0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #20 -: Октомври 13, 2006, 13:41:23 pm »
Добре де,ако това варикоцеле не вреди на мъжа,защо да се мъчи с операция,горкият? Не е ли също толкова ефективно да се обработи спермата и да се направи инсе?(не гарантирам,че не е глупост това,което казвам,защото не разбирам,ама ми се ще да има по-лесен вариант)
Пък,ако се налага операция-УСПЕХ!!!Тя със сигурност е по-безболезнена от раждането,което ще последва-дай,Боже!!!!!!!! yahoo_17
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2006, 18:09:54 pm »
Мерси за хубавите пожеланията, момичета.
Синеочке, съжалявам за това, което сте преживели със съпруга ви :balk_21: Сигурна съм, че скоро ще видите положителния резултат :bfp1: от операцията и твоето момче ще забрави неприятностите около операцията.
Ле мила, вече имаме 3 инсеминации и за тях сме дали колкото за половин инвитро. И не се знае колко още трябва да направим. А с операцията вярваме, че ще се получи по естествен начин. Не бих искала моето момче да се мъчи дори и малко, но целта си струва. Той не се колебае, само аз се тревожа за него :oops:
Стискайте му палци всичко да мине "по мед и масло" :crossfingers:


*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2006, 20:30:54 pm »
Момичета, на моят мъж също му предстои операция при Кацаров. Бях доста с преповдигнато настроение, че това ще е краят на мъките ни....докато не прочетох опита на някои от вас. Нали уж дават 60% вероятност за забременяване след операция? Наистина е само вероятност, но оставам с впечатлението, че реално е 10%. Познавате ли някоя, която си има бебче след такава операция? Сташно съм притеснена.   :(
Ние също сме с дългогодишен стерилитет и сме минали през какви ли не перипети.
А годините си летя-я-ят.....

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2006, 20:35:05 pm »
Има много успели след операция. Късмет.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2006, 21:48:53 pm »
Abloy, не се тревожи предварително. Длъжни сте да опитате, пък дано при вас стане бързо бебето след това. Виж, мъжа ми вярно, че има операция от коксартроза и т.н., травми от баскетбола и това го понесе много добре и без усложнения. Не жалете мъжете си, а ги подрепяйте, както и го правите убедена съм. Все пак ние понасяме огромната тежест. Дай боже да имате късмет. Ти и твоя мъж, и всички останали.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #25 -: Октомври 17, 2006, 09:30:31 am »
здравейте
Ние вчера се върнахме от преглед при Кацаров и на нас ни каза че мъжа ми има варикоцеле и препоръча операция.
Даде ни един лист на който е написана самата процедура и шансовете ни за успех .
Искам да попитам вие момичета който сте минали през това какви изследвания сте правили преди операцията .
На нас ни препоръча хормони който ще направим но трябва ли нещо друго.
Ние още не сме твърдо решили дали на направим операция понеже мислехме да направим директно инсеминация
 бебе_2006: искам да те питам Кацаров колко ви каза че ще струва операцията ?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2006, 09:34:05 am »
Милейди, 350лв през ЗК. А за изследванията - не ние казвал за хормони, а само за кръв и урина. Предполагам, че последните са задължителни при всички операции.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #27 -: Октомври 17, 2006, 09:38:07 am »
Дано да греша, ама защо според Д-р Кацаров всички мъже трябва да лягат под ножа. И колко реално е процента на успеваемостта!???  mileidybg, ние платихме 200 лева на ръка - това е!!!! Все пак дано да имате късмет всички, и все пак все си мисля, че има нещо пресилено и комерсиално в цялата работа!!! Пак повтарям, дано да греша.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #28 -: Октомври 17, 2006, 10:00:53 am »
Каси, не е така. Аз имам пациенти, на които лично д-р Кацаров е казал, че варикоцелето им е малко и не се налага операция, макар да имат нарушения в сперматогенезата.

