0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ВКУСОТИИ
« Отговор #200 -: Юни 23, 2006, 07:00:24 am »
Добре де , Мини , чудя се защо не дойдеш да сготвиш у нас такива тиквички . Като се прибираш от работа минаваш покрай нас - само се отбиваш и готово  :lol: . Че като гледам снимката огладнях рано-рано  :lol: .
     
*
ВКУСОТИИ
« Отговор #201 -: Юни 23, 2006, 08:52:08 am »
А, Дани, ще чакаш!  :lol:  Предлагам по-изгодни условия - голяма кухня, осигурени продукти, напитки по желание и плаж през свободното от готвене време!  :lol:

Мини, не спирам да ти се възхищавам! Ти си истинска кулинарна вълшебница!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
ВКУСОТИИ
« Отговор #202 -: Юни 23, 2006, 11:32:41 am »
А ето и моето предложение за лятни вкусотии:

Кюфтенца от тивички

2-3 средно големи тиквички се настъргват на голямото ренде. Прибавя се малко копър в тях, слагат се 2 яйца и получената смес се разбърква хубаво. След това се добавя брашно, за да стане гъста каша. Гребва се с лъжицата и се пуска в сгорещено олио. След като са готови се заливат със смес от кисело мляко, малко чесън за вкус, чер пипер, сол и копър.

Пържен патладжан с млечен сос

2-3 средно големи патладжана се нарязват на колелца. Оставят се да престоят малко със сол, за да пуснат вода. Слага се върху хартия да се осуши малко и след това се изпържва. Залива се с млечен сос - кофичка кисело мляко с добавено вътре - чесън на вкус, една много малка глава лук, ситно нарязана, малко сол и черен пипер. Отгоре се посипва с мента и сусам. Оставя се да престои малко в хладилника и се сервира леко охладено.
Добър апетит!

P.S. За съжаление нямам снимки :oops:
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:39:31 pm от mishanta »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Швейцарска торта :)
« Отговор #203 -: Юни 24, 2006, 00:04:38 am »
Уж такава, за първи път я правя, но вече успях да модифицирам рецептата.

За блата:
250 грама масло за готвене
2/3 чаена чаша захар
6 яйца
3 с. л. брашно
2 ч. л. бакпулвер
една есенция - аз ползвах ром
1 натурален шоколад натрошен (добавя се към сместа за блата, преди да се изсипе в тавичка за печене, хубаво да се разбърка така че да не останат места от сместа без шоколад)

За шоколадовият мус:
1. крема сирене
2. натурален шоколад
3. 2 яйца
4. 60 грама масло
5. 6 с.л. захар

За вкус:
мармалад малини

Формата ми е с диаметър 26, може и в такава 24 да се приготви.

По оригиналната рецепта на Ив.Звездев би следвало блата да се приготви така:
1. Маргаринът (аз слагам масло за готвене) се разбива със захарта, докато се получи пухкава смес. Жълтъците на яйцата се отделят и се добавят един по един, като след всеки жълтък сместа се разбива по около 1 минута.
2. Белтъците се разбиват на пяна в отделен съд. Изсипва се пресятото брашно и разбиването продължава. Добавя се бакпулверът, сместа се разбърква и се прехвърля при разбитите маргарин, захар и жълтъци. Разбърква се с дървена лъжица.
3. Сместа за блата се изсипва в намазнена и набрашнена форма с пръстен (диаметър 24 см). Пече се около 25-30 минути в предварително загрята на 170 градуса фурна. След това се оставя да се охлади.
4. (моето подобрение е да се добави натрошени парченца шоколад, като за мъфинчета)
Изцяло смених крема, мразя сметанови за това направих този.

На водна баня (или на микровълнова) разтопявате 1 шоколад с 60 грама масло. Бъркате енергично докато стане хомогенна смес. Добавяте 2 жълтъка, а белтъците отделяте в подготвена купа в която ще ги разбиете с 6 супени лъжици захар.
Пакетчето крема сирене се разтопява на водна баня (стана и за 1 минута в микрото). Добавя се към сместта получена от шоколад. Бъркате добре за да се получи хомогенна смес. Разбивате белтъците и захарта на сняг. Към тях добавяте бавно получената от шоколада и кремата смес. Бърка се по посока на часовниковата стрелка с дървена лъжица.
Оставяте да стегне в хладилника.

