0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Седмица 06-12.11.2006
« -: Ноември 06, 2006, 08:13:06 am »
Здравейте в новата седмица, дано това е ново начало за много позитивни неща. Искам да поздравя всички участници и организатори на протеста и дано от тук нататък вече се обръща внимание на тези проблеми.:balk_46: :balk_7:
 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2006, 09:36:44 am »
Успешна седмица и от мен :D
Това неспането било голяма работа, от 6 часа съм кукуряк :lol:
Да попитам мамите с повечко опит за връщането, че моята госпожица след почти всяко ядене връща по малко, по скоро й изтича от устата 10-15 мин след ядене, като я сложа в креватчето, та кажете това нормално ли е?
Тя от болницата го прави тоя номер и там ми каза, че защото била лакома, ама аз сега в къщи я засичам почти на всяко кърмене колко е изсукала, та не изяща повече от колкото трябва,  но пак връща :(
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2006, 10:44:27 am »
И Мима е така от самото начало. Нали не връща на фонтан, а само изтича? Сега връща доста по-малко и само при оригване. Обаче все още 90% от прането е нейно :)
Вдигай я да се оригне и по средата и в края на яденето.
« Последна редакция: Ноември 06, 2006, 10:49:18 am от cygnus »
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2006, 10:51:46 am »
Да бе, не на фонтан, само й изтича от устата и все сме омазани :lol:
Иначе я вдигам да се оригва два пъти и по средата и на края, ама като я сложа да легне и пак потича.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2006, 11:32:17 am »
Да бе, не на фонтан, само й изтича от устата и все сме омазани :lol:
Иначе я вдигам да се оригва два пъти и по средата и на края, ама като я сложа да легне и пак потича.
...ми кво да ти кажа, позната картинка. Да има кой да пере. Кажи на педиатърът все пак!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2006, 12:06:21 pm »
Стефи, ако не е на фонтан - не е толкова страшно. Понякога не могат да съберат всичко и връщат. Нашия връщаше до скоро. А да не говорим, че няколко пъти като по-голям ми направи сериозни изпълнения - вдигаме го за оригване и той повръща поне четвърт от шишето :( Явно имат някакъв капацитет стомахчетата и като е превишен, връщат. Не е фатално, стига да не е на фонтан и да не е пресечено мляко. Тогава имаш повод за тревоги.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2006, 14:50:31 pm »
Eли също беше така някъде до 5-6 м и изведнъж спря.След всяко хранене след около 10 мин изтичаше от устата й и все беше омазана.Д-р каза, че е на принципа на препълнен чайник когато кипне и почне да се стича.Просто беше лакома,сучеше бързо и много.Както са казали и другите щом не е на фонтан, няма страшно.Няколко пъти я вдигах да оригва 2 пъти, но нямаше ефект и си продължих с 1 път.Ще мине и това, не е страшно.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2006, 15:11:30 pm »
А ние не щем да се оригваме :(
Ама и не повръщаме...
Вече 4 ден имам 37.3 - 37.4 и се чудя нормално ли е. По принцип често ми е малко по-висока температурата и досега не ми е било притеснено, но откакто родих, всяка нощ се събуждам ужасно потна, това, с което спя, е винаги мокро. При вас има ли такива симптоми :?
Чух се с Манхатън - добре са, но имат колики и тя милата е гроги. Обеща да влезе скоро да ви нагледа :lol:
И още едно въпросче - колко време кървяхте обилно, при мен (десети ден) доста понамаля и количеството е по-малко от нормална менструация...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2006, 15:19:23 pm »
Ани, аз например и до сега си се потя нощем много. Просто ми се промениха явно хормоните ли много, какво е - не знам. Определено ми е по-горещо от преди и винаги това, с което спя е мокро. Температура не съм мерила и не знам колко е била, но си мисля, че това с потенето е нормално. Не вярвам да сме влезли в критическата ;)
За кървенето - аз бях някъде до 8 ден със силно течение, после намаля, като 40 дена си течеше по малко, колкото да цапа :( Определено е по-малко от нормална менструация. Може би след два цикъла поне, ще се регулира така, както е било преди бременността.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2006, 15:28:40 pm »
Ани, и аз така като Ганка, повече от месец беше, но колко точно не помня. За тенпературата принципно се покачва заради лактацията, но въпреки това ми се вижда височка. Все пак се консултирай с док, според мен не е добре да се подценява.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #10 -: Ноември 06, 2006, 16:04:50 pm »
но откакто родих, всяка нощ се събуждам ужасно потна, това, с което спя, е винаги мокро. При вас има ли такива симптоми :?
Чух се с Манхатън - добре са, но имат колики и тя милата е гроги. Обеща да влезе скоро да ви нагледа :lol:
И още едно въпросче - колко време кървяхте обилно, при мен (десети ден) доста понамаля и количеството е по-малко от нормална менструация...

ei me na, sorry za ltinizata, ama ste me iztarpite  :lol:
az v na4aloto se sabujdah vsjaka no6t vir voda 8O bez temperatura. sega ot vreme na vreme.
sled seczio se karvi po-kratko. az obilno okolo 25 dni 8O
njama da pi6a poe4e na maimuniza dnes, ne znam 6to mi nama BG-to. Ujasno mi lipsvate v4era plakah kato gledah reportaja. 6te se organiziram da vlizam po-4esto :D
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #11 -: Ноември 06, 2006, 16:09:17 pm »
Ами тя единия път повърна пред педиатърът и той каза, че е нормално, защото била преяла. А това с пресеченото мляко също не било проблем, това значело че преработва храната, просто стомахчето е препълнено и връщала. Уш не се шашкам, ама като я видя пак да връща и се притеснявам :(
Ани, за температурата мисля че е от гърдите, започвай да цедиш. Аз в болницата бях така, 3-4 дни вдигах точно 37.3,4,5 температура и акушерките ми казаха че е от гърдите, и наистина като започнах да се цедя почти след всяко хранене и се оправиха нещата. Потенето също изчезна.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #12 -: Ноември 06, 2006, 16:47:13 pm »
i Krisko vra6ta po4ti vseki pat. ama toi tolkova lakomo su4e i 6umno pregla6ta, 4e 4ak se zapahtjava i se slu4va da se pozadavi ot lakomija :lol: ta ni6to 4udno da prejazda.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #13 -: Ноември 06, 2006, 17:21:42 pm »
i Krisko vra6ta po4ti vseki pat. ama toi tolkova lakomo su4e i 6umno pregla6ta, 4e 4ak se zapahtjava i se slu4va da se pozadavi ot lakomija :lol: ta ni6to 4udno da prejazda.
Ох и ние сме така, сигурно комшиите я разбират кога яде :lol:, че се и давим от време на време.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #14 -: Ноември 06, 2006, 20:32:25 pm »
Явно това е абсолютно нормално състояние, защото и Венцислав от лакомия и поглъщане на въздух по време на сучене, понякога връща с оригването. Даже се е случвало и 5-10 минути след приключване на храненето да върне малко количество мляко. И по книгите пише, че е нормално, пък и лекарката така ми каза.
Така е, като не могат да се сетят кога д спрат да се тъпчат... :D
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2006, 07:41:58 am »
Хайде привет от още един ранобудник :)
Леле, тва с непсането е голяма работа.Аз като заспя нямам събуждане и е голям смях, ако не съм си починала през деня като хората.После мъжа ми и с топ не може да ме вдигне.Добре, че цедя и оставям в хладилника по 1 шише за такива случаи и той се справя докато аз се наспя, че иначе не знам.
Моята госпожица се оказа голяма кротушка, освен в случаите , в които сме наакани, но и на това хванахме цаката.Мажа яако с крем за подсичане и нещата се кротват.
Иначе сме любители на песничките и като и пея ме гледа и ми се смее. Голяма веселба пада обаче с песните, защото на половината не се сещам целия текст и си измислям някакви, които са малко като рап:).
И накрая един въпрос:Как чистите сополите на бебчовците?
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2006, 10:12:03 am »
Сополите ги чистя или с клечка за уши за големи ако е по навън или с мекичка сълфетка навитичка на фитилче и бъркам в носа.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2006, 11:05:23 am »
За сополките аз пръскам с един спрей "Nizita" и изчаквам малко..после действам със аспиратора....ама файда голяма няма. Добре, че се поизчистиха.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2006, 13:46:54 pm »
милички, включвам се във вашта темичка само, за да ви кажа колко ми е приятно да ви чета - става ми едно мило, мило и се зареждам от вашите емоции, и ви пращам едни големи  :bighug: , а за сладките ви бебоци  :balk_21:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2006, 14:13:56 pm »
Ами, хайде - чакаме те скоро при нас :balk_21:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2006, 14:37:55 pm »
ха, дано  :dance2:
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2006, 06:39:32 am »
Хайде пак с питания (нали съм си голямо защо, а нямам време да чета). :D
Та, интерсува ме къде като зоконова норма или знам ли и аз как са изредени задължителните изследвания при бебето.Питам защото педиатърката ни се опъва за направление за гледане за луксации.И всичко това с довода, че като гледала сме си наред.
Да, ама на мен тия с наред и не наред не ми минават искам си всичко, което се полага на бебето, а не после да си бия главата в стената, заради нечии мързел и некомпетентсност.
Така че мацки ще съм Ви благодарна , ако метнете някой линк да и разпечатам нещо на жената, за да види че номерата с няма смисъл не минават при мен.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #22 -: Ноември 08, 2006, 11:25:54 am »
Силве, и на мен ми отказа, но отидох и си платих на частно. Не ми се спореше с нея.  :?
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #23 -: Ноември 08, 2006, 12:15:46 pm »
StefiZ,
цитирам мнение на д-р Огнян Бранков, детски хирург в „Пирогов”, по една тема в бг-мамма за едно доста повръщащо бебе (какъвто не е твоят случай):
„Общо взето това е положението - всички бебчовци повръщат по малко или по много. Отначало (веднага след раждането) защото не са съвсем узрели за новия начин на хранене - това трябва да се оправи за 2 - 3 месеца. Най-често майките (ако не се паникьосват) сами налучкват правилния режим.
Ако обаче повръщането се засили след 20 - 25-ия ден - да му мисли докторът, дали няма стеснение на пилора (изхода на стомахчето). Ако пък нещата се проточват - пак да му мисли докторът.
Но в последните два случая трябва да се консултирате и с детски хирург (да не дава Господ, защото ние мислим само за разни операции).”


