0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #60 -: Юни 14, 2007, 13:52:40 pm »
Съжалявам, мила  :( За първи път ли ти е?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #61 -: Юни 14, 2007, 14:25:52 pm »
Миличка , нямаш вина!
Разбирам мъката ти!
Съжалявам за загубата!
*

    Nushitba

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #62 -: Юни 14, 2007, 21:26:18 pm »
Да за първи път моля ви кажете ми към кого да се обърна и колко парички да си приготвя ето че пак пропуших :oops:
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #63 -: Юни 14, 2007, 23:17:31 pm »
   Момичета, съжалявам много за това, което сте преживели! Преди два дни и мене ме кюртираха- мисед в девета гестационна, плодно сакче в пета седмица, сърчице така и не се видя.Забременях в цикъла, непосредствено след неуспешно икси. С много лоша спермограма сме- 4,5млн/мл, 4% нормална морфология и лоша подвижност. Мислех си, че става чудо, то се превърна в кошмар. Имам високи НК-клетки,големичко ЕГН,и се чудя коя ли е причината и да продължаваме ли с опитите по естествен начин. Докторът след кюртажа каза, че 70% от спонтанните аборти се дължат на лошо качество на сперматозоидите, и че не трябва да допускам естествено забременяване, защото има голям риск да се повтори.Дали е прав? Нали ако е с лошо качество сперматозоида, не би трябвало да оплоди яйцеклетката? В нея ли ще да е причината? Два пъти вече имах закъснения, бледи чертички, после ми идваше, без да се види нищо в матката.Чудя се НК-клетките ли са причина, друго ли, и струва ли си да продължавам да се боря :(
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #64 -: Юни 14, 2007, 23:53:13 pm »
Лилит, естествено, че ще продължаваш да се бориш -ти и всички, които сме тук. Не мога да ти кажа коя е причината за аборта - нито аз, нито дори и докторите - и те дават само предположения. При мен аборта беше в 18г.с. - и уж си беше всичко в ред  изведнъж  - изтичане на водите, на другия ден - без сърдечна дейност и .....кюртаж! И пак само предположения - казаха ми, че най-вероятно вирус е причината, но...... никой не знае със сигурност.
Едно мога да ти кажа - 14 дни след случилото се, съм готова да продължавам да се боря! Поплачи си - помага донякъде! Но не се предавай - докато имаш до себе си човек с когото с обичате - борете се и ще стане - никакво отказване!
Намери си занимание - нещо,което ще поотвлече вниманието ти от това, събирайте пари и продължавайте! А до следващото ИКСИ - диетата е секс и чай. Ако не действа- спираш чая! - Това в кръга на шегата!
Не трябва да спираме да правим опити, не трябва да се отказваме -
НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА!!!!!!!!
А положителното мислене е най-важното нещо в подобни ситуации. Неси мисли, че ми е лесно в момента да пиша подобни неща, но ......такъв е живота и ние сме тук да го живеем и да го направим по-добър!
Успех ти желая!

*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #65 -: Юни 15, 2007, 00:01:52 am »
 Барбаронче, съжалявам много! :( Благодаря ти за куража, който ми даваш! Много, много късмет и успех и на теб! На всички!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #66 -: Юни 15, 2007, 11:00:08 am »
Да за първи път моля ви кажете ми към кого да се обърна и колко парички да си приготвя ето че пак пропуших :oops:
Nushitba, 10-15 %  от бременностите завършват с аборт. При голяма част от случаите това не се повтаря. Приеми че всичко ще бъде наред следващия път и гледай напред, мила. Ако все пак държиж да не стоиш със скръстени ръце, можеж да се обърнеш към клиника по репродуктивна медицина. Там ше преценят какви изследвания да направят. Може да прочетеш и това http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=722&Itemid=37 Каквото и да решиш, стискам палци за следващия път  :crossfingers:
Lilit, много съжалявам  :( И да, бори се. Обърни внимание на тези NK-клетки. Не можеж да се откажеж по-средата. Всички имаме трудни моменти, но трябва да гледаме напред или да се откажем от мечтата си. Мисля, че няма да направиш второто.
Прегръщам ви момичета  :grouphug2:
*

