0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, съвсем нова съм тук, както и в правенето на бебета... Изчетох доста от сайта, на много въпроси ми отговорихте, благодаря! Много ми се иска да чуя вашето мнение по въпроса с отказа от цигарите. Ясно е, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ясно е, че трябва да си удрям главата в стената, защото не съм го направила по-рано, но ето че се оказах стабилна пушачка, която иска прекрасно,здраво бебче... Знам две версии за "правилното" отказване. Или график, по който се намаляват постепенно, защото било по-малко стресиращо за организма, или раз-прас и край изведнъж. Втория ми се струва по-реален, познавайки се, но ме притеснява т. нар. "изчистване" на организма. За колко време се случва то? Трябва ли да се пазим с мъжа ми през този период, за да не нахлуе всичката гадост в малкото човече? То естествено е смешно да си мисля, че ще забременея веднага, но пък не е невъзможно... При две мои приятелки точно така стана. Страх ме е да не сгреша. Благодаря ви още веднъж! Бебетата са мечти, които майките и татковците сбъдват един за друг. Пожелавм на всички много сбъднати мечти! :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #1 -: Юли 29, 2006, 08:47:47 am »
Виж, аз опитвам да забременея от две години и четири месеца. Ако трябваше да спирам цигарите и както нищо не става сигурно щях да се побъркам.
Така че, цигарите се спират след положителен тест за бременност.
Всичко си идва от самосебе си: и нежеланието да пушиш, и отговорността, която започваш да носиш за друго същество.
И прекаленият светец не е Богу драг.

P.S. Друг е въпросът, че аз никога не съм пушила.  :lol:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #2 -: Юли 29, 2006, 10:33:43 am »
Втория ми се струва по-реален, познавайки се, но ме притеснява т. нар. "изчистване" на организма.
И за мен това е по-реалният вариант. Казвам ти го от позицията на бивша пушачка (пушила съм 10год, като накрая не ми стигаше кутия на ден, с което не се гордея) :oops:. И аз така ги отказах от раз, в началото е малко гадно, но с воля всичко се постига. Виж за "изчистването" и влиянието в/у плода не съм запозната за съжаление. Навремето аз отказах цигарите по същата причина като теб-да съм идеално подготвена за бебето-ама кой да ти знае че ще изскочат 1000 проблема и ето вече 4год. не пуша, за което много се радвам, но уви и бебе няма. Дано при теб се развият благоприятно нещата и в двете насоки-отказването на цигарите и правенето на бебче. Пък и Lali е права, като забременееш  ще ги откажеш, даже сама няма да разбереш как ще стане. Успех. :D :bighug:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #3 -: Юли 29, 2006, 11:31:02 am »
Здравейте, момичета. започвам форумния си живот в малко "кофти" тема, ама очевидно притеснението за здраво бебче е на първо място...
за цигарите - ясно, обаче как стои въпроса с алкохола  :oops:
не че съм алкохолик де (или най - малкото пиянде), обаче алкохолът си присъства на масата ми за вечеря. и на събиранията с дружките, които хич не са малко... знам че по принцип 50 гр. концентрат и чаша вино не вредят, така ли е наистина? и изобщо как стои въпроса със спирането на алкохола преди и по време на бременност?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #4 -: Юли 29, 2006, 11:32:59 am »
Чаша вино не вреди, но 20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена.
За цигарите - важното е да искаш да ги откажеш, всичко останало се преодолява.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #5 -: Юли 29, 2006, 12:12:12 pm »
"20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена"
това е общо правило или става въпрос за бременност?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #6 -: Юли 29, 2006, 12:14:52 pm »
За бременност.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #7 -: Юли 29, 2006, 12:15:46 pm »
Имах предвид 50 грама, както си написала.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #8 -: Юли 29, 2006, 12:20:29 pm »
благодаря ви за отговорите. явно ще се променят доста навици, но няма как...
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #9 -: Юли 29, 2006, 13:00:46 pm »
Чаша вино не вреди, но 20 грама концентрат, особено ако е редовно, е много за една жена.
За цигарите - важното е да искаш да ги откажеш, всичко останало се преодолява.
Да живее бирата  :beerdr:

Цигарите е хубаво да ги спреш. Изведнъж.
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #10 -: Юли 29, 2006, 13:53:22 pm »
Цигарите е хубаво да бъдат спряни. Не само, че така даваме по-добър старт на желаното бебче, но остаряваме по-бавно, zапаzваме красотата си по-дълго време, намаляваме риска от раzлични болести и не на последно място - спестяваме много пари и раzполагаме с иначе zагубеното в пуШене време.
Аz съм бивШа пуШачка. ПуШила съм около 5 години и вече 10 години не пуШа. Откаzах ги от "раz" (по време на сесия) и не ми беШе много трудно. Стигала съм до кутия и половина на ден, особено ако съм на купон или zаведение.
Ето ти една статия zа това колко време след откаzването им, тялото ти Ще се "чисти".

