0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #80 -: Юни 18, 2007, 22:53:50 pm »
Да ти кажа, барбонче, на мен след абразиото ми се оттичаше и то малко само първия ден, на втория нямах почти нищо, но на третия,четвъртия и мисля петия ден имаше, но то беше по-малко от първия ден. До осмия ден все имах някакви кафеникави и съвсем слаби истории, но тогава имах и час при гинеколожката, тя ме прегледа и ми предписа Methergine като ми каза да го вземам само 3 дни по 2 табл. дневно, за да може каквито още там останали нещица има, да се оттекат / медикаментът предизвика контракции на матката и да се изхвърли каквото има още за доизхвърляне/и да се затвори вече матката. Също така ме пита дали имам гъби след аборта, но аз нямах такова усещане, но тя ми каза,че ще имам ,защото това било нормално след аборт и тогава тя ми предписа Mykomax - 2 табл. по една седмично /то и цената си "заслужава"- само едната табл. е 4,60/. Значи при мен общо трая около 10 дни, но не беше изобщо интензивно.Но съм чувала от някои момичета, че е нормално дори да ти се оттича до първия цикъл след абразиото, но всичко си зависи от организма и индивидуалността.Така ,че спокойно-ако исаш,все пак обсъди с твоя гинеколог и варианта за медикамента, който аз използвах.
   
Аз пък иначе от 7-8 години си имам някакво бяло течение, което все си го влача, въпреки всички медикаменти, които са ми предписвали, без дори да го изследват-тривиалните медикаменти.Но това е съвсем нормално течение, нито ме боли, сърби и няма никакъв мирис, но все пак е неприятно и гинеколожката ми каза,че след първия цикъл ще ми вземе цитонамазка /влагалищен секрет , за да може на база резултата да ми предпише и някакви медикаменти и за това, ако не се оправя от този медикамент за гъби/мисля,че нямам такива надежди/, но си мисля,че това течение така и няма да се излекува и не зная как да подходя. Дори съм си мислила да не би то да стане и пречка за забременяване...

Ако някой знае нещо по въпроса, ще бъда по-спокойна да ми пише.

Разбира се, бонче, че ще си имате и вие своето/своите бебчета, най-важно е спокойствието и подкрепата на половинката! И вземай отсега фолиева киселина-някъде четох, че е хубаво 3 месеца преди забременяване да се взема фолиева киселина! Мойта докторка пък ми каза да вземам и дуфастон от 16 до 25 ден след цикъл, но аз не съм сигурна, че имам нужда от това /той не е ли по-скоро за задържане на плода и защо трябва да се пие предварително, когато не съм бременна/. Все пак това са хормони и не е ли най-добре да се оставим на естествения ход на цикъла ни, ако нямаме особени проблеми с МЦ?

Прегръдки за всички!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #81 -: Юни 18, 2007, 23:40:35 pm »
Да, консултирах се с д-ра ми каза , че е нормално да се оттича. Просто почти като след раждане. Карай - това ще мине. И аз пия Метергин - на капки. Пих още и Бромокриптин, защото на 6-я ден гърдите ми станаха огромни, подути и много болезнени. То всъщност е трябвало да ми предпишат още при изписването, ама..... Но и те вече минаха. За гъбите - ще си пусна една микробиология като се изчистя на цяло, че аз съм супер предразположена към тях, макар че усещам че ги няма.
А относно бялото ти течение - ти изследвала ли си хламидии? Защото аз дълги години бях с течение - какво ли не пих - всеки месец ми изписваха нещо. Накрая изследването за хламидии се оказа че е положително и при двамата. Оттам като се почна с едни антибиотици - от скъпи-по скъпи. Накрая се излекувах с един от най-евтините /не се сещам вече как му беше името/. Та ти препоръчвам да си пуснеш такова изследване - и двамата даже. И си избери добре лаборатория, че ние преди много години бяхме изследвали - отрицателни. А после в София - положителни и оттогава започнахме лечение, т.е. загубихме доста годинки.
А за фолиевата - като се изчистя нацяло - почвам да я пия. А пък Дуфастона знам че се пие по време на бременност - то е прогестерон. Освен ако не ти е мн. нисък прогестерона.
И ако имаш възможност ходи на плаж. Без много къпане и с по икономични бански. От слънцето по-голяма терапия - не знам. Аз вчера като за първи път така се изпържих, че..... Но карай - нали сме в играта!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #82 -: Юни 19, 2007, 11:34:02 am »
Аз пък иначе от 7-8 години си имам някакво бяло течение, което все си го влача, въпреки всички медикаменти, които са ми предписвали, без дори да го изследват-тривиалните медикаменти.Но това е съвсем нормално течение, нито ме боли, сърби и няма никакъв мирис, но все пак е неприятно
Vanya, за това течение най-добре се обърни към специалист-венеролог. Не разчитай на обикновени гинеколози. И аз така все лекувах течения. Накрая се оказа - нарушена среда. Слагах свещички за възстановяване на киселинността.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #83 -: Юни 19, 2007, 17:43:58 pm »
Здравейте, момичета! При мен след миседа изчистването продължи до първата менструация /точно 30 дни/, макар към края да беше доста по-слабо. Всичко иначе беше наред. Така, че вероятно е твърде индивидуално, а най-доброто успокоение е посещение при док! Здраве и много късмет с бебеправенето!!!  :bighug: :00001754:

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #84 -: Юни 19, 2007, 23:01:40 pm »
Vanya, за това течение най-добре се обърни към специалист-венеролог. Не разчитай на обикновени гинеколози. И аз така все лекувах течения. Накрая се оказа - нарушена среда. Слагах свещички за възстановяване на киселинността.
[/quote]

Благодаря ти, Stivarip, за съвета! Аз днес бях в Плевен да си правя някои изследвания при доц. Конова и тя ме насочи за течението при доц.Стойков от същия център. Той ми взе микробиологича посявка и сега ще чакам резултатите. Между другото, докато бях бременна предния месец, ми взеха венозна кръв и урина заради бременността и установиха, че имам гъби Candida - някой от вас,момичета, имал ли е такова нещо и как ги е излекувал? Всъщност те могат ли да доведат до умирането на зародиша или поразяват по някакъв начин зародиша? И как евентуално бременна жена/както бях/ може да се лекува от Candida през бременността си?
Някой знае ли какво означава PVCU: точковиден  ;  OECC: точковидно наличие на малко псевдоерозио   ; МАТКА в ретроверзио-флексио /резултати от гинеколог.преглед/???
И другото, което ме притеснява е  , че при ехографската диагностика се установи, че яйчникът ми има леко изразена периферна поликистозна структура - това не пречи ли за забременяване или износването на плода и може ли по някакъв начин да се излекува? Докторът ми каза, че трябвало 2-3 месеца да вземам някакви противозачатъчни -доколкото мога да прочета от рецептата пише Diane 35 /но изобщо не съм сигурна за названието-не се разчита добре/.Доколкото зная противозачатъчните не са ли именно те причината за образуването на кистите по яйчниците, тъй като задържат фоликулите?
Май станаха много въпросите, но добре че сме си ние, изстрадалите душици, за да си обясняваме нещата...За съжаление докторите все нямат време...
Благодаря ви, мили момичета!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #85 -: Юни 20, 2007, 12:18:39 pm »
И другото, което ме притеснява е  , че при ехографската диагностика се установи, че яйчникът ми има леко изразена периферна поликистозна структура - това не пречи ли за забременяване или износването на плода и може ли по някакъв начин да се излекува? Докторът ми каза, че трябвало 2-3 месеца да вземам някакви противозачатъчни -доколкото мога да прочета от рецептата пише Diane 35 /но изобщо не съм сигурна за названието-не се разчита добре/.Доколкото зная противозачатъчните не са ли именно те причината за образуването на кистите по яйчниците, тъй като задържат фоликулите?
За съжаление, не мога да те посъветвам по другите въпроси, но поликистозата и аз я лекувах с Diane 35 година и половина. Е, излекувах я  :D Не съм много сигурна, но мисля че противозачатъчните възпрепятстват образуването на фоликул. И някак си помагат на яйчниците да се справят с вече образуваните кисти. (Някой да ме поправи, ако греша) Не мисля, че ще загубиш нещо, ако ги пиеш. На мен така или иначе ми изписаха противозачатъчни след абразиото за да влезе в крак организма ми по-лесно.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #86 -: Юни 20, 2007, 22:15:01 pm »
Благодаря ти, Stivarip, за отзивите!Навярно и аз ще трябва да опитам с Диане 35. Дори докт. се учуди,че след абразиото не са ми предписали никакви противозачатъчни за възстановяване на организма. Той ми препоръча да ги пия от1-ви ден на цикъл в продължение на 21 дена и после 7 дни почивка.Да, но на мен не ми идва на 28-ми ден, а по-късно-тоест би трябвало почивката да ми бъде повече от 7 дни-навярно до следващия цикъл, когато си дойде...?
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #87 -: Юни 21, 2007, 10:19:11 am »
Противозачатъчните би трябвало да регулират цикъла ти. Но ако наистина не ти дойде през тези 7 дни, ги започваш от следващия цикъл.
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #88 -: Юни 21, 2007, 19:59:21 pm »
Момичета,
бих искала да попитам нещо и ще бъда благодарна на всяка, която ми отговори!
Ще се надявам също МЕЛИ да прочете въпроса ми и да се включи с отговор...
Вседствие диагнозата ми миссед аборт  от 30.05.07 и искайки да разбера възможната причина това да се случи, след като на 22.05.07 ембриончето си имаше пулсация, започнах да си давам равносметка каква храна съм консумирала и възможно ли е тя да доведе до миссед аборт??? Сетих се,че на 26.05.07 във Варна консумирах около 150-200 гр. варени миди на ресторантче по крайбрежието.
Както всеки знае,мидите обират така да се каже цябата мръсотия на морето, както и биха били опасни заради болести, свързани с алгите, които се пренасят от червените приливи/особено през топлите месеци/...

