0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #960 -: Декември 25, 2020, 21:30:52 pm »
Весела Коледа , девойки! <3 Погалете коремчета! Робин, важното е хармония да има. Щом така сте си разделили нещата -супер!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #961 -: Декември 25, 2020, 21:54:31 pm »
Весела Коледа! Бъдете здрави и на всяка по едно пухкаво подаръче скоро!

У нас само аз готвя, мъжът ми изобщо не може и с бебе не знам как ще е, то пък и с неговият улцерозен колит е едно готвене...живо мъчение, аз обичам да готвя по принцип, напоследък леко съм го намразила, но това пак заради УК. От сега съм му казала, че той ще готви, да си приготвя психически, както и колкото може  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #962 -: Декември 25, 2020, 22:26:36 pm »
Весела Коледа! Бъдете здрави.

Аз отсега събирам телефони на близките ресторанти и заведения за бързо хранене. Няма сила на света, която да ме накара да готвя, когато имам малко бебе. Ние и сега ядем много с поръчки.
Димана като беше малка и психоложката ми ми каза - няма нищо по-важно от времето прекарано със семейството. Нито мръсни чинии, нито разсхвърляна къща... нищо.

А великите приготовления по празниците ги зарязах още при развода си. Празниците са за да празнуваме всички заедно, а не аз в кухнята, а всички други да си почиват. После аз изморена, а всички други - голям кеф. Затуй са измислени ресторантите и поръчките за вкъщи.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #963 -: Декември 25, 2020, 22:58:01 pm »
Ох, и аз кроях планове навремето как с бебе ще поръчваме храна отначало, но сега даже и не се сещам какво би могъл да яде мъжът ми поръчано отвън..., то и кухнята в Англия е една...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #964 -: Декември 25, 2020, 23:01:50 pm »
Аз работех за Deliveroo в Англия и там можеш да поръчаш от абсолютно всеки ресторант и място за готвене. И специално в Англия са много стриктни към изискванията на клиента. И си нямаш
и на идея какви неща се предлагат там. Аз бях изненадана.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #965 -: Декември 25, 2020, 23:32:30 pm »
На мен пък ми е кеф. Преди да вземем къщата бяхме в апартамент с отделна кухня, която не отоплявах. Пусках да ври вода преди да отида с детето. Обожавах да отидем в кухнята със Сими и мъжа ми, да си налеем по едно вино, да си пуснем музика и да готвя, а те да са около мен. Да танцуваме, да си говорим. Сега с Бобо е същото. А и на децата готвя. Дори и една пица с купено тесто за направя, пак ми е кеф да са около мен децата, да гледат, да се учат. А колко обичах да каня хора. Особено едни приятели, които се разведоха, те оценяваха всеки мой експеримент. Какво ли не съм им правила...
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #966 -: Декември 26, 2020, 00:57:15 am »
Павла, благородно ти завиждам, че ти е приятно готвенето, аз ако имах неограничен бюджет, бих си поръчвала всеки ден. Иначе готвене  в екип е най-добре, хем заедно, хем нещо полезно се върши.
Хелиантус, ще даваш
инструкции на мъжа ти, той ще изпълнява. Какви  специални манджи трябва да яде?
Весели празници и от мен!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #967 -: Декември 26, 2020, 09:58:31 am »
Честито Рождество Христово! Пожелавам ви здраве, спокойствие и леки и безпроблемни