0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #20 -: Юли 29, 2006, 18:58:45 pm »
 :wave:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #21 -: Юли 29, 2006, 20:57:12 pm »
Нашите момичета били големи бираджийки!!! :DЗнаят как да си угодят!!!! :D :D :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #22 -: Юли 29, 2006, 21:01:59 pm »
Безалкохолната Каменица май наскоро са я спрели от производство  :sorry:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #23 -: Юли 29, 2006, 21:27:18 pm »
Има я. Има и още поне 2 вида в Метро.Но Каменица в Метро не съм видяла. Нея я купувах от Пикадили. И аз всеки ден почти пия бира, но когато забременях минах на безалкохолна. За съжаление когато бременноста ми завърши трагично, пак минах на алкохолна. Не съм съгласна че вкуса е същия. Любителите на бира не би трябвало да го казват. А за цигарите какво да кажа.Има голямо значение и на колко години сме.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #24 -: Юли 30, 2006, 00:26:04 am »
според мен цигарите трябва да отпаднат от ежедневието с или без опити за забременяване, няма смисъл от тях - загуба на здраве и средства, а и от двете имаме нужда  :D все пак... и за алкохола е същото... (това е мое мнение - аз не пия и не пуша)  :D
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #25 -: Юли 30, 2006, 00:34:05 am »
Та да се включа и аз по темата за бирата - Таничка може и да ме опровергае... ;) Ама като човек, който живее в Бавария, провинцията, в която официално бирата е призната за хранителна добавка и за подпомагане лактацията се препоръчва малцова бира, мога да ви кажа, че не е толкова фатално ако ви се пие биричка.  :lol: Пиера, можеш и по една чашка алкохолна. Не е фатално. Аз от опит мога да ти кажа... Като бременна - само да отвореха бира до мен и ми се припиваше ужасно...  :? Така че може спокойно, за да не ви стане нещо да си пийвате по 1 чашка бира. Наздраве!  beer:: А за цигарите, като бивш пушач мога само да кажа, че е хубаво без тях. Спрях ги на 19.05.2005 /забременяла съм на 06.06.05/и до ден днешен не съм запалила. Нищо че си бях обещала след раждането една голяма пура. Определено се радвам, че съм ги спряла, а и не смятам че съм надебеляла от това. Касиел, мога само да ти кажа - най-добрата ми приятелка пушеше докато беше бременна, хем е медицинско лице. Сега кръщелницата ми е с астма. Така че е хубаво човек да си помисли иска ли най-малкото да обрече детето си на точно такъв проблем... Аз поне не бих... :balk_163:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #26 -: Юли 30, 2006, 08:21:36 am »
Има я. Има и още поне 2 вида в Метро.Но Каменица в Метро не съм видяла. Нея я купувах от Пикадили. И аз всеки ден почти пия бира, но когато забременях минах на безалкохолна. Не съм съгласна че вкуса е същия. Любителите на бира не би трябвало да го казват.

Е, вкусът на безалкохолната бира е много по-близък до бира изобщо, отколкото до червено вино например.
Съществена разлика няма, а и това е целта на производителите.
Като цяло можеш да кажеш, че пиеш бира, а не нещо друго, така че това е достатъчно.
Освен това не съм особен любител на бира, но по стечение на обстоятелствата ми се налага всеки ден да пия по чаша /алкохолна/.
« Последна редакция: Юли 30, 2006, 08:23:10 am от Lali »
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #27 -: Юли 30, 2006, 15:18:27 pm »
Та да се включа и аз по темата за бирата - Таничка може и да ме опровергае... ;) Ама като човек, който живее в Бавария, провинцията, в която официално бирата е призната за хранителна добавка и за подпомагане лактацията се препоръчва малцова бира, мога да ви кажа, че не е толкова фатално ако ви се пие биричка.  :lol: .................
Аz бира не пия (мириШе ми много гадно), но доколкото съм zапоzната, по чаШа на ден не вреди (при бременност).
Наzдраве  :D
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #28 -: Юли 31, 2006, 09:48:14 am »
Аз пък мисля, че ако страшно много ти се пийва биричка или винце по време на бременност много повече ти вреди неизпълненото желание от 1-2 чашки от тези питиета! Твърдо против съм цигарите - събирай сили, моли приятели и близки за подкрепа и ги отказвай! Това е вредно, със или без бебче! :balk_21:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 15:52:28 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 20:26:06 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #31 -: Август 01, 2006, 00:03:53 am »
Ох... 3 дни не съм пушила. Няма вече да пуша! ПЪК!  :)
Благодаря, че ви има! Като полудея много ме спасявате! За съжаление около мен няма много хора, с които бих могла да споделя плановете, мечтите, желанията или целите си (който както иска да го нарича). Приятелите ни или вече имат деца и за тях някак всичко преди раждането на малчугана е преминало на втори план или е забравено (което си е нормално), или нямат намерение изобщо да имат в близките няколко години (т.е. си живеят весело и нездравословно :) ), или (най-трудния за мен вариант) толкова много искат, че не остава време в разговора и за мен да споделя, че и аз искам, и аз се плаша от неуспех, и аз си мечтая... А и не съм от най-приказливите (извън форума не съм така многословна  :) ) Но стига! Казах ви благодаря, "похвалих се " за цигарите... Една приятелка съвсем скоро роди, да са живи и здрави! Тя живее в Лондон и ми каза, че противно на много от схващанията в България, около нея били против бирата по време на бременност, както и против всеки друг алкохол, т.е. няма понятие "тежък" и "лек" алкохол, всичко е еднакво вредно. Аз все пак си мисля, че ако диетолозите го разделят така, сигурно има нещо вярно-едно е вино и бира, друго е водка и джин...
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #32 -: Август 01, 2006, 06:39:39 am »
Ох... 3 дни не съм пушила. Няма вече да пуша! ПЪК!  :)
Браво!!!
 :balk_5:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #33 -: Август 01, 2006, 15:19:41 pm »
По темата за цигарките ами и аз ги отказах сполучливо преди 3г имах само един кризисен период след  около една година пуших там 2-3 месеца и казах НЕ и до там. Лошото е, че мъжкото ми не може да  ги спре а уж иска де 8) както и да е, а за биричката ммммммммм ми тои ме научи да гледам футбол и да пия бира напълно ЗА съм за биричката и може повече от една чашка когато няма бременност, а по време на бременност мисля, че в месеца една- две малки наливни (  8) :lol: ) няма да навредят. А според мен изказвания от рода на - По време на бременност по -3-4- цигари не вредят са пълни измишльотини( или извинения, които както желае)  от жени, които не искат да спрат вредния си навик и то засметка на детето си  :x. Или изказвания от рода на -Абе тя като не пушеше нали та на бебето му има еди какво си ( да не дава господ ), а оная се скъсваше от пушене, а детето и живо и здраво ............божееееееее няма такъв филм. ( поне за мен ).
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #34 -: Август 01, 2006, 16:39:35 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D


Не съм палила въобще. Даже в началото ми се гадеха. А понякога сънувам, че паля и веднага се будя. Това може и да е от страх. Моя мъж понеже е миньор и стана малка злополука та аз реших, че ще жертвам нещо в негово име и една нощ ми просветна, че това ще е спирането на цигарите. Може и да е съвпадение, но два месеца след това забременях след 5 години неуспех. Та единственото ми палене е насън.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #35 -: Август 01, 2006, 17:30:24 pm »
Браво!!!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #36 -: Август 01, 2006, 20:41:32 pm »
И аз пуша на сън, но не се будя, а се чувствам гузно. И после ми става смешно, като се събудя  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #37 -: Август 01, 2006, 20:43:40 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D


Не съм палила въобще. Даже в началото ми се гадеха. А понякога сънувам, че паля и веднага се будя. Това може и да е от страх. Моя мъж понеже е миньор и стана малка злополука та аз реших, че ще жертвам нещо в негово име и една нощ ми просветна, че това ще е спирането на цигарите. Може и да е съвпадение, но два месеца след това забременях след 5 години неуспех. Та единственото ми палене е насън.

Мари миличка БРАВО!!!!!!!на теб!Постъпката ти е възхитителна!!!!!! :D
*

    teo

Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #38 -: Август 02, 2006, 19:11:55 pm »
Здравейте,
изчетох доста неща преди да се реша да пиша.Тази тема обаче е също болна за мен :(.Опитваме се от няколко месеца да забременея,но нещо не се получава.Пушачка съм и въпреки, че си казвам, че може би това също е причина нямам воля да ги откажа :(.Приемам всякакви съвети и идеи за отказване...
Благодаря
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #39 -: Август 02, 2006, 20:21:43 pm »
Моя съвет е първо трябва да се настроиш психически ....трябва твърдо да си решила че наистина искаш да ги спреш!!!!!
После си вземи Табекс.......с него е доста по -лесно!!!!!!
Успех!!!!! :D