    Nushitba

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #67 -: Юни 15, 2007, 21:18:14 pm »
 :grouphug2: :blowingdust2:Благодаря много сте мили
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #68 -: Юни 17, 2007, 23:53:10 pm »
За мен диагнозата missed abortion на 30.05.07 беше повече от ужасяваща.
 /бях забременяла на 12.04.07-13.04.07 год/.
 След като на 22.05.07 чухме пулсчето на ембриончето на 5 седмици, просто
 не можех да повярвам, че 8 дни по-късно то вече беше мъртво.
 Мили хора, вие сте моята надежда да си стъпя психически-емоционално на
 краката.Не мога да приема това и не мога да се примиря, а само след
 седмица трябва да продължа и работа. Аз вече не мога да спя,нито да се
 храня, нито да мисля за друго-само рева, лежа и гледам в една точка.Целият живот се е обезсмислил за
 мен.ПОМОЩ!!!Който може, нека ми пише и да сподели каквото знае! И какви
 изследвания и при кого трябва да се правят?Явно ще е ходене по мъките...Вече
 успях да си направя бруцелоза и токсоплазмоза, но във В.Търново вече не
 правят листериоза...Явно ще трябва и анализ на кръвта за тромбчета,
 хормонални, хромозомни и генетични изследвания, но всеки доктор различно ми
 казва и не обръщат внимание на въпросите, а това ме кара да чувствам толкова
 много объркана и още повече депресирана...
 Не зная как да се справя с мъката си и дълбоката душевна болка...и някакво
 чувство за вина,че не съм успяла или не съм направила всичко необходимо, за
 да износя плода...Търся у себе си някаква вина,въпреки че не виждам къде съм
 сгрешила...
 
 Ето и резултатите от хистопаталогичното изследване на плода, за които така
 и \"не се намери\" доктор-гинеколог, който да ми ги разтълкува:
 Ето едното изследване на изпратения материал:
 
 Макроскопски:
 Два фрагмента цервикална слуз-тъканни частици в тях?-пуснати изцяло.
 
 Хистологично: Изработен изцяло материал, в който се намери:
 Цервикална слуз, с огнищна слаба до умерена левкоцитна инфилтрация.Огнищни
 микрокръвоизливи.В някои срезиминимални фрагменти ендоцервикален епител -
 без доловими патохистологични промени.
 
 
 А това е другият резултат:
 
 Макроскопски: Въси на площ 4/3 см и с дебелина на пласта до 7-8 мм и малки
 парчета 2-3 децидуа?
 Децидуата - пусната изцяло + въси.
 
 Хистологично:Кюретажен материал, в който се намери:
 Децидуално изменена маточна лигавица с обширни огнищни некрози;
 кръвоизливи-огнищни и огнищна левкоцитна инфилтрация. Хориални въси -
 предимно дистрофично, дистрофично-некротично и некротично променени;
 по-малко въси със запазен хистологичен строеж.
 
 Хистологичната находка съответства на т.нар. \"Мисед аборшън\".
 
 
 Другото, което ме притеснява е, че от 13-14 години имам открита раничка на
 маточната шийка, без да съм раждала.Това би ли попречило на друга
 бременност и има ли отношение за правилното протичане на бремеността?
 Трябва ли да я лекувам и по какъв начин, имайки впредвид,че не съм
 раждала.
 Също така имам и обърната матка,но са ми казвали,че това би било известен
 проблем при забременяването, а не при износването на бремеността.
 
 Сякаш всичко лошо се е събрало у мен, нали?:(
 Извенете ме,че Ви занимавам с моите проблеми, но съм сигурна че получавам
 и Вашето разбиране.
 Ще бъда по-спокойна, ако съм наясно с това, което се случва при мен.
 
