0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #40 -: Ноември 09, 2006, 19:50:05 pm »
Молба към всички настоящи и бъдещи майки - подкрепете петицията на майките със заварено положение по отношение на изменения Кодекс за социално осигуряване, които се оказват извън борда на положителните промени и се ощетяват значително!

http://www.bgpetition.com/promeni-kso/index.html

между нас има такива ощетени майки, но се надявам всички вие да подкрепите петицията!
Браво, че са се сетили, но много ме съмнява да ни огрее.
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 19:57:58 pm от cygnus »
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #41 -: Ноември 09, 2006, 19:57:30 pm »
И аз се разписах... Дано по-бързо да дойде мейла за потвърждение...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #42 -: Ноември 09, 2006, 20:37:31 pm »
Готово и аз се разписах, дано да има ефект :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #43 -: Ноември 09, 2006, 21:28:47 pm »
Браво, че са се сетили, но много ме съмнява да ни огрее.

Cygnus, ще ни огрее толкова, колкото ще огрее и момичетата с неразгледани документи от касата, моля ти се, недей така! ясно е, че няма да ни огрее, но трябва да се опитаме поне, както и да покажем, че ни има...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #44 -: Ноември 09, 2006, 23:03:48 pm »
И аз се включвам в отбора, момичета кажете как да накарам Тони да се оригва.Много рядко го прави, държа го по 30 мин. изправен и той заспива и нищо не се случва. Поне не връща храна но може би е още рано. Иначе сме доста ревливи и почти няма спане, възможно ли е да имаме колики толкова скоро или реването е от неоригването.
Момичета педиатрите как си ги избирате, че нещо не съм в час. Нали винаги съм плащала навсякъде и за всичко, та сега незнам каква е процедурата. Джи пи то го прегледа и какво следва нататък идея си нямам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #45 -: Ноември 09, 2006, 23:12:46 pm »
Габи, Вени ми беше препоръчала Бриониа 15 - пак е хомеопатично. За кърмата. Аз така или иначе установих, че по-добро лекарство за намаляващата кърма от малцова бира няма. Тук има една малцова, безалкохолна - от нея става кърма в голямо количество. Ама в България я няма :(

Да си призная от 10-ина дни вечер след последното цедене си пийвам по половин бутилка Каменица. Май и тя върши работа.


*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #46 -: Ноември 09, 2006, 23:18:51 pm »
И аз се включвам в отбора, момичета кажете как да накарам Тони да се оригва.Много рядко го прави, държа го по 30 мин. изправен и той заспива и нищо не се случва. Поне не връща храна но може би е още рано. Иначе сме доста ревливи и почти няма спане, възможно ли е да имаме колики толкова скоро или реването е от неоригването.
Момичета педиатрите как си ги избирате, че нещо не съм в час. Нали винаги съм плащала навсякъде и за всичко, та сега незнам каква е процедурата. Джи пи то го прегледа и какво следва нататък идея си нямам.


Ами аз се бях спряла на една лекарка още преди раждането. Разгледах мненията в бг-мамата за най-близката до нас поликлиника. Посетих я още преди раждането и се бяхме разбрали да и се обадя като родя. Обадих и се и тя ни посети в къщи в дена след изписването, прегледа малката и ни каза кога да отидем на следваща консултация. Като ни излезе и акта за разждане попълних талон за първоначален избор на лекар. Засега съм доволна.


