0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
според мен, зависи от конкретния организъм. аз съм давала пюре от круша и от слива като първи плодови пюрета и никога не са имали разхлабващ ефект при сина ми като бебе.
сега съм му давала сурова круша с цел разхлабване и е действало - може би именно защото е сурова.
а пюретата с бурканчета са термично обработени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Аз давам сурова круша и не е действала разхлабващо на децата.

lb2f
Джам и при нас така. Сварена/печена круша - никаква реакция, сурова - разхлабване.

Мода в захранването няма. Имало е "експеримент" с ранно захранване, но в повечето държави е просъществувал доста малко време - няколко години и след това са се върнали на късното захранване. Според мен то е и по естествено, да дадеш на детето твърда храна, когато само може да си вземе, когато може да го храниш седнало и още една много основателна причина, за която съм чела - към 4-6 месец започва да се образува ензим в организма, който да преработва храната. И защото не можем да знаем на конкретното дете, кога се е образувал за по-сигурно 5-6 месец. Иначе е нещо повече от "право черво", влиза и излиза, без да е усвоено нищо. Само дразни още не готовият стомах. Само ние си тъпчем на старото. Много, много трудно педиатрите преминават по схемата за късно захранване, но чувам за все повече.

Соковете съвсем няма смисъл да се говори за тях. Сладка вода с висока киселинност и "изветрели" витамини.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Вики, има много хубав материал за даването на сок на бебета, прочети го. :)
Благодаря все пак четох въпреки  че съм ги чела преди като търсех точно за сокчетата и разбрах че не се препоръчват за деца под 6 месеца  :wink: аз започнах да давам сок като започна да се храни на 4 часа и давам само сутрин в 10 по 50 -60 мл. тъй като млякото много не го засища а ако му дам да яде плод не иска да обядва какво толкова лошо има не разбрах   :dontknow:
Виктория, ами лошото е, че вреди на стомаха на бебето и не се дава до 1 година, не до 6 месеца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Благодаря Мини.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Тези,който давате кисел на децата си може ли да ми отговорите, кои марки използвате и как го приготвяте?
Щом си решила да правиш кисел си вземи натурално нишесте и добавяй пресен плод към него или пък от пюре.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Мами, които ползвате пюрета, какво правите с празните бурканчета? :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Мами, които ползвате пюрета, какво правите с празните бурканчета? :P
Лютеница
*
Мами, които ползвате пюрета, какво правите с празните бурканчета? :P

Хм, на боклука, като няма вторични суровини от едно време. Жалко, наистина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
може да се хвърлят в контейнерите за стъкло.
аз ги ползвах да замразявам в тях порцийки сварено и пасирано месо за бебешките манджи, както и порцийки зеленчуци и плодове.
не стават за консерви, защото веднъж отворена, капачката не може да се завинти пак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!



Соковете съвсем няма смисъл да се говори за тях. Сладка вода с висока киселинност и "изветрели" витамини.
Само като пояснение: Ако сокът се дава до 15-20 минути след направата му, витамините се запазват. Ако пък е сок -тип нектар (моята сокоизтисквачка прави по-скоро такъв), то тогава всъщност и голяма част от плода се употребява. Иначе съм съм съгласна, че не е редно да се дават прекалено рано на детето, първо да си хапва плодови пюрета, а пък след това сокове.
<br />[link=http:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
момичета да питам като инфо,има ли някакви бисквитки или нещо подобно с което ще мога да правя нещо като кисел,но да несъдържат мляко и ориз брашно.
Вобще моля ако някой има опит при захранване на бебе с АБКБ да го сподели.
Благодаря ви.
*
Ади, бисквитките са с глотен, а вие сте малки още за въвеждането му.
Мисля че имаше на плазмон в метална кутия (като на АМ) бисквити на прах, които са безглутенови и се слагат в млякото, т.е. разтворими. Не съм купувала такова нещо, само съм чувала че майки слагат в млякото вечер например, провери.
А и кисела е нишесте май, нали, това също не ми се струва супер подходяща храна за 6м. бебе.
Не че особено ти помогнах, но освен плодове и зеленчуци, безмлечни каши, друго не виждам какво можеш да й даваш на тая възртас, а и няма нужда според мен.
*
Аз съм купила бебешки бишкоти на Плазмон без глутен, но имат вътре мляко. Слагам в млякото вечер от тях по двечки засега.
Ето ти видовете бисквитки и какво съдържат.
http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Пробвай друга каша - елда или с царевично брашно безглутенова. В този сайт може и тях да разгледаш. Като смесиш кашата с плодово пюре става по-хубаво от кисел. Аз така правя с оризовата каша.
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 18:14:08 pm от mimi26 »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
благодаря ви момиета,Стефиз.....взехме една царевична кашана фризо,евентуално тези дни да пробваме нея,
мими,благодаря мила ,този сайт съм го разгледала,но всички тук съдържат обезмаслено мляко на прах и ориз,брашно.Алекс и двете не ги понася....иначе и аз целя,да захраня каша или кисел,за да заместя следобедно хранене,но специално царевична каша се дава като обедно менъо,пък на нас обедно е зеленчуково пюре,на по-късен етап ще прибавим и месце към зеленчуците

благодаря момичета
 :)
*
Ади, що си решила че царевична се дава на обед, няма никакво значение, ако детето я приеме, спокойно можеш да слагаш плод вътре и да заместиш следобедното хранене. Пробвай и каша елда и тя е безглутенова.

пп. точно тези бисквити имах предвид, но явно не стават за вас, имат мляко, даа
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Ади, що си решила че царевична се дава на обед, няма никакво значение, ако детето я приеме, спокойно можеш да слагаш плод вътре и да заместиш следобедното хранене. Пробвай и каша елда и тя е безглутенова.

пп. точно тези бисквити имах предвид, но явно не стават за вас, имат мляко, даа
в магазин папа ми казаха,че царевична каша се дава на обед и в никаъв случей да не я давам всеки ден,най-много 2-3 пъти в седмица,поради тази причина съм в чуденка,иначе и аз мислих така с плод и да заместя следобедно менъо

благодаря за отзивчивоста Стефиз :)