0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

E2 при начало на стимулацията?
« -: Август 25, 2006, 15:32:20 pm »
Момичета, знаете ли до колко трябва да е естрадиолът в първия ден на М, за да започне стимулация за Ин-витро?
Благодаря ти, Бени!







*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #1 -: Август 25, 2006, 16:56:42 pm »
Estradiol (E2)      (ранна фоликуларна фаза – 30 – 100 pg/ml)
Фреши предполагам, че трябва да бъде в тези граници, за да е добре!!!


Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #2 -: Август 25, 2006, 17:40:48 pm »
Благодаря, Киара!
Това, което намерих в интернет, е:
До 50;
До 50, като по-добре е да е до 30;
До 45


За да била достатъчно потисната яйчниковата функция преди началото на стимулацията. Малко различни ст-сти, та се чудя.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #3 -: Август 26, 2006, 12:55:29 pm »
Да, Фреши, под 50 трябва да е. Аз започнах с 25  и казахар 4е е ок. Много успех ти желая и да се засечем в родилното,ей, че и аз почвам до 10-15 дни :D
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #4 -: Август 28, 2006, 11:03:14 am »
Фреши, при мен беше 9, но незнам, колко е горната граница :?
Късмет и на двете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 11:52:46 am »
При мен, незнайно защо, беше 49 8O Други пъти като съм изследвала Е2 на 3-4 ден е до към 30 и нещо максимум. Дано да не повлияе зле нататък, щото ако ти бил естрадиолът висок, имало опасност от преждевременно развитие на фоликулите. Аман от този естрадиол, явно имам излишъци, но дано всичко е добре. Предстои ми първо УЗ и ще видим какво що.
Благодаря, момичета :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 11:58:53 am »
Ех, ако можеше по-молко да разсъждаваме..., сигурно всички вече щяхме да дундуркаме по едно-две бебета.
Всичко ще е наред, Фреши.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 13:39:45 pm »
Фреши,

Всичко ще бъде наред - сигурна съм :D.
Стисвам силно палците и от сърце ти желая да откриеш със страхотна новина есенната темичка :crossfingers: :bighug:.
Намерихме нашето синче.
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 13:57:41 pm »
Мила Ели, не знам какви са стойностите, но ти стискам силно палци !!! Тимева каза ли нещо по въпроса?
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 21:38:07 pm »
Не се притеснявай Фреши,всичко ще бъде наред.Важното е че е под 50,не минава драстично границата!А и др.Тимева е мн.добър лекар.Мнооооооого силно стискам палци и ти пожелавам процедура с положителен резултат  :bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #10 -: Август 30, 2006, 09:32:17 am »
Кураж и спокойствие Фреши! Не се замисляй много. Док. си знаят работата. Стискам палци скоро да ни зарадваш със  :bfp: !
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #11 -: Август 30, 2006, 09:59:40 am »
УЗ на 4-ти ден - 5-6 фоликула във всеки яйчник, коментар на Док: много добре, нито хипер, нито хипо, очаквам пункция към оптималното време в цикъла, само един фоликул станал 11мм има вероятност да се открои и да стане доминантен и да потисне другите, но вероятността е малка.
УЗ 5-ти ден: Фоликулът 11мм станал 14 мм, другите също растат, но по-бавно. Този очевидно се селектира като доминантен. Естрадиол - 414 - твърде висок за този ден от стимулаицията. Варианти: канцелираме цикъла; продължаваме с 1+1 мерионал и вероятно нищо не правим (става си големия само, при това твърде рано); вариант 3 - увеличаваме ударно дозата, та дано и другите продължат да растат, в този случай може да се очакват 5-6. Лигавицата е М 10 мм. Док се чуди защо още имам цикъл (пък аз си имам докъм 8-9-ти ден) като лигавицата вече била в този вид и размер. Мнение и от, с извинение, Щерев - да канцелирам. Действието се развива снощи късничкото, аз се шокирах от новината. В крайна сметка се доверих на мнението им, че е по-добре да канцелираме цикъла.
Така че, този път не само не стигнах до трансфер, ами и до пункция не стигнах :(
Момичета, много ми е тежко. Няма ли поне един вариант, дето да работи при мен? А беше по класически дълъг протокол, с микродози диферелин от седмица преди цикъла. Но явно при мен не се е получило нужното потискане на яйчниковата функция.
Мисля си, че естрадиол 49 в ден 1 явно е бил височък, въпреки че и двамата лекари смятат, че определено не е това проблем.

Сигурно ви е познато това чувство, като си карате колата да ви е все едно дали няма да се блъснете в някое дърво.
Добре, че Слънчицето вкъщи прави всичко възможно да се почувствам по-добре.

Много е ценно за мен да мога да споделя с вас, като доста от вас знаят точно как се чувствам.
Ще се радвам да чуя мнението ви и идеи някакви :?

Специално се извинявам на всички, особено на по-новите момичета, че нямам възможност да пиша повече в другите теми, но ограничението 30 мин нет на ден - определено времето не ми стига. А и понякога се чувствам толкова изчерпана откъм енергия, че нямам сили.

Благодаря ви много наистина за подкрепата, много ценна е за мен!
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #12 -: Август 30, 2006, 11:29:38 am »
Мила Фреши, много съжалявам, но щом като расте един доминантен твърде възможно е да подтисне останалите и по-добре да отложите с един месец. Ще видиш, че следващия път всичко ще бъде наред. Не трябва да се притесняваш, защото всеки организъм реагира различно на стимулации, но съм сигурна, че ще намерят най-добрата схема за теб. Много те целувам !!! :balk_104:
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #13 -: Август 30, 2006, 11:33:36 am »
Забравих да те питам: Тимева не препоръча ли в такъв случай да започнеш противозачатъчни преди следващия опит?
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #14 -: Август 30, 2006, 12:06:33 pm »
Балми, Тимева определено не знае какво да ме прави. Питах я за противозачатъчните, дали ако бях пила, нямаше така да се получи, според нея нямало отношение, но аз не съм сигурна.
Според Щерев пък щом един път така е протекла стимулацията, не било добре, щото и друг път можело така да стане.
Като я питах какво друго можем да направим, можело с антагонисти (? ако не бъркам термина) - от ден 2-ри стимулация и чак последните дни потискане на хипофизата - аз това не го бях чувала, а и тя не беше много ентусиазирана.

Сериозно ще се замисля, преди да се подложа на друга стимулация - само проблеми. Евентуално някога по касата.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #15 -: Август 30, 2006, 13:16:11 pm »
Фреши, много съжалявам миличка. Знам как се чувстваш. В този момент всякакви думи са излишни. Но повярвай ми скоро мъката ще поотмине и ще събереш нови сили за да продължиш борбата. Прегръщам те силно. Знам че имаш нужда в момента. Ние сме до теб.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #16 -: Август 30, 2006, 13:32:40 pm »
Фреши, много съжалявам. Така исках този път всичко да е наред и да ни зарадваш.
Прегръщам те силно, изплачи всички отрицателни емоции, остави си малко време за почивка и тогава взимай решение.
Моят съвет, който вече съм ти давала, е да потърсиш въпреки всичко още едно мнение. Имам предвид друга клиника. Не ми звучи добре екипът да не може да ти отговори на нито един въпрос и да няма решение. Все пак не си им пациент от вчера. Нито си първият пациент. Вярно, че всеки организъм е различен, но все пак винаги има път и начин.
Сигурна съм, че рано или късно ще сбъднеш мечтата си за детенце. Поне си сигурна, че има човек до теб, който те подкрепя безрезервно и те обича. Това за мен е достатъчно условие за успех.
Ако имаш нужда от рамо, на което да поплачеш, знай че съм насреща.
 :bighug: :kiss:
Желая ти много кураж, сили и желание.



"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #17 -: Август 30, 2006, 14:26:00 pm »
Мила Фреши, много съжалявам  :( :( :( Знам, че каквото и да кажа, няма да е достатъчно  :(
И аз като white мисля, че не лошо да получиш още едно лекарско мнение.
 :bighug:
*

    balmi

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #18 -: Август 30, 2006, 14:29:53 pm »
Сериозно ще се замисля, преди да се подложа на друга стимулация - само проблеми. Евентуално някога по касата.
Ели, недей така !!! Защо не опитате следващия месец противозачатъчни и  смяна на лекарствата за стимулация ? Може би схемата не е била подходяща за теб и при смяна ще се получи.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #19 -: Август 30, 2006, 14:44:53 pm »
Фреши, съжалявам много, миличка...  :( :( :(
Подкрепям Балми...почини си и с нови сили!
Прегръщам те!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #20 -: Август 30, 2006, 15:04:44 pm »
Определено ситуацията подсказва да потърсим друго мнение. Малко сме в задънена улица.
Засега съм на мнение, да опитаме 3-4 пъти на естествен цикъл - ще говоря с Док ако може, като види фоликул над 18мм, да пунктира. Поне ще е без рискованите за мен хормонални лекарства, без стрес и търчане по 2 пъти до клиниката на ден и много по-евтино. Все от 3-2 яйцеклетки ще се придобие представа за качеството на яйцеклетките, но ми се иска да е на естествен цикъл, щото със стимулациите тръгва един доминантен накрая и само става бъркотия. Лекарите не си падат по опити на естествен, но и общата схема за стимулация явно не е панацея, поне за мен така се явява.

Благодаря ви за подкрепата!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #21 -: Август 30, 2006, 15:32:46 pm »
Съжалявам, Фреш! :(
Не знам какво да ти кажа. Аз бих опитала още веднъж със стимулация, но с промени в блокажа, а след това и на естествен цикъл. Мислила ли си за матурация?
Дано следващият ти опит( какъвто и да е ) е по-успешен от предходните.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #22 -: Август 30, 2006, 15:54:59 pm »
Мила Ели,

Освен огромната си подкрепа в този тежък за теб момент, съвет не мога да ти дам, защото все още нямам опит в ин витро процедурите (никога не изказвам мнение, ако самата аз не съм минала през това).
Въпреки всичко съм сигурна, че ИМА НАЧИН да се получи и при теб.
Сега си почини, отърси се от мрачното настроение и тежките мисли, а след това с твоето съкровище ще решите каква да е следващата стъпка :bighug: :bighug: :bighug:.

П.П.: и да не чувам отново думите, че ти е все едно дали ще се блъснеш с колата в някое дърво :balk_133:.
Намерихме нашето синче.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #23 -: Август 30, 2006, 16:33:54 pm »
Благодаря ви Балми, Марми, Уайт, Копринкова, Дани, Галя, Пети - много сте мили!

Галя, днес пак ми мина през акъла идеята за матурация, но ме е страх - този метод първо трябва да се докаже в годините, според мен.

За нов опит със стимулация - мисля да е през касата.

Трябва скоро да си направя нов план, че да има към какво да гледам.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #24 -: Август 30, 2006, 17:14:39 pm »
Фреши, чак сега прочитам за неволите, през които си минала :(. Много съжалявам, че така се е получило. И аз си мисля, че е добре малко да си починеш от всичко това, да събереш силици и да продължиш смело напред. Радвам се, че вече мислиш и за нови планове :).
Много, много силно те прегръщам.
:bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #25 -: Август 30, 2006, 17:49:12 pm »
Аз пък си мисля, че следващата ти стъпка трябва да именно пункция на естествен цикъл, най-малкото това ще даде представа за качеството на яйцеклетката, което явно към момента се оказва единствения проблем при вас. Много, ама много е важно да се прецени дали става или не и според мен няма нужда чак от 3-4 опита инвитро на ествествен цикъл, един мах два са напълно достатъчни. Ако недай си боже не стане тогава пак на стимулация, но много стриктно преценена като за теб, а не стандартна. И торо мение задължително, няма смисъл да си хубиш времето да гадаеш и сама да си назначаваш лечение.
Успех :D
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #26 -: Август 30, 2006, 22:17:29 pm »
Фреши, съжалявам че се е получило така при теб.Много се надявах този път да стане.
Мисля, че трябва да потърсиш друго мнение.Какво значи това, че Тимева не знаела какво да те прави?Все трябва да има някакво мнение по въпроса :x
Идеята за ин витро на спонтанен също ми се вижда добра, поне ще имаш информация за качеството на яйцеклетките.Направи си нов план и действай!Каквото и да решиш, ние сме тук.И в добро, и в лошо :)
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #27 -: Август 31, 2006, 08:54:56 am »
Мила, съжалявам страшно много!
Удивително е обаче, че пак ще намерим сили и пак ще надигнем главици, и пак ще се борим! То, така си ни е било писано - затова сме и специални.
Прегръщам те силно и подкрепям идеята за второ, ако трябва трето мнение!
 :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #28 -: Август 31, 2006, 09:22:42 am »
Фреши, прегръщам те.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #29 -: Август 31, 2006, 10:57:50 am »
Фреши, мила, много съжелявам , че нещата така са се провалили.Според мен обаче си почнала с висок естрадиол и това, че не си пила хапчета може би също се е превърнало в проблем.Моят съвет е - не се отказвай от опитите!Това, че сега се е получило така, според мен е просто лошо стечение на обстоятелствата.Много те прегръщам и стискам палци!
П.П.При мен нещата се забавят, защото Савова иска изходни хормони на щитовидната и хипофизата + ТАТ и МАТ.Всички те влияят на имплантацията, така че кам октомври ще се почвам.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #30 -: Август 31, 2006, 11:40:01 am »
Благодаря ви Бори, Стефи, Зейтуни, Бора, Лали, Ели!
Да ви кажа, избистри ми се идея. Четох още, и у мен се затвърждава мнението, че пътят за мен точно сега е няколко опита на естествен цикъл. Идеално пасвам на показанията точно за естествен - безпроблемна редовна овулация, неизяснен стерилитет, противопоказания за стимулация, реакция на стимулация различна от очакваната. А и точно както казва Стефи, идеята е сега най-сетне да се извади яйцеклетка и да се види опложда ли се - това е важно при неизяснения стерилитет. Така че, това съм решила засега. Дано Док няма нищо против. Откъм риск за здравето, финанси, стрес и време е много добър вариант за мен.
Ели, и аз сега си мисля, че ако бях пила противозачатъчни, може би Е щеше да ми е по-нисък, въпреки че Док не казва това да е проблемът. Ако реша по-нататък пак да пробвам стимулация, явно ще трябва да взема и противозачатъчни.
Момичета, чувствам едно странно облекчение, че прекратихме стимулацията. Чувствах се, все едно правя престъпление към тялото си (без доказана нужда!) - имам всички възможни противопоказания за стимулация, като се замисля - история (и предразположеност) с миома и полип, фиброкистозна структура на гърдите, много дебела лигавица (почти хиперплазия?), че и хомозиготна мутация МТХФР. Висок естрадиол - причина за част от горните беди, потенциална опасност от хиперстимулация. Така че донякъде се радвам, че ще се върна към това, което сърцето ми подсказва, че е по-добро за мен.

