0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #420 -: Февруари 15, 2021, 19:53:47 pm »
Тери, радвам се, че всичко е наред при теб. Аз не знам защо продължавам да си мисля за момче :) Но каквото излезе :)

Хелиантус, успех утре! Ще чакаме новини от теб!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #421 -: Февруари 15, 2021, 20:06:14 pm »
Ще направя пренатест, да. Както каза мъжа ми: "Какви ли изследвания не сме правили, това ли няма да пуснем".
Хелиантус, може като си се изморила днес да вземеш и да поспиш малко тази нощ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #422 -: Февруари 15, 2021, 20:32:10 pm »
О. Тери целия форум ти каза момиче.Значи те са проклети и упорити, както каза Павла, аз потвърждавам!

Хелиантус, чакаме утре добра новина :)

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #423 -: Февруари 15, 2021, 21:29:32 pm »
Радвам се , че сте коментирали с Д-р Даскалов, Тери и че си се порадвала на бебчето. Аз съм си за момче! Каквото и да е разбира се, живо и здраво!
Хелиантус, всички сме с теб, за утре!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #424 -: Февруари 16, 2021, 00:00:23 am »
Тери,знаех си аз че е момиче  :D .
Кога ще правиш пренаталния?
Хелиантус,аз тъй като тръгнах към родилното и казах на мъжът ми да пази чисто докато ме няма .
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #425 -: Февруари 16, 2021, 00:11:47 am »
Тери, моят мъж каза същото. За какви ли не изследвания дадохме пари, за това ли няма.
Аз знам, че ще е момиче. Макар да чувствам, че на теб момче ти трябва. Второто ще е момче.
А момичетата са упорити до проклетост. Ей ни нас. Ако не бяхме така, нямаше да пишем в тази тема.

Тери, обсъдихте ли раждането?

Хелиантус, кураж и всички ще те мислим и ще ти пращаме сила и хубави мисли.

Аз изчистих и после мъжът ми лъсна след мен пак. Той също гнездеше.
« Последна редакция: Февруари 16, 2021, 00:14:50 am от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #426 -: Февруари 16, 2021, 08:05:58 am »
Аз ще търся някоя жена-професионалист да гнезди вместо мен. Няма начин с тоя корем да свърша каквото и да било. Нито мога да се катеря да бърша прах, нито да се побирам в душ кабината или тоалетната сгъната, за да чистя.
Само оправянето на леглото сутрин, ми коства 40 минути релаксиращо дишане.
« Последна редакция: Февруари 16, 2021, 08:48:30 am от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #427 -: Февруари 16, 2021, 09:31:42 am »
То по-добре да си прецениш възможностите, отколкото да переш килими по сто пъти на ден... като някой , който няма да споменавам, но ще погледна (виртуално) укорително..:Р
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #428 -: Февруари 16, 2021, 09:53:08 am »
Хелиантус,успех и чакаме новините!Леко раждане и кураж  :bighug:
Яна ме разсмя,аз и коша за боклук измих пет пъти за един месец вън с маркуча с циф и гъбичка,ма гладенето беше най-големия кошмар,краката ми ставаха като бели хлябове,кръста ме заболяваше,вола ми се отели направо.
Килими нямаме,сакън,да ми събират косми и прах .
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #429 -: Февруари 16, 2021, 10:12:38 am »
Аз нямам спомен да съм гнездила с Криси. То нямах и време де, единствено в деня преди раждането не отидох на тренировка с Васил. До последно обикалях магазини, правих ремонти, ходех на тренировки, взимах от училище и дори пътувах за състезания. С Васил гнездих много 2 дни преди раждането, но и сега се чудя откъде ми дойде този ентусиазъм да изчистя печка, хладилник, прозорци, шкафове, пране, под за един ден с 35 кг. товар.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #430 -: Февруари 16, 2021, 10:41:00 am »
Хелиантус, леко раждане, стискаме палци всичко да мине гладко и бързо :)

Тери, честито момиче! И на мен на първата морфология ми познаха, че е момиче, докторът каза 70% че е сигурен, прав се оказа. След това на пренаталния тест се потвърди.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #431 -: Февруари 16, 2021, 12:23:36 pm »
Благодаря ви 😊 Аз от 2 часа съм в болницата, сложиха ми тампона с простагландин, от снощи имам доста контракции, слабо болезнени, но няма разкритие,  май пак утре сутрин чак ще проверят за такова, освен ако не се случи нещо междувременно. Иначе с гнезденето...аз от няколко седмици откачам, чистя основно през ден, вчера стигнах до крайности, мих бани, прах одеяла, пердета, кофи, мокети....луда работа  :D
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #432 -: Февруари 16, 2021, 13:11:29 pm »
За съжаление у нас без килими през зимата, спокойно можеш да ползваш кънки с остър връх. То затуй мъ гледат виртуално укорително. Ама тоя път (миналата седмица) платих 70 кинта и ми ги изпраха.

Иначе не виждам какъв кънекшън има с бебето миенето на хладилници, печки, кофи... Аз смятам да викна някой да измие местата където се е събрал много прах, че имаме разни чупки и решетки по тавана. Да измие прозорците и да изпере пердета и покривала за леглата. Тоест местата където има прах само да се изчистят.
То така или иначе печката след раждането няма да се ползва поне месец- два. Ще бъде заместена от доставчиците на местните ресторанти. И хладилникът покрай нея.
Дрехи абсолютно не смятам да гладя. Дори не знам къде ми е ютията. Ако имат късмет, ще минат през сушилнята.

Хелиантус айде бързо да действат тез неща и да няма нужда утре да те проверяват заразкритие, ами да се гушкате вече.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #433 -: Февруари 16, 2021, 13:21:24 pm »
Аз чак в такива ексцесии не съм се впускала. Под, прозорци, пердета и банята основно. Това беше. Но си го направих аз с мъжа ми. Като килими и матраци минах с парочистачката. Със Сими толкова. С Бобо точно се бяхме нанесли в новата къща и бях извикала фирма да изчисти. Така, че даже не съм чистила. Преди да си дойдем мъжът  ми с майка са изчистили.

Хелиантус, дано малкият да реши да излиза бързичко. Кураж!
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #434 -: Февруари 16, 2021, 13:24:22 pm »
Ами, Яничка, то моето беше луда работа и изобщо не се усетих какво правя и защо го правя. Имах 2 седмици до термин и дори не ми беше зор да раждам все още, макар че бях обещала точно тая дата. Мислех, че ще пренося впреки избора на мъжа ми и моето обещание за точно 26.10. Виж, с Криската си знаех, че хич няма да устискам и затова бързах да наваксам с баткото.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #435 -: Февруари 16, 2021, 13:28:42 pm »
Тери, честито розово бебе ❤ Аз не знаех, какво ще е, но пък си мислех, че розово ще ти подхожда много!
Хелиантус  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #436 -: Февруари 17, 2021, 09:55:55 am »
Няма ли новини от Хелиантус все още? Дано е минало вече, че си е голямо мъчение продължителното раждане ♥

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #437 -: Февруари 17, 2021, 10:27:25 am »
То просталгадина не означава непременно започнало раждане. Аз изкарах 2 нощи и 1 ден с това чудо и чак 4 часа след като започнаха да ми дават хапчетата за контракции, започнах да изпитвам някаква лека болка.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #438 -: Февруари 17, 2021, 10:40:31 am »
Аз я чакам днес, тя си имаше контракции вчера. Силно стиснати са всички палци. Таткото сигурно не знае къде да се дяне в такъв момент.

Моят мъж ще го ваксинират експресно още в петък. Вчера каза, че иска ваксина, в петък ще се ваксинира. Явно е  много essential :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #439 -: Февруари 17, 2021, 13:02:49 pm »
Момичета, още не съм родила. Вчера сутринта ми сложиха тампон с простагландин, следобеда започнах да имам доста болезнени контракции на 2-4 мин траещи по 30-40 сек, към 12ч през нощта, докато бях на монитор за тонове се видя, че бебето нещо не му харесват тия контракции, то цял ден му паднаха леко тоновете от време на време, та решиха да махнат тампона и да проверят за разкритие, не можаха да стигнат шийката ми, защото беше много назад, голяма мъка и решиха да видят пак на сутринта. Цяла нощ контракции на 2-3 мин , бая болезнени,  не спах, тази сутрин последните 2-3 часа се успокоиха контракциите и нямам никакво разкритие 😭 Чакам сега лекар да реши пак ли ще ми слагат пампона, което е най- вероятното или какво. 3 нощи не съм спала и вече съм много изморена.