0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нека поговорим-мисед аборт
« -: Юли 29, 2006, 19:41:55 pm »
Здравейте момичета,
Имам един мисед аборт м.Октомври 2005г.в 8г.с.Изживях го много трудно,но продължих напред с нови надежди.м.Януари започнахме отново да си правим бебе.Разбрах,че съм бременна края на м.Юни,на 06.Юли отидох при д-р Халачева в Майчин дом и тя го потвърди.Имах и все още имам всички симптоми при бременност-болят ме гърдите,гади ми се....От седмица и нещо ме свива корема,резки болки.Отидох на лекар и ми предписаха Папаверин.Забравих да ви кажа,че слагам вагинално Утрогестан 2х2.Днес отидох на преглед и ми казаха,че ембриона не се вижда.Има плоден сак,но няма развитие.Голям шок.....отново.Препоръча ми да изчакам още два дни и ако все още няма никакво развитие-аборт.Каза,че поредицата от такива аборти може да е от генетични проблеми,което ме плаши,защото незная от тук нататък какво да правя.Последната ми менструация беше на 30.05.
Кога е нормално да се види ембриона и сърдечната дейност.Пишете ако сте преживяли подобно нещо,защото ще се побъркам.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #1 -: Юли 29, 2006, 22:26:24 pm »
Най - важното е да не се притесняваш. От опит знам, че е трудно, но не ти помата притеснението. Мисля, че в 6 г.с. вече трябва дя се види ембрион. Аз съм с 3 аборта и знам колко боли, но хората са си го казали, че времето притъпява болката. Важното е да се намери причината и да се преодоляват препятствията. Аз имам 3 мутации. А причината освен генетична може да бъде и имунологична. Най - добре е да се обадиш на Конова и да се консултираш с нея.
Аз какви ти ги наприказвах, сякаш няма никъкъв шанс, разбира се че всичко можа да си е наред, искрено ти го желая. Успех.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #2 -: Юли 30, 2006, 18:04:52 pm »
Здравей! преживяла съм това, което ти се случва - два миседа за 6 месеца! След втория и аз чух за генетични и имунологични изследвания, за антифосфолипиден синдром! При мен проблема беше в щитовидната жлеза! Дано не се наложи, но ще трябва да пуснеш тия иследвания, ако пак се е случило! В момента си в 9-та седмица! Не ти пожелавам да минеш по моя път, но искам да ти кажа, че има решение - пусни търсачка в сайта с ключ " антифосфолипидни" и ще ти излязат редица теми, които предлагат решение! Ще се почувстваш много по-добре - аз поне много се обнадеждих като изнамерих тези статии! Затова съм ги и превела!
Стискам палци да не се наложи да ги ползваш!
Поздрави!
Вени
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #3 -: Август 01, 2006, 09:52:48 am »
Деси, защо не потърсиш мнение на друг лекар?Ако става въпрос за Халачева от Майчин дом Варна, съм чувала много противоречиви мнения.Незнам дали и се доверяваш напълно и дали си доволна, но те съветвам да отидеш и при друг лекар.И аз съм с един мисед и те разбирам напълно :(Не се притеснявай и ти стискам палци всичко да е наред :DУспех!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #4 -: Август 03, 2006, 11:41:47 am »
Благодаря ви момичета,нека ви разкажа продължението.Наистина се оказа мисед.Плода е спрял да се развива още в 5-6 седмица.Първият път беше идентично.Утре ще правя аборта и сърцето ми се е свило от притеснение.Вчера ходих до София.От форума разбрах,че там в УБ"Майчин дом"се правят тези генетични и имунологични изследвания.Пуснах такива.Останаха още едни-цитогенетични,които трябва да се правят и на двамата партньори,но тях може и тук във Варна да направим,след аборта.Резултатите от първите ще излязат до 20дни.Надявам се да няма нищо сериозно или поне ако има нещо да подлежи на лечение.
Благодаря ви още веднъж за съветите и подкрепата.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #5 -: Август 03, 2006, 12:08:18 pm »
Dessi, много съжалявам, че отново ти се случва :balk_146:Дано изследванията да са наред.Пиши като имате резултат.Успех!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #6 -: Август 03, 2006, 14:47:16 pm »
Съжалам, че така стана - даносе намери причината и следващия път да знаеш какво да правиш!
