0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #40 -: Ноември 15, 2006, 14:07:22 pm »
Къде го чете тва бе Наде? Аз ям всичко!

Ми къде в бг-мамата четох :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #41 -: Ноември 15, 2006, 15:41:00 pm »
Джаме, спокойно мила, няма място за притеснение, всичко си е до дете.
Ето аз имам две наведнъж , и двете много различни, Боби почти не гука, но пък се смее доста, особено като му говоря по бебешката, но пък има моменти, когато не проронва усмивка, каквито и работи да бърборя.Антъни от сега си е бурборко, не спира да гука, мрънка, да се смее, изобщо, комуникативен се явява.Щом Марти прави другите работи, в смисъл, следи играчки и други там подобни неща, няма място за притеснение.Просто постоянно му говори каквото и да е, дори безсмислени комбинации от думи, както и измислени песнички и стихчета.В пренаталната ми казаха, че мозъкът реагирал най -добре на думи, на говор, и нали мойте бяха доста недоносени, ми казаха да не спирам да говоря.И така...
Наде, как само ориз и картофи, всичко си яж, без лук, чесън, зеле, пикантни подправки.Аз даже капвах по малко шоколад, и пия сутрин кафе....За течностите си знаеш, много вода, и казват айран...
Поздрави на всички и целувки на мъниците.

ема2
 :babyflips: :babyflips:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #42 -: Ноември 15, 2006, 16:16:25 pm »
Джамка, казали сати вече, това за гукането - ами всяко е различно, за погледа - провери го дали проследява предмет! Ако се притесняваш на консултация обърни внимание на док!
Това ми напомня - Габи какво стана с бебето на сестра ти?
Наде, всичко си яж, без посочените неща! Депресията минава - най-много месец, докато влезеш в час!
Чаша - още два месеца нека минат - на Мати предложиш онзи ден, че ме гледаше в устата и пи, но му се стичаше по брадата! Преходник използва само като го купех, сега само го гризе!
Верди, мерси за инфото, но пак сме под долна граница на MCV, MCHC ни е високо, а какви са референтните за тромбоцити?
 
« Последна редакция: Ноември 15, 2006, 16:22:07 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #43 -: Ноември 15, 2006, 17:14:11 pm »
момичета, благодаря ви за споделеното мнение и добрите думи!
аз съм полуоткачена, ще ви кажа вчера какво си бях навила на пръста - че Марти проявява признаци на аутизъм, защото не гука и понякога ми избягва погледа (също и като се гледа в огледало). отде ми хрумна не знам, но снощи седнах да чето по темата и естествено си внуших какво ли не, па като му фърлих един рев, рев, не е истина...
днес, след като ми мина психозата, прочетох вашите постинги, и най-вече - след като си анализирах детето, се успокоих и стигнах до извода, че е крайно време да спра да чета! чудя се къде ми е бил акълът снощи.

детето си следи предмети, хора, гледа си телевизия, блъска си активната гимнастика, смее ми се като му говоря по бебешки, ама аз - трябва всичко да е по учебника! щом някое се хилело на образа си в огледалото, значи и нашия трябва да го прави! щом другите гукали, и нашия трябва да гука (нищо, че баба ми си спомня, че аз също не съм гукала). и съм царица да си измислям диагнози...

вземете пример да не правите като мен! ;) днес съм щастлива с хубавото си бебе, желая и на вас цялото щастие на света с вашите рожбички!