Блата точно е готов, обръщате го в чиния за сервиране. Докато е горещ намазвате със сладкото от малини. Това е другото подобрение на сладкиша от мен :)

След като изстине заливате с охладения мус. Декорацията я направих с какао и масло. Нещо не се получи украсата, но пък изглежда вкусно. Оставила съм я да стегне и утре ще резна 2 парчета, ще ги щракна и ще ги пусна.
Сега изглежда така:







Да ви е сладко!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #204 -: Юни 28, 2006, 08:23:21 am »
Бубе!
Ела в нас бе слънце. И аз обичам такива неща да хапвам:)
Re: Лазаня с тиквички :)
« Отговор #205 -: Юни 28, 2006, 09:36:27 am »
Така съм го именувала. Тиквичките се белят и режат по дължина на около 7-8 мм...........................
Това става много вкусно.....аз преди дни експериментирах и правих нещо подобно.....режа тиквичките на кръгчета.....плънка пак такива разни бърканици с подправки....но слагам и ред с червени чушки...общо редя три реда тиквички, два реда са ми чушките и два реда плънката. Става шарено и е супер за това време когато нищо не ти се яде от жега :) Мислех да го снимам как изглежда, че и аз да се наредя с някоя снимка тук, но докато се наканя тавата беше ометена  :lol: :lol:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #206 -: Юни 28, 2006, 11:46:37 am »
Бубе!
Ела в нас бе слънце. И аз обичам такива неща да хапвам:)

Ама нямаш грижи бе душата, аз имам още от нея в хладилника :)
Нали съм на диета и само едно мини парченце ми се полагаше... Раздадох на съседките, но има още :)
« Последна редакция: Юли 01, 2006, 18:00:06 pm от bubeto »
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #207 -: Юли 08, 2006, 15:43:36 pm »
Включвам се с един от любимите си десерти!

Руло с локум

Значи купувате 2 пакета обикновени бисквити и 2 пакета локум.Бисквитите начупвате на малки парченца.Локума го слагате на котлона с малко водичка / може предварително да се разреже на по-малки парченца /.Бърка се непрекъснато докато се разстопи.И после се омесва с бисквитите.На пергамент / или дори на обикновена найлонова торбичка / се поръсва пудра захар.Изсипва се сместа,оформя се като руло и се завива.Слага се в камерата и после се яде!Страхотно е , момичета!Сладичко! :balk_53: :balk_53: :balk_53:
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #208 -: Юли 14, 2006, 21:03:23 pm »
Найема, десерта ти е като вариация на сладкия салам. :D
Аз ще пробвам, ама само локум и бисквитки ли , друго не се ли слага, няма ли да е сухо?Може ли да е с мляко, а не с вода, няма ли да залепне локума....
Иначе  съм слагала локум като добавка към класическия сладък салам....мммммммммм..... :P
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #209 -: Юли 15, 2006, 01:45:24 am »
Мацки сега пека едни сладки, станаха невеоятно вкусни! Пействам рецептата, аз съм я обогатила с идеята да заместя ванилията с портокалова есенция :)
Убиец са!
Ето снимки...



Продукти:
200 г начупен шоколад
90 г масло
110 г захар
щипка сол
3 яйца
1 ч л ванилена есенция
200 г брашно
25 г какао на прах (горчиво)
1/2 ч л бакпулвер
3/4 чаша(188 г) пудра захар
Приготвяне:

40 броя биквити

• В неголям съд на водна баня се разтoпява маслото и шоколадът до еднородна маса.
• Маха се от огъня и се охлажда. добавя се захарта. Омесва се всичко добре, докато не се разтвори захарта.
• Добавят се едно по едно яйцата, като след всяко яйце сместа се разбива хубаво с миксер.
• Добавя се ванилията. Брашното се пресява, какаото, солта и бакпулвера в шоколадовата смес.
• Отнова всичко добре се омесва и се оставя за 1 ч в хладилника. Купата е покрита с фолио.
• Фурната се загрява до 160 С
• Тавата се намазва с масло или се постила хартия за печене.
• Пудра захар се насипва в неголяма купа (чиния).
• С чаена лъжица се отчупват парченца тесто от които се правят топки ~ 2,5 см диаметър.
• Всяка топка се овалва в пудра захар. Всяка бисквита трябва да бъде покрита с ДЕБЕЛ слой пудра захар.
• Бисквитите се поставят върху хартия на разстояние 4 см
• Пекат се 10-15 мин (по време на печене се пукат леко - нормално е).
• Готовите бисквите се охлаждат в тавата още 2 минути, след което се изваждат до пълното охлаждане.
• Могат да бъдат съхранявани в затворени кутии.

Рецептата е от gotvetesmen.com
« Последна редакция: Юли 15, 2006, 02:08:00 am от bubeto »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #210 -: Юли 15, 2006, 15:12:39 pm »
bubeto ,разкошни са!
Ама как ги правите тези скадки, това е единственото нещо,което немога да  правя. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #211 -: Юли 15, 2006, 15:43:41 pm »
bubeto ,разкошни са!
Ама как ги правите тези скадки, това е единственото нещо,което немога да  правя. :D