Моля ви за отговор, който каквото знае... и нека поговорим за здравословната и пълноценна храна по време на бременност!
С топли поздрави към всяко едно момиче!
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #89 -: Юни 22, 2007, 10:54:41 am »
Какво значи здравословна?
Моето мнение е, че всичко е много индивидуално, всяка жена по време на бременност има нужда от различни видове храна. Както всички знаем още от бабите си - на бременна не е добре да се отказват хранителни "прищевки". Те са най-вярното по отношение на нуждите на организма. Разбира се трябва да се отчетат някои наистина вредни вещества като алкохол и цигари. Но те са по-скоро навик, отколкото конкретна нужда.
Смятам /разбира се изказвам само мое мнение/ че всяка храна има място в хранителния режим на бременните и не е добре да се спазват диети, особено насилствени - нещо да ти се яде, а да не го приемаш заради някави /особено чужди/ убеждения.

Съчувствам ти, но едва ли мидите са виновни за миседа. И аз преживях същото преди няколко месеца, без да съм яла миди. ;(
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #90 -: Юни 22, 2007, 12:31:24 pm »
Ваня, това, което правиш в момента, съм го преживяла. Явно е част от приемането на загубата. Търсиш къде си сгрешила... Нищо нередно не си направила, малко е вероятно мидите да са причинили някакви вреди. Особено ако не си почувствала нищо след това. Ако е имало нещо, щеше да ти стане зле от тях. Дори тогава, едва ли щеше да загубиш бременоостта.
*
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #91 -: Юни 22, 2007, 13:22:41 pm »
започнах да си давам равносметка каква храна съм консумирала и възможно ли е тя да доведе до миссед аборт??? Сетих се,че на 26.05.07 във Варна консумирах около 150-200 гр. варени миди на ресторантче по крайбрежието.

Ваня, недей да търсиш под вола теле.
Мидите според мен нямат нищо общо.
И аз имам един мисед.  Нищо нередно не правех.

Не се втурачвай в разни незначителни неща.
За твое успокоение, направи имунологични (за антифосфолипиден синдром) и генетични.
Провери щитовидната. Ако нищо не излезе от тях и всичко е наред - значи е просто хромозомна грешка. Природата допуска такива, и за това после ги поправя. Периода на първото тримесечие на брменността, е период на бурно делене на клетките. АКо някъде се появи дефект - програмата не може да продължи. Това ни го каза и генетичката.
Много ни е тъжно, и на мен ми е много тъжно, но понякога така е по-добре.
Всички ние искаме здрави и слънчеви бебета. И ще ги имаме.

