0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #400 -: Ноември 21, 2007, 22:47:42 pm »
Мари, страшна си ти, знам аз. :D :wink:


Паниран карфиол


Може да се предложи като предястие или гарнитура.Карфиола се отделя на малки парчета (на букетчета) и както си е така суров се овалва в разбити яйца и после в галета. Пържите във фритюрник, на около 170°, докато придобият златно-кафеникав цвят.
Да ви е сладко.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #401 -: Ноември 21, 2007, 22:50:30 pm »
Кльосе от сварени картофи

Килограм и половина картофи, 75гр. брашно, 100гр. картофено брашно, 2 яйца, сол, индийско орехче.

Картофите се сваряват и се пюрират с брашното, 50гр. от картофеното брашно, яйцата, солта (на вкус), и съвсем малко (на върха на ножа) от индийското орехче. Bсичко се омесва, докато стане еднородно тесто. Разделя се на 12 части и се оформят топки, като се набиват ( притискат се плътно да станат сбити). С останалите 50гр. картофено брашно се овалват и се пускат в гореща подсолена вода и се варят на слаб огън 5 мин.,снемат се от огъня и се остявят още 5-10 мин. в горещата вода да киснат.

Приятен апетит.
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 22:57:36 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #402 -: Ноември 23, 2007, 14:01:38 pm »
искам да направя солена торта, може ли някой да даде рецепта, че така ми се хапва...
благодаря предварително!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #403 -: Ноември 23, 2007, 14:06:38 pm »
искам да направя солена торта, може ли някой да даде рецепта, че така ми се хапва...
благодаря предварително!

Солена торта от палачинки

Взимаш една опаковка палачинки (или си правиш 10 с щипка сол в тестото), една майонеза, кисели краставички буркан, маслини, шунка или някакъв подобен салам на тънки резени (за сандвич), сирене за тост сандвич.

Прави се по следния начин: хващаш едната палачинка, намазваш я с майонеза, и я слагаш за дъно на тортата с майонезата отгоре :lol: Посипваш с нещо от горецитираните продукти нарязано на ситно, следваща палачинка пак с майонеза, друг продукт, и така докато стане торта :lol: Слагаш я да стегне в хладилника за около час, и после хапвате :lol:
Да ти е сладко :lol:
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 08:01:21 am от mishanta »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #404 -: Ноември 23, 2007, 14:13:48 pm »
 :balk_81: :balk_81: :balk_81:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #405 -: Ноември 23, 2007, 17:15:08 pm »
искам да направя солена торта, може ли някой да даде рецепта, че така ми се хапва...
благодаря предварително!

Солена торта

друг вариант:
приготвя се в подходяща голяма купа или друг съд,в който ще се сервира

стържеш на едро ренде сварени изстинали картофи 1 ред
отгоре мажеш с майонеза,ред настъргано сирене,майонеза,ред картофи,ред кисеки краставички,майонеза,шунка...накрая винаги завършвам с настъргани яйца

става страхотно предястие :Pмежду картофения блат може да се сложат други продукти според вкуса ви
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 07:58:41 am от mishanta »
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #406 -: Ноември 25, 2007, 23:43:57 pm »
искам да направя солена торта, може ли някой да даде рецепта, че така ми се хапва...
благодаря предварително!

  Солена торта

Необходими продукти:
1 пакетче краве масло, 250 г брашно, 3-4 лъжици кисело мляко, щипка сол; за плънката - 1 чаша спанак (сварен, отцеден и ситно нарязан), по 100 г сирене "Трапист" и "Гауда", 1/2 кофичка сметана, 3 яйца, по 1 щипка настъргано индийско орехче и счукан черен пипер.
  Приготвяне:
От размекнатото масло, млякото, солта и брашното замесете тесто. Разстелете тестото върху дъното и стените на подходяща тавичка (от неръждаема стомана). Набодете го с вилица, покрийте с алуминиево фолио и печете в загрята фурна 10 мин. Разбийте яйцата, прибавете настърганото сирене и останалите продукти, разбъркайте добре. Изсипете сместа върху изстиналото тесто. Печете още 20 мин. Поднесете тортата топла с айран.

Познатата която ми даде рецептата за солената торта каза, че ставала много вкусна. На мен все не ми остава време да я пробвам, пък и да си призная съм повече по сладкото  :oops: :oops:
« Последна редакция: Ноември 06, 2013, 08:00:20 am от mishanta »
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #407 -: Януари 08, 2008, 16:43:42 pm »
Момичета пробвах се една много лесна торта без печене с изрезки от блатове. Може и с готови блатове, но разликата в цената е доста голяма. И най вече украсата е пак по избор - крем, сметана, шоколад, масло или от тези моделиращи смеси.
Та продуктите са:
    изрезки от блатове /може и домашен блат/
    крем по избор, аз направих домашен - с него става най-добре
    плодове по избор
Крема който правих е следния:  нямам мярка - на око
прясно мляко, захар, брашно, яйца и 1 пак. бутер масло. След като се сгъсти            млякото с брашното, го дръпвам от котлона и го оставям да поизстине. В това време   маслото го разбивам с пудра захар на сняг, пак на око, може и с кристална в голяма купа. След това започвам да сипвам крема по лъжица в маслото, като постоянно бъркам и така докато свърши.
Приготвяне:
Облепваме с фолио овална купа и редим изрезките. Тези които купих аз бяха смес и бяли и кафяви, но кафявите бяха повече и затова започнах с кафяви. Насипах крем и сложих плодове от ананас консерва /това имах отворено в момента/, става не по лошо с плодове кайсии или праскова компот, а може и банан, портокал, абе кой каквото иска. След това сложих бели изрезки, пак крем и плодове и пак с кафяви изрезки. Сложих я на студено в хладилника за цяла нощ. Някой я правят и веднага я консумират, но при мен е закон, че тортите и сладкишите трябва да пренощуват. На сутринта се опитах да я украса, е не стана толкова добре като на момичетата от бг-мама, но като за първи път беше добра, а и на вкус не отстъпваше. Мойта кума имаше имен ден на Василов ден и аз я направих на децата й.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #408 -: Януари 18, 2008, 22:01:08 pm »
Момичета, откраднах си една рецепта от бгмамма за гъбена супа.
Днес я правих и е невероятно вкусна, а и лесна за приготвяне. :D

Гъбена супа със сметана

300-400гр. гъби
1 морков
1 гл.лук
1-2 картофа
2 бульона
копър
2 с.л.брашно
1 малка  коф. заквасена сметана

Задушавам лука и брашното, добавям около 2 литра вода (ако се наложи ще добавите), гъбите (или смляни в блендер, месомелачка или ситно нарязани), моркова и картофа рендосвам на едрото ренде  и добавям подправките. Всичко ври около 50мин. , добавям сметаната и като заври свалям от котлона.



Единственото, което промених е, че сложих брашното почти на края. Повря 10-15 мин. с него и тогава сложих сметаната.

Добър апетит! :lol:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #409 -: Януари 19, 2008, 14:43:23 pm »
Ето една изпробвана и сладка рецепта от мен за Кекс с ванилия и канела. Да ви е сладко  :D

Продукти за 4 порции- 4 яйца, 17о г. захар, 160 г.брашно, 1 пакетче суха мая, 170 г масло, 2 пакетчета ванилова захар, 2 ванилии, канела на прах

1. Включваме фурната на 180 градуса
2. В купа разбиваме яйцата и захрата докато сместа побелее.
3. Разтапяме маслото на слаб огън и го слагаме в тестото.Добавяме ваниловата захар, канелата и ванилията
4. Намазваме с масло, форма  за кес за печене и о пърсваме с брашно, изсипваме готовото тесто и печем 40 минути. 


Дано да ви хареса, при мен лично имаше ефект защото свърши доста бързо.  :wink:
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 19:02:05 pm от fanta_23 »
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #410 -: Януари 19, 2008, 18:59:12 pm »
Мимка, аз твоите бисквитени топчета ги правя с компот от вишни, но освен това вътре слагам по една вишничка или черешка от сладко. Много вкусно...
Днес правих бисквитената торта на Роузи - стана разкошна, а и приготвянето и е бързо и лесно - обожавам такива рецепти!
Като сме още на бисквитена вълна - да ви напиша и моята любима рецепта с бисквити.
1 пакет бисквити "Закуска"(голям) - около 22-23-24 броя. Бисквитите се слепват 2 по 2 с мармалад. Нареждат се в плаке или тава. На котлона - 1 водна чаша вода, 1 водна чаша захар и 2 препълнени супени лъжици какао. Завират и се оставят на топлия котлон още 5 минути, за да поистине и се сгъсти малко. (топло, докато трае пръста) Заливат се със сиропа. Обръщат се да поемат и от другата страна. Режат се по диагоналите, така че от всеки две слепени бисквити да се получат по 4 парченца. Потапят се и от страни и след това се овалват в смлени орехи или в кокосови стърготини. Лично аз правя и с двете, защото с кокосовите стърготини стават  по-красиви, а с орехите - по-вкусни. Да ви е сладко! Тази рецепта върши чудесна работа, когато ви трябват много бройки дребни сладки, защото излизат 44 или 48 броя, а са и много вкусни.