Ultra,
Кървенето при мен (след секцио) беше не много продължително, някъде около десетина дни май, но зацапването продължи чак докъм 50тия ден. На мен също ми беше много топло и се потях, но не съм имала температура. Присъединявам се към съветите да попиташ лекаря си за това.

Silwi25,
за нослето:
капвах по една капка физиологичен разтвор (ампулка Tonimer) в ноздричката, после издърпвах секрета с аспираторче, накрая почиствах с клечка за уши с ограничител;
за ставите:
ехографско изследване на тазобедрените стави се прави два пъти – при навършване на един и четири месеца. В някои клиники и още след раждането. Виж сайта на НЗОК. Долу в средата има снимка на новородено и надпис „Детско здравеопазване”, като кликнеш на надписа се отваря pdf.файл с информацията, която ти е нужна.
Същата информация, в малко по-друг вид, я има и в приложенията към Националния рамков договор, който също го има на сайта. Това, което ти трябва, е Приложение 7.
« Последна редакция: Ноември 08, 2006, 22:06:32 pm от Verdi »
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #24 -: Ноември 08, 2006, 15:37:52 pm »
да напомня на новите мами да си напишат историята в "Статистика на успеха"...
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #25 -: Ноември 08, 2006, 18:15:36 pm »
Верди, много ти благодаря за изчерпателния отговор :) Дано сме от леките случая, защото тя го прави този номер още от болницата и не се е засилило повръщането, та да се надявам да не стане по-тежко.

Дони душичко, започнах одеве да пиша, ама познай, заспах :lol:
Та имам го впредвид де.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #26 -: Ноември 08, 2006, 23:17:14 pm »
привет!

за връщането - в д-р Спок и останалите книги пише, че връщането не е проблем. проблем е повръщането на фонтан и то ако е редовно, а не инцидентно. за всеки случай, оригвайте добре, дръжте изправени поне 15 минути и слагайте да спят настрана. Мартин е връщал много рядко.

за кървенето след секцио - аз още на 10-тия ден имах по-скоро розово течение. обилно кървене беше много малко, но зацапването наистина продължи около 40 дни.

температура следобед около 37.1 - 37.2 имах до към 14-тия ден. не е от гърдите, според мен, щото аз цедях по 7 пъти и пак си имах темп.

за изследването при ортопед - защо трябва да се ходи два пъти - на 1 и на 4 месеца? ние ходихме при Драганов на 1 месец и като го питах кога да идем пак, той каза - на 6 месеца, като почне да сяда.

днес си купих списание "Моето бебе и аз". има календар на посещенията в детска консултация - кога и какво се гледа и изследва. там пише, че не могат да ти отказват направление, защото за педиатрите няма лимит.
практически, до 6-тия месец, освен ортопед, друго стандартно специализирано изследване или преглед няма. само при нужда.

за сополите - Мартин досега почти не е имал сополи. само един път се престраших да пръскам Стеримар в носа, но той така писна, че няма да повторя скоро. чакам ги да поизлязат навън и тогава забърсвам с малко памуче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2006, 00:04:27 am »
Silwi,

бях пуснала един линк преди две седмици към наредба 39, която урежда профилактичните прегледи. Ето го отново.http://www.zdrave.net/document/institute/e-library/BG_Health_Acts/MoH_Order_No_39.htm

Виж приложението, което се отнася за профилактичните прегледи за децата. Там е написано, че децата трябва да бъдат прегледани от ортопед след навръшване на 1 м и на 4 мес. Макар че и моята педиатърка се ослушва и ми измърмори, че нямало нужда.


*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2006, 08:08:54 am »
.... Макар че и моята педиатърка се ослушва и ми измърмори, че нямало нужда.
И моята се опита ама я натиснах и сега ще ходим на ортопед и ние :)
Да попитам вие ноктите режете ли ги или само с пиличка? До сега моят нямаше много големи нокти но явно му пораснаха или пък защото мята неистово ръце вече и започна да се драска. Четох, че колкото повече ги режеш толкова по-бързо растяли...по-добре било с пиличка.
Ние вече сме на смесено...дохранвам, че като че ли ми отсякоха кърмата ей така....намаля драстично и дохранвам с Аптамил1.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2006, 10:33:01 am »
Hera, ние в началото ноктенцата леко ги зарязвахме от края и ги късахме. Сега вече таткото ги реже с ножичка, но не използва бебешкия к-т, който купих, че му бил неудобен. Ползва си ножичката на джобния нож, макар че аз му се карам. Страх ме е да неи замърси ноктета с нещо.
Относно кърмата не се чувствай виновна.  просто така се случва понякога, ние сме на комбинирано хранене от самото начало. Пък ето щерката утре става на 3 мес. Аз пия лактогонен чай (български, не тоя на хип, че от него полза никаква). Та от него ли, от редовното цедене ли не знам, но кърмата ми се вдигна 2 пъти. Ама и детето вече яде доста повече така че пак половината й ядене е с АМ. Сега мисля да пробвам с хомеопатия - препоръчаха ми Ricinus communis 5 ch.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2006, 10:41:24 am »
Аз ги режа с детската ножичка още от началото. Изобщо не съм ползвала пила, а и той така неистово се съпротивлява на рязането или пиленето, че гледам да го хвана на къс пас и бързам много. Ако почна с пилата, ще ме разберат и в центъра на града какво правя :lol:
Габи, Вени ми беше препоръчала Бриониа 15 - пак е хомеопатично. За кърмата. Аз така или иначе установих, че по-добро лекарство за намаляващата кърма от малцова бира няма. Тук има една малцова, безалкохолна - от нея става кърма в голямо количество. Ама в България я няма :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2006, 12:39:15 pm »
Температурата спадна :D Ама преди това счупих живачния термометър и изпаднах в тих ужас. Винаги съм изпитвала страх това да не се случи и когато стана се парализирах за две минути :lol:
Вдигнах Румен по тревога, изметохме живачните топченца и той ме увери, че нищо друго не трябвало да се прави. А аз имах спомен, че се купуваше нещо от аптеката и се наръсваше мястото на счупване...
Иначе кървенето и потенето намаляха, но кога ще наваксам с недоспиването не знам :D
Гримьорката на Милен Цветков определено се впечатли от тъмните ми кръгове.
Пъпчето се държи на косъм и се надявам днес да падне. Не мога да направя свястна снимка, че да ви покажа щото или спи или се кокорчи като сумист :P
Първият пакет на Памперс беше супер, но откакто отворих втория все ми се струва, че ползвам някакво менте. Пропусна веднъж, вътрешния слой залепва за дупето и сякаш не попива толкова добре. И двата са купувани от Била с две семици разлика. Ако не е менте, то вероятно е станал по-пиклив :lol:
Кожата мажем по няколко пъти на ден със Себамед олио, но не спира да се лющи, а на китките направо се напуква :(
Сополчетата вадим със салфетка на фитилче, имам Стеримар, но още не съм се престрашила да го ползвам.
Още не са се върнали старите ми диоптри. Не виждам добре нито с очилата, нито с лещите. Знам, че бременността провокира покачване на диоптрите и че след известно време се връщат старите, ама колко е това време :roll:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2006, 13:06:38 pm »
Ей, супер, че е спаднала температурата! С недоспиването наваксваш чак към 3 месец :D Да не те плаша, ама докато си урегулираш режима е така. И аз имах огромни сини кръгове под очите. Затова трябва да използваш всяка минута когато бебо спи, да спиш и ти.
Явно ти се е паднала кофти партида от памперсите. Тук ги редуват с лепенки с ластик и с лепенки без ластик. И аз имах по едно време затруднения, не винаги мога да преценя колко да стегна. Все се притеснявах да не би да му натисна корема нещо или да не го стягам прекалено много.
Вземи си на Пенатен един крем има за ранички. Уф, на немски го знам как се казва, на български не :? Много е ефикасен. Аз го мажех само с него и му помагаше да се изчисти кожата бързо и безболезнено. Олио не съм слагала. Само като правех масажи.
За диоптрите нищо не мога да ти кажа, изобщо не съм наясно с тези неща :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2006, 16:22:55 pm »
Ани, за счупения термометър, трябва да вземеш сяра от аптеката, и с нея да поръсиш - тя неутрализира живака.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2006, 17:23:09 pm »
Hera_76,
За ноктите – не зная кое е по-добре, но мога да ти кажа аз какво правех. Имам един бебешки комплект на “Safety 1st”. В началото ноктите бяха много меки и сами се късаха. Веднъж-два пъти опитах с пиличката, но се отказах. Пробвах с нокторезачката и оттогава режа само с нея – избирам моменти, когато току-що се е наял добре или току-що е станал от сън и няма много желание за борба.

За увеличаване на лактацията – виж това Как да увеличим кърмата си.

Ultra,
Добре е, че вече нямаш температура.
За счупения термометър – из нета има сводки от сорта на „На 02.11.2005 г. към 22:00 часа е получен сигнал за разлят живак от счупен термометър в ап. 42, ул. “Ручей” №1, гр. Пловдив. Спасителна група от отдел "Аварийно-спасителни дейности" към Дирекция "Гражданска защита" – област Пловдив е събрала живака и обработила мястото. Пострадали няма, съобщават от ДА "Гражданска защита".”
Ето ти и една тема за счупен термометър Живак в кухнята.

За памперсите – винаги съм купувала „Памперс” от „Билла”, но не съм имала проблем. Пропуснаха само няколко пъти, но беше защото явно му бяха станали малки. Щом минахме на по-големия номер, пропускането престана.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #35 -: Ноември 09, 2006, 18:22:53 pm »
и аз да се оплача - Ели беше със сополи. Почнах промивки със Стеримар, но ефект никакъв. Понеже е по голяма и  аз съм по привърженик на народната медицина, четах сайтове с народна медицина и Димков и почнах на всеки час да капя сок от лук разреден с преварена вода.Два вечера подред инхалации с лайка,сода и мед и вече 3 дена е добре, няма помен от сополите и кашлицата.Дано да съм успяла да я излекувам по бабешки, че с тази алергия незнам как ще давам антибиотици.Слава богу до сега не ми се е налагало освен 3 дена Суметролим сироп.Но понеже е с алергия и веднага направи оток на лигавицата на ларингса и давах няколко дена Кларитин сироп.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #36 -: Ноември 09, 2006, 18:27:30 pm »
чупила съм термометър и се консултирах тогава с Мели. тя каза, че няма страшно - количеството е мизерно. наръсваш със сяра от аптеката и събираш. чак да викаш Гражданска защита ми се струва смешно.
 по-интересно е къде да се изхвърли после това. аз питах в аптеката дали те не се занимават със изземване на счупени термометри, но ме изгледаха като извънземно.
а като се замислим колко термометри се чупят... къде отива този живак?

за ноктите - ние отначало ги отлюпвахме с ръка просто. чак на 3 месеца някъде се престраших да ги изрежа. е... често ходи с маникюр ;)

ultra, ако продължавате да се люпите и т.н., пробвай да смениш мазилката. аз съм против олиото за новородени, смятам, че запушва порите и освен това киселинността му е различна от тази на новородената кожа. това последното ми е сведение от дерматоложка с 3 деца.

защо не опитате серията за суха и атопична кожа на Мустела? верно, скъпа е - 26 лева голяма туба, но е добра.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #37 -: Ноември 09, 2006, 18:36:13 pm »
Молба към всички настоящи и бъдещи майки - подкрепете петицията на майките със заварено положение по отношение на изменения Кодекс за социално осигуряване, които се оказват извън борда на положителните промени и се ощетяват значително!

http://www.bgpetition.com/promeni-kso/index.html

между нас има такива ощетени майки, но се надявам всички вие да подкрепите петицията!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #38 -: Ноември 09, 2006, 19:10:10 pm »
Вчера пробвах хидратантен крем на мустела. Даде ми го педиатърката. Мострата е в срок, но се изринахме с малки, червени пъпчици. Измих хубаво лицето и се поуспокои кожата. Иначе мирише перфектно :D Ама вече съм предубедена, макар че може обривът да е бил и от друго нещо. Ще пробвам да си изпрося мостра на атопичната. Иначе на Себамед киселинността е специално съобразена с бебешката, но и на мен ми се иска да пробвам с мляко, а не с олио.
За живака - знам го това за сярата, но май е малко късно вече. Счупи се преди 2 дни на плочките в кухнята, пода е измит няколко пъти, ако нещо се е разпиляло е под хладилника и шкафовете. Трудно достъпно :lol:
Да се похваля - падна ни пъпа :D Жалко, че свърши Openfest-а, щях да го хвърля там. Вие какво направихте вашите, не ми се ще да отива в коша...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #39 -: Ноември 09, 2006, 19:12:07 pm »
За петицията - естествено, че подкрепям, ама много бавно се връщат мейлите, данопристигне скоро, че утре сигурно ще забравя :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #40 -: Ноември 09, 2006, 19:50:05 pm »
Молба към всички настоящи и бъдещи майки - подкрепете петицията на майките със заварено положение по отношение на изменения Кодекс за социално осигуряване, които се оказват извън борда на положителните промени и се ощетяват значително!

http://www.bgpetition.com/promeni-kso/index.html

между нас има такива ощетени майки, но се надявам всички вие да подкрепите петицията!
Браво, че са се сетили, но много ме съмнява да ни огрее.
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 19:57:58 pm от cygnus »
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #41 -: Ноември 09, 2006, 19:57:30 pm »
И аз се разписах... Дано по-бързо да дойде мейла за потвърждение...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #42 -: Ноември 09, 2006, 20:37:31 pm »
Готово и аз се разписах, дано да има ефект :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #43 -: Ноември 09, 2006, 21:28:47 pm »
Браво, че са се сетили, но много ме съмнява да ни огрее.

Cygnus, ще ни огрее толкова, колкото ще огрее и момичетата с неразгледани документи от касата, моля ти се, недей така! ясно е, че няма да ни огрее, но трябва да се опитаме поне, както и да покажем, че ни има...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2006, 23:03:48 pm »
И аз се включвам в отбора, момичета кажете как да накарам Тони да се оригва.Много рядко го прави, държа го по 30 мин. изправен и той заспива и нищо не се случва. Поне не връща храна но може би е още рано. Иначе сме доста ревливи и почти няма спане, възможно ли е да имаме колики толкова скоро или реването е от неоригването.
Момичета педиатрите как си ги избирате, че нещо не съм в час. Нали винаги съм плащала навсякъде и за всичко, та сега незнам каква е процедурата. Джи пи то го прегледа и какво следва нататък идея си нямам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2006, 23:12:46 pm »
Габи, Вени ми беше препоръчала Бриониа 15 - пак е хомеопатично. За кърмата. Аз така или иначе установих, че по-добро лекарство за намаляващата кърма от малцова бира няма. Тук има една малцова, безалкохолна - от нея става кърма в голямо количество. Ама в България я няма :(

Да си призная от 10-ина дни вечер след последното цедене си пийвам по половин бутилка Каменица. Май и тя върши работа.


*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #46 -: Ноември 09, 2006, 23:18:51 pm »
И аз се включвам в отбора, момичета кажете как да накарам Тони да се оригва.Много рядко го прави, държа го по 30 мин. изправен и той заспива и нищо не се случва. Поне не връща храна но може би е още рано. Иначе сме доста ревливи и почти няма спане, възможно ли е да имаме колики толкова скоро или реването е от неоригването.
Момичета педиатрите как си ги избирате, че нещо не съм в час. Нали винаги съм плащала навсякъде и за всичко, та сега незнам каква е процедурата. Джи пи то го прегледа и какво следва нататък идея си нямам.


Ами аз се бях спряла на една лекарка още преди раждането. Разгледах мненията в бг-мамата за най-близката до нас поликлиника. Посетих я още преди раждането и се бяхме разбрали да и се обадя като родя. Обадих и се и тя ни посети в къщи в дена след изписването, прегледа малката и ни каза кога да отидем на следваща консултация. Като ни излезе и акта за разждане попълних талон за първоначален избор на лекар. Засега съм доволна.


Имаме си яко подсечено дупе
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2006, 05:54:08 am »
Ха, сега да питам и за още 1 проглен. Подсякохме се и то не на шега. Цялото дупе е в ранички и явно малката точно затова наддава яко вой щом се наака и почне да и щипе. Педиатърката взе да ми разправя да мажа с ба;лсам на д-р Тайс. Веднага изстрелях мъжа да го вземе и мазах, мазах, мазах, ама ефект 0 .Стана даже още по-зле.
Имам Бебе Тан, Мюстела витаминозно кремче, за подсичане на Бюбхен, на Нивеа, но не и не нищо не помага.
Сега я мъча с Пиоактин и Дефламол и Цинкова паста, като последните 2 редувам след пиоактина.И двете сме лилави от спиртчето и ми е смешно доста понеже Д-то на бебката е като теменужка :).(на нея обаче милата хич не и е до смях)
ЕХХХХХХХХХ, но въпреки цялато мазотене гадното подсичане не виждам да се е заоправяло. При Вас подсичане за колко време се оправяше?С какво ги мажете бебешоците?
Jam, имаш и моя глас към петицията. Смятам , че е редно да се включат и мамите в заварено положение.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2006, 06:37:19 am »
Стиви, опитай с крема за подсичане на Пенатен / братовчедка ми с това мажеше племенниците/.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2006, 08:58:55 am »
Стиви, опитай с крема за подсичане на Пенатен / братовчедка ми с това мажеше племенниците/.
Да, много е ефикасен! Само него използвам за дупе.
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2006, 09:13:06 am »
Дадох своя глас за петицията, дано да променят нещо, че така е много тъпо. Когато трябва да взимат пари го гласуват със задна дата, а когато да дават... не ми се говори.

Надееееееее, пускай снимки на малкия бузанчо Тони бонбони.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2006, 09:17:29 am »
...
Надееееееее, пускай снимки на малкия бузанчо Тони бонбони.
А сега видях, че си пуснала снимки в темата за раждането на Тони.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2006, 10:32:32 am »
Силви, аз мажа само с крем, в който има невен. Невена е за подсечено. Ако намериш такъв бебешки - мажи смело. И ние имахме малко проблеми, но аз още от самото начало използвам това и не съм имала повече никакви. Иначе ползвам на Пенатен един крем, на немски се води за ранички. Има доста добър ефект. Мисля, че от на Бюбхен серията има точно такъв с невен вътре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2006, 10:44:02 am »
Ооо по подсичането сме спецове вече :lol: Ние се подсякохме още на втория ден в къщи въпреки якото мазане с бюбхен, с мустела и т.н. и познайте за 3 дни какво ни оправи дупето - БОЧКО, това е най-якия крем, препоръчвам с три ръце, така че Силванчо бягай за бочко и не се чуди, мажеш яко при всяка смяна на пампата и за 3-4 дни ще сте цвете :D
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2006, 11:03:50 am »
Стефу, явно от дупе до дупе има разлика, всичко има в къщи и бочко и бейби тан и само пенатена свърши работа :) Абе без да се пробват 3-4 крема май не минава номера :)
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2006, 11:10:41 am »
Благодаря Ви мацки. Аз май, май като гледам ще изкупя аптеката.Последните дни с мъжа ми сме на смени за разходка за кремчета до там. За сега обаче ефекта не е кой знае какъв.
А Вие за дупе какъв вазелин ползвате?Меден или от този обикновенния.
Явно и на Бюбхена ще вземем този крем с невена за подсичане, а за Бочкото аз имам , ама не става номера.
ОФФФФФФФФФФФ, за мен си знам с какви мазила, ама така с тва малко човече ще се поизмъча докато я хвана какво и понася- освен сън и ядене, заради което снощи ме вдигна по тревога 2часа след като си е изяла 100 гр.олям гладник е голямо нещо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2006, 11:20:41 am »
Хихи, някой искаше да роди, че да се наспи ;) Край чедо със съня :lol: Дано Пенатена помогне, че е неприятно. Иначе аз друга козметика не ползвам и не мажа. Немците поне не съветват. Имам само един крем, с който му мажа лицето, като излиза навън и нищо повече.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2006, 11:23:36 am »
Един бабешки лек, който са ми казали, но аз не съм пробвала - хума!


*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #58 -: Ноември 10, 2006, 12:20:26 pm »
jam,
Silwi25 искаше "законова норма", затова й дадох линк към НЗОК.
Иначе в личния сайт на д-р Янакиев, старши лекар на Първа ортопедия при МБАЛ "Пловдив" /бивша Окръжна болница/, пише следното:
"Какво трябва и какво не трябва да правите, за да расте вашето дете със здрави тазобедрени стави
Повиването на детето с прибрани крачета е абсолютно погрешно.Тази позиция води до изкълчване.
   1. Още от първия ден след раждането е необходимо детето да бъде поставено с разкрачени крачета, които се движат свободно.
   2. Обличането става по следния начин: върху памперса се поставят ританки, а върху тях профилактични гащички. Тези гащички възприемайте като профилактично средство, подобно на пастата за зъби -не е необходимо да имате кариес,за да си миете зъбите. По същия начин всяко здраво дете трябва да носи такива гащички като профилактично средство.
   3. Носете детето си на хълбок или използвайте кенгуру.
   4. Детето трябва да бъде прегледано с ехограф в първите 10 дни от раждането му, ако:
    - в семейството има роднина с вродена луксация;
    - близнак;
    - трудно раждане;
    - гънките на бедрата се разминават;
    - едното краче е завъртяно навън;
    - детето има и други аномалии
    - единият или двамата родители е с халтави стави
    - първородно
    - момиче
   5. Децата, които са извън горепосочените случаи, трябва да бъдат прегледани с ехограф след първия и след петия месец. Добре е това да се направи от опитен ортопед, за да се съчетае с клиничен преглед.
   6. Ползата от ранния преглед е, че в първите месеци лечението е по-кратко и с почти 100% шанс за успех. С нарастване на броя на месеците намалява шансът за успех и методите на лечение стават все по-инвазивни.
   7. Абсолютно се забранява повиването на новороденото с изправени /изопнати/ долни крайници, и особено повиването с повои!
Комбинацията от ранна профилактика, съчетана с ранен клиничен и ехографски преглед от ортопед специалист, води до развитие на здрави тазобедрени стави."

Моят Стефко имаше абонамент за първата година за детска консултация в "Торакс" - Пловдив, където единият от неонатолозите го прегледа на ехограф при консултацията на първия и четвъртия месец. Доколкото знам от Мели, но не съм го видяла с очите си, там такъв преглед се прави и след раждането.
Неонатологът ме увери, че всичко е наред със ставичките, но аз реших да се възползвам от правото си на преглед при специалист-ортопед с направление, издадено от GP-то, когато синът ми беше на 4,5 месеца. Ортопедът ми заяви, че детето вече било много голямо и нищо нямало да се види на ехограф и затова трябвало да се снима с рентген. Аз отказах, след което той все пак го прегледа и каза, че е здрав. Смятам да заведа детето на ортопед отново, когато проходи.

А Драганов се спряга като един от най-добрите детски ортопеди. Моля те пиши, когато заведеш Марти на 6 месеца, какво ти е казал.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #59 -: Ноември 10, 2006, 12:26:38 pm »
Ей мами от раждането ли мажете дупетата на бебетата с крем против подсичане. На мен нищо такова не ми казаха  :( Имаме едни ситни пъпчици, дали това е подсичане :? Имам крем на Мустела за дупе да започна да мажа май превантивно ще е най добре.
Дони душко, твойто педи дали може да стане и мойто а?
Калудова е до края на месеца в отпуск, джи пи то ми пък до средата на декември ще отсъства. Има на нейно място една заместничка, коят о прегледа бебчо и всичко според нея било наред. И аз сега какво да правя идея си нямам. Акта за раждане ще е готов до края на другата седмица, обаче ние ще можем да го вземем едва като ходим на контрола, а дотогава какво да правя немога да го запиша. А ваксините на кой ден се правят пише на 1 месец, нещо съм луднала май  :? извинявайте за което.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #60 -: Ноември 10, 2006, 12:37:39 pm »
Следващата ваксина ще трябва да ви я сложат като стане на един месец. За записването при педи не е задължително да имаш акта за раждане, ти си намери сега, да дойде да види бебо и да ти каже кога да отидете на консултация, пък като излезе акта ще й занесеш едно копие и тя вече ще си го запише официално като пациент.
За мазането поне аз така си мисля, че е задължително при всяка смяна на памперса да мажеш с крем, с олио или там с каквото си решиш. Аз мажех с бюбхен против подсичане, точно този с невена, ама ефект никакъв, пак се подсякахме, после мазах ден-два и мустелата дето е за дупе и на края с бочко, та реших да не си правя експерименти и докато поотрасне да си я мажа с бочко, а после другите мазила да мацаме :D
целувки на малкия мъж :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #61 -: Ноември 10, 2006, 12:43:16 pm »
Наде, аз мажа само вечер като го изкъпя и след това не слагам, за да не му товаря кожата и да може да диша. Общо взето един единствен път направи проблем и от тогава не сме имали повече. Така че е хубаво да провериш тези пъпчици от какво са.
Ето ти имунизационния календар:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/135/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #62 -: Ноември 10, 2006, 13:07:50 pm »
Аз мажа против подсичане с крема на Мустела. Засега съм доволна, макар че не го ползвам при всяка смяна на памперса. Един път като че ли му беше малко зачервено дупето, но с миене с водичка и много добро подсушаване, а и стоене по 5 минути без памперс, оправихме работата.
Аз сега съм на тема ваксинации. Момичета, кажете ми на вашите бебоци каква ДТК и полиомиелитна им сложихте. В нета навсякъде я хвалят 5-валентната Пентаксим, но не знам. Педиатърката ми каза, че трябвало да провери точно за какво става въпрос. Знам и за Инфанрикса... В краен случай с такава - все пак е с мъртъв щам, но да ви питам и вас вие как сте постъпили...
За връщането на мляко - не е притеснително. Трябва наистина бебо добре да се оригва. Моят на всяко хранене се оригва поне по 3-4 пъти и пак понякога връща малко количество мляко.
За беленето - моето бебе се обели цялото. Направо като змийче си смени кожата. През цялото време съм го мазала с лосион за тяло на Мустела. Всъщност цялата ми козметика е само на тази марка и съм много доволна.
 :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #63 -: Ноември 10, 2006, 13:42:33 pm »
ситните пъпчици не са подсичане, особено, ако имат връхче. такива пъпчици се тушират (леко докосват) една по една с памуче, натопено във Фуксин или Пиоктанин. лющенето на кожата също не е подсичане.

при смяна на памперса дупето се почиства/измива, след което се оставя да изсъхне на голо и тогава се нанася крема против подсичане. тези кремове са гъсти, съдържат цинков окис и витамин В5, и предпазват кожата от досега с урината и акитата. добре е при всяка смяна на памперса или поне през една.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #64 -: Ноември 10, 2006, 13:48:21 pm »
Благодаря ви мами  :lol: ех ако не бяхте вие...
Днес нашето съкровище е малко по спокойничък, та да има мама време да попита тук таме за нещичко :lol:, дано е така и занапред.
Коликите кога започват след 2 седмица или е много индивидуално, вес пак да попитам още нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #65 -: Ноември 10, 2006, 14:16:48 pm »
Наде, к'во да ти кажа за мойто педи, като аз самата не съм доволна, в смисъл само на нея не мога да разчитам, а чета и се консултирам непрекъснато. Аз й напомям повечето неща. Иначе като я извикам идва винаги де и ми търпи капризите. Абе Калудова що никой не вдига и то много отдавна? На същия телефон ли е и докога е в отпуска?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #66 -: Ноември 10, 2006, 14:26:20 pm »
Наде, к'во да ти кажа за мойто педи, като аз самата не съм доволна, в смисъл само на нея не мога да разчитам, а чета и се консултирам непрекъснато. Аз й напомям повечето неща. Иначе като я извикам идва винаги де и ми търпи капризите.

Донке, ти не си у ред. При положение, че са ти здрави децата, а тя ти идва на крака при повикване - какво повече можеш да искаш от педи-джипи, бе?! Да не мислиш, че всички педита така прихождат? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #67 -: Ноември 10, 2006, 14:32:07 pm »
nia72,
Моля те сподели как точно правиш инхалации на Ели с лайка,сода и мед. Аз също съм привърженик на инхалациите и при мен действат безотказно, но се чудя как точно ги правиш на детенцето.

ultra,
Радвам се, че не съм те притеснила излишно с „Гражданската защита”. Затова и ти дадох другия линк.
Моят опит с „Мустела” – от раждането на сина ми съм опитвала 7 продукта, от един от тях получи обрив – лосионът за тяло Hydra-Bebe Moisturizing and softening body lotion.

Perdeto и Silwi25
Цитати от „Книга за майката и бебето” на Елизабет Фенуик
За оригването:
„Независимо дали кърмите бебето или го храните изкуствено, дайте му възможност да оригне погълнатия въздух, докато си почива: въздухът в стомаха му тежи. Ако не се оригне след около половин минута, не упорствайте – вероятно няма нужда да изкарва въздух след това хранене.
НОВОРОДЕНОТО – Помогнете му да се оригне, като го облегнете на рамото си и погалите гърба му или го облегнете на скута си, подпирайки брадичката му с ръка. То може да върне малко от млякото, затова имайте подръка памучна кърпа.
ДРЪЖТЕ ГО С ЛИЦЕ НАДОЛУ – във всяка възраст, когато държите бебето си с лице надолу – върху скута си или в ръце – то се оригва по-лесно.
ПО-ГОЛЯМОТО БЕБЕ – към третия месец, когато бебето вече може да седи за кратко, можете да му помогнете да се оригне, като го друскате леко в скута си и го галите нежно по гръбчето”.


Моят опит – бебето ми винаги имаше колики от неоригване. Веднъж да ме домързеше да го изчакам да оригне (през нощта обикновено) и след това съжалявах сто пъти. Иначе съм чела в бг-мамма, че има деца, на които изобщо не им пречи това, че не оригват. Съветите на моя педиатър съвпадаха с горния цитат – използвала съм всички тези методи – най-често действаше методът с обръщането с лице надолу.

