0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 105
« Отговор #480 -: Февруари 19, 2021, 20:46:11 pm »
Благодаря ви, момичета! На всяка искаща жена желая същото щастие! С  Борис се учим и опознаваме взаимно, лудница е от както сме вкъщи  :D

П.с. одрал е кожата на баща си  :D
« Последна редакция: Февруари 19, 2021, 21:06:00 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #481 -: Февруари 19, 2021, 21:13:24 pm »
Хелиантус ,дай му време и ще заприлича и на теб,така ми каза моя лекар и така стана.Не съвсем,но.... все е нещо  :D
Например Зори прилича на баща си,но има моите физиономии и е усмихната като мен.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #482 -: Февруари 20, 2021, 07:54:27 am »
Хелиантус, супер много се менят бебешоците. Виждаме по части от двамата във детето. Всичко е на моменти.  Относно котките, аз имах с Лори, доста космата и драскаща, хъскаща абе тазманийски дявол по-скоро. Нападаше всички освен мен. Когато идваха гости я затваряхме в банята, защото нападаше. С Лори, в началото разполагаше с два коридора и баня, и я пускахме, на определено време да видим какво ще стане. Тя сама си отиваше в банята и коридорите, от време на време идваше да се галим. Бяха притворени вратите, но и на нея не й беше приятен бебешкият плач и се кашираше :) Много добре си усещат животните. Беше ваксинирана, обезпаразитявана редовно и не е излизала. Тогава нямаше роботи, та чистех всеки ден.
ЧРД, Робин! Много здраве и усмивки от мен!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #483 -: Февруари 20, 2021, 11:42:33 am »
Нашата котка ходи и навън. В къща сме. Оставам децата да си играят с нея, да я галят, но пазя нея  (него де), че са груби. Особено Сими.
Доказано е, че съжителството с животни намалява риска от алергии примерно. Освен чистенето, аз само ползи виждам.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #484 -: Февруари 20, 2021, 14:16:10 pm »
И аз като Павла, само ползи виждам от животните.И в момента пазя котката, не дребните.Щото като я набарат и разказват играта на горката животинка.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #485 -: Февруари 21, 2021, 15:39:02 pm »
Баба ми (мъдра жена беше) казваше, бебетата до 6 месеца приличат на бащите си, защото на нищо не приличат  :D Това в кръга на шегата, разбира се  :D
Хелиантус, радвам се, че сте вкъщи вече. Какво стана със сърбежите (забравих името на болестта), започна ли лечение?
Маги, много ми харесва начина ти на виждане, спрямо отглеждането на децата. Преди години, когато моето момче беше бебе и аз се стараех да не изпадам в крайности. Напълно подкрепям ползите от домашните любимци, освен на децата помагат много и на нас.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #486 -: Февруари 21, 2021, 18:49:57 pm »
Ще му дам време, ноо му е копие  :D Лейди, много ми хареса това на баба ти  :D

Ние имаме куче, според мен също само ползи от животинките.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #487 -: Февруари 22, 2021, 08:30:24 am »
хахах Лейди..бабите имат много силни изказвания! :) И аз виждам само бенефит от цялата история. Тръпна тук за кученце, но е адски тясно и Митко има право, че може би по-натам. Хелиантус как сте с малкия?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #488 -: Февруари 22, 2021, 08:41:25 am »
Първи ден от втори триместър, йеййй.
Вчера ходих да пускам кръвните по здравна каса. Нарочно отидох в 09:00, че от 11:00 до 12:00 има график за взимане на PCR тестове за коронавирус. Еми и тези преди мен и тези зад мен бяха за PCR тестове. Другия път със скафандър ще ходя.
След като припаднах в четвъртък мисля, че се пристрастих към доплера. Има дни по два-три пъти го пускам и го Дадох на мъжа ми. Да ми го дава, когато наистина имам повод да съм се притеснила (дано нямам).