Вече ако се окаже, че има някакъв проблем с яйцеклетките, ще мисля отново върху варианти за стимулация или друг изход от ситуацията.
Благодаря ти, Бени!







Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #31 -: Август 31, 2006, 12:14:05 pm »
Чувствах се, все едно правя престъпление към тялото си ...
Много точно си го написала Фреши  :bighug: И аз се терзах от подобни мисли когато пих клостила  :?
Стискам палци следващият опит на естествен цикъл да е успешен  :crossfingers: Щом така го чувстваш със сърцето си, послушай вътрешния си глас  :bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #32 -: Август 31, 2006, 13:39:23 pm »
Фреши, естрадиол 400 вообще не е висок за 5-ти ден стимулация. Това означава, че ако нещата са се развили нормална към 11-12 ден щи ти е максимум 2000 -1200, което  е идеално. За хиперстимулация се говори за естрадиол над 3 800.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #33 -: Август 31, 2006, 15:53:33 pm »
Фреши, съжалявам много, че така са се развили при теб нещата!!! Вдигай глава напред и продължавай!!! Ще успеем най-накрая, сигурна съм в това!!!


Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #34 -: Август 31, 2006, 16:28:44 pm »
Фреши, естрадиол 400 вообще не е висок за 5-ти ден стимулация. Това означава, че ако нещата са се развили нормална към 11-12 ден щи ти е максимум 2000 -1200, което  е идеално. За хиперстимулация се говори за естрадиол над 3 800.

Ели, ами Тимева ми каза, че 414 за ден 5 е висок естрадиол.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #35 -: Август 31, 2006, 17:08:16 pm »
При мен на 3-ти ден беше 500. Зависи и  с какви темпове расте дел Аз наистина не съм добър пример защото завърших с хипер стимулацияр амаааа защо не се посъветваш с Ганева или Савова?
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #36 -: Септември 01, 2006, 11:55:16 am »
Така или иначе я прекратихме стимулацията. Може би притеснението беше по-точно, че откроилият се доминантен ще попречи на останалите да растат, а високият естрадиол може би ги е притеснил като доста ранен отговор на стимулацията. Не знам дали постъпих правилно, като спрях.

