0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #40 -: Март 26, 2007, 07:43:00 am »
Благодаря ви за подкрепата! Трябва да бъдем силни и положително настроени, макар че е трудно!
When you wake up and don't see the Sun,
You are dead or you are the SUN!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #41 -: Март 27, 2007, 10:28:49 am »
Здравейте, мили момичета!
И аз преживях два миседа-първия беше на 06.12.2005г.,а вторият на 31.07.2006г.Чувството е ужасно...преживях ги много трудно-на 30г. съм и от 3г. съм омъжена.Толкова много се зарадвахме,но уви и в двата случая това бе за много кратко....уж всичко наред и в един момент вече няма пулс,и двата са в 3мес..Вторият път дори ми го дадоха в едно шишенце да го отнеса за хистологичен анализ...Никога няма да забравя гледката-всичко си имаше.Почнах изследвания при доц.Конова в Плевен-генетични-добре,имунологични-леко завишение на антикардиолипидни антитела 10,45 при норма <10.В момента пия аспирин протект,фолиева киселина и антиоксиданти.При + тест-при нея отново за вливания на имуновенин и да направим изследвания отново.Изследванията ги правих края на септември.И след двата аборта-5-6мес.въздържание.От тогава нищо,всеки месец като дойде МЦ сълзи ...надявам се този месец да стане.Желая на всички успешна бременност.Благодаря на Бога, че имам такъв съпруг до себе си,който ми дава кураж и и всеки път ми казва "Ще видиш и ние ще си имаме бебонка".Късмет на всички!
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #42 -: Март 27, 2007, 11:00:13 am »
Това е ужасно, как така са ти го дали да го носиш сама за хистологичен анализ, нямам думи ....

Миличка Петуха, много съжалявам за всичко, което си преживяла  :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #43 -: Март 27, 2007, 11:03:19 am »
А анализът какво показа?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #44 -: Март 27, 2007, 12:33:03 pm »
Резултатът-едно трудно за разчитане изречение,но обяснението-обикновенното което се пише при такива случаи.Нищо сериозно-просто попадаме в онези 15%,които остават без обяснения и в които нещата се случват просто така без причина и в нашият случай даже два пъти.Всеки ти казва-ти си млада,следващият път ще стане,но никой не ти дава гаранция....ами ако отново стане така,трети път няма да го преживея...Знам,не трябва да се мисли така,трябва да се гледа оптимистично на нещата,не трябва да мислиш постоянно за бебе,за да не ти стане фиксидея и някой ден ще стане!Понякога като видя детенце или бременна жена-ми става много мъчно...дали някога това ще се случи и на мен и дали всичко ще мине нормално?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #45 -: Март 27, 2007, 14:30:18 pm »
PETUXA  :( Ще ти се случи. И аз преживях мисед, но не загубих надежда. Даже тогава никой не ми каза за хистология и какво ли не... претупаха ме като стой та гледай, че ми изпонаобъркаха и кръвни групи и какво ли не и аз попаднах в тези 15%, които визираш. И аз бих ти казала - следващия път ще стане :) Стискам палци.
*

    esuna

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #46 -: Март 27, 2007, 15:40:34 pm »
Здравейте!
След missed в началото на април миналата година и сега два положителни теста на Sure Check с интервал през седмица, днес след като ме преглеждаха с вагинален УЗД (в началото на 6 с.) не можаха да открият наличие на плоден сак и някакви изменения говорещи за бременност... Изписаха ми Дуфастон и след 10 дни пак преглед?
Какво мислите - дали е рано или има някакъв проблем?
 
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #47 -: Март 29, 2007, 11:41:32 am »
Може би е рано още,изчакай да влезеш в трети месец-тогава най-ясно ще проличи,защото едно,че се вижда вече,а ще могат да се чуят и сърдечните тонове на бебчето!
Стискам палци всичко да е наред и да изкараш една лека бременност!
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #48 -: Март 30, 2007, 18:00:04 pm »
Може би е рано още,изчакай да влезеш в трети месец-тогава най-ясно ще проличи,защото едно,че се вижда вече,а ще могат да се чуят и сърдечните тонове на бебчето!
Стискам палци всичко да е наред и да изкараш една лека бременност!
Петуха, извиняваи, но още в 5 г.с. се вижда плоден сак, поне добрият гинеколог ще го види, а пък сърдечните тонове би трябвало да се чуят в 7-8, т.е. далеч преди 3-ти месец.
Есуна, има шанс да не са го видяли, ако искаш може да си пуснеш бета ЧХГ- тои директно индикира за развитие на ембриона. Стискам ти палци!!!


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    esuna

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #49 -: Март 30, 2007, 21:13:14 pm »
Благодаря ви момичета, но в момента съм под голямо напрежение дакато чакам идването на другата седмица и следващия преглед...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #50 -: Май 03, 2007, 14:58:28 pm »
Здравейте, милички. И аз преди 2 седмици преживях втори missed abortion :balk_145: Първият беше Август 2006 г. И двата - в 6-7 г.с. Още сънувам, че съм в болницата. Или пък как роднините ме успокояват, че този път няма да се стигне до кюретаж  :( Аз всъщност след това въобще не съм плакала. Вече няма смисъл. Колкото изплаках преди кюретажа стига. Въпреки това от време на време изведнъж ми стане криво и ми се насълзят очите, но преглъщам сълзите. Вече не зная кой е по-добрият вариант. Дали да се наплача, но имам чувството, че тогава няма да мога спра.
Сега мисля да ходим при д-р Владимиров и каквото каже всичко ще направя.
Целувам ви момичета  :grouphug: И нека заедно бъдем по-силни
« Последна редакция: Май 03, 2007, 15:04:26 pm от Stivarip »
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #51 -: Май 03, 2007, 21:23:11 pm »
Stivarip, аз направих миссед преди 2 месеца. не съм престанала да плача, просто някакси намирам сили да ходя на работа, да се правя, че съм добре и т.н. аз забременях трудно - в смисъл отне ми 2 години... преди ми беше мъчно, че не стаав, сега вече ме е страх, че и като се случи чудото, пак имам проблем.
Моят съвет е да отидеш при Владимиров. За съжаление аз се обърнах към него, и към Катя Тодорова едва след като направих мисседа. И двамата ме пращат на имунологични и генетични изследвания, въпреки че ми е първи миссед. Освен това ще ти подействат успокоително, а и правейки изследванията сега имам чувството, че поне взимам мерки следващия път всичко да е наред. Много е тежко и наистина не мога да си обясня защо има толкова много мъка по пътя към нещо толкова естествено.
Не вярвайте в чудеса - разчитайте на тях!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #52 -: Май 04, 2007, 09:56:41 am »
Cheetah, съжалявам, че и теб те е сполетяла тази мъка. Аз след първия път се надявах, че е било случайност, но уви  :( Странно е като гледаш как някои момичета гледат на бременността и децата като даденост, а други трябва да изстрадаме пътя до това щастие, без да сме сигурни за крайния резултат.
Приемам съвета ти за Владимиров. Пиши какви са резултатите от изследванията и въобще как се развиват нещата при теб  :bighug:
*

    melisa

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #53 -: Юни 08, 2007, 17:02:23 pm »
Здравейте! На 37 г. съм и имам два аборта - единия на 4.09. 06г./започна с кървене/, а другия на 01.03.07г. /мисед аборт/- абсолютно без всякакви симптоми. Уж всичко беше наред втория път- имаше тонове, но уви- даже и не разбраха кога плодът е спрял да се развива. Та в продължение на 3 месеца ходя на изследвания, обикалям София, Бургас, Пловдив, консултирам се и по Интернет със специалисти. И всички ми казват - нямаш проблеми, всичко ти е наред. А излиза, че  нещо не е наред. Някои лекари изразиха мнение, че не сме чакали достатъчно след първия аборт, други пък, че възрастта ми е причината. И това е. Каквито изследвания ми кажат, ги правя, който лекар ми препоръчат- ходя. Вече не знам какво да правя. Ако някой може да ме посъветва, ще му бъда страшно благодарна.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #54 -: Юни 08, 2007, 17:08:41 pm »
Здравей Мелиса,

виждам, че си от София. Какви точно лекари си обиколила. Била ли си в клиниките на Стаменов или Владимиров?

Тук в един от подфорумите им има уеб-страниците.
*

    мелиса

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #55 -: Юни 10, 2007, 10:10:05 am »
здравей! Не съм от София, от провинцията съм. В София ходих в клиниката на д-р Мазнейкова. В Бургас - при д-р Георгиев. В Пловдив- при доц. Малинова. В Пловдив правихме генетични и имунологични изследвания, а всичко друго - в родния ми град и в Бургас. Консултирам се по електронната поща и с доц. Конова в Плевен. Какво още да направя?
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #56 -: Юни 11, 2007, 11:01:08 am »
Ами мисълта ми беше дали си ходила при специалисти, явно си. Самата аз съм също с два, първият спонтанен, вторият мисед. Ами правила съм генетични, имунологични само НК клетки. При мен излязоха при генетичните склоност към тромбофилия. Ти правила ли си ги тези? Също хормонални съм правила, включително и на щитовидна жлеза. Също Лупус-антикоагуланс и антифосфолипиден синдром, последните две не знам към коя категория се причисляват и дали точно така се изписват. Тук има един линк на сайта, за възможните причини за повтарящи се аборти. Сега ще го потърся.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #57 -: Юни 11, 2007, 11:53:47 am »
Виж тези линкове

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=722&Itemid=37

както и останалите от "Усложнения при бременост"

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=171&Itemid=37


Тук също има нещо важно
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=195
*

    Nushitba

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #58 -: Юни 12, 2007, 22:12:08 pm »
 :oops:Днес всичко се срина няма бебе мисед аборт не успях да се справя а толкова се надявах
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #59 -: Юни 13, 2007, 11:00:16 am »
Много съжалявам  :(