 Моля за помощ в отчаянието си!
 
 Благодаря ви!
 
Търпеливо ще очаквам вашите отговори
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #69 -: Юни 18, 2007, 01:47:57 am »
Мила Ваня, недей да търсиш вина у себе си. Абортите в ранните етапи на бременност се дължат предимно на хромозомна грешка и в повечето случаи следващата бременност е успешна. Според мен е излишно да правиш всички тези изследвания, но ако ще се почувстваш по-добре и ще ти дадат повече увереност, направи ги. На твое място бих си направила само задължителните предконцепционни изследвания, след като докторът каже, че имате "зелена светлина".
Бъди силна и не се затваряй в себе си. От личен опит знам, че връщането ти на работа ще ти се отрази чудесно и ще те отвлече от мрачните мисли.
Желая ти бързо възстановяване и скоро да подновите опитите за бебче.
Успех!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #70 -: Юни 18, 2007, 10:00:05 am »
Благодаря ти,мило момиче, за подкрепата и окуражителните думи, както и за съвета относно изследванията! Но понеже докторите говорят предимно за генетични и хромозомни изследвания, аз дори не зная какво означават тези задължителни предконцепционни изследвания и кога се правят и от двамата ли съпрузи? Най-много разчитам да науча нещо полезно от интернет-страниците и от взаимната помощ тук.
Дано всички ние имаме успехи и късмета да станем майки!
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #71 -: Юни 18, 2007, 10:19:40 am »
http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=159
Надявам се този линк да ти е от полза.
*

    vanya

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #72 -: Юни 18, 2007, 10:55:48 am »
Sia, много си всеотдайна!Мерси за адреса на доц.Конова и за полезния линк!
Бих искала да попитам дали тези предконцепционни изследвания се правят само при
Д-р Васил Даскалов, акушер – гинеколог, АГ – болница “Торакс”, ул. "Димитър Цончев" 5 – Пловдив или мога да ги направя и в друга болница /тъй като Велико Търново е доста далеч от Пловдив и е свързано с отпуски и т.нат./. Но ако това е най-добрата алтернатива,ще се опитам да ги направя в Пловдив. И още един въпрос- стават ли за 1 ден или ще ми е необходимо повече време?
Благодаря ти!
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #73 -: Юни 18, 2007, 13:18:58 pm »
Изследванията можеш да ги направиш във всяка една лаборатория. Ако успееш да си вземеш направление за някои от тях, гледай тя да работи със здравната каса. Не вярвам да станат за един ден, но пък повечето лаборатории качват резултатите онлайн, така че можеш да си ги видиш навсякъде.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #74 -: Юни 18, 2007, 14:02:46 pm »
Ваня, най-доброто, което можеш да направиш в момента е да се успокоиш /знам, че трудно от личен опит/, но не и невъзможно. За целта започни работа, колкото можеш по-скоро, отдай се на положителни мисли! Поплачи си - олеква, но не там е решението. Не се усамотявай - събирай се с хора, които са ти ПРИЯТЕЛИ, които ще те разберат, но не очаквай от никой, дори от най-близките да те разберат нацяло. Изцяло може да те разбере човек, който е минал по тоя път. Най-много би могъл да те вдигне полвинката ти - поне при мен беше така. Моя аборт беше точно на 01.06. - съвсем скоро. Няколко дни бях изпаднала, както теб в усамотение, самообвиняване и самосъжаление, но не там е работата. Трябва да се съвземеш! А за това помага не усамотението - аз, колкото пъти останех насаме със себе си, толкова повече ми минаваха каквито и да си помислиш черни мисли през главата.
Имай в пред вид, че мисед абортите се водят "щастливи" аборти. Тъпо е, но е така, защото организма просто изхвърля плода с някакви дефекти /образно казано/. При мен аборта си беше в 4-ти месец - беше си живо раждане, но ......... никакво отказване - продължаваме напред! Моята бременност се получи от второ ин витро. Сега обаче съм решила първо да продължим с опитите по естествен път - моя доктор ми каза - всяка бременност увеличава шанса за забременяване! Това ми дава надежда, та си мисля просто да се отдам на положителни мисли+секс!!!!!!!!!! А ти през това време би могла да си направиш някои изследвания.Вече са ти дали информация, така че няма да се повтарям.
По отношение на резултатите от хистологията - нищо не ми говорят. Азмоите ще ги взема тая седмица и ще мина през доктора да ми ги разясни.

