0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, понеже съм взела праз, но все още не съм давала на моето диване ще се радвам да споделите някоя рецепта :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Благодаря, Мини. Виж да сложа сирене изобщо нямаше да се сетя :D
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Ние напредваме със захранването. Досега съм въвела ябълка, круша, слива, оризова и царевична каша и картоф. Не знам дали е много или малко за месец време, но се приема добре от половината деца  :D Другата половина си е злояда както съм споменавала и харесва малко неща. Та питането ми е следното - при положение, че изпиват по 160-170 мл АМ какво би трябвало да е количеството на кашата или пюрето при заместено хранене? И вторият ми въпрос е от кой месец дадохте банан? Май ни е рано още, но понеже няма особено сезонни плодове, се чудя вече с какво да им правя кашата. Редувам ябълка с круша и захраних и със сливи на ХИПП, но само колкото да знам, че е въведен вече този плод. След това не съм им давала повече сливи.

nunu  аз на моя юнак му правех абсолютно същата супичка която Мини ти е пуснала ,много си я хареса и до сега си му я готвя и пада голямо ядене, дано се хареса и на вас! :wink:
*
Ами аз се бях зарекла повече да не готвя, ама айде - от мен да мине. :x От известно време детето отказва почти всички видове зеленчукови и месни пюрета. Едва успявам да дам около 1/3 / 50-60 гр./ и дохранвам с ябълка и морков на Гербер - това засега не се отказва, или пък с тиква. Ами тва е положението! Така че много ще се радвам да й хареса, но да не ми се изпари ентусиазма съвсем... :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Злате, количеството пюре трябва да е колкото АМ според месеците. Аз банан дадох края на 6-я, естествено първо дадох буркан и после суров. Синята слива на Хип много добре се прие от Мима, но и сурова обича. Ние имахме късмета захранването да съвпадне с пролетно-лятното изобилие на плодове и зеленчуци и съм се запасила солидно, във фризера сега има дори пъпеши. :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Zlatulka аз дадох пюре-банан 6 месец и много се хареса след това взех да му купувам и му го пасирах но нещо не му се хареса така пасиран май и след това го мачках с вилица и голямо ядене ,но и  имахме вече 6 зъбчета тогава  :wink:
Аз пак да се включа и да се оплача, че вече направо ми се реве. Не иска да яде това дете и това си е. Днес хапна 10гр пилешко. Като гледам и на 9 месеца да стане пак няма да иска да се храни. Иска да се кърми и това си е.
Re: Консерванти в храните - (Е-та в храните) и кърмене
« Отговор #929 -: Януари 14, 2010, 17:31:49 pm »
А аз трябва ли да се притеснявам че бебето ми е вече на 8 месеца и не иска да прояжда, а предпочита да суче? От 5 месеца и една седмица сме започнали със захранването и за три месеца никакъв резултат. :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ние напредваме със захранването. Досега съм въвела ябълка, круша, слива, оризова и царевична каша и картоф. Не знам дали е много или малко за месец време, но се приема добре от половината деца  :D Другата половина си е злояда както съм споменавала и харесва малко неща. Та питането ми е следното - при положение, че изпиват по 160-170 мл АМ какво би трябвало да е количеството на кашата или пюрето при заместено хранене? И вторият ми въпрос е от кой месец дадохте банан? Май ни е рано още, но понеже няма особено сезонни плодове, се чудя вече с какво да им правя кашата. Редувам ябълка с круша и захраних и със сливи на ХИПП, но само колкото да знам, че е въведен вече този плод. След това не съм им давала повече сливи.

НЕ давайте царевични каши!
Царевицата е много силен алерген.
Особено за деца под 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Злате, количеството пюре трябва да е колкото АМ според месеците.
Няма такива "норми", простете.
Няма "стандартни количества", а приблизителни, на база калорийно съдържание на порцията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Аз пак да се включа и да се оплача, че вече направо ми се реве. Не иска да яде това дете и това си е. Днес хапна 10гр пилешко. Като гледам и на 9 месеца да стане пак няма да иска да се храни. Иска да се кърми и това си е.

Дани, абе кърми го като иска. Моя Стефчо другата седмица става на 1 година, днес е ял половин спаначено пюре другото му ядене е АМ. Не се ядосвай и не си късай нервите, каквото иска и по колкото иска, той доволен и ти ще си спокойна. И аз много се ядосвах в началото, ама видях че няма смисъл.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Праз слагам понякога вместо кромид в манждите й, понякога задушен с картоф и морков.
Количествата пюре, колкото й се яде съм давала.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Birdie, за пръв път чувам, че царевицата е силен алерген. Ужас. А аз тъкмо се зарадвах, че Ели прояде каша. От оризовата направо повръщаше и по време на хранене и половин час след това. Направо цялото дадено количество повръщаше. В царевичната каша има ванилин и може би затова й харесва. СЛед като вече съм й давала повече от седмица царевична каша, може ли да считам, че няма да прояви алергия към нея и да продължа да я давам? Ако не, може ли да се добавя под някаква форма ванилия в оризовата каша? Купих и просо и елда каша. Освен да пробвам с тях. Дано са с по-приемлив вкус.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Има каша ориз-ванилия.
Може да слагате плодове в кашата.
Има много варианти.

Просо и/или елда? не е добър избор.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Благодаря, Бърди. Слагам ябълка или круша в кашата. Ще потърся оризова с ванилия. А елдата и просото също ли са алергени? Защо не са добър избор? Докато въведа глутен само оризова ли да давам? Друг вариант за скедобедна закуска на тази възраст имам ли?

*
Д-р Бърди,а какво ще кажете за оризов грис приготвено с АМ за следобедна закуска?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Благодаря, Бърди. Слагам ябълка или круша в кашата. Ще потърся оризова с ванилия. А елдата и просото също ли са алергени? Защо не са добър избор? Докато въведа глутен само оризова ли да давам? Друг вариант за скедобедна закуска на тази възраст имам ли?
Оризова, всичко друго подходящо над 6м възраст.
Не се дава грис под 12м възраст. "Оризов грис" от цял ориз? от бебешко оризово брашно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
НЕ давайте царевични каши!
Царевицата е много силен алерген.
Особено за деца под 12м възраст.

Доктор Birdie , с цялото ми уважение към вас,но вече 8 дни давам царевична каша на моето момченце.Марката е "Фризокрем",пише че е без глутен и се препоръчва за кърмачета след 4-тия месец.

      Това е състава й :
   -  Царевично нишесте 58%, захар, малтодекстрин, растителен пречистен протеин от зелен грах, растителни хидрогенирани мазнини, двуосновен калциев фосфат, лецитин, ванилин, витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенова киселина, витамин В1,витамин В6, витамин А, фолиева киселина, витамин К1, биотин, витамин D3.
Не съдържа глутен и мляко.
Не съдържа: консерванти и оцветители.

  Да продължа ли да я давам на детето си или да я спра,като продължа само със оризова каша.