цунк на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #44 -: Ноември 15, 2006, 17:45:46 pm »
Джами, минаваш през нормалните етапи на една майка. И на мен ми се случи, но мъжа ми беше този, който ме свали на земята и ми каза да не се втелявам и от тогава спрях да се занимавам с такива неща. Алекс и сега ако не му е нещо по кефа не ми обръща внимание. Вика кряка, на негов си език, заглежда се в огледалото, но на много по-късен етап го прави. Ти очакваш рано рано да е по учебник :D Всичко му е наред на детето :D
В тази връзка гледах преди известно време един немски филм. В семейство с глуха майка се родиха две деца, като по-голямото като се роди бебето много се притесняваше да не е глухо. Съответно за проба реши да го стресне с някакъв музикален инструмент, вече не помня какъв и като установи че бебето чува, така се радваше и подскачаше, та и ти сега :lol: Да ти е жив и здрав Марти и да те радва. Като почне да вика като нашия хич няма да искаш да ти гука, а само ако може да помълчи малко ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #45 -: Ноември 15, 2006, 18:25:14 pm »
Радвам се, че си се успокоила, както Гането ти е казала май всички сме така, аз сега след като прочетох в Спок за някакъв гастро... незнам си какво заболяване, когато бебетата повръщали, изпъвали се след хранене и т.н. А това било връщане на кисиелини, които повреждали хранопровода и направо ми се реве и на мен :( Та се чудя как ще изкараме една седмица до консултацията :?
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #46 -: Ноември 15, 2006, 18:35:52 pm »
Май многото четене е толкова лошо, колкото е и никаквото... Аз преди две години изчетох доста неща заради племенника си и сега не ми се чете... Сигурно като родя ще започна пак да се ровя и да се шашкам...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #47 -: Ноември 15, 2006, 18:41:33 pm »
Стефи това е гастроезофагиален рефлукс, тя jam  е наясно и с това :)
Има специални млека, които дават при такова повръщане. Но нашето не е това. Хем човек да се чуди да чете ли и да се шашка, но като знам колко са безотговорни педиатрите и как за всичко трябва да им се напомня, как да не чете човек.   :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #48 -: Ноември 15, 2006, 19:54:58 pm »
Радвам се, че си се успокоила, както Гането ти е казала май всички сме така, аз сега след като прочетох в Спок за някакъв гастро... незнам си какво заболяване, когато бебетата повръщали, изпъвали се след хранене и т.н. А това било връщане на кисиелини, които повреждали хранопровода и направо ми се реве и на мен :( Та се чудя как ще изкараме една седмица до консултацията :?

Стефенце, специално за това бързам да те успокоя, защото и през това страхуване минах! ръмжахме, изпъвахме се на лък, имаще епизоди на повръщане - даже си записвах специална графа в таблицата - колко пъти е повръщал и колко пъти е връщал. четох го това в Спок за рефлукса, също и на други места. е - това нещо отмина от само себе си, после в бгмамата четох много отзиви на други майки, чиито бебета са правили така БЕЗ да имат рефлукс. така че - запази самообладание.

божке, как минаваме през едно и също всичките.... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #49 -: Ноември 15, 2006, 20:25:25 pm »
Ох, точно така прави, след ядене мучи, ръмжи, пъне се, изпъва се, свива се, абе ужас и след като върне или се изака и край, мир и спокойствие, заспива :( А най-лошото е когато изсмуче повече от колкото трябва, вчера като измоца 140 гр. и косата ми се изправи, ела да видиш после как се повръща :(
Дано да мине и това скоро, че кой знай колко болести ще си съчиня и аз :lol:
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #50 -: Ноември 15, 2006, 21:34:02 pm »
Стефи, бе, ми то има газове детето и явно склонност да преяжда! Опитвай се да го уригваш повреме на хранене! Ако трябва по 2-3 пъти! Ако може, де!
Джамка, добре дошла в отбора - моето дете имаше церебрална парализа, а сега е с Таласемия! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #51 -: Ноември 15, 2006, 21:36:00 pm »
вчера като измоца 140 гр. и косата ми се изправи, ела да видиш после как се повръща :(

жено, ти по колко време й даваш да моца, бе? :)
намали го, тя утре половин кило ще омаха докат са усетиш  :lol:

Вени, разсмя ме, душко - явно всичките сме за едно и също заведение  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #52 -: Ноември 15, 2006, 21:39:13 pm »
Стефинка, ми и на теб ако ти е пълно тумбачето и не можеш да се облекчиш и ти ще се пънеш :) Така или иначе ако връщат и не е на фонтан, значи всичко е в ред. Моя дето е на 9 месеца вече и не би трябвало да го прави, днес си върна след като си изпи шишето. Понякога им идва повече храната и е нормално да търсят начин за облекчаване. А ако не може и да се изака нормално, напъва се и затова изглежда като описаното в книгите. Покрай коликите бях полудяла. Мислех, че нещо му става и умира. И аз си измислях всякакви сценарии за болести, ама ей го на здрав е и всичко му е наред. Лошото на нас ни е, че сме научени да четем и не се доверяваме лесно, та все проверяваме. Ама педиатрията е такова море...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #53 -: Ноември 15, 2006, 21:41:30 pm »
Абе недейте така бе, ще ни заклеймят тука като онея от бг-мамата :lol: То че сме луди, луди сме, ами добре че има кой да ни върне от време на време на земята :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #54 -: Ноември 15, 2006, 22:24:14 pm »
jam,
На въпросите лично към мен
1.   Стефко понесе „Пентаксим”-а без никакви странични реакции – нито локални, нито общи – и при трите инжекции. Тъй като имаме фамилна обремененост за алергии и лекарят поставяше за първи път тази ваксина, даде на Стефко профилактично 10 капки „Фенистил”.
В листовката на „Пентаксим” има следния текст: „Както за всички инжекционни ваксини, се препоръчва винаги да има готовност за подходяща медицинска намеса и лечение в случай на възможна внезапна анафилактична реакция след приложението на ваксината. Поради това, ваксинираното лице трябва да остане под лекарско наблюдение 30 минути след прилагане на ваксината”. Ние всеки път оставахме под лекарско наблюдение в продължение на един час след ваксинирането.

2.   Всички ваксини досега (не само „Пентаксим”) са ни поставяни в „Торакс” – за всяка една имунизация имам епикриза с описание на статуса на детето, установен при прегледа преди ваксинирането; дата и час на поставяне на ваксината; търговско име, партиден номер и срок на годност на ваксината. Епикризите са на бланки на „Торакс” - Пловдив, с името на детето, ЕГН и адрес, както и с името и подписа на лекаря, поставил ваксината. Оригиналните епикризи пазя вкъщи, а копия от всяка една съм давала на GP-то, въз основа на които той записва данните в личната амбулаторна (здравна) карта на детето.

Другите два въпроса
1. Има два вида накрайници на AVENT, които се слагат на шишетата вместо биберона за хранене - мек за над 3 месеца, и твърд – за над 6 месеца. Купих и от двата вида, както и ми подариха неразливаща се чашка за след 4 месеца на Chicco. Нито едно не ми свърши работа обаче, защото Стефко отказваше да приема каквото и да било с биберон, накрайници и т.н. Течности и храни, различни от кърмата, приемаше само от лъжичка, а сега пие от малко шише от минерална вода, тип „Sport”. Смятам скоро да започна да го уча да пие от истинска чаша.
Твоят Марти е свикнал да се храни с биберон и може да ги хареса тези чашки и/или накрайници и да се научи.

2. ДЕТЕТО ТИ Е УНИКАЛНО! Точно толкова, колкото са уникални отпечатъците от пръстите му. Щом педиатърът ти смята, че всичко е наред – не се вглеждай прекалено.
Следобед децата са много по-изморени и е нормално да не реагират така, както сутрин. Моят син извръщаше не само поглед, но и глава настрани, когато му се приспи.
Иначе и аз съм в отбора  :balk_602:– давам ви още два примера с моето дете:
-   като новородено не искаше да бъде приспиван на ръце. Аз нали все чета, че е хубаво да гушкаш бебето – що рев е изревал, докато разбера, че просто иска да бъде оставен сам в креватчето си, за да заспи на спокойствие. Сега не заспива без аз или баща му да сме до него.
-   не искаше да се обръща (нито пък аз съм го тренирала) – не си спомням точно на каква възраст започна, но беше доста късно. Питах д-р Вълчева в „Торакс” и отговорът й беше: „Просто твоето дете е такова. Такъв тип е. Такъв характер е – спокоен и кротък. Ако беше някой холерик, щеше да се върти като пумпал”. Ела сега да ме видиш как сменям памперси – за секунда не се задържа по гръб.
Ако продължа с всички неща, за които съм чела, че другите деца правят и съм се притеснявала, че моят син не прави, ще ми трябват пет седмични теми, каквато съм обяснителна. :balk_71:


Perdeto,
Какво да яде кърмачката – Проследи реакциите на твоето бебе (всяко бебе е различно) след определени храни и ще разбереш какво може да ядеш и какво – не. Ето ти една тема Каква храна избягвате, ако кърмите?
Аз изключих от храненето си силните подправки, прясното мляко и кафето – всичко друго си хапвах.


venus_melena,
Ето ти и останалите референтни граници на показателите на ПКК
WBC (G/l)             3.5-10.5

                          възрастни                     деца
LY (G/l)                1.4-3.0                         1.8-4.5
MO (G/l)               0.3-0.8                         0.3-1.0
GR (G/l)                2.8-5.8                         1.2-3.0
LY (%)                 20.0-44.0                      38.0-66.0
MO (%)                0.1-10.0                        0.1-12.0
GR (%)                 37.0-70.0                      20.0-45.0

PLT (G/l)              140-440
PCT (%)               0.120-0.280
MPV (fl)                7.8-17.0
PDW (%)              11.5-20.0

                           мъже                           жени
ESR (mm)              до 12 mm                      до 15 mm

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #55 -: Ноември 16, 2006, 00:46:58 am »
Това ми напомня - Габи какво стана с бебето на сестра ти?
...
 

Ами изследваха го в педиатрията-ЕЕГ, фетална морфология, биохимични изследвания и не откриват проблем. Искат го на контролен преглед след месец, а майка му си е купила книга за гимнастиката и чувам, че доста бил напреднал, но не съм го виждала оттогава.

Jam, на нас GP-to ни слага Пентаксима, нищо че си го купувам и въобще не прави проблем. Даже когато обсъдихме въпроса каква ваксина ще слагам ми написа рецепта. Но аз така или иначе не мога да слагам жива ДТК заради псориазис в семейството.


Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #56 -: Ноември 16, 2006, 08:29:29 am »
Габи, много се радвам за бебчо! Гимнастиката наистина има голямо значение - убедих се сама!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #57 -: Ноември 16, 2006, 10:01:49 am »
Много ви багодаря момичета, много ме успокоихте :D Хубавото явно е че наистина не повръща на фонтан и не всеки път, но логика не мога да хвана. Като изяде повече някога не повръща, като изяде колкото трябва повръща, абе купона е пълен. А сега от вчера имаме и едни мънички грапави пъпчици по бузките и бакенбадчетата, а по вратлето мънички червенички, помагайте :(
А иначе я държа не повече от 7-8 мин. на гърда, ама някога като се размоца и докато се усетя тя изяла манджа за цял ден, а друг път нормално за това време. Вени, оригам я поне по два пъти и като сменям гърдите и като се засили да дърпа яко пак и на края пак, ама ей го на всеки път няма ефект.
Габи, я кажи ми за псориазиса и живото ДТК, че за първи път го чувам това, а майка ми има от 20 г. псориазис :(
айде целувки от мен на всички сладурковци :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2006, 10:22:51 am »
Стефчо, кво те интересува живото ДТК, ти таково нема да слагаш, да не си куку!
пъпчиците засега и наблюдавай - увеличават ли се, суха и грапава ли става кожата.
дано да преминат бързо. тия по бузките безцветни ли са?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2006, 10:23:40 am »
Габи, много се радвам за бебчо! Гимнастиката наистина има голямо значение - убедих се сама!

Ох, не знам, Вени. Дано да е само това и гимнастиката да оправи нещата. Притеснени сме, че главичката му нараства по-бавно от нормите. Сега все ще му треперим на малчо-ще проходи ли навреме, ще проговори ли навреме, ще започне ли да чете навреме.