Така че - съвземи се - време е да спреш сълзите и да погледнеш в бъдещето - там те очаква твоето малко човече! Просто при някои е нужно да преминат през определени препятствия. Знай, че каквото е трябвало да стане - просто се случва - никой не може да му попречи! Такъв е живота - ХУБАВ!!!!!!!!

Аз лично не изчаках да ми свършат болничните - тръгнах на работа това ми помогна да се отърся и да продължа да живея! Сега вече нямам търпение да дойде август и да започнем да опитваме отново!

Успех ти желая, момиче!

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #75 -: Юни 18, 2007, 15:03:02 pm »
Ваня, най-доброто, което можеш да направиш в момента е да се успокоиш /знам, че трудно от личен опит/, но не и невъзможно. За целта започни работа, колкото можеш по-скоро, отдай се на положителни мисли! Поплачи си - олеква, но не там е решението. Не се усамотявай - събирай се с хора, които са ти ПРИЯТЕЛИ, които ще те разберат, но не очаквай от никой, дори от най-близките да те разберат нацяло. Изцяло може да те разбере човек, който е минал по тоя път. Най-много би могъл да те вдигне полвинката ти - поне при мен беше така. Моя аборт беше точно на 01.06. - съвсем скоро. Няколко дни бях изпаднала, както теб в усамотение, самообвиняване и самосъжаление, но не там е работата. Трябва да се съвземеш! А за това помага не усамотението - аз, колкото пъти останех насаме със себе си, толкова повече ми минаваха каквито и да си помислиш черни мисли през главата.
Имай в пред вид, че мисед абортите се водят "щастливи" аборти. Тъпо е, но е така, защото организма просто изхвърля плода с някакви дефекти /образно казано/. При мен аборта си беше в 4-ти месец - беше си живо раждане, но ......... никакво отказване - продължаваме напред! Моята бременност се получи от второ ин витро. Сега обаче съм решила първо да продължим с опитите по естествен път - моя доктор ми каза - всяка бременност увеличава шанса за забременяване! Това ми дава надежда, та си мисля просто да се отдам на положителни мисли+секс!!!!!!!!!! А ти през това време би могла да си направиш някои изследвания.Вече са ти дали информация, така че няма да се повтарям.
По отношение на резултатите от хистологията - нищо не ми говорят. Азмоите ще ги взема тая седмица и ще мина през доктора да ми ги разясни.

Така че - съвземи се - време е да спреш сълзите и да погледнеш в бъдещето - там те очаква твоето малко човече! Просто при някои е нужно да преминат през определени препятствия. Знай, че каквото е трябвало да стане - просто се случва - никой не може да му попречи! Такъв е живота - ХУБАВ!!!!!!!!

Аз лично не изчаках да ми свършат болничните - тръгнах на работа това ми помогна да се отърся и да продължа да живея! Сега вече нямам търпение да дойде август и да започнем да опитваме отново!

Успех ти желая, момиче!