За подсичането
„Какво представлява?
Подсичането е възпаление на кожата около дупето. То може да се появи, ако бебето е било оставяно с мокри пелени прекалено дълго време: започва разпад на фекалиите и урината, при който се отделя амоняк и негови производни, дразнещи кожата. Възпалението може да се дължи и на алергия към сапуна или омекотителите, използвани при прането на пелените. Подобен обрив може да бъде причинен от млечницата, която започва в устата, но може да засегне и кожата около ануса.
Какво можете да направите?
(съветите са същите, които ти е препоръчала ТianA – често преповиване, внимателно почистване и подсушаване на дупето при всяко повиване, оставяне на бебето да лежи разповито винаги, когато е възможно, намазване на засегнатите области с подходящ крем срещу подсичане).
Какво може да направи лекарят?
Лекарят може да ви предпише антибиотичен крем, ако има инфекция, или противогъбичен мехлем, ако се касае за млечница.”


Моят опит – от самото раждане мажех с цинковото кремче на Мустела „Vitamin barrier cream”, спазвайки препоръките да се ползва при всяка смяна на памперса с превантивна цел, но установих, че му идва в повече и кожичката започна да се бели. След консултация с педиатъра, започнах да мажа само в случаите, когато има зачервяване.
Измивах само с вода и/или почиствах с мокрите кърпички на „Памперс”. Само при вечерната баня използвах миещо средство – дермопочистващ гел за коса и тяло за новородени и бебета на “Мустела”. Винаги подсушавах дупето много добре и оставях известно време на въздух. В началото, преди да сложа сухия памперс мажех с преварен зехтин, но после престанах. Случвало се е да има зачервяване – веднага слагах цинковото кремче и никога до ден днешен не се е подсичал истински.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2006, 14:33:31 pm »
Относно „огряването” – ходих през лятото с количката с бебето на протестите за увеличаване на майчинството. Тогава 90% от хората, които поканих да се присъединят, казваха „Нищо няма да постигнете с този протест! Пък и ти къде си тръгнала, ти нямаш никакъв интерес – ако изобщо стане нещо, твоето дете ще е вече голямо и няма да си в майчинство.” Аз отговарях: „Ако си стоя вкъщи, със сигурност нищо няма да постигна. Участвайки, поне ще съм опитала.”
И сега, въпреки че моето дете е вече голямо, подкрепих петицията.
Дано да ви огрее!
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #69 -: Ноември 10, 2006, 15:02:35 pm »
Какво прочетох днес.Дали е вярно?
"Белите дробове на бебетата,родени секцио се очистват по-бавно от околоплодната течност и поради това се адаптират по-бавно към дишането.Понякога бебетата,родени със секцио засукват малко по-бавно от родените по нормален начин.Кърмата на жените,родили със секцио идва по-късно,защото целият механизъм на раждането е ускорен с операцията и организмът не е имал време да се настрои."
Какво мислите? 8O
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2006, 15:04:23 pm »
     Верди, инхалациите ги правя по следния начин - слагам купичка с вода да заври върух котлона.Като почне да ври слагам вътре лайка,сода и 1л мед. Вземам 1 кърпа , слагам я на главата й, и я държа така около 5 мин над парата.После почивам, и след това пак втори път за около 7-8 минути.Правя ги предимно вечер.
  Относно пъпки и подсичания, само да споделя - аз никога не съм ползвала никакъв крем или козметика за бебе.От както се роди съм мазала само с преварен зехтин.Никога е нямала никакви пъпки и обриви.Иначе продаваме за бебета Биодерма, Мустела и Ла рош.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #71 -: Ноември 10, 2006, 15:43:42 pm »
Наде, к'во да ти кажа за мойто педи, като аз самата не съм доволна, в смисъл само на нея не мога да разчитам, а чета и се консултирам непрекъснато. Аз й напомям повечето неща. Иначе като я извикам идва винаги де и ми търпи капризите.

Донке, ти не си у ред. При положение, че са ти здрави децата, а тя ти идва на крака при повикване - какво повече можеш да искаш от педи-джипи, бе?! Да не мислиш, че всички педита така прихождат? :)
Е аз не я викам безпричинно, душата. Или температурка или кашлица или запушен нос или някои пъпки, които ме притесняват тогава. То пък ако при такива симптоми не идва, кога трябва да дойде, да чака да стане пневмония ли!  :x
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #72 -: Ноември 10, 2006, 16:01:30 pm »
Дони душата Калудова няма да я има до края на месеца. Иво ходи днес на място и има залепена бележка, значи си работи жената. Другата прехвалена педиатърка е д-р Димитрова и май на нея ще звънна, нямам избор. А що се отнася за личното педи, то е ясно същата история като ЖК, ама поне идва на място и търпи капризи. Аз незнам за добри педиатри работещи по каса, така че ще играем пак на сляпо. Аман от този наш ш...н град  :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #73 -: Ноември 10, 2006, 16:07:45 pm »
Дай някакви координати на тази Димитрова !
« Последна редакция: Ноември 10, 2006, 16:31:58 pm от cygnus »
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #74 -: Ноември 10, 2006, 16:09:17 pm »
Морки, успокой се бе душа, моята принцеса засука на 30 час, сигурно и по-рано щеше да го направи детето, но тогава ме качиха от реанимация. Кърмата ми дойде на 3-тия ден, а до тогава си имаше коластра и тя си я изпапа. Стига да искаш детето си засуква :D
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #75 -: Ноември 10, 2006, 16:45:43 pm »
Стефи,как да се успокоя,треска ме тресе :lol:,ами ако не може да диша,като се роди секцио 8O
Аз трябва да си взема 1но романче,а не цял ден да чета за 1но и също :lol:
Айде,кога ще има снимки на принцеската?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #76 -: Ноември 10, 2006, 18:12:16 pm »
Момичета, получило се е малко объркване с текста на петицията, която подписахте вчера.
оказало се, че текстът не е бил докрай съгласуван и за съжаление се е наложило да се пусне петицията отново. системата на сайта с петиции не позволявала редакция на текст (и с право).

така че, молбата е отново - моля, подкрепете
http://www.bgpetition.com/promeni-kso1/index.html


благодаря ви за отделеното време!

морков, и една година да четеш за секциото, пак ще се колебаеш като магаре на мост, усещам те - ти си като мен :) аз в момента по същия начин чета за ваксините и само се люшкам от едната крайност в другата - ами ако стане това, ако стане онова... изходът явно е да се довериш на един лекар и да скочиш в дълбокото.

още повече, сто пъти се написа вече, че секциото е по-безопасно за бебето. ти четеш разни статии, които са писани от агитатори против секциото - естествено, че ще те плашат с всякакви страхотии. както винаги съм казвала в такива случаи - вземи прочети листовката на аспирина, да видиш там пък колко е страшно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #77 -: Ноември 10, 2006, 19:02:07 pm »
Морки, стига чете глупости, душа. По въпроса за секциото - моя дзвер нали е роден в Германия. Не знам в България има ли го АПГАР-а, ама ние след секциото бяхме с 2 оценки 10 и с една 9ка. Изплака си веднага, изчистиха го и не е имал проблеми. Да не говорим че вече почна 10 месец и не е боледувал нито ден. А и в болницата казаха, че това е по-малко травмираш метод, защото се избягват напъните на майката и вероятността да се загубят сърдечните тонове. Намери си лекар, дето да му вярваш и спирай с тези ужасяващи статии. Всичко ще е наред!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #78 -: Ноември 10, 2006, 20:01:32 pm »
Морковче, и при секциото, и при нормалното раждане може да стане проблем, така че не ги мисли тези работи. Мен ако питаш (като родила нормално с проблеми) - по-добре е секциото. Поне си сигурен, че с бебо всичко е окей. Аз ако имам второ дете, живот и здраве, ще го родя със секцио без да се замисля...
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #79 -: Ноември 10, 2006, 20:17:45 pm »
Аз съм супер доволна от секциото и ако трябва да избириам пак ще родя със секцио. И ние сме с оценки 10 и 9  като на Гането :lol:
Дони д-р Калудова не правила домашни посещения и била доста ангажирана с дечица, та се налагало да се запази час :?
но ето координати 0888 206420, 84 50 08
Д-р Димитрова прави но и при нея е доста натоварено, като се свържа с нея ще с какви впечатления съм.0888 65 01 45, 83 28 83
Морки мила стига се травмира, нервите ще ти трябват за после бъди сигурна :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #80 -: Ноември 10, 2006, 23:15:04 pm »
nia72,
Благодаря за подробното обяснение. Аз правя инхалациите по същия начин на себе си, но се чудех дали така да действам и с детето.

morkovche,
За белите дробове е вярно – затова се аспирират околоплодните води веднага след изваждането на бебето, дори веднага след изваждането на главичката му. „Неонатологът аспирира носоглътката на бебето. Тази процедура се извършва по-дълго време, отколкото при бебе, родено по вагинален път. Причината е, че, тъй като бебето при секцио не преминава през естествените родилни пътища, не се осъществява естественият механизъм на изстискване на белите му дробове от околоплодни води и това трябва да се извърши от неонатолога. По същата причина се аспирира и стомахчето му. Понякога бебето се обдишва и със специална маска.”

