0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

E2 при начало на стимулацията?
« -: Август 25, 2006, 15:32:20 pm »
Момичета, знаете ли до колко трябва да е естрадиолът в първия ден на М, за да започне стимулация за Ин-витро?
Благодаря ти, Бени!







*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #1 -: Август 25, 2006, 16:56:42 pm »
Estradiol (E2)      (ранна фоликуларна фаза – 30 – 100 pg/ml)
Фреши предполагам, че трябва да бъде в тези граници, за да е добре!!!


Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 17:40:48 pm »
Благодаря, Киара!
Това, което намерих в интернет, е:
До 50;
До 50, като по-добре е да е до 30;
До 45


За да била достатъчно потисната яйчниковата функция преди началото на стимулацията. Малко различни ст-сти, та се чудя.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #3 -: Август 26, 2006, 12:55:29 pm »
Да, Фреши, под 50 трябва да е. Аз започнах с 25  и казахар 4е е ок. Много успех ти желая и да се засечем в родилното,ей, че и аз почвам до 10-15 дни :D
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #4 -: Август 28, 2006, 11:03:14 am »
Фреши, при мен беше 9, но незнам, колко е горната граница :?
Късмет и на двете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 11:52:46 am »
При мен, незнайно защо, беше 49 8O Други пъти като съм изследвала Е2 на 3-4 ден е до към 30 и нещо максимум. Дано да не повлияе зле нататък, щото ако ти бил естрадиолът висок, имало опасност от преждевременно развитие на фоликулите. Аман от този естрадиол, явно имам излишъци, но дано всичко е добре. Предстои ми първо УЗ и ще видим какво що.
Благодаря, момичета :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 11:58:53 am »
Ех, ако можеше по-молко да разсъждаваме..., сигурно всички вече щяхме да дундуркаме по едно-две бебета.
Всичко ще е наред, Фреши.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 13:39:45 pm »
Фреши,

Всичко ще бъде наред - сигурна съм :D.
Стисвам силно палците и от сърце ти желая да откриеш със страхотна новина есенната темичка :crossfingers: :bighug:.
Намерихме нашето синче.
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 13:57:41 pm »
Мила Ели, не знам какви са стойностите, но ти стискам силно палци !!! Тимева каза ли нещо по въпроса?
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 21:38:07 pm »
Не се притеснявай Фреши,всичко ще бъде наред.Важното е че е под 50,не минава драстично границата!А и др.Тимева е мн.добър лекар.Мнооооооого силно стискам палци и ти пожелавам процедура с положителен резултат  :bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #10 -: Август 30, 2006, 09:32:17 am »
Кураж и спокойствие Фреши! Не се замисляй много. Док. си знаят работата. Стискам палци скоро да ни зарадваш със  :bfp: !
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #11 -: Август 30, 2006, 09:59:40 am »
УЗ на 4-ти ден - 5-6 фоликула във всеки яйчник, коментар на Док: много добре, нито хипер, нито хипо, очаквам пункция към оптималното време в цикъла, само един фоликул станал 11мм има вероятност да се открои и да стане доминантен и да потисне другите, но вероятността е малка.
УЗ 5-ти ден: Фоликулът 11мм станал 14 мм, другите също растат, но по-бавно. Този очевидно се селектира като доминантен. Естрадиол - 414 - твърде висок за този ден от стимулаицията. Варианти: канцелираме цикъла; продължаваме с 1+1 мерионал и вероятно нищо не правим (става си големия само, при това твърде рано); вариант 3 - увеличаваме ударно дозата, та дано и другите продължат да растат, в този случай може да се очакват 5-6. Лигавицата е М 10 мм. Док се чуди защо още имам цикъл (пък аз си имам докъм 8-9-ти ден) като лигавицата вече била в този вид и размер. Мнение и от, с извинение, Щерев - да канцелирам. Действието се развива снощи късничкото, аз се шокирах от новината. В крайна сметка се доверих на мнението им, че е по-добре да канцелираме цикъла.
Така че, този път не само не стигнах до трансфер, ами и до пункция не стигнах :(
Момичета, много ми е тежко. Няма ли поне един вариант, дето да работи при мен? А беше по класически дълъг протокол, с микродози диферелин от седмица преди цикъла. Но явно при мен не се е получило нужното потискане на яйчниковата функция.
Мисля си, че естрадиол 49 в ден 1 явно е бил височък, въпреки че и двамата лекари смятат, че определено не е това проблем.