Когато се изчислява процент на успеваемост, винаги се поставя въпроса доколко е реален. При положение, че няма специалност андрология и никой реално не се занимава с проследяването на пациентите постоперативно по отношение на спермалните показатели, то и да се каже колко е реалният процент на успеваемост е много, много трудно. Виждаш, че тук, при нас, има и от двете крайности - момичета, които са бременни след операция на мъжете им (примерно Мини, Хера), както и обратното - влошени показатели постоперативно. Доколко обаче е чиста причинно-следствената връзка, това все още никой не може да каже.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #29 -: Октомври 17, 2006, 10:04:59 am »
Вярно е, че мненията по темата са противоречиви, но факт е че над 60% от случаите /ако съм запомнила точната цифра/ постигат естествено забременяване. За мен операцията доста повлия на показателите на Ник- на 3-я месец подвижността се вдигна от 7 на 37%, нямаше вискозитет и незрели клетки на сперматогенеза. И извинявай, ама едва ли витамините които Ник приемаше повлияха върху тези резултати чак до толкова, те са помощни средства. Другото което според мен се гледа- до каква степен е увредена сперматогенезата и какво показват изследванията. В нашия случай при толкова ниски показатели и перфектни хормонални и генетични изследвания бас ловя че операцията е фактор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #30 -: Октомври 17, 2006, 10:12:58 am »
БеБе_2006: Листа който получихме от кацаров има един такъв текст:
Необходими изследвания за операцията: ПКК,СУЕ, кръвна захар и урина, които да са с дата един ден преди операцията.
При вас също ли е така.Проблем ли ще е да се направтя и по рано.Вие кога ще ги правите?
*
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2006, 10:37:58 am »
Съгласна съм с Мини и искам само да добавя, че в повечето статии и писания за варикоцеле е упоменато, че за окончателно и пълно възстановяване може да се говори след 6месеца до 2 години след операция.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2006, 10:42:49 am »
Сигурно сте прави, ние явно сме в графата влошени показатели след такава операция  :(  :(  :( или в останалите 40%. Просто при мъжа ми от 27% подвижността падна на 10%. Айви, ние вече "празнувахме" 2 години от операцията!!
Мели, затова си супер права: "при положение, че няма специалност андрология и никой реално не се занимава с проследяването на пациентите постоперативно по отношение на спермалните показатели, то и да се каже колко е реалният процент на успеваемост е много, много трудно.", но какво е решението на проблема тогава??? Общо взето Мели ти си единствения професионалист в това отношение, защото след операцията както казваш не следва проследяване на проблема, а само изписване на лекарства. Този проблем ми прилича, както при АРТ методите и клиниките по стерилитет-правят ИКСИ и инвитро, без да предлагат имунолог. и генетични изследвания в самата клиника преди това, а същевременно са против правенето на изследванията в Плевен. Изобщо има доста разминавания, но това едва ли учудва някой.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #33 -: Октомври 17, 2006, 10:50:28 am »
Каси, за мен решението е:

1. Създаване на специалност андрология - виж какво мисли почитаемото Министерство на здравеопазването по въпроса http://forum.zachatie.org/index.php?topic=1931.0
2. Работа в екип на всички специалисти.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #34 -: Октомври 17, 2006, 10:58:30 am »
Ние имаме 30% подвижни и 17 % слабоподвижни. И ние се притесняваме дали тази операция ще повлияе положително или както при КАСИ ще се намали бройката подвижни. Двъомим се дали да не направим преди операцията една инсеминация, но все още събираме информация.
Искам да попитам КАСИ дали е правила инсеминация преди да направят операцията от варикоцеле когато са имали 27% подвижност.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2006, 11:07:27 am »
Мели, според мен това е най-важно:
2. Работа в екип на всички специалисти.
Защото ми писна гинеколози да се правят, че могат да лекуват мъжки проблеми и да изписват прегнили и хормонални изследвания на мъжете ни. На всичкото отгоре, един много уважаван гинеколог ни беше казал "Няма нужда да ходите на андролог, правете си инсеминации". После отиваме при Кацаров и той казва - "Това си е 3-та степен на варикоцеле и единственият вариант е операция". На кой да вярваме?? :( Нали за да се излекува човек, може би най-важното е да вярва в лекаря си и в успеха на лечението? А на нас ни се налага постоянно да търсим информация и да сравняваме мненията на всичките светила в проблемите на проблемното забременяваме.
Мели, да не си помислиш, че изливам разочарованието си от всички лекари, с които сме се сблъскали върху теб. Просто търся отговори на всички объркани въпроси и съм ти благодарна за желанието ти да ни помогнеш :balk_21:


*

    xxx

Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2006, 19:10:19 pm »
може ли някой да ми каже дали е болезнена самата операция от варикоцеле и крие ли опастност за влошаване на спермограмата т.е. да има обратен ефект?
на мене ми предстои операция и се колебая какво да правя?
благодаря ви.
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #37 -: Октомври 18, 2006, 07:29:32 am »
 ХХХ,операцията не е страшна болка за умиране,а за ефеката от операцията при нас имаше подобрение,а сега след 2г се влоши пак.Желая Ви успех на всички :crossfingers:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #38 -: Октомври 18, 2006, 11:57:46 am »
Николинка, сега като се е влошила СГ ходили ли сте при Кацаров? Каква може да е причината за повторното влошаване?
Благодаря ти за пожеланието за успех - да ти се връща и на теб! :)


Re: операция от варикоцеле?
« Отговор #39 -: Октомври 20, 2006, 07:35:37 am »
Миличка,сега видях въпросати извинявай :)При Кацаров не сме ходили другата седмица смятам да отидем,но започнахме пак витаминчета.Желая Ви успех,не се притесняваи всичко ще бъде наред ,мен такова спокйствие ме е хванало че чак се плаша.И все пак не сме се влошили като преди операцията .УСПЕХ :D