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/504/87/

Успех :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #11 -: Юли 29, 2006, 14:03:59 pm »
Благодаря ви, момичета!  :) Ами ще ги хвърлям аз цигарите. Като се чувствам виновна при всяко дръпване, защо ли да чакам... Все си казвах "от утре", пък то "утрето" много нервен ден се оказва винаги, как да го избуташ без цигарка... Пък към 10 вечерта, те станали към 20 и повече цигарките... А ако е петък вечер... На другия ден звуча като Вейдър... Така де, мисля да кажа този път "от днес", пък да видим какво ще стане. Заменям никотина с фолиева киселина и отивам до аптеката за най-точния възможен термометър, за да си пъхам нещо полезно в устата все пак... :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #12 -: Юли 29, 2006, 14:10:41 pm »
Ммм, Таня, това ми хареса... :) Явно онези истории, че всички токсични вещества се натрупват в клетчиците на бебето до около година след отказването са някакви градски легенди... Слава богу, ако е така... До две седмици - нормално кръвообращение, супер!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #13 -: Юли 29, 2006, 14:12:39 pm »
Аз също не пуша и никога не съм пушила, просто защото цигарите винаги са ме дразнили. Моя приятелка обаче пушеше и когато реши да има бебе се консултира с лекар. На нея й бяха казали, че за да няма риск за бебето е добре цигарите да бъдат спряни поне 6 месеца преди евентуалното зачеване, а не след вече установена бременност.
Пък и помисли колко добре ще се чувстваш след това и колко удовлетворена, че си успяла да надвиеш вредния навик.
Успех мила!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #14 -: Юли 29, 2006, 14:14:39 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #15 -: Юли 29, 2006, 15:48:26 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Добро решение. Още повече, че има и безалкохолна бира  :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #16 -: Юли 29, 2006, 15:59:29 pm »
Мерси, Розовелке! Като ми се допуши ще си препрочитам темата за кураж!  :) Зайо, така си е, трябва и по нещо от "стария живот" да ни остане... За успокоение на душата. Хубав ден на всички вас!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #17 -: Юли 29, 2006, 17:23:37 pm »
Обичам бирата... :) Мисля да я задържа още известно време около себе си...  :)
Добро решение. Още повече, че има и безалкохолна бира  :D
Моля те, сподели за безалкохолната биричка,че така ми се допива,а не смея :? от нормалната.На коя марка е безалкохолната? :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #18 -: Юли 29, 2006, 18:43:31 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #19 -: Юли 29, 2006, 18:57:02 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #20 -: Юли 29, 2006, 18:58:45 pm »
 :wave:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #21 -: Юли 29, 2006, 20:57:12 pm »
Нашите момичета били големи бираджийки!!! :DЗнаят как да си угодят!!!! :D :D :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #22 -: Юли 29, 2006, 21:01:59 pm »
Безалкохолната Каменица май наскоро са я спрели от производство  :sorry:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #23 -: Юли 29, 2006, 21:27:18 pm »
Има я. Има и още поне 2 вида в Метро.Но Каменица в Метро не съм видяла. Нея я купувах от Пикадили. И аз всеки ден почти пия бира, но когато забременях минах на безалкохолна. За съжаление когато бременноста ми завърши трагично, пак минах на алкохолна. Не съм съгласна че вкуса е същия. Любителите на бира не би трябвало да го казват. А за цигарите какво да кажа.Има голямо значение и на колко години сме.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #24 -: Юли 30, 2006, 00:26:04 am »
според мен цигарите трябва да отпаднат от ежедневието с или без опити за забременяване, няма смисъл от тях - загуба на здраве и средства, а и от двете имаме нужда  :D все пак... и за алкохола е същото... (това е мое мнение - аз не пия и не пуша)  :D
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #25 -: Юли 30, 2006, 00:34:05 am »
Та да се включа и аз по темата за бирата - Таничка може и да ме опровергае... ;) Ама като човек, който живее в Бавария, провинцията, в която официално бирата е призната за хранителна добавка и за подпомагане лактацията се препоръчва малцова бира, мога да ви кажа, че не е толкова фатално ако ви се пие биричка.  :lol: Пиера, можеш и по една чашка алкохолна. Не е фатално. Аз от опит мога да ти кажа... Като бременна - само да отвореха бира до мен и ми се припиваше ужасно...  :? Така че може спокойно, за да не ви стане нещо да си пийвате по 1 чашка бира. Наздраве!  beer:: А за цигарите, като бивш пушач мога само да кажа, че е хубаво без тях. Спрях ги на 19.05.2005 /забременяла съм на 06.06.05/и до ден днешен не съм запалила. Нищо че си бях обещала след раждането една голяма пура. Определено се радвам, че съм ги спряла, а и не смятам че съм надебеляла от това. Касиел, мога само да ти кажа - най-добрата ми приятелка пушеше докато беше бременна, хем е медицинско лице. Сега кръщелницата ми е с астма. Така че е хубаво човек да си помисли иска ли най-малкото да обрече детето си на точно такъв проблем... Аз поне не бих... :balk_163:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #26 -: Юли 30, 2006, 08:21:36 am »
Има я. Има и още поне 2 вида в Метро.Но Каменица в Метро не съм видяла. Нея я купувах от Пикадили. И аз всеки ден почти пия бира, но когато забременях минах на безалкохолна. Не съм съгласна че вкуса е същия. Любителите на бира не би трябвало да го казват.