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #411 -: Януари 19, 2008, 19:07:55 pm »
Душе, това с вишничката го правя и аз, когато обаче не ме мързи да махам костилките! :oops:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #412 -: Януари 22, 2008, 18:43:07 pm »
Аз искам да ви дам рецептата за най-страхотната торта Гараш!!!!Първия път като я направих нямаше външен вид и моя я опита от нямай къде, за да не ме обиди, ама от тогава колкото пъти види у дома, че има много яйца и орехи и вика-Айдееееееее, Гараш!@!!!!!

БЛАТ:
10 белтъка се разбиват с 400 г захар като целувки.Прибавят се 3 с.л.брашно, 1 с.л.какао и мноого смлени орехи.Пече се на 3 пъти върху фолио.

КРЕМ:
10 жълтъка се разбиват на пухкав крем с 1 ч.ч. пудра захар,1 с.л.какао, 2 ванилии и 2 меки чисти масла.

Отгоре наръсвам обилно със смлени орехи.Отсавям в хладилника за няколкоч аса, по възможност за цяла нощ.

Когато имам много яйца правя двойна доза-6 блата.Става страхотно, гаранция!!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #413 -: Февруари 07, 2008, 18:34:11 pm »
Много отдавна бях обещала да напиша тази рецепта...

РУЛА ОТ СВИНСКО ИЛИ ТЕЛЕШКО МЕСО.
    Rouladen
Взимам месото което е нарязано на съвсем тънко /около3-4мм/, голямо като зелев лист. Поръсвам от едната старана където ще е плънката сол, червен и черен пипер. Слагам плънка която се състои от сланина, кисели краставички, и лук всичко нарязано на тънки лентички. Овивам рулата и ги забучвам със специална игла /може идеално да се ползват клечки за зъби/. Също се забучват и от страни, за да не излеза плънката. Пържа ги до леко златисто в растителна мазнина. Заливам с гореща вода или бульон и чаша червено вино, малко соев сос. Подправки сол, червен и черен пипер, дафинов лист. Варят се около час и половина на силен огън. Сосът по желание се сгъстява с брашно. Аз ползвам специален сгъстител за тъмни сосове.
Гарнитурата обикновено е варени картофи и червено зеле, но може да се замени с картофено пюре, салата според сезона. Плънката на рулата също може да се замени по вкус, примерно с гъби, моркови и т.н.


Да ви е сладко. :D  :balk_53:







Тук копирам и лучената яхния. :D

ЛУЧЕНА ЯХНИЯ
За около 4 порции.
Около 10 големи глави лук, нарязани на едро се задушават с малко мазнина, докато поомекнат, добавя се червен пипер и се злива с бульон или топла вода. Омесва се 1/2 кайма с едно яйце, чер пипер, чубрика, магданоз и шепичка ориз. Оформят се малки топки които се овалват в брашно и се пускат при лука. Вари се на среден огън, да не се пръсне каймата около час, час и половина. Половин час преди да се снеме от огъня се добавя 1 домат ситно нарязан, може и от консерва. Подправя се с чер пипер, дафинов лист, бахар, сол. По желание ако е по-воднисто може да се сгъсти с лъжичка брашно разтворена във малко вода.  По желание каймата може да се замени със сварено пилешко и свинско месо от които може да се ползва и бульона.
Да ви е сладко.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #414 -: Февруари 11, 2008, 19:42:07 pm »
Относно Гараш тортата един съвет от мен:белтъците не се разбиват на сняг а само с телта леко се разбиват и тогава към тях се прибавят орехите,пудрата захар и съвсем малко брашно колкото получената смес малко да се сгъсти.На оригиналната Гараш торта не се слага какао.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #415 -: Февруари 27, 2008, 17:21:18 pm »
момичета, някой беше качил в тази тема мисля снимки на едни много весели идеи за сандвичи, предимно с детски мотиви - направено, например, прасе или друго животно от шунка, кашкавал и т.н. някой да ги помни и се сеща къде са, прегледах тук, ама не ги намерих.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #416 -: Февруари 27, 2008, 17:29:45 pm »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #417 -: Февруари 27, 2008, 17:36:08 pm »
Цветенце, погледни и тук http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art[
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #418 -: Февруари 27, 2008, 17:36:54 pm »
момичета, благодаря - Мини, и на теб, за бързите отговори.
ще се пробвам на това не малко предизвикателство :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #419 -: Февруари 27, 2008, 17:37:45 pm »
Цветенце, погледни и тук http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art[
Сиа, тези са страхотни. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."