Aми много лесно стават, ти си мислиш, че не можеш. Пробвай и да видиш :)
Аз топя шоколада с маслото в микрото даже :)
Всичко друго с миксера :)
Добавяш по реда.
Като стегне тестото. Хубаво е да е повече от час, ако имаш време поне 2-3 часа да отлежи в хладилника е добре. Вземаш чаена лъжичка, отчупваш парченце и го пускаш в чинийката с пудрата захар. Овалваш го хубаво и с ръце го оформяш на топче - около 2,5 см. в диматър. Е и по голямо да стане не е фатално. Стават по големи бисквитки и разстоянието трябва да е повече между топчетата. Пекат се 10 минути, 12 максимум :)
Напукват се и стават така ефектни. Лесно е бре, вярвай ми. :)
Зора не е в тестото, а в печенето после. Моите тавички бяха малки и събираха 6 или 7 топчета. Смятай до 4:30 сутринта пекох сладки :)
Хартията да е намаслена, както и самата тава, преди да сложих хартията за печене. Сменя се на всеки тур :)
Добре че днес ми е чийтинг дея :) Само бисквитки ям! Ще трябва да ги пласирам бързо по съседи, че иначе отиде ми диетата фор евър. :)
 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« Последна редакция: Юли 15, 2006, 15:50:00 pm от bubeto »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #212 -: Юли 15, 2006, 16:21:42 pm »
Ще се опитам, защото много ми харесаха.
На колко градуса ги печеш? Опс, сега видях, че си посочила -160 градуса.
Няколко пъти съм правила и все ми стават като меденки /големи и плоски/.Правя едни с овесени ядки, много вкусни, но последният път се наложи да ги режа от блата, който се получи, след като се стопли тестото. Срам! :balk_159: :balk_144:
« Последна редакция: Юли 15, 2006, 16:25:49 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #213 -: Юли 18, 2006, 13:47:32 pm »
Ще се опитам, защото много ми харесаха.
На колко градуса ги печеш? Опс, сега видях, че си посочила -160 градуса.
Няколко пъти съм правила и все ми стават като меденки /големи и плоски/.Правя едни с овесени ядки, много вкусни, но последният път се наложи да ги режа от блата, който се получи, след като се стопли тестото. Срам! :balk_159: :balk_144:


Ще станат бе, как няма да станат! Лесни са, миксера всичко сам прави :)
Просто спазвай указанията и мъжът ти ще открие каква майсторка на сладките си!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #214 -: Юли 19, 2006, 22:44:57 pm »
Гери, направо си страхотна, душата :D, като изпосталея ще спретнеш по някоя от твоите слдкишчета или торти, че като ти чета рецептите и гледам снимките - трудно удържам, шъ знайш
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #215 -: Юли 20, 2006, 00:26:38 am »
Гери, направо си страхотна, душата :D, като изпосталея ще спретнеш по някоя от твоите слдкишчета или торти, че като ти чета рецептите и гледам снимките - трудно удържам, шъ знайш

Виж сега мацко :) няа-аш грижин шъ знайш. Шъ ти спретна едни таквизи слафки :)
ОБАЧЕ само на чийтинг дея, айде стягай се, че ще ходим на тай бо!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #216 -: Юли 20, 2006, 16:07:17 pm »
Малееееееййййй..... Бубе, ко нъ направи ти!  8O Само да застудее и ще пробвам бисквитите! Ужасно вкусно изглежда всичко.

Я да ви поизкуша и аз на свой ред:

торта с целувки и ягоди:
http://community.webshots.com/photo/534367270/2622014040061922306FKgOEI

торта с желирани плодове и ванилов крем:
http://community.webshots.com/photo/534367270/2706604950061922306ncFBSo

торта с шоколадови блатове и крем с яйчен ликьор:

http://community.webshots.com/photo/534367270/2890205630061922306qGVkrF

ей това ми е козунакът от Великден, ако съм забравила да се похваля:

http://community.webshots.com/photo/534367270/2043598390061922306IbCzqQ#
Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #217 -: Юли 20, 2006, 16:32:28 pm »
Мари, не е честно така към другарчетата :lol:
Дай рецептата:
торта с желирани плодове и ванилов крем:
http://community.webshots.com/photo/534367270/2706604950061922306ncFBSo


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #218 -: Юли 20, 2006, 16:42:01 pm »
Малееееееййййй..... Бубе, ко нъ направи ти!  8O Само да застудее и ще пробвам бисквитите! Ужасно вкусно изглежда всичко.

Я да ви поизкуша и аз на свой ред:

торта с целувки и ягоди:
http://community.webshots.com/photo/534367270/2622014040061922306FKgOEI

торта с желирани плодове и ванилов крем:
http://community.webshots.com/photo/534367270/2706604950061922306ncFBSo

торта с шоколадови блатове и крем с яйчен ликьор:

http://community.webshots.com/photo/534367270/2890205630061922306qGVkrF

ей това ми е козунакът от Великден, ако съм забравила да се похваля:

http://community.webshots.com/photo/534367270/2043598390061922306IbCzqQ#


Ама искам и рецептите, особено за тази с шоколадовият блат! :)
М-м-м-м-м-м умирам за шоколадче! :)
Бисквитките стават супер ;)
За предпочитане е да ги правиш след 00:00... от опит :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #219 -: Юли 20, 2006, 16:49:03 pm »
Мари,
къде са рецептите zа теzи вкусотии, дето покаzваШ?
Най-настоявам zа рецепта zа коzунака, zаЩото се опитвам от години да си направя и никога не успявам  :x. Нямам и "иzпитана" рецепта и все се пробвам с раzни от списания. Ама твоят иzглежда повече от вкусен и ми се иска и аz така да го докарам :D :eat:
Благодаря