Е, вкусът на безалкохолната бира е много по-близък до бира изобщо, отколкото до червено вино например.
Съществена разлика няма, а и това е целта на производителите.
Като цяло можеш да кажеш, че пиеш бира, а не нещо друго, така че това е достатъчно.
Освен това не съм особен любител на бира, но по стечение на обстоятелствата ми се налага всеки ден да пия по чаша /алкохолна/.
« Последна редакция: Юли 30, 2006, 08:23:10 am от Lali »
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #27 -: Юли 30, 2006, 15:18:27 pm »
Та да се включа и аз по темата за бирата - Таничка може и да ме опровергае... ;) Ама като човек, който живее в Бавария, провинцията, в която официално бирата е призната за хранителна добавка и за подпомагане лактацията се препоръчва малцова бира, мога да ви кажа, че не е толкова фатално ако ви се пие биричка.  :lol: .................
Аz бира не пия (мириШе ми много гадно), но доколкото съм zапоzната, по чаШа на ден не вреди (при бременност).
Наzдраве  :D
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #28 -: Юли 31, 2006, 09:48:14 am »
Аз пък мисля, че ако страшно много ти се пийва биричка или винце по време на бременност много повече ти вреди неизпълненото желание от 1-2 чашки от тези питиета! Твърдо против съм цигарите - събирай сили, моли приятели и близки за подкрепа и ги отказвай! Това е вредно, със или без бебче! :balk_21:
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #29 -: Юли 31, 2006, 15:52:28 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 20:26:06 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #31 -: Август 01, 2006, 00:03:53 am »
Ох... 3 дни не съм пушила. Няма вече да пуша! ПЪК!  :)
Благодаря, че ви има! Като полудея много ме спасявате! За съжаление около мен няма много хора, с които бих могла да споделя плановете, мечтите, желанията или целите си (който както иска да го нарича). Приятелите ни или вече имат деца и за тях някак всичко преди раждането на малчугана е преминало на втори план или е забравено (което си е нормално), или нямат намерение изобщо да имат в близките няколко години (т.е. си живеят весело и нездравословно :) ), или (най-трудния за мен вариант) толкова много искат, че не остава време в разговора и за мен да споделя, че и аз искам, и аз се плаша от неуспех, и аз си мечтая... А и не съм от най-приказливите (извън форума не съм така многословна  :) ) Но стига! Казах ви благодаря, "похвалих се " за цигарите... Една приятелка съвсем скоро роди, да са живи и здрави! Тя живее в Лондон и ми каза, че противно на много от схващанията в България, около нея били против бирата по време на бременност, както и против всеки друг алкохол, т.е. няма понятие "тежък" и "лек" алкохол, всичко е еднакво вредно. Аз все пак си мисля, че ако диетолозите го разделят така, сигурно има нещо вярно-едно е вино и бира, друго е водка и джин...
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #32 -: Август 01, 2006, 06:39:39 am »
Ох... 3 дни не съм пушила. Няма вече да пуша! ПЪК!  :)
Браво!!!
 :balk_5:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #33 -: Август 01, 2006, 15:19:41 pm »
По темата за цигарките ами и аз ги отказах сполучливо преди 3г имах само един кризисен период след  около една година пуших там 2-3 месеца и казах НЕ и до там. Лошото е, че мъжкото ми не може да  ги спре а уж иска де 8) както и да е, а за биричката ммммммммм ми тои ме научи да гледам футбол и да пия бира напълно ЗА съм за биричката и може повече от една чашка когато няма бременност, а по време на бременност мисля, че в месеца една- две малки наливни (  8) :lol: ) няма да навредят. А според мен изказвания от рода на - По време на бременност по -3-4- цигари не вредят са пълни измишльотини( или извинения, които както желае)  от жени, които не искат да спрат вредния си навик и то засметка на детето си  :x. Или изказвания от рода на -Абе тя като не пушеше нали та на бебето му има еди какво си ( да не дава господ ), а оная се скъсваше от пушене, а детето и живо и здраво ............божееееееее няма такъв филм. ( поне за мен ).
*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #34 -: Август 01, 2006, 16:39:35 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D