ПРЕКРАСНИ СТЕ,МОМИЧЕТА С ВАШАТА ПОДКРЕПА!ПРЕКРАСНИ СТЕ И СЪС СИЛАТА, ВЯРАТА И ДУХА ЗА БОРБАТА, КЪДЕТО ТАМ НЯКЪДЕ НИ ЧАКА И НАШЕТО ЩАСТИЕ!ВСИЧКИ ВИЕ СТЕ С ГОЛЕМИ ДОБРИ СЪРЦА!
БЛАГОДАРЯ ВИ!
Що се отнася до моите изследвания, мила barbaron0708, аз си направих само за токсоплазмоза и бруцелоза-всичко е наред там, слава Богу. За утре съм си уговорила час за Доц. Конова в Плевен да се изследвам за антифосфолипиден синдром и скрининг тромбофилия. Все си мисля,че може-би там някъде се крие проблемът. От сайта видях, че други момичета са си правили подобни изследвания чак след I или II менстр.цикъл, но аз дори не изчавам и това, имайки впредвид,че абразиото ми беше на 04.06.07 - дали това няма да отчете правилни резултати?
И лично към теб,мила barbaron0708 , възхищавам се и на твоята борбеност!Браво!Наистина, само така се успява. Чудесно е,че твоят доктор е казал и тези окуражителни думи за по-големите шансове при следващи бременности! Браво и на твоят съпруг,че така всеотдайно те подкрепя!
Моля да ме извиниш, ако си позволя да кажа и нещичко в твоя подкрепа и навярно ти си много по-добре запозната от мен със специалистите инвитро /аз съм сигурна,че вие ще успеете по естествен път- познавам жена, която в продължение на 10-11 години са й правили 2 пъти безуспешно инвитро, а след това, като се е успокоила, е забременяла по естествен начин и слава Богу вече 6-7 месец, всичко е ОК/, но просто зная отлични препоръки за Д-р Георги Стаменов от кл. Малинов - Красно село. просто само го споменавам - той прави чудеса!
Така че път винаги се намира, само търпение , подкрепа от съпрузи /за мое съжаление моят съпруг в близките няколко месеца не може физически да бъде до мен/и...секс, разбира се!:)
Прегръщам ви,мили момичета!
 


Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #76 -: Юни 18, 2007, 19:20:18 pm »
Виж, по принцип след първи аборт и докторите казват, че не е наложително да се правят изследвания, но е добре да оползотвориш времето за чакане на полвинката и да направиш някакви изследвания, които ще бъдат от полза. Хем да не ти се струва, че бездействаш. Само имай пред вид, че някои от изследванията се правят и от двамата. Но щом имаш уговорен час с доц. Конова, тя само може да ти бъде полезна. А що се отнася до периода на изчакване след абразиото, само тя би могла да ти даде точна информация по въпроса.
Ти вече възстанови ли се физически? Защото при мен още се оттичат някакви истории. Днес звънях за консултация на моя доктор и той ми каза, че е нормално - като след нормално раждане, около месец да се чистя.
При нас стерилитета е също от около 11 год. И ми е второ инвитро, което правих при д-р Александров в АГ-Варна.

Надявам се и ВЯРВАМ, че аз ще бъда следващата, забременяла по естествен път след 2 инвитро процедури!

Успех желая наистина от сърце следващата ти бременност да бъде успешна и да си гушкаш, а и аз, своите бебчета - колкото - толкова и винаги повече от едно!!!!!!!
*

    Nushitba

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #77 -: Юни 18, 2007, 22:22:01 pm »
Мили момичета нормално ли е 7 дни след кюртажа да имам тъмно кафеникаво зацапване :oops:
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #78 -: Юни 18, 2007, 22:32:47 pm »
Мили момичета нормално ли е 7 дни след кюртажа да имам тъмно кафеникаво зацапване :oops:
  Днес и на мене ми е седмият ден от кюретажа и все още имам кафеникаво зацапване. Предполагам, че е нормално.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #79 -: Юни 18, 2007, 22:41:26 pm »
Нолмално е зацапването до 7-10дни.
А в зависимост от седмицата, в която е направен може и доста повече.
И все пак - консултация с лекар е най-добрия вариант.