Излизат ми резултатите един по един. Хемоглобинът ми е паднала вече под долна граница, все още е ок 115, но за две седмици е паднал с 20 единици. И глюкозата ми се струва ниска на гладно. При долна граница 3.5, моята е 3.8. В референтни стойности е, но като имам предвид, че съм с обратна крива, може би пада надолу при ядене.
« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 09:52:45 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #489 -: Февруари 22, 2021, 10:20:26 am »
Тери, какво пиеш за желязото?
Тука по един календар в чуждестранно приложение за телефон показва, че началото на 2-ти триместър е от 14-та седмица. Ти в коя седмица си?
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #490 -: Февруари 22, 2021, 10:28:49 am »
Тери честито начало на втори триместър 🎉🎉🎉
За желязото препоръчвам сорбифер. Това пиех с предишната бременност към края и всичко бързо беше влязло в граници.
Хелиантус ще влезнете в ритъм, в началото е лудница при всички ;)
Грейси попринцип 14 седмица е първа от втори триместър.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #491 -: Февруари 22, 2021, 10:31:20 am »
За сега нищо, досега беше в референтни стойности.
Иначе днес съм 13 г.с + 0, тоест първия ден на 14 г.с. Поне според един app ми го дава, че започвам втори триместър, ама то всеки си го брои както му дойде, важно е бебетата да се развиват добре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #492 -: Февруари 22, 2021, 10:48:22 am »
Да, така излиза, че си първи ден на 14-та седмица. Честит втори триместър! Дано да ти е спокоен и по-малко да се тревожиш! :)
Аз също пиех сорбифер по време на втората ми бременност. Във втори триместър почнах, когато въпреки комбинираните витамини, в които имаше желязо, хемоглобинът падаше. Въпреки ударните дози до последно хемоглобинът падаше. Тогава не съм пила Б12 (специално), нито съм го изследвала. Но само 3 седмици след аборта/раждането хемоглобинът се беше оправил - беше 120 и нещо и то без да съм пила абсолютно нищо.
А иначе първата бременност, която е следена отгоре-отгоре, 2-3 седмици преди термин установиха, че ми е нисък хемоглобина и ми изписаха ампули желязо. Беше много неприятно за пиене. Като се роди синът ми и питах как е, след като го бяха взели, ми казаха, че е добре, но хемоглобинът му бил нисък (90) и му вливали кръв.
« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 10:51:23 am от Gracy »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #493 -: Февруари 22, 2021, 11:16:33 am »
Тери, 13гс си. Последната на първи семестър.
Това, че на обременяване си била така, не означава, че винаги си така. Трябва да започнеш да ядеш по малко и на често.
Хемоглобинът ти е ок. Да взимаш желязо не ти пречи.

Всички лаборатории ли правят тестове за коронавирус? Няма ли чисти коридори поне?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #494 -: Февруари 22, 2021, 11:26:35 am »
Навсякъде го дава, където гледах, че е втори триместър, защото са минали пълни 13 седмици.
Няма такова чудо като коридори тук. Уж затова е сложен табела "PCR тестове от 11:00-12:00", но тя ще е просто, ако случайно им дойдат на проверка. И аз едно време така имах табела, че работя в един магазин 4 часа, само заради проверките.
Изобщо няма да взимам направления повече, ще си минавам на частно през клиниката. Просто този път и урина трябваше да се пусне, но друг път ще пращам мъжа ми да носи урината.
Той мина първа ваксина на Астра Зенека. Вдигна 39 градуса температура, но с един Парацетамол се оправи. В България масово с тази ваксина ще ни ваксинират, нямат условия за съхранение на Файзер и Модерна (а и са по-скъпи).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #495 -: Февруари 22, 2021, 11:44:04 am »
Тери, напредват нещата при теб! Еха, как върви времето! Много се радвам!

Ние сме добре, днес вече съм по- човек. Първите дни с бебе били много тегави  :D
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #496 -: Февруари 22, 2021, 12:02:08 pm »
Тери, следи си желязото все пак. Аз също пиех сорбифер, но в комбинация с б12 и витамин д и много бързо влезе в норма за раждането. Иначе и при мен от самото начало хемоглобинът беше почнал да пада и въпреки витаминти и допълнителното желязо (май ферофолгама пиех) продължаваше да се движи надопу.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #497 -: Февруари 22, 2021, 12:22:41 pm »
Мисля, че трябва да си използваш направленията от ЖК. Не знав.
Нали ТВ е от 11гс до 13гс+6. Тоест първи триместър свършва при завършени 13 седмици.
То не че е толкова важно де.

Докато се опознаете е особено. Това му е единственото хубаво на болничния престой за мен. Там си само ти и бебето. Никой не ти се види, не ти звъни, нищо. Бащата от време на време, но не толково, колкото вкъщи.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #498 -: Февруари 22, 2021, 13:48:52 pm »
Докато отпред има 13 си е първи триместър. Като стане 14 и тогава става втори.
Аз от днес отпред имам 31 и вече съм в 8-ми месец. Тая 7-ца не ми харесваше.

При нас ще вкарат таткото в болницата заедно с мен и ще ни направят и на двамата тестове. След това той няма право да излиза докато не ни изпишат. Лошото е, че няма да пуснат и детето, за да види бебето. Което ще отложи обаждането до бабите и дядовците, за да им съобщим, че имат ново внуче.
Дано да ни държат само ден, че иначе ще изперкам без Димана.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #499 -: Февруари 22, 2021, 17:10:10 pm »
Ей, честито Тери и Яна! Безпроблемно до края! Нали ви разправях , че и в Майчин Дом правят ковид тестове. Как ще пропуснат. Тери , да ти кажа бих ходила във клиниката. Едно на ръка, че не се спазват зелените коридори. Другото е, че хората са с толкова ниска здравна култура, че изобщо не се съобразяват. Хелиантус, радвам се, че сте влезли в ритъм.