Не съм палила въобще. Даже в началото ми се гадеха. А понякога сънувам, че паля и веднага се будя. Това може и да е от страх. Моя мъж понеже е миньор и стана малка злополука та аз реших, че ще жертвам нещо в негово име и една нощ ми просветна, че това ще е спирането на цигарите. Може и да е съвпадение, но два месеца след това забременях след 5 години неуспех. Та единственото ми палене е насън.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #35 -: Август 01, 2006, 17:30:24 pm »
Браво!!!
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #36 -: Август 01, 2006, 20:41:32 pm »
И аз пуша на сън, но не се будя, а се чувствам гузно. И после ми става смешно, като се събудя  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #37 -: Август 01, 2006, 20:43:40 pm »
Аз април месец направих две години от както ги спрях, за което много се радвам, защото по едно време бях стигнала до 2.5 кутии на ден. И до сега не мога да проумея как успях. Явно стимула си заслужава.

Мари .....направо незнам как успя!!!!!Вобще ли не си палила от 2 години????? :D


Не съм палила въобще. Даже в началото ми се гадеха. А понякога сънувам, че паля и веднага се будя. Това може и да е от страх. Моя мъж понеже е миньор и стана малка злополука та аз реших, че ще жертвам нещо в негово име и една нощ ми просветна, че това ще е спирането на цигарите. Може и да е съвпадение, но два месеца след това забременях след 5 години неуспех. Та единственото ми палене е насън.

Мари миличка БРАВО!!!!!!!на теб!Постъпката ти е възхитителна!!!!!! :D
*

    teo

Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #38 -: Август 02, 2006, 19:11:55 pm »
Здравейте,
изчетох доста неща преди да се реша да пиша.Тази тема обаче е също болна за мен :(.Опитваме се от няколко месеца да забременея,но нещо не се получава.Пушачка съм и въпреки, че си казвам, че може би това също е причина нямам воля да ги откажа :(.Приемам всякакви съвети и идеи за отказване...
Благодаря
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #39 -: Август 02, 2006, 20:21:43 pm »
Моя съвет е първо трябва да се настроиш психически ....трябва твърдо да си решила че наистина искаш да ги спреш!!!!!
После си вземи Табекс.......с него е доста по -лесно!!!!!!
Успех!!!!! :D
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #40 -: Август 03, 2006, 12:05:46 pm »
Трябва да настроиш психиката си за отказване, да си убедена, че искаш да го направиш и това е дългосрочен план, а не за седмица-две.
Трябва силна мотивация, заради която си решила да ги отказваш.
При мен, това, че искам бебе не действа, трябва да е нещо по-сряскащо, примерно, че можеш да се разболееш неизличимо/дано не те плаша/.
Само така ще успееш да ги откажеш завинаги.
Ако е необходимо дай си време за настрока на психиката и осмисляне на решението и после...действай. Отказват се от раз, не с намаляване. Успех.
*

    puzzle

Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #41 -: Август 03, 2006, 16:55:33 pm »
 :D Здравей,
Напълно те разбирам, аз също съм страстен пушач. Не е въпрос на навик, а на усещане. Аз харесвам дима, вкуса на тютюна, да си пуша сутрин с кафето... НО за всичко си има време и място, аз не пуша от месец. Два пъти съм ги спирала за по 6 месеца с абсолютното съзнание, че не е за последно... Така е по-лесно поне при мен...
Издръж поне три дни да не палиш, ама пълни три дни без дори да си дръпнеш и след това е лесно... Аз знам, че мога да ги спра за година, две но съм сигурна, че няма да мога да ги спра завинаги, което не ме прави слабоволева, просто така ми харесва... :D

*
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #42 -: Август 03, 2006, 21:28:22 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr:
Стига глупости! Отвратителна е. Хайде да не казвам на какво има вкус...
« Последна редакция: Август 03, 2006, 21:30:36 pm от cygnus »
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #43 -: Август 04, 2006, 01:35:00 am »
Продължавам да не пуша... Обаче, за разлика от предишните дни, започва да ми става приятно. Мнооооого приятно... 8)  :D В къщи нямам миризливи, мръсни пепелници (не се налага и да ги мия). Ръцете и косата ми миришат на хубавите ми кремчета и шампоанчета и всякакви приятни глезотиййки, не на пепелник.  :) Нещата, които хапвам и пийвам имат съвсем друг вкус, ароматът им е някак по-силен, по-пълен. Цигарите не ти оставят почти никакво обоняние. А когато ми стане мъчно за аромата на цигара, просто карам някой от многото пушачи наоколо да издишат малко дим към мен. Това ми стига, защото само то е приятната част от цигарената миризма. Другото (пепелниците, остатъците от снощен дим в стаята, колкото и да проветряваш, пожълтелите пръсти, лош дъх, нервни изблици, отвратително кашляне, почти драйфане сутрин, а няма да коментирам какво става със зъбките...) Това са само т.нар. козметични плюсове, сега се радвам най-вече на тях. За по-сериозните, здравословните - все още не съм ги осмислила като победа някаква. Като децата съм малко - радвам се на това, което виждам, усещам и докосвам. А то е мноооого чистичко.  :) Успех на всички, които поискат да се чувстват по-добре! А ако не се изложа, може след време и аз да съм от полза за някого и някой и друг съвет да дам. За сега знам само, че с намаляване при мен не стана ( като пушех за 1 ден 5 цигари, вечерта изпушвах още 25, компенсация) . Знам и че ми е по-добре от 5 дни насам. Извинете ме за дългия постинг (поредния)  :)
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #44 -: Август 04, 2006, 01:58:40 am »
Пушачка съм и въпреки, че си казвам, че може би това също е причина нямам воля да ги откажа
Тео, мога да ти кажа само как започна отказването при мен (то започва докато пушиш стабилно, не след като спреш). Чувствам се точно като теб. Ако ти се пуши продължавай, ако ти се мисли за вредата от тютюна и бебетата, мисли. Просто от време на време слагай на везните чувството си за удоволствие срещу чувството си за вина. Това е моя метод, за сега действа. От все сърце ти желая успех, защото аз самата съм много несигурна и знам какво е. Пък и всеки миг мога да потъна пак. Тук не става дума просто за воля...  Аз владея живота си във всяко друго отношение, но зависимостите са сложно нещо... :( Но не сме първите, няма да сме и последните, така че... :D
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #45 -: Август 04, 2006, 13:11:06 pm »
Аз съм пила Каменица - безлкохолна. Разлика във вкуса няма.
:beerdr:
Стига глупости! Отвратителна е. Хайде да не казвам на какво има вкус...
Опитах безалкохолната на Каменица-малко ми е странен вкуса,ама по- добре по 1 бутилка от нея,отколкото по 1 пръст от нормалната... :lol: :P
Re: Ужасните цигари, кое е правилното решение
« Отговор #46 -: Август 05, 2006, 10:30:09 am »
Просто от време на време слагай на везните чувството си за удоволствие срещу чувството си за вина. 
Като ги сложа на везна вината надделява, ама не за дълго. За съжаление след часове или на другия ден винаги си намирам един повод да кажа,че съм изнервена и имам нужда от цигара и се започва...
А по повод наваксването абсолютно съм съгласна. Като алкохолиците - без едно мога, ама с едно не мога... :(
Благодаря на всички,че ми писахте