За по-късното слизане на кърмата също е вярно, но дотогава имаш коластра. Аз имах коластра още при първото засукване на бебето, въпреки че през цялата бременност нямах и капчица изтичане от гърдите. Кърмата ми слезе на 3-тия ден и кърмя и до днес, благодарение на някои съвети от кърмаческия форум на бг-мамма.
Чудя се само какво значи „по-бавно” да засукват – първото кърмене при мен беше 4 часа след операцията и бебчо засука ВЕДНАГА. Мнението на неонатолога беше, че синът ми има много изразен сукателен рефлекс. Явно това, че е роден със секцио, не му е повлияло на рефлекса. :D

Прави са момичетата, че се притесняваш повече от необходимото. Важно е за теб и бебето да си спокойна.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #81 -: Ноември 10, 2006, 23:42:49 pm »
heart,
Аз слагах на детето си „Пентаксим”.
Още от раждането на моето бебе не мислех за нищо толкова много и от нищо така не ми се изправяше косата, както от мисълта за ваксините. Причината беше, че момиченцето на моя първа братовчедка, лекар, Началник на „Спешна помощ” в МБАЛ – Пазарджик, преди три години се разболя от коклюш след ваксиниране с ДТК (безплатната ваксина от ХЕИ). Бях гледала и предаване по телевизията за деца, пострадали по подобен начин.
Изчетох де що можах в нета и имах големи терзания.
Имам абонамент за детска консултация в „Торакс” – Пловдив, и споделих информацията, която имам, и опасенията си с Медицинския управител на клиниката. Бях решила да ваксинирам детето и срещу Haemophilus B influenzae и ми предложиха два варианта – Tetract-HiB + Imovax Polio или Pentaxim (доставени директно в клиниката и съхранени по правилния начин).
Реших да разуча по-подробно нещата около 5-валентната ваксина, доколкото мога. Чрез позната си уредих среща с Началничката на отдела, който се занимава с ваксинациите, в РИОКОЗ – Пазарджик. Жената беше много любезна и ми каза, че напоследък (това става през януари 2006 година) по техните професионални симпозиуми много били хвалели тази ваксина, но че тя лично нямала никакъв опит, тъй като се занимавала само с безплатните ваксини. Увери ме, че нямам основания да се притеснявам от качеството на българските ваксини. Даде ми телефона на Националния консултант по епидемиология, доц. Мира Кожухарова, като каза, че мога спокойно да й се обадя за повече инфо. Обадих се, представих се и казах, че се интересувам от подробности за „Пентаксим”, тъй като работя във фармацевтичния бранш. Доцентката беше също много любезна и започна да ми обяснява как в България задължителните ваксини са безплатни и всяко дете имало право на такава. При моето настояване да ми разясни подробности за особеностите и вероятността от странични ефекти, тя ме попита дали имам аптека или съм търговец на лекарства. Щом казах, че се интересувам за собственото си 2-месечно бебе, тя ми каза горе-долу следното: „О, слагайте спокойно ваксината. Това, че този тип ваксини (инактивирани) са нови за България, не означава, че са нови за света. Напротив, в Европа и САЩ се използват от много години. Разлика в нивото на имуногенността няма. Разлика има в това, че при инжекционното полио детето не може да се разболее от полиомиелит, но може да бъде приносител на болестта, а при оралното - не може нито да се разболее, нито да е носител. Нямате основание за притеснения, че страничните ефекти от "Пентаксим" могат да бъдат по-вероятни, поради това, че всички компоненти са в една спринцовка. Дори е по-добре за детето, че ще бъде боцкано само веднъж.” Та така ми падна камък от сърцето.
И сложихме „Пентаксим” на 2-, 4- и 6-месечна възраст (в крачето, точно спазвайки указанията в листовката). Нямаше никаква странична реакция. Реваксинацията трябва бъде не по-малко от една година след последната доза.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2006, 03:54:53 am »
леле мацки като ви чета, направо почвам и аз да се чудя.
Първо за тези ваксини тук не ни дават никакъв избор, казват ти тези са ваксините и това е.Второ за ортопед специалист дума не се обелва, казва само при съмнение за нещо.И изобщо аз май го карам много спокойно, което почва да ме притеснява.Вярно, че съм отгледала едно дете вече, ама  8O.Идва сестра от регионалния здравен център и ме пита имам ли въпроси и аз викам, ами не, няма какво да питам....и тя: справяш се чудесно  :?.
Дано всичко да е наред, де, с дечицата ни.
Иначе ние регистрирахме първото падене, сладура Антъни се преобърна напред и падна от дивана, никога не го е правил това.Слава богу, удари се лекичко.А за връзката между секцио и за-
сукване, мога да кажа, че няма общо.Моите бебета засукаха веднага, въпреки че бяха по кило и нещо.То си е до бебе явно.
МОРКИ, УСПОКОЙ СЕ МИЛА.
ВСИчКО ЩЕ Е НАРЕД.
Ми това е от нас
целуФки на всички
 :babyflips: :babyflips:
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #83 -: Ноември 11, 2006, 14:23:08 pm »
Верди,

благодаря ти за инфото - толкова си изчерпателна наистина. За Пентаксима съм в чуденка, защото май моята педиатърка не е чувала за нея и ме учуди (каза, че ще я провери) и второ, четох в нета, че на Авентис една 6-валентна ваксина е била изтеглена от пазара преди време. Не в България.
И защо Пентаксима се слага във 2, 4 и 6 месеци при положение, че стандартната ДТК май се слага 2, 3 и 4 месеци. Толкова съм объркана, а и педиатърката ми нещо не ме насочва както трябва. При всички положения не мисля да ползвам безплатните ваксини, които ни се полагат.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #84 -: Ноември 11, 2006, 16:21:15 pm »
Ми то като ви чета за тези ваксини и мен тръпки ме побиват. Аз немога си избера педиатър, да неговорим за ваксини :? Толкова съм невежа за тази ваксини. Кои са безплатните, колко се заплаща ако избереш друга, на кой плащаш, божкееее напарво да полудееш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Я дайте съвет!!!!!!!!
« Отговор #85 -: Ноември 12, 2006, 11:25:07 am »
Вече стават 20 дни откакто сме трима и минаха вече 2 седмици и малко откакто сме си вкъщи.Цвдя се аз и давам на малката и се надявах, че проблема с гърдите ще отшуми или оне така ме убеждаваше една моя приятелка с бебок на 7 месеца вече.
Е, да, ама не.Мен гърдите си ме болят и дори като съм се изчедила с помпата усещам болка все едно някой ме боцка.Доста неприятна история.Да не говорим, че бебката докато я преобличах ми наби 1 шут вчера и само дето не изкрещях от болка.
Та, интерсува ме някой имал ли е такъв проблем?
Четох в нета, че това може да е признак за мастит и се моля горещо да не е, но ако все пак е дайте някой добър специалист към който да се обърна за лечение.
Предварително благодарско.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #86 -: Ноември 12, 2006, 15:26:02 pm »
Силве, 20 дни е още рано, нека минат месец два и даже и повече. А за шута когато и да те ритне все си боли :) Спортистка а :)
« Последна редакция: Ноември 12, 2006, 15:29:22 pm от cygnus »
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #87 -: Ноември 12, 2006, 15:57:01 pm »
Силве ние пък сме на 10 дни и едвам смогвам да изцедя по нещо. Помпата на AVENT не ми върши работа незанм защо, явно е за повечко кърма. Иначе бебчо си засуква лакомо но имам проблем със зърната (месести зърна) та неможе да ги засмуче и той миличкия се сърди и пищи. Изкарах вчера 160 мл но със доста зор, защото всичко на ръка тоест на ръка се изцеждам. Другото което ме притеснява е режима 6,9,12,15,18,21,21 ч. като се пропуска нощното 3 ч. и пиенето на 150-180 мл. вода между храненията. От Торакс ми дадоха режима, но с водата неможем да се справим, също така неможем и засега без нощното ядене в 3 ч.
Нека и другите мами да кажат как и по колко вода са пили децата. Иначе и моите гърди си ме наболяват ама аз вече незнам от стискане ли е или от кърма :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #88 -: Ноември 12, 2006, 17:00:13 pm »
Наде, аз вода едва сега почнах да давам....тук както знаете са против.На мен 150мл вода ми се вижда много, да не се натоварят бъбреците ми е мисълта.А защо се пропуска ношното хранене,бебчо е много малък още и ако се буди за нощно хранене, защо да му отказваш.
Според мен гледай си бебо и виж сам какъв режим ще си нагласи и по това се води....