Матей - 1.04.2006 г
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #7 -: Август 03, 2006, 20:51:46 pm »
Съжелявам Деси!!! :( :( :(
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #8 -: Август 03, 2006, 21:40:40 pm »
Съжалявам за случилото се. Тези изследвания които си пуснала, по собстено усмотрение ли са или са назначени от лекар?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #9 -: Август 03, 2006, 21:58:48 pm »
MARY,ходих на преглед и в София,и тук във Варна при двама-Халачева и Георгиев.Всички са единодушни,че трябва да се направят всички възможни изследвания-не само генетични и имуногенни,но и още много които ще правя по нататък и дори не успях да запомня.Трябвало да се намери точната причина и от там нататък да се предприеме конкретно лечение евентуално.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #10 -: Август 03, 2006, 22:01:35 pm »
А защо не се обадиш на д-р Конова.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #11 -: Август 04, 2006, 17:21:46 pm »
Благодаря ви момичета,нека ви разкажа продължението.Наистина се оказа мисед.Плода е спрял да се развива още в 5-6 седмица.Първият път беше идентично.Утре ще правя аборта и сърцето ми се е свило от притеснение.Вчера ходих до София.От форума разбрах,че там в УБ"Майчин дом"се правят тези генетични и имунологични изследвания.Пуснах такива.Останаха още едни-цитогенетични,които трябва да се правят и на двамата партньори,но тях може и тук във Варна да направим,след аборта.Резултатите от първите ще излязат до 20дни.Надявам се да няма нищо сериозно или поне ако има нещо да подлежи на лечение.
Благодаря ви още веднъж за съветите и подкрепата.
Понеже и аз съм на твоето положение, също съм решила да направя имунологични и генетични изследвания, но след като се свързах с Доц. Конова тя ми каза , че след аборта трябва да минат 2-3 цикъла и тогава да ми с направят изследванията. Учудвам се , че при теб се правят още преди аборта. Ако има момичета , които да са наясно с това има ли значение кога да се пуснат тези изследвания моля да се включат.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #12 -: Август 04, 2006, 18:03:31 pm »
Тигра, много ми е мъчно да науча, че и на теб се е случило! :(
На мен също ми казаха да изчакам с изследванията, но да мине един нормален цикъл! все пак е любопитнокакво ще покажат изследвания, направени още в бременно състояние! не съм лекар и щом Конова казва да се изчака - сигурно така е по-правилно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #13 -: Август 05, 2006, 09:20:24 am »
И на мене ми се искаше по-бързо да ги направя, защото знам че резултатите се бавят , а ми се щеше септември да започна с третото ин витро.Но каквото - такова, здраве да е.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #14 -: Август 05, 2006, 12:54:17 pm »
И на мене ми се искаше по-бързо да ги направя, защото знам че резултатите се бавят , а ми се щеше септември да започна с третото ин витро.Но каквото - такова, здраве да е.
Тигърчо, на мен ми ги направиха 2 седмици след аборта, ако може да се нарекат така ниските ЧХГ-та на една известна с това клиника ...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #15 -: Август 11, 2006, 15:51:51 pm »
и аз мисля че трябва да се изчакат поне 2-3 мц  в това положене може да се направи хистология на плодния сак
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #16 -: Август 11, 2006, 15:54:19 pm »
и аз мисля че трябва да се изчакат поне 2-3 мц  в това положене може да се направи хистология на плодния сак
Ползвай препинателни знаци, за да се разбира, какво искаш да кажеш.
 Иначе се получават двусмислици.
*

    Десислава

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #17 -: Август 14, 2006, 15:19:09 pm »
Здравейте,мили момичета!Аз също имам зад гърба си един мисед и то миналата седмица.На мен също ми казаха да отида след първия цикъл за изследвания.Да Ви попитам само колко време след аборта е нормално да кървиш?На мен ми изписаха Метергин и чак днес го спирам.Трябваше да го пия 10 дни,а още имам леко зацапване.Споделете тези които са го преживели.Благодаря ви!Много се радвам ,че има с кого да споделя и да ми дадете отговор.!!!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #18 -: Август 14, 2006, 16:33:10 pm »
Здравей, Деси!Съжалявам за това, през което си преминала.
При всеки кървенето продължава различно.При мен беше 2 седмици.Ако е леко е нормално, матката се доизчиства.
Цикълът ти ще дойде след 30-40 дни, пак при всеки различно.
Направи си микробиология след месец, два, за да се убедиш, че всичко се е изчистило.
Успех и горе главата.Следващият път всичко ще е наред!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #19 -: Август 14, 2006, 19:58:52 pm »
При мен първия път след аборта ми зацапва 2-3 дена и спря,а втория път веднага след него нямах нищо и след 2 дни ми кървеше все едно ми дойде даже много се бях уплашила,защото си мислех че не трябва да има кървене ама доктора ме успокой и после си ми спря.Явно при всеки е много индивидуално за това Деси е най-добре,ако нещо те притеснява да се видиш с лекаря и той да ти каже.