Желая ти бързо да го преодолееш и скоро да се похвалиш с хубави новини.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #92 -: Август 04, 2007, 12:31:04 pm »
само преди около месец се записах и гласувах в темата "забременях ИКСИ при...."
щастието беше неимоверно, след 9 години стерилитет, видях положителен тест - ЧХГ 307,99 на 17 ден от трансфера.
Точно 2 месеца след трансфера, в 10 г.с., направих аборт - сърчицето на слънчицето ми бе спряло.
Изчетох всичко по темата, вече седмица след аборта, и все още не мога да повярвам какво се случи....всичко бе като един сън...
Два месеца виждах щастието в очите на съпруга си...два месеца, през които той не спираше да целува коремчето ми и да говори на бебчето...неописуемо щастие...
А сега....празнота...болка...сълзи, които не спират да текат...
Симптоми - никакви...просто на поредния преглед "Опасявам се, че сърчицето му е спряло"....думи, които така се запечатаха в съзнанието ми, че едва ли някога ще ги забравя...
Реших, че просто трябва да се запиша и в тази тема...защото благодарение на тези, които са споделили опитът си тук, аз научих много.
Съжалявам само, че въобще съществува подфорум "усложнения при бременност", съжалявам, че толкова сълзи има изляти тук...
Толкова бих искала след положителен тест, да има само "Безпроблемна и лека бременност".
Момичета..... :bighug:
И нека колкото се може по-малко постинги в този подфорум!!!
Целувки !!!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #93 -: Август 04, 2007, 13:26:09 pm »
Много съжалявам за това, което ти се е случило, миличка! Знам, че много боли...Минала съм през това. Вярвам обаче, че след като се възстановите, съвсем скоро ще имате прекрасен повод да се зарадвате! Ако ти се плаче, поплачи си...Дай си време...А после...погледни смело напред! Стискам ти палци от сърце и ти пожелавам никога повече да не ти се налага да пишеш в този подфорум!!!  :bighug:

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #94 -: Август 07, 2007, 12:36:28 pm »
Съжалявам, minim  :( Казаха ли какво се е случило? Защо не поговориш с док за някакви изследвания, за да не се повтори следващият път. А, съм сигурна, че ще има следващ път. Не падай духом, мила.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #95 -: Август 07, 2007, 13:11:14 pm »
като се възстановя, физически и психически...и след като док. се върне от отпуска...септември месец ще се видим и ще си говорим...каза, че ще направим имонологични и генетични изследвания /които не съм правила до момента/ и предполагам, че след 5-6 месеца ще направя нов опит. До колкото изчетох по темата поне тези месеци трябва да минат, за да се възстанови напълно лигавицата и организма...иначе, ако мен питат още сега искам да почна, но май е по-добре да се изчака...
вече започвам да се възстановявам, въпреки че имам чувството, че сълзите никога няма да спрат да текат...и случилото се никога няма да мога да забравя...
страх ме е единственно, ако паке ми се случи, дали ще мога да го преживея....просто ме е страх...
 :bighug:
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #96 -: Август 07, 2007, 17:49:32 pm »
Надявам се, че с времето и с прекрасните моменти, които със сигурност те очакват в бъдеще, всичко ще си дойде по местата, мила!
Страх няма как да не изпитваш! Аз сега всеки ден се притеснявам, но гледам да гоня мрачните мисли по-далеч, за да не се случат  :D
Що се отнася до периода на изчакване - той е много индивидуален. При мен казаха един нормален цикъл, т.е. след менструацията след миседа и още една...Така и сторихме.
Стискам ти палци следващият път всичко да е наред! Късмет, мила!  :bighug:

Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #97 -: Август 07, 2007, 22:20:28 pm »
minim, миличка, наистина ти съчувствам. Много е тежко, особено след като толкова дълго си чакала момента. Ужасно е!
Но не спирай, явно проблем има. Икси се прави след определени прегледи.. и след установени конкретни причини. Сигурно има какво още да изследвате, съветвам те пак да прегледаш статиите във форума и да поговориш с твоя док.
Животът не свършва до тук! Горе главата!!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #98 -: Август 08, 2007, 12:28:41 pm »
Благодаря Ви за подкрепата милички....много сте ценни...
Иски правихме, понеже мъжът ми е с азооспермия...
вземат материала с биопсия по време на моята пункция...
всичко беше перфектно ...до онзи гаден момент...
естесвенно ще направим и всички останали изследвания...
не искам втори път да преживявам подобно нещо...
каквото зависи от нас - ще го направим...
 :bighug:
Re: Нека поговорим-мисед аборт
« Отговор #99 -: Юни 14, 2011, 20:04:03 pm »
Бих искала да споделя с вас, каква е причината за мисед аборт при мен преди 7 месеца. Оказа се изключително проста, но често подминавана от докорите (до 11 седмица не ми пуснаха изследвания нито за кръв нито за урина).

Преди 3 години имах цистит, пих антибиотик и оттогава (както и преди това) не съм имала оплаквания. Въпреки лечението са останали бактерии (E coli), които са причинили мисед абортът.

Вече преминах лечение с амикацин на инжекции и още някакво лекарство за 14 дни. Радвам се направих консултация при д-р Иво Тодоров (клиника братя Тодорови, има уеб страница). Надявам се всичко да е наред оттук насетне, не искам да се връщам назад към ужасното преживяване, пожелавам на всички да са здрави и да изкарат нормална, и безпроблемна бременност.