Сега искам да питам, ако някой е изпадал в подобна ситуация на прекъсната стимулация - какво да очаквам?
Днес 8-ми ден ми се появи малко кървене, а уж М ми свърши преди 2 дни (иначе нормално до към 8-ми ден си имам зацапване)?
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #37 -: Септември 01, 2006, 13:36:15 pm »
Фреши,
само налучквам, защото не съм минавала по този път, но се опитвам да намеря по-скоро логично обяснение: дали би могло да се дължи на рязка промяна в нивата на хормоните, заради спирането на стимулиращите лекарства :ask:
Намерихме нашето синче.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #38 -: Септември 01, 2006, 16:00:02 pm »
Пети, и аз се чудя. По-скоро изглежда като доочистване на лигавицата - тогава се питам ако с хормоналното лечение цикълът спира толкова рано, какво ще стане с тази неизчистила се лигавица от предния месец? Как ще стане имплантация?

Благодаря ти, Бени!







Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #39 -: Септември 02, 2006, 11:11:38 am »
Фрешко, ще ти позацапа сега, а може и да е малко по - силно от позацапване. После може и да ти закъснее доста дълго - при мен беще около 2 месеца май, но след това всичко се нормализира.../Е аз трябваше да пия дуфастон, ако не се лъжа, но така или иначе се нормализира цикълът ми/ Целувки и не се отчайвай!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #40 -: Септември 03, 2006, 22:42:10 pm »
Фреши, чак сега разбирам какво ти се е случило и много съжалявам  :(
Надявам се следващият път да намерите точният начин и да се похвалиш с добри новини  :balk_21:

lb2f
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #41 -: Септември 04, 2006, 09:15:54 am »
Кървенето не спря, така че в неделя бях на УЗ - това можело и да е менструация 8O (10-ти ден от цикъла) - щото лигавицата била L 7.5mm. Фоликулите бяха нарастнали още малко 8O
Е каква е тази М - но дано пък протече нормално, а тези фоликули дано пък се разкарат сами - отвратителна бъркотия, дано се нормализират нещата скоро, на не около НГ - иначе още загубено време, аман вече, момичета :(
Благодаря ви за подкрепата още веднъж :D
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #42 -: Септември 04, 2006, 09:26:21 am »
Ох-х, Фреши, наистина объркано положение. Разбирам те и как се чувстваш, но опитай се да се отдадеш на малка почивка и да се отърсиш малко от мислите "защо не стана и къде сгрешихме".
Не знам колко време му трябва на организма, за да се върне към нормалното си състояние, но при мен след приема на Клостил (в три последователни месеца) ми трябваха още 3 месеца след като го спрях, за да се нормализират нещата.
Дано при теб е различно и стратирате със следващия опит възможно най-скоро  :bighug:.
Намерихме нашето синче.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #43 -: Септември 04, 2006, 09:38:27 am »
Фреши, ти си много силна!
Моето мнение е, че ако успееш да се оттърсиш от лекарите за три месеца нещата ще се нормализират.
Мисля, че зацикли в страданието си и в силното желания да успееш.
Мисля, че си подложена на неимоверен стрес.
Ключът към успеха за теб е към успокоението, колкото и изтъркано да звучи!
Надявам се да ме разбереш.
От сърце - прегръдки!
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #44 -: Септември 04, 2006, 09:41:52 am »
Фреш  :bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #45 -: Септември 04, 2006, 12:30:23 pm »
Съжалявам Фреш, дано всичко се нормализира по-скоро !!!
 :balk_602:
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #46 -: Септември 04, 2006, 16:27:00 pm »
Фрешко, винаги внимателно съм следяла какво се случва с теб.
Първо да ти кажа, че в моята клиника казаха, че нормалния естрадиол трябва да е под 20 преди началото на стимулацията. Вярно е, че всяка лаборатория си има различни стойности.
Моето мнение е, че нещо не се случва при теб както трябва-защо не са ти сложили ударна доза диферелин в началото?
Доколкото си спомням, ти вече прави инвитро на естествен цикъл и не успяхте да извадите годни яйцеклетки. Съветът ми е да си починеш добре, а след това да помислиш за второ мнение. Колкото да съпътсващите те страхове, ще ти кажа, че аз също имам фиброаденоми в гърдите, говорих и с мамолог и с гинеколога си, мнението и на двамата беше, че една бременност е такъв хормонален шок за организма, че стимулацията за инвитро е като песен в сравнение с бременността. Нека родим живи и здрави бебета, пък после ще го мисля и това с гърдите. Може да се наложи да лягам под ножа.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #47 -: Септември 04, 2006, 18:12:38 pm »
Фреши, много съжалявам 3а това което преживяваш :(
Съвет не мога да ти дам. Самата съм още неориентирана.
Прегръщам те.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #48 -: Септември 09, 2006, 12:46:04 pm »
Фреши, сега научавам през какво си преминала и много съжалявам за така стеклите се обстоятелства... :( Силно те прегръщам  :bighug: Знаеш, че войната продължава :balk_198:,  само трябва да се мобилизираш..... И знам, че ще го направиш!!! Незнайно от къде, но винаги намираме и още сили... Ти не опита ли веднъж инвитро на естествен? Аз по принцип съм ЗА, правих и стимулиран и естествен, но ако не бъркам при теб нямаше годни яицеклетки, нали? При мен и двата пъти имаше доминантен фоликул и след пункцията именно от него имах зряла яйцеклетка, предлагаха ми /при стимулирания цикъл/ да се откажа, но аз си държах да пробвам и с едно-колкото-толкова. И двата пъти имах оплождане/ИКСИ/, връщаха ми ембриончето/което, обаче не беше кой знае колко силно/ и накрая  :bfn:
Обмислете го от всички стани с Тимева, а и защо не го обсъдиш и с Ганева или Савова. Или пък поискай да поставят твоя случай за обсъждане на събранието им. Мисля, че всяка сряда обсъждат... Аз също съм поставяна на обсъждане и съм карала док. да се чуди какво да ме прави :ask:, не се притеснявай, просто не всеки реагира спрямо очакванията...... Ако вярваш на своя лекар, настоявай за обсъждане и нов план за действие, ако искаш странично мнение-направи го. Стискам ти палци! :crossfingers: :crossfingers:
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #49 -: Септември 11, 2006, 10:15:48 am »
Момичета, благодаря.

Аз правих един опит не точно на естествен, а на стимулиран с кломифен цитрат. Картинката беше доста подобна - тръгнаха много фоликули, после един се селектира като доминантен и потисна другите. Един все пак креташе след него, но не растеше като хората, а на пункцията се оказа куха яйцеклетка. Този доминантният пък бях 99% сигурна, че се спука предния ден, беше се задържал дълго време голям - но на УЗ преди пункцията казаха, че не се бил спукал, но пък от него не извадили нищо???
Така че, иска ми се съвсем на естествен да опитам. Мисля, че и с първата стимулация нещата малко се пообъркаха.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #50 -: Септември 12, 2006, 20:21:18 pm »
Съжелявам Фреши  :( Не се отчайвай-това е най важното!Опитай на естествен цикъл.Сигурна съм че ще намерите верния път.На мен също ми се спукаха фуликулите преди пункцията,но казаха че неможели да достигнат яйчника.А след пункцията той си беше направо празен  :( Опитай на естествен цикъл-природата си знае работата.А и толкова лекарства.Също ти препоръчвам д-р Савова. Стискам палци  :goodluck:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #51 -: Септември 13, 2006, 00:12:56 am »
Защо са се пукнали преди пункцията и има ли начин това да не се развие отново по тоя начин.Аз съм правила 1 инсе и в 11 сутринта ми сложиха прегнила и на др. ден в 12, 2 фоликула се бяха пукнали сега в момента правя стимулация за инвитро и се притеснявам за това точно.-да не се спукат по рано от 36я час.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #52 -: Септември 13, 2006, 11:35:45 am »
Лоана, щом правиш ин-витро, сигурно ти слагат и медикамент за потискане на фунцкията на щитовидната и не би трябвало да имаш естествен ЛХ пик, а прегнилът да си свърши работата.
При инсеминация и на мен ми се пукаха няма и 24ч след прегнила и затова се отказах да слагам прегнил, защото не помогна на тайминаренето хич, даже обърка графика. Но инсетата ми бяха на естествен цикъл, де, при стимулация трябвало прегнил, за да доузреят яйцеклетките.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #53 -: Септември 16, 2006, 21:54:26 pm »
Незнам защо са се спукали.И моята пункция беше след 24 часа.Но както казва Фреши,прегнила е за доузряване на яйцеклетките при стимулация.Мисля си че дозата ми е била малка.Имах 24 фуликула а ми биха 5000 единици.И все пак не съм сигурна дали има значение дозата.Имаше момиче с 3 фуликула,и и биха същата доза.Имаше момичета с по 10'тина фул,биха им по 20000ед.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #54 -: Септември 17, 2006, 09:30:26 am »
Мила Фреши едва днес прочетох цялата тема,....и много съжелявам за случилото се !Аз изцяло подкрепям мнението на Стефиз!Пробвай 1-2 пъти ин-витро на естествен цикъл за да се види как е яйцеклетката!А пак може и това да е твоя влак!!! :D
До колкото си спомням при теб лигавицата е много дебела и явно и организма  ти реагира много остро на стимулации......явно стандартните протоколи вобще не са подходящи за теб!!!!!Има момичета на които направиха ин-витро  с една оплодена яйцеклетка и са успели!Така че почини малко и опитай на есествен цикъл!Ти поне имаш редовна овулация и всичко е наред!
От цялото си сърце ти стискам палци.....много скоро и твоето сълнчице да изгрее!! :sunshine: Но преди да започнеш нови процедури трябва да си спокойна......трябва да намериш вътрешен мир!Има много момичета с неизяснен стерилитет  при които оказва влияние психически фактор!Успех мила! :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #55 -: Септември 18, 2006, 10:26:11 am »

ЗДРАВЕЙ СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА КОЕТО ТИ СЕ Е СЛУЧИЛО !
ИЗКАЗВАМ ЛИЧНО МНЕНИЕ:
•         Ако Е2 < 60 pg/ml. Продължавате GnPH аналогично за още 4 дена, когато ще вземете нов кръвен тест за естрадиол
•          Ако Е2 > 60 pg/ml.  . В случай, че естрадиолотото равнище стои над 60 pg/ml протоколът се спира и  ултразвуков контрол  за яйчникови кистозни образования
НА 5 ДЕН ЕСТРАДИОЛА СЪС СТОИНОСТ 400 pg/ml e завишен би било добре да ти намалят дозата на GnPH.
Едно от момичетата има право-До 12 ден Е- 1500 до 3000.За хипер стимолациа говорим когато Е е над 3500.
Противозашаташните не промениат естрадиола.
Най добрата терапя е спокойството.Прекалено напрегната си и това ти се отразиява в резултатите и решенията ти.
Смятам че съм ти била полезна .
Вярвам че ще успееш!

http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #56 -: Септември 18, 2006, 11:31:10 am »
Мило Фрешче,
включвам се само да ти кажа, че ужасно съжалявам за отрицателните емоции. Въпреки това всеки неуспех разкрива част от картинката и те приближава дори с една стъпка към положителния тест - сигурна съм.
Може би наистина идеята да отмориш 1 месец (нали сега сме и в Сатурнова дупка  :?) е добра. Пък след това - продължавай. Един приятел твърдеше, че нещата имат склонност към самооправяне... така е, ще знаеш.
Прегръдки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #57 -: Септември 18, 2006, 12:08:07 pm »
И аз се присъединявам с едно голямо Съжалявам за тебе Фреши  :( Искренно се надявам да успеете другия път и да се види края на тез мъки.
Искам и да попитам за тоя Прегнил, на мен не ми е ясно защо не мога да пукам ф-лите си с него. Стават на кисти. Някои дали има представа ?? Бия по 10 000 и 15 000 последно. Спуках само веднъж ф-л от 25мм. А като са нормални размерите не става.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #58 -: Септември 19, 2006, 15:55:32 pm »
Ех, мацки, толкова сте милички :D
Благодаря ви от сърце за съпричастността, съветите, подкрепата :D

А бе аз явно правя впечатление на нервна и напрегната с постингите си, ама иначе не съм такава? Малко съм по-експресивна, затова може би правя такова впечатление. Иначе съм в общи линии спокойна, весела и щастлива. Ама като имам проблем, го излагам така по-експресивно и явно затова така звучи. Е, след канцелирането бях 3-4 дни в депресия, де, но бързо-бързо се оправих.
Освен, че покървих хубавко след спирането на стимулацията (явно М!!), на 14-ти ден от началото на това кървене картинката си я биваше - всичкото фоликул спукано, и всички признаци на приближаваща ову - доминантен фоликул, лигавица, ЦС, положение на шийката - всичко в синхрон на шест :D Та поне това добре, че организмът се отърси бързо от този шок :?
Благодаря ти, Бени!