0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #80 -: Ноември 13, 2006, 13:16:33 pm »
Браво, бебе! Сега малко витаминки и  ylinfant е готово!


Julito,  :goodluck: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:!
*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #81 -: Ноември 13, 2006, 14:39:29 pm »
julito, стискаме палци, разбира се!не се притеснявай, всичко ще се оправи :lol: :lol: :lol:
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #82 -: Ноември 14, 2006, 07:23:36 am »
bebe_2006, чакаме добрите новини :bfp1: :D Една пречка по малко :)

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #83 -: Ноември 14, 2006, 09:23:47 am »
Благодаря ви момичета за подкрепата и хубавите пожелания :bighug: Дано наистина дойде скоро :bfp1: и  :sbabygirl:
Юлито, предполагам че вече е минала операцията при вас или поне сега сте в клиниката - много ви стискам палци всичко да е идеално :crossfingers: Успех!


Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #84 -: Ноември 19, 2006, 19:07:47 pm »
При нас операцията мина леко. Цялото времетраене, заедно с подготовката беше 35 минути. След нея мъжът ми чувстваше придърпване, но не и болки /дадох му един аулин следобяд за всеки случай/. Разхождахме се вечерта, още малко и щяхме да забравим повода на идването в София  :).
Не е имал подуване, само леко посиняване.
Днес вече е на работа.

Чакаме добри новини при всички ни  :D

За двойките, които не са от София - точно срещу клиника Вита има един малък хотел "Мадрид". Като обстановка бих казала беше доста прилибно, цената на стаята за една нощ беше 30-40 лв /забравих вече :( /.
« Последна редакция: Януари 28, 2007, 16:03:29 pm от *vera »
*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #85 -: Януари 04, 2007, 21:35:00 pm »
Операцията на съпруга ми беше на 31.10. От тогава до сега непрекъснато усеща дискомфорт, нещо като придърпване и лека болка. Тестиса му е и издаден напред и леко уголемен. Преди месец звънна на д-р Кацаров и той му каза, че оток може да има до третия месец. Първият месец беше най-тежък - със силен оток и огромни синини (просто грозна картина). Има ли такива проблеми при вашите половинки, момичета? Кога за първи път направихте контролна спермограма и имаше ли реална разлика?
Пред него съм силна, а душичката ми е свита на кълбо. Як песимизъм ме е налегнал след 11 години ходене по мъките.

*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #86 -: Януари 05, 2007, 10:12:09 am »
Бебе , благодаря за бързия отговор.Аз съм правила  вече едно инсе във Варна , а тази пролет и инвитро матурация в София , но просто  досега  не ми е  налагало да  си следя цикъла в Русе.Всъщност само веднъж ходих на вагинален УЗ в АГ комплекса и щях да припадна- видеозона им беше направо допотопен.Благодаря за поканата за среща но съм малко резервирана.Нали знаеш, всеки си има лична история, а пък  Русе е малък град.Все пак много ти благодаря за отзивчивостта  и ти желая скорошен успех.
Здравей Аби,
Удобно ли е да споделиш опита си от инвитроматурацията,може да отвориш нова тема,мен живо ме интересуват методи, които спестяват голямото хормонално натоварване при инвитро,имаше ли право на избор или това ти беше предложено.
Желая ти успех! 
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #87 -: Януари 24, 2007, 18:14:34 pm »
И на нас ни предстой операция от варикоцеле.От близо 2 години се опитваме да имаме дете.Казаха ни,че не е нищо страшно,но аз малко си се притеснявам.Благодаря ви на всички за съветите.В листовката пише ,че след от 6 до 12 м.Забременяване.Надявам се да се вмъкнем в този период.Интересно ми е да споделите след колко време е имало резултат при вас момичета т.е.забременяване.И какви добавки сте пили след това? :D
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #88 -: Януари 25, 2007, 12:19:19 pm »
Ради, при нас операцията мина леко, боля го естествено няколко дни  - все пак е операция. Вземете аулин, нимезил или др. обезболяващи и док. можете да питате. Веднага след операцията докато е още под упокойка нищо не усещаше и спокойно си се прибра с такси вкъщи.
При нас 8 мес. след операцията контролната сп показа 36 пъти подобрение (мъжа ми го изчисли   :lol:) но не са ни достатъчни за ест. забременяване, т.к. имаме и др. проблем - 1 асансьорен тестис и разчитаме само на оперирания, който според мен си върши добре работата след операцията. Описала съм подробно резултатите в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7510.0
ПП разбирам че при Кацаров ще правите операцията.
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #89 -: Януари 26, 2007, 12:04:02 pm »
Илияна,благодаря ти за успокоението.Дано и при нас мине така леко.Нашите резултати от спермограмата са - бр.сперматозоиди 7 мил., 40% добре подвижни, 20 % слабоподвижни и 40% неподвижни.Морфология 10%.Разбрах, че добра морфология е 30 %.Да, д-р Кацаров ще го оперира.Ще се радвам ако някой коментира тази спермограма - много ли е отчайваща?Благодаря на всички.
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #90 -: Януари 26, 2007, 12:13:50 pm »
radiivanova - морфология по чии критерии е правена? стриктни на Крюгер или на СЗО? Защото има разлика в стандартите....

Ако е по Крюгер сте сравнително добре, там нормата на морфологията е 14%  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!