Имаме си яко подсечено дупе
« Отговор #47 -: Ноември 10, 2006, 05:54:08 am »
Ха, сега да питам и за още 1 проглен. Подсякохме се и то не на шега. Цялото дупе е в ранички и явно малката точно затова наддава яко вой щом се наака и почне да и щипе. Педиатърката взе да ми разправя да мажа с ба;лсам на д-р Тайс. Веднага изстрелях мъжа да го вземе и мазах, мазах, мазах, ама ефект 0 .Стана даже още по-зле.
Имам Бебе Тан, Мюстела витаминозно кремче, за подсичане на Бюбхен, на Нивеа, но не и не нищо не помага.
Сега я мъча с Пиоактин и Дефламол и Цинкова паста, като последните 2 редувам след пиоактина.И двете сме лилави от спиртчето и ми е смешно доста понеже Д-то на бебката е като теменужка :).(на нея обаче милата хич не и е до смях)
ЕХХХХХХХХХ, но въпреки цялато мазотене гадното подсичане не виждам да се е заоправяло. При Вас подсичане за колко време се оправяше?С какво ги мажете бебешоците?
Jam, имаш и моя глас към петицията. Смятам , че е редно да се включат и мамите в заварено положение.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2006, 06:37:19 am »
Стиви, опитай с крема за подсичане на Пенатен / братовчедка ми с това мажеше племенниците/.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #49 -: Ноември 10, 2006, 08:58:55 am »
Стиви, опитай с крема за подсичане на Пенатен / братовчедка ми с това мажеше племенниците/.
Да, много е ефикасен! Само него използвам за дупе.
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #50 -: Ноември 10, 2006, 09:13:06 am »
Дадох своя глас за петицията, дано да променят нещо, че така е много тъпо. Когато трябва да взимат пари го гласуват със задна дата, а когато да дават... не ми се говори.

Надееееееее, пускай снимки на малкия бузанчо Тони бонбони.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #51 -: Ноември 10, 2006, 09:17:29 am »
...
Надееееееее, пускай снимки на малкия бузанчо Тони бонбони.
А сега видях, че си пуснала снимки в темата за раждането на Тони.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #52 -: Ноември 10, 2006, 10:32:32 am »
Силви, аз мажа само с крем, в който има невен. Невена е за подсечено. Ако намериш такъв бебешки - мажи смело. И ние имахме малко проблеми, но аз още от самото начало използвам това и не съм имала повече никакви. Иначе ползвам на Пенатен един крем, на немски се води за ранички. Има доста добър ефект. Мисля, че от на Бюбхен серията има точно такъв с невен вътре.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2006, 10:44:02 am »
Ооо по подсичането сме спецове вече :lol: Ние се подсякохме още на втория ден в къщи въпреки якото мазане с бюбхен, с мустела и т.н. и познайте за 3 дни какво ни оправи дупето - БОЧКО, това е най-якия крем, препоръчвам с три ръце, така че Силванчо бягай за бочко и не се чуди, мажеш яко при всяка смяна на пампата и за 3-4 дни ще сте цвете :D
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2006, 11:03:50 am »
Стефу, явно от дупе до дупе има разлика, всичко има в къщи и бочко и бейби тан и само пенатена свърши работа :) Абе без да се пробват 3-4 крема май не минава номера :)
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2006, 11:10:41 am »
Благодаря Ви мацки. Аз май, май като гледам ще изкупя аптеката.Последните дни с мъжа ми сме на смени за разходка за кремчета до там. За сега обаче ефекта не е кой знае какъв.
А Вие за дупе какъв вазелин ползвате?Меден или от този обикновенния.
Явно и на Бюбхена ще вземем този крем с невена за подсичане, а за Бочкото аз имам , ама не става номера.
ОФФФФФФФФФФФ, за мен си знам с какви мазила, ама така с тва малко човече ще се поизмъча докато я хвана какво и понася- освен сън и ядене, заради което снощи ме вдигна по тревога 2часа след като си е изяла 100 гр.олям гладник е голямо нещо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2006, 11:20:41 am »
Хихи, някой искаше да роди, че да се наспи ;) Край чедо със съня :lol: Дано Пенатена помогне, че е неприятно. Иначе аз друга козметика не ползвам и не мажа. Немците поне не съветват. Имам само един крем, с който му мажа лицето, като излиза навън и нищо повече.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2006, 11:23:36 am »
Един бабешки лек, който са ми казали, но аз не съм пробвала - хума!


