0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #20 -: Август 30, 2006, 15:04:44 pm »
Определено ситуацията подсказва да потърсим друго мнение. Малко сме в задънена улица.
Засега съм на мнение, да опитаме 3-4 пъти на естествен цикъл - ще говоря с Док ако може, като види фоликул над 18мм, да пунктира. Поне ще е без рискованите за мен хормонални лекарства, без стрес и търчане по 2 пъти до клиниката на ден и много по-евтино. Все от 3-2 яйцеклетки ще се придобие представа за качеството на яйцеклетките, но ми се иска да е на естествен цикъл, щото със стимулациите тръгва един доминантен накрая и само става бъркотия. Лекарите не си падат по опити на естествен, но и общата схема за стимулация явно не е панацея, поне за мен така се явява.

Благодаря ви за подкрепата!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #21 -: Август 30, 2006, 15:32:46 pm »
Съжалявам, Фреш! :(
Не знам какво да ти кажа. Аз бих опитала още веднъж със стимулация, но с промени в блокажа, а след това и на естествен цикъл. Мислила ли си за матурация?
Дано следващият ти опит( какъвто и да е ) е по-успешен от предходните.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #22 -: Август 30, 2006, 15:54:59 pm »
Мила Ели,

Освен огромната си подкрепа в този тежък за теб момент, съвет не мога да ти дам, защото все още нямам опит в ин витро процедурите (никога не изказвам мнение, ако самата аз не съм минала през това).
Въпреки всичко съм сигурна, че ИМА НАЧИН да се получи и при теб.
Сега си почини, отърси се от мрачното настроение и тежките мисли, а след това с твоето съкровище ще решите каква да е следващата стъпка :bighug: :bighug: :bighug:.

П.П.: и да не чувам отново думите, че ти е все едно дали ще се блъснеш с колата в някое дърво :balk_133:.
Намерихме нашето синче.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #23 -: Август 30, 2006, 16:33:54 pm »
Благодаря ви Балми, Марми, Уайт, Копринкова, Дани, Галя, Пети - много сте мили!

Галя, днес пак ми мина през акъла идеята за матурация, но ме е страх - този метод първо трябва да се докаже в годините, според мен.

За нов опит със стимулация - мисля да е през касата.

Трябва скоро да си направя нов план, че да има към какво да гледам.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #24 -: Август 30, 2006, 17:14:39 pm »
Фреши, чак сега прочитам за неволите, през които си минала :(. Много съжалявам, че така се е получило. И аз си мисля, че е добре малко да си починеш от всичко това, да събереш силици и да продължиш смело напред. Радвам се, че вече мислиш и за нови планове :).
Много, много силно те прегръщам.
:bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #25 -: Август 30, 2006, 17:49:12 pm »
Аз пък си мисля, че следващата ти стъпка трябва да именно пункция на естествен цикъл, най-малкото това ще даде представа за качеството на яйцеклетката, което явно към момента се оказва единствения проблем при вас. Много, ама много е важно да се прецени дали става или не и според мен няма нужда чак от 3-4 опита инвитро на ествествен цикъл, един мах два са напълно достатъчни. Ако недай си боже не стане тогава пак на стимулация, но много стриктно преценена като за теб, а не стандартна. И торо мение задължително, няма смисъл да си хубиш времето да гадаеш и сама да си назначаваш лечение.
Успех :D
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #26 -: Август 30, 2006, 22:17:29 pm »
Фреши, съжалявам че се е получило така при теб.Много се надявах този път да стане.
Мисля, че трябва да потърсиш друго мнение.Какво значи това, че Тимева не знаела какво да те прави?Все трябва да има някакво мнение по въпроса :x
Идеята за ин витро на спонтанен също ми се вижда добра, поне ще имаш информация за качеството на яйцеклетките.Направи си нов план и действай!Каквото и да решиш, ние сме тук.И в добро, и в лошо :)
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #27 -: Август 31, 2006, 08:54:56 am »
Мила, съжалявам страшно много!
Удивително е обаче, че пак ще намерим сили и пак ще надигнем главици, и пак ще се борим! То, така си ни е било писано - затова сме и специални.
Прегръщам те силно и подкрепям идеята за второ, ако трябва трето мнение!
 :bighug:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #28 -: Август 31, 2006, 09:22:42 am »
Фреши, прегръщам те.
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #29 -: Август 31, 2006, 10:57:50 am »
Фреши, мила, много съжелявам , че нещата така са се провалили.Според мен обаче си почнала с висок естрадиол и това, че не си пила хапчета може би също се е превърнало в проблем.Моят съвет е - не се отказвай от опитите!Това, че сега се е получило така, според мен е просто лошо стечение на обстоятелствата.Много те прегръщам и стискам палци!
П.П.При мен нещата се забавят, защото Савова иска изходни хормони на щитовидната и хипофизата + ТАТ и МАТ.Всички те влияят на имплантацията, така че кам октомври ще се почвам.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #30 -: Август 31, 2006, 11:40:01 am »
Благодаря ви Бори, Стефи, Зейтуни, Бора, Лали, Ели!
Да ви кажа, избистри ми се идея. Четох още, и у мен се затвърждава мнението, че пътят за мен точно сега е няколко опита на естествен цикъл. Идеално пасвам на показанията точно за естествен - безпроблемна редовна овулация, неизяснен стерилитет, противопоказания за стимулация, реакция на стимулация различна от очакваната. А и точно както казва Стефи, идеята е сега най-сетне да се извади яйцеклетка и да се види опложда ли се - това е важно при неизяснения стерилитет. Така че, това съм решила засега. Дано Док няма нищо против. Откъм риск за здравето, финанси, стрес и време е много добър вариант за мен.
Ели, и аз сега си мисля, че ако бях пила противозачатъчни, може би Е щеше да ми е по-нисък, въпреки че Док не казва това да е проблемът. Ако реша по-нататък пак да пробвам стимулация, явно ще трябва да взема и противозачатъчни.
Момичета, чувствам едно странно облекчение, че прекратихме стимулацията. Чувствах се, все едно правя престъпление към тялото си (без доказана нужда!) - имам всички възможни противопоказания за стимулация, като се замисля - история (и предразположеност) с миома и полип, фиброкистозна структура на гърдите, много дебела лигавица (почти хиперплазия?), че и хомозиготна мутация МТХФР. Висок естрадиол - причина за част от горните беди, потенциална опасност от хиперстимулация. Така че донякъде се радвам, че ще се върна към това, което сърцето ми подсказва, че е по-добро за мен.

Вече ако се окаже, че има някакъв проблем с яйцеклетките, ще мисля отново върху варианти за стимулация или друг изход от ситуацията.
Благодаря ти, Бени!







Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #31 -: Август 31, 2006, 12:14:05 pm »
Чувствах се, все едно правя престъпление към тялото си ...
Много точно си го написала Фреши  :bighug: И аз се терзах от подобни мисли когато пих клостила  :?
Стискам палци следващият опит на естествен цикъл да е успешен  :crossfingers: Щом така го чувстваш със сърцето си, послушай вътрешния си глас  :bighug:
*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #32 -: Август 31, 2006, 13:39:23 pm »
Фреши, естрадиол 400 вообще не е висок за 5-ти ден стимулация. Това означава, че ако нещата са се развили нормална към 11-12 ден щи ти е максимум 2000 -1200, което  е идеално. За хиперстимулация се говори за естрадиол над 3 800.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #33 -: Август 31, 2006, 15:53:33 pm »
Фреши, съжалявам много, че така са се развили при теб нещата!!! Вдигай глава напред и продължавай!!! Ще успеем най-накрая, сигурна съм в това!!!


Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #34 -: Август 31, 2006, 16:28:44 pm »
Фреши, естрадиол 400 вообще не е висок за 5-ти ден стимулация. Това означава, че ако нещата са се развили нормална към 11-12 ден щи ти е максимум 2000 -1200, което  е идеално. За хиперстимулация се говори за естрадиол над 3 800.

Ели, ами Тимева ми каза, че 414 за ден 5 е висок естрадиол.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #35 -: Август 31, 2006, 17:08:16 pm »
При мен на 3-ти ден беше 500. Зависи и  с какви темпове расте дел Аз наистина не съм добър пример защото завърших с хипер стимулацияр амаааа защо не се посъветваш с Ганева или Савова?
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #36 -: Септември 01, 2006, 11:55:16 am »
Така или иначе я прекратихме стимулацията. Може би притеснението беше по-точно, че откроилият се доминантен ще попречи на останалите да растат, а високият естрадиол може би ги е притеснил като доста ранен отговор на стимулацията. Не знам дали постъпих правилно, като спрях.

Сега искам да питам, ако някой е изпадал в подобна ситуация на прекъсната стимулация - какво да очаквам?
Днес 8-ми ден ми се появи малко кървене, а уж М ми свърши преди 2 дни (иначе нормално до към 8-ми ден си имам зацапване)?
Благодаря ти, Бени!







*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #37 -: Септември 01, 2006, 13:36:15 pm »
Фреши,
само налучквам, защото не съм минавала по този път, но се опитвам да намеря по-скоро логично обяснение: дали би могло да се дължи на рязка промяна в нивата на хормоните, заради спирането на стимулиращите лекарства :ask:
Намерихме нашето синче.
Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #38 -: Септември 01, 2006, 16:00:02 pm »
Пети, и аз се чудя. По-скоро изглежда като доочистване на лигавицата - тогава се питам ако с хормоналното лечение цикълът спира толкова рано, какво ще стане с тази неизчистила се лигавица от предния месец? Как ще стане имплантация?

Благодаря ти, Бени!







Re: E2 при начало на стимулацията?
« Отговор #39 -: Септември 02, 2006, 11:11:38 am »
Фрешко, ще ти позацапа сега, а може и да е малко по - силно от позацапване. После може и да ти закъснее доста дълго - при мен беще около 2 месеца май, но след това всичко се нормализира.../Е аз трябваше да пия дуфастон, ако не се лъжа, но така или иначе се нормализира цикълът ми/ Целувки и не се отчайвай!