целувки на адаша
 :)
ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #89 -: Ноември 12, 2006, 17:08:25 pm »
Наде, аз вода едва сега почнах да давам....тук както знаете са против.На мен 150мл вода ми се вижда много, да не се натоварят бъбреците ми е мисълта.А защо се пропуска ношното хранене,бебчо е много малък още и ако се буди за нощно хранене, защо да му отказваш.
Според мен гледай си бебо и виж сам какъв режим ще си нагласи и по това се води....

целувки на адаша
 :)
ема2

Не не аз нощното няма как да откажа то милото ще си изяде ръцете пък и много силно реве. За водата такъв график имам от Торакс до края на първия месец. Храним се с АМ (Фризолак) и затова уж имало детето повече нужда от вода, да не се запече. Незнам защо така ги учат децата, той миличкия още там плачеще милото от глад в 3 ч. посреднощ и нали неможе да ми засуче добре зърното ревеше той ревях и аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #90 -: Ноември 12, 2006, 17:14:57 pm »
Наде, много е малък още да му спираш нощното хранене. Пък и няма нужда да го правиш, той сам ще ги разреди. Аз й давах през ноща когато си поиска, и от 2-3 вечери тя сама започна да се буди към 1.30 вместо в 12 и след това чак към 5 часа и вече в 9 сутринта, така че 3 го изпускаме. Не го карай по часове стриктно, бебетата на кърма трябва да ядат между 2-4 часа, така че той сам ще си покаже. А за водата ние изобщо не я пием, но по малко чай от анасон около 30-40 грама пие и това е.
Силви, и мен така ме боцкат циците понякога, според мен не е мастит това, ама не ме питай какво е, незнам :D
« Последна редакция: Ноември 12, 2006, 17:18:23 pm от StefiZ »
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #91 -: Ноември 12, 2006, 17:22:12 pm »
Леле, аз съм ужас какви ти 160 мл.Аз цедя по 260 и повече мл.Не мога да си насмогвам вече.Тъкмо се изцедя и айде пак.То тва няма сиране.А със силиконови зърна пробвах да храня не става.Тия гадни неща се разлепват и се нервя много бебката се върти яко и двете откачаме.Тя от гляд, аз от нерви че не мога да я кърмя като хората.
Надя, ако нямаш кърма съвсем спокойно можеш да си вземеш от аптеката рициниус коминис и да го пиеш.Това е хомеопатично лекарство за стимулация на кърмата.
За помпата на Ажент си има цака.И аз се чудех какво става в началото и какво и е доброто на тая помпа, ама после разбрах, че на мен системата на цедене ми е смотана.Сега промених нещата и всичко с цеденето е Ок, като изключим, че се мотам с часове, което е отегчително и то доста.
Докато ползваш помпата подхващай леко гърдата със свободната ръка , за да я затопляш и лекичко масажирай, така тече повече кърма.Спирай за момент и масажирай и с двете ръце, а преди да почнеш цеденето вземи и си направи топли компреси.
Ей , на ръка цеденето е ад.Щом имаш помпа няма смисъл.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #92 -: Ноември 12, 2006, 17:31:32 pm »
На моя приятелка дъщеря й я приучиха да пие много вода още от бебе и като стана на годинка пиеше по 3 литра на ден, не се шегувам.Нищо й няма разбира се,само пост.памперс мокър.Сега на три , едвам и махнаха шишето  и пак пие по литър и половина вода.Шегуваме се, че ще има хубава кожа :lol:
На теб щом така са ти казали, давай вода, ама чак 150-180 мл на  мен ми се вижда малък за толкова количество вода.Питай си пак док за всеки случай.

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #93 -: Ноември 12, 2006, 18:34:10 pm »
според мен, не бива да се слушат педиатрите по въпроса за ранното спиране на нощното хранене. повечето бебета сами спират да искат храна през нощта към 2-3 месец и това е нормално. с вода чий глад ще излъжеш? Мартин сам се отказа да яде нощем към средата на втория месец.
а това, дето трябвало да пие по 150 грама вода кърмаче на 10 дни ми се вижда безумно и като чета, вече отдавна е отречено. разумното поведение е да се предлага вода по няколко пъти на ден, а детето, ако поиска - ще пие. повечето деца не искат. Мартин не пие вода, много рядко е пил, аз гледам поне веднъж на ден да предлагам и следя за признаци на жажда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #94 -: Ноември 12, 2006, 18:57:29 pm »
Ох аз с вечните си въпроси ама като незнам питам. Всеки момент ще му падне пъпчето на бебчо. Сега се мажем със спирт, йодасепт и  пръскаме с бивацин. Мами вие след като падне пъпчето продължавахте ли да мажете със спирт и йодасепт, а лепенките за пъпче само за банята ли ги слагахте или постоянно?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #95 -: Ноември 12, 2006, 19:07:49 pm »
След като падне пъпчето може би около седмица ще си пуска секретче и ще стават корички като на раничка, по 2-3 пъти на ден с памуче напоено със спирт ще му капваш 2-3 капчици и ще се опитваш да махаш засъхналите корички и така докато се изчистят. А за мокренето няма проблем, само не го кисни в коритото докато не се изчисти нацяло.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #96 -: Ноември 12, 2006, 19:21:52 pm »
Да питам и аз няколко неща:
1. Кога трябва да започне да следи пръста с очички?
2. Кога да си купя активна гимнастика?
3. Кога се започва гимнастика, за масажите ми е ясно, че като стане 4 кг., но за гимнастиката кога?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #97 -: Ноември 12, 2006, 23:48:13 pm »
1. Кога трябва да започне да следи пръста с очички?

следене на предмет - някои почвали след 20-тия ден, чувам. по книгите пише - след навършване на 1 месец. първо пробвай с ярък червен и лъскав предмет - аз ползвах една топка за елха.

2. Кога да си купя активна гимнастика?

хехе, като станете на 3 месеца, душата...

3. Кога се започва гимнастика, за масажите ми е ясно, че като стане 4 кг., но за гимнастиката кога?

като навърши 1 месец.

ето хубав линк с материали и снимки за гимнастика и масажи.
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #98 -: Ноември 13, 2006, 00:55:41 am »
Наде, аз карах на същия режим,който си написала само, че започвах първото хранене от 7 и последното в 22. Нощно време хранех само първия месец и после като не се събуждаше и не искаше не съм давала. Когато родих и попитах в МД за нощното хранене една акушерката ми каза следното - ти да не ставаш да ядеш през ноща, че ще тъпчиш бебето.И то било човек и имало нужда стомахчето да почине. Така се изказа, сега кое е вярно и кое не, нали знаеш всеки си решава сам.Относно водата, аз докато не минаха коликите вода не съм давала - карах само на чая на Хип за колики или добро храносмилане.Когато минаха коликите започнах по 100 мл за целия ден,после включих и чайчета като стана по голяма - предимно шипки.
  Активна гимнастика купих края на 3 м. Доста се задържаше без да плаче.Те играчките пък наистина са толкова сладки по нея.
Масажи правих, вечер, след баня докато я мажа със зехтина.
Наде, аз на пъпчето слагах първо спирт и после прах - Топоцин.Няколко дена след като падне ще има секрет.Важното е да не мокриш мястото.
17.01.2005                                                                              21.11.2013