*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #58 -: Ноември 10, 2006, 12:20:26 pm »
jam,
Silwi25 искаше "законова норма", затова й дадох линк към НЗОК.
Иначе в личния сайт на д-р Янакиев, старши лекар на Първа ортопедия при МБАЛ "Пловдив" /бивша Окръжна болница/, пише следното:
"Какво трябва и какво не трябва да правите, за да расте вашето дете със здрави тазобедрени стави
Повиването на детето с прибрани крачета е абсолютно погрешно.Тази позиция води до изкълчване.
   1. Още от първия ден след раждането е необходимо детето да бъде поставено с разкрачени крачета, които се движат свободно.
   2. Обличането става по следния начин: върху памперса се поставят ританки, а върху тях профилактични гащички. Тези гащички възприемайте като профилактично средство, подобно на пастата за зъби -не е необходимо да имате кариес,за да си миете зъбите. По същия начин всяко здраво дете трябва да носи такива гащички като профилактично средство.
   3. Носете детето си на хълбок или използвайте кенгуру.
   4. Детето трябва да бъде прегледано с ехограф в първите 10 дни от раждането му, ако:
    - в семейството има роднина с вродена луксация;
    - близнак;
    - трудно раждане;
    - гънките на бедрата се разминават;
    - едното краче е завъртяно навън;
    - детето има и други аномалии
    - единият или двамата родители е с халтави стави
    - първородно
    - момиче
   5. Децата, които са извън горепосочените случаи, трябва да бъдат прегледани с ехограф след първия и след петия месец. Добре е това да се направи от опитен ортопед, за да се съчетае с клиничен преглед.
   6. Ползата от ранния преглед е, че в първите месеци лечението е по-кратко и с почти 100% шанс за успех. С нарастване на броя на месеците намалява шансът за успех и методите на лечение стават все по-инвазивни.
   7. Абсолютно се забранява повиването на новороденото с изправени /изопнати/ долни крайници, и особено повиването с повои!
Комбинацията от ранна профилактика, съчетана с ранен клиничен и ехографски преглед от ортопед специалист, води до развитие на здрави тазобедрени стави."

Моят Стефко имаше абонамент за първата година за детска консултация в "Торакс" - Пловдив, където единият от неонатолозите го прегледа на ехограф при консултацията на първия и четвъртия месец. Доколкото знам от Мели, но не съм го видяла с очите си, там такъв преглед се прави и след раждането.
Неонатологът ме увери, че всичко е наред със ставичките, но аз реших да се възползвам от правото си на преглед при специалист-ортопед с направление, издадено от GP-то, когато синът ми беше на 4,5 месеца. Ортопедът ми заяви, че детето вече било много голямо и нищо нямало да се види на ехограф и затова трябвало да се снима с рентген. Аз отказах, след което той все пак го прегледа и каза, че е здрав. Смятам да заведа детето на ортопед отново, когато проходи.

А Драганов се спряга като един от най-добрите детски ортопеди. Моля те пиши, когато заведеш Марти на 6 месеца, какво ти е казал.
*
Re: Седмица 06-12.11.2006
« Отговор #59 -: Ноември 10, 2006, 12:26:38 pm »
Ей мами от раждането ли мажете дупетата на бебетата с крем против подсичане. На мен нищо такова не ми казаха  :( Имаме едни ситни пъпчици, дали това е подсичане :? Имам крем на Мустела за дупе да започна да мажа май превантивно ще е най добре.
Дони душко, твойто педи дали може да стане и мойто а?
Калудова е до края на месеца в отпуск, джи пи то ми пък до средата на декември ще отсъства. Има на нейно място една заместничка, коят о прегледа бебчо и всичко според нея било наред. И аз сега какво да правя идея си нямам. Акта за раждане ще е готов до края на другата седмица, обаче ние ще можем да го вземем едва като ходим на контрола, а дотогава какво да правя немога да го запиша. А ваксините на кой ден се правят пише на 1 месец, нещо съм луднала май  :? извинявайте за което.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!