0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, съвсем нова съм тук, както и в правенето на бебета... Изчетох доста от сайта, на много въпроси ми отговорихте, благодаря! Много ми се иска да чуя вашето мнение по въпроса с отказа от цигарите. Ясно е, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ясно е, че трябва да си удрям главата в стената, защото не съм го направила по-рано, но ето че се оказах стабилна пушачка, която иска прекрасно,здраво бебче... Знам две версии за "правилното" отказване. Или график, по който се намаляват постепенно, защото било по-малко стресиращо за организма, или раз-прас и край изведнъж. Втория ми се струва по-реален, познавайки се, но ме притеснява т. нар. "изчистване" на организма. За колко време се случва то? Трябва ли да се пазим с мъжа ми през този период, за да не нахлуе всичката гадост в малкото човече? То естествено е смешно да си мисля, че ще забременея веднага, но пък не е невъзможно... При две мои приятелки точно така стана. Страх ме е да не сгреша. Благодаря ви още веднъж! Бебетата са мечти, които майките и татковците сбъдват един за друг. Пожелавм на всички много сбъднати мечти! :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #1 -: Юли 29, 2006, 08:47:47 am »
Виж, аз опитвам да забременея от две години и четири месеца. Ако трябваше да спирам цигарите и както нищо не става сигурно щях да се побъркам.
Така че, цигарите се спират след положителен тест за бременност.
Всичко си идва от самосебе си: и нежеланието да пушиш, и отговорността, която започваш да носиш за друго същество.
И прекаленият светец не е Богу драг.

P.S. Друг е въпросът, че аз никога не съм пушила.  :lol:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #2 -: Юли 29, 2006, 10:33:43 am »
Втория ми се струва по-реален, познавайки се, но ме притеснява т. нар. "изчистване" на организма.
И за мен това е по-реалният вариант. Казвам ти го от позицията на бивша пушачка (пушила съм 10год, като накрая не ми стигаше кутия на ден, с което не се гордея) :oops:. И аз така ги отказах от раз, в началото е малко гадно, но с воля всичко се постига. Виж за "изчистването" и влиянието в/у плода не съм запозната за съжаление. Навремето аз отказах цигарите по същата причина като теб-да съм идеално подготвена за бебето-ама кой да ти знае че ще изскочат 1000 проблема и ето вече 4год. не пуша, за което много се радвам, но уви и бебе няма. Дано при теб се развият благоприятно нещата и в двете насоки-отказването на цигарите и правенето на бебче. Пък и Lali е права, като забременееш  ще ги откажеш, даже сама няма да разбереш как ще стане. Успех. :D :bighug:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #3 -: Юли 29, 2006, 11:31:02 am »
Здравейте, момичета. започвам форумния си живот в малко "кофти" тема, ама очевидно притеснението за здраво бебче е на първо място...
за цигарите - ясно, обаче как стои въпроса с алкохола  :oops:
не че съм алкохолик де (или най - малкото пиянде), обаче алкохолът си присъства на масата ми за вечеря. и на събиранията с дружките, които хич не са малко... знам че по принцип 50 гр. концентрат и чаша вино не вредят, така ли е наистина? и изобщо как стои въпроса със спирането на алкохола преди и по време на бременност?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #4 -: Юли 29, 2006, 11:32:59 am »
Чаша вино не вреди, но 20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена.
За цигарите - важното е да искаш да ги откажеш, всичко останало се преодолява.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #5 -: Юли 29, 2006, 12:12:12 pm »
"20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена"
това е общо правило или става въпрос за бременност?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #6 -: Юли 29, 2006, 12:14:52 pm »
За бременност.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #7 -: Юли 29, 2006, 12:15:46 pm »
Имах предвид 50 грама, както си написала.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #8 -: Юли 29, 2006, 12:20:29 pm »
благодаря ви за отговорите. явно ще се променят доста навици, но няма как...
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #9 -: Юли 29, 2006, 13:00:46 pm »
Чаша вино не вреди, но 20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена.
За цигарите - важното е да искаш да ги откажеш, всичко останало се преодолява.
Да живее бирата  :beerdr:

Цигарите е хубаво да ги спреш. Изведнъж.
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #10 -: Юли 29, 2006, 13:53:22 pm »
Цигарите е хубаво да бъдат спряни. Не само, че така даваме по-добър старт на желаното бебче, но остаряваме по-бавно, zапаzваме красотата си по-дълго време, намаляваме риска от раzлични болести и не на последно място - спестяваме много пари и раzполагаме с иначе zагубеното в пуШене време.
Аz съм бивШа пуШачка. ПуШила съм около 5 години и вече 10 години не пуШа. Откаzах ги от "раz" (по време на сесия) и не ми беШе много трудно. Стигала съм до кутия и половина на ден, особено ако съм на купон или zаведение.
Ето ти една статия zа това колко време след откаzването им, тялото ти Ще се "чисти".

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/504/87/

Успех :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #11 -: Юли 29, 2006, 14:03:59 pm »
Благодаря ви, момичета!  :) Ами ще ги хвърлям аз цигарите. Като се чувствам виновна при всяко дръпване, защо ли да чакам... Все си казвах "от утре", пък то "утрето" много нервен ден се оказва винаги, как да го избуташ без цигарка... Пък към 10 вечерта, те станали към 20 и повече цигарките... А ако е петък вечер... На другия ден звуча като Вейдър... Така де, мисля да кажа този път "от днес", пък да видим какво ще стане. Заменям никотина с фолиева киселина и отивам до аптеката за най-точния възможен термометър, за да си пъхам нещо полезно в устата все пак... :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #12 -: Юли 29, 2006, 14:10:41 pm »
Ммм, Таня, това ми хареса... :) Явно онези истории, че всички токсични вещества се натрупват в клетчиците на бебето до около година след отказването са някакви градски легенди... Слава богу, ако е така... До две седмици - нормално кръвообращение, супер!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #13 -: Юли 29, 2006, 14:12:39 pm »
Аз също не пуша и никога не съм пушила, просто защото цигарите винаги са ме дразнили. Моя приятелка обаче пушеше и когато реши да има бебе се консултира с лекар. На нея й бяха казали, че за да няма риск за бебето е добре цигарите да бъдат спряни поне 6 месеца преди евентуалното зачеване, а не след вече установена бременност.
Пък и помисли колко добре ще се чувстваш след това и колко удовлетворена, че си успяла да надвиеш вредния навик.
Успех мила!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #14 -: Юли 29, 2006, 14:14:39 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #15 -: Юли 29, 2006, 15:48:26 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Добро решение. Още повече, че има и безалкохолна бира  :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #16 -: Юли 29, 2006, 15:59:29 pm »
Мерси, Розовелке! Като ми се допуши ще си препрочитам темата за кураж!  :) Зайо, така си е, трябва и по нещо от "стария живот" да ни остане... За успокоение на душата. Хубав ден на всички вас!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #17 -: Юли 29, 2006, 17:23:37 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Добро решение. Още повече, че има и безалкохолна бира  :D
Моля те, сподели за безалкохолната биричка,че така ми се допива,а не смея :? от нормалната.На коя марка е безалкохолната? :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #18 -: Юли 29, 2006, 18:43:31 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #19 -: Юли 29, 2006, 18:57:02 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr: