0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #40 -: Август 03, 2006, 12:05:46 pm »
Трябва да настроиш психиката си за отказване, да си убедена, че искаш да го направиш и това е дългосрочен план, а не за седмица-две.
Трябва силна мотивация, заради която си решила да ги отказваш.
При мен, това, че искам бебе не действа, трябва да е нещо по-сряскащо, примерно, че можеш да се разболееш неизличимо/дано не те плаша/.
Само така ще успееш да ги откажеш завинаги.
Ако е необходимо дай си време за настрока на психиката и осмисляне на решението и после...действай. Отказват се от раз, не с намаляване. Успех.
*

    puzzle

Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #41 -: Август 03, 2006, 16:55:33 pm »
 :D Здравей,
Напълно те разбирам, аз също съм страстен пушач. Не е въпрос на навик, а на усещане. Аз харесвам дима, вкуса на тютюна, да си пуша сутрин с кафето... НО за всичко си има време и място, аз не пуша от месец. Два пъти съм ги спирала за по 6 месеца с абсолютното съзнание, че не е за последно... Така е по-лесно поне при мен...
Издръж поне три дни да не палиш, ама пълни три дни без дори да си дръпнеш и след това е лесно... Аз знам, че мога да ги спра за година, две но съм сигурна, че няма да мога да ги спра завинаги, което не ме прави слабоволева, просто така ми харесва... :D

*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #42 -: Август 03, 2006, 21:28:22 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr:
Стига глупости! Отвратителна е. Хайде да не казвам на какво има вкус...
« Последна редакция: Август 03, 2006, 21:30:36 pm от cygnus »
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #43 -: Август 04, 2006, 01:35:00 am »
Продължавам да не пуша... Обаче, за разлика от предишните дни, започва да ми става приятно. Мнооооого приятно... 8)  :D В къщи нямам миризливи, мръсни пепелници (не се налага и да ги мия). Ръцете и косата ми миришат на хубавите ми кремчета и шампоанчета и всякакви приятни глезотиййки, не на пепелник.  :) Нещата, които хапвам и пийвам имат съвсем друг вкус, ароматът им е някак по-силен, по-пълен. Цигарите не ти оставят почти никакво обоняние. А когато ми стане мъчно за аромата на цигара, просто карам някой от многото пушачи наоколо да издишат малко дим към мен. Това ми стига, защото само то е приятната част от цигарената миризма. Другото (пепелниците, остатъците от снощен дим в стаята, колкото и да проветряваш, пожълтелите пръсти, лош дъх, нервни изблици, отвратително кашляне, почти драйфане сутрин, а няма да коментирам какво става със зъбките...) Това са само т.нар. козметични плюсове, сега се радвам най-вече на тях. За по-сериозните, здравословните - все още не съм ги осмислила като победа някаква. Като децата съм малко - радвам се на това, което виждам, усещам и докосвам. А то е мноооого чистичко.  :) Успех на всички, които поискат да се чувстват по-добре! А ако не се изложа, може след време и аз да съм от полза за някого и някой и друг съвет да дам. За сега знам само, че с намаляване при мен не стана ( като пушех за 1 ден 5 цигари, вечерта изпушвах още 25, компенсация) . Знам и че ми е по-добре от 5 дни насам. Извинете ме за дългия постинг (поредния)  :)
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #44 -: Август 04, 2006, 01:58:40 am »
Пушачка съм и въпреки, че си казвам, че може би това също е причина нямам воля да ги откажа
Тео, мога да ти кажа само как започна отказването при мен (то започва докато пушиш стабилно, не след като спреш). Чувствам се точно като теб. Ако ти се пуши продължавай, ако ти се мисли за вредата от тютюна и бебетата, мисли. Просто от време на време слагай на везните чувството си за удоволствие срещу чувството си за вина. Това е моя метод, за сега действа. От все сърце ти желая успех, защото аз самата съм много несигурна и знам какво е. Пък и всеки миг мога да потъна пак. Тук не става дума просто за воля...  Аз владея живота си във всяко друго отношение, но зависимостите са сложно нещо... :( Но не сме първите, няма да сме и последните, така че... :D
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #45 -: Август 04, 2006, 13:11:06 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr:
Стига глупости! Отвратителна е. Хайде да не казвам на какво има вкус...
Опитах безалкохолната на Каменица-малко ми е странен вкуса,ама по- добре по 1 бутилка от нея,отколкото по 1 пръст от нормалната... :lol: :P
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #46 -: Август 05, 2006, 10:30:09 am »
Просто от време на време слагай на везните чувството си за удоволствие срещу чувството си за вина. 
Като ги сложа на везна вината надделява, ама не за дълго. За съжаление след часове или на другия ден винаги си намирам един повод да кажа,че съм изнервена и имам нужда от цигара и се започва...
А по повод наваксването абсолютно съм съгласна. Като алкохолиците - без едно мога, ама с едно не мога... :(
Благодаря на всички,че ми писахте