Сигурно ви е познато това чувство, като си карате колата да ви е все едно дали няма да се блъснете в някое дърво.
Добре, че Слънчицето вкъщи прави всичко възможно да се почувствам по-добре.

Много е ценно за мен да мога да споделя с вас, като доста от вас знаят точно как се чувствам.
Ще се радвам да чуя мнението ви и идеи някакви :?

Специално се извинявам на всички, особено на по-новите момичета, че нямам възможност да пиша повече в другите теми, но ограничението 30 мин нет на ден - определено времето не ми стига. А и понякога се чувствам толкова изчерпана откъм енергия, че нямам сили.

Благодаря ви много наистина за подкрепата, много ценна е за мен!
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #12 -: Август 30, 2006, 11:29:38 am »
Мила Фреши, много съжалявам, но щом като расте един доминантен твърде възможно е да подтисне останалите и по-добре да отложите с един месец. Ще видиш, че следващия път всичко ще бъде наред. Не трябва да се притесняваш, защото всеки организъм реагира различно на стимулации, но съм сигурна, че ще намерят най-добрата схема за теб. Много те целувам !!! :balk_104:
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #13 -: Август 30, 2006, 11:33:36 am »
Забравих да те питам: Тимева не препоръча ли в такъв случай да започнеш противозачатъчни преди следващия опит?
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #14 -: Август 30, 2006, 12:06:33 pm »
Балми, Тимева определено не знае какво да ме прави. Питах я за противозачатъчните, дали ако бях пила, нямаше така да се получи, според нея нямало отношение, но аз не съм сигурна.
Според Щерев пък щом един път така е протекла стимулацията, не било добре, щото и друг път можело така да стане.
Като я питах какво друго можем да направим, можело с антагонисти (? ако не бъркам термина) - от ден 2-ри стимулация и чак последните дни потискане на хипофизата - аз това не го бях чувала, а и тя не беше много ентусиазирана.

Сериозно ще се замисля, преди да се подложа на друга стимулация - само проблеми. Евентуално някога по касата.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #15 -: Август 30, 2006, 13:16:11 pm »
Фреши, много съжалявам миличка. Знам как се чувстваш. В този момент всякакви думи са излишни. Но повярвай ми скоро мъката ще поотмине и ще събереш нови сили за да продължиш борбата. Прегръщам те силно. Знам че имаш нужда в момента. Ние сме до теб.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #16 -: Август 30, 2006, 13:32:40 pm »
Фреши, много съжалявам. Така исках този път всичко да е наред и да ни зарадваш.
Прегръщам те силно, изплачи всички отрицателни емоции, остави си малко време за почивка и тогава взимай решение.
Моят съвет, който вече съм ти давала, е да потърсиш въпреки всичко още едно мнение. Имам предвид друга клиника. Не ми звучи добре екипът да не може да ти отговори на нито един въпрос и да няма решение. Все пак не си им пациент от вчера. Нито си първият пациент. Вярно, че всеки организъм е различен, но все пак винаги има път и начин.
Сигурна съм, че рано или късно ще сбъднеш мечтата си за детенце. Поне си сигурна, че има човек до теб, който те подкрепя безрезервно и те обича. Това за мен е достатъчно условие за успех.
Ако имаш нужда от рамо, на което да поплачеш, знай че съм насреща.
 :bighug: :kiss:
Желая ти много кураж, сили и желание.



"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #17 -: Август 30, 2006, 14:26:00 pm »
Мила Фреши, много съжалявам  :( :( :( Знам, че каквото и да кажа, няма да е достатъчно  :(
И аз като white мисля, че не лошо да получиш още едно лекарско мнение.
 :bighug:
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #18 -: Август 30, 2006, 14:29:53 pm »
Сериозно ще се замисля, преди да се подложа на друга стимулация - само проблеми. Евентуално някога по касата.
Ели, недей така !!! Защо не опитате следващия месец противозачатъчни и  смяна на лекарствата за стимулация ? Може би схемата не е била подходяща за теб и при смяна ще се получи.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #19 -: Август 30, 2006, 14:44:53 pm »
Фреши, съжалявам много, миличка...  :( :( :(
Подкрепям Балми...почини си и с нови сили!
Прегръщам те!