикс, например. говорят, че вероятно ще го отпускат и по каса от догодина.

а ти чукай на дърво, че децата ти понесоха толкова добре живата ваксина. имала си късмет. аз на твое място не бих я сложила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #74 -: Ноември 16, 2006, 20:27:52 pm »
Айде и от мен едно тъпо въпросче :?. Подсече ни се дупето, мажа с кремчето на Авент за дупе, но незнам след колко време да търся ефект, за да търся друг лек евентуално. И ние сме с колики от началото на втората седмица.
Силве, Чефи и ние сме в отбора рев до припадък, опъване като струна и т.н. купон, купон ама изнемощях вече от безсъние. Кърмата вместо да се увеличава, намалява и аз между другото загубвам и апетит. Ям насила за кърмата и като виждам, че я нама ми се губи съвсем апетита. Това със цеденето на ръка е ужасна история и предполагам, че немога така да стимуллирам гърдите достатъчно за увеличаването на кърмата. Така и немога да се справя с помпата на Авент. Мисля вече за спиране на кърмата, аз съм самичка и наистина не ми остава необходимото време за цедене. Незнам дали има смисъл да купувам друга помпа, но може би преди спирането ще пробвам и това.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #75 -: Ноември 16, 2006, 20:46:56 pm »
А за яденето - яж си месо, плодове, мляко, кви са тия ограничения?

Вени, ако лекарката има съмнение за алергия към белтъка на кравето мляко, кърмачката не трябва да консумира мляко, сирене, млечни продукти, дори и телешко месо.

Е това пък как така всички бебешки пъпки станаха алергия към белтъка на кравето мляко е просто една загадка за мен.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #76 -: Ноември 16, 2006, 21:07:10 pm »
а ти чукай на дърво, че децата ти понесоха толкова добре живата ваксина. имала си късмет. аз на твое място не бих я сложила.
А да бе, ако двама педиатри са ти я препоръчали, познай как не бих я сложила :) както и довод, че имунизационната програма в БГ е много добра и по нищо не отстъпва на тези в ЕС страните. Ето виждаш от догодина има промени в имунизационния календар. Доводите им бяха по отношение на имунитета, който създава, че имат опит и практика, както и около мен имам много повече познати, които са ползвали точно тази, а нито един от новите ваксини за да проверя мнение. Честно казано тук става дума за нови продукти, които се продават, аз лично предпочитам за неща, които не разбирам да се доверя на лекарят, който е около мен. Според теб редно ли е да си купя лекарства и да й кажа - "Бий им това ! Не ми пука, че не го познаваш и не си запозната с действието му, аз съм решила щото четох в нам кой си форум, че тва е по-добрата ваксина!" Ми аз не съм педиатър за да взимам такива решения и да нося тази отговорност, защото не съм упълномощена да правя това! Щом педиатърът ти е одобрил поставянето на ваксината, на която си се спряла - супер! Вероятно е по-добрата, съгласна съм, но топката е в него все пак, не в теб.

А и да ви питам за тази минерална вода на HiPP, че сега ме хвана и мен параноята. Нямамхме вода 2 дни и три дни не става за пиене и купих минерална вода на HiPP пише обща минерализация под 400, а на розовия Девин е 82. Обаче все пак е HiPP, специално за бебета. Какво да правя? Направо се обърках вече :(
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 21:10:13 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #77 -: Ноември 16, 2006, 22:38:05 pm »
Е това пък как така всички бебешки пъпки станаха алергия към белтъка на кравето мляко е просто една загадка за мен.  :lol:

тва вече е отделен въпрос. ние пъпките не сме ги виждали. факт е, че тук никой не прави РАСТ за доказване на тази алергия, а се действа опипом. затова, според някои източници, имаме 2-3 пъти по-голяма честота на АБКМ сред кърмачетата - вероятно защото повечето са диагностицирани погрешно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #78 -: Ноември 16, 2006, 22:42:46 pm »
но топката е в него все пак, не в теб.

ти ме утрепваш, бе! кое е по-важно - у кого е топката (кой носи отговорността) или кое е по-добре за детето ти?
тия педиатри, дето са ти препоръчали жива коклюшна ваксина, вероятно нямат право да сравняват българския имунизационен календар с този в ЕС, защото очевадно не го познават.

нейсе, за теб темата е приключила, при това благополучно, така че да му турим пепел. пиша ги тия работи предимно за майките, на които тепърва им предстои вземането на решение. щото... отговорността за детето винаги си я поемаш ти в крайна сметка.

за водата - мани вземи по-ниската минерализация, без съмнение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #79 -: Ноември 16, 2006, 23:03:34 pm »
но топката е в него все пак, не в теб.

ти ме утрепваш, бе! кое е по-важно - у кого е топката (кой носи отговорността) или кое е по-добре за детето ти?
тия педиатри, дето са ти препоръчали жива коклюшна ваксина, вероятно нямат право да сравняват българския имунизационен календар с този в ЕС, защото очевадно не го познават.

нейсе, за теб темата е приключила, при това благополучно, така че да му турим пепел. пиша ги тия работи предимно за майките, на които тепърва им предстои вземането на решение. щото... отговорността за детето винаги си я поемаш ти в крайна сметка.

Добре де, според теб какво трябваше да направя, аз да ги ваксинирам ли сама ли? Ми те някои ваксини ги бият на 24 час от раждането, аз от де да знам какво става. Или да тръгна да сменям педиатъра с условие да поставя тези ваксини, които аз му кажа. За храненето ясно, не я слушам и си карам малко по-късно, назначавам си дошълнително прегледи - ОК, ама едно е преглед с ехограф друго е поставяне на ваксина.  Не съм лекар, душата. Въпросът ми е принципен, зае*и ваксините! Някои от отговорност изобщо не ваксинират децата си, но това е друга тема.

За водата тва и направих, преварих малко Девин.
« Последна редакция: Ноември 16, 2006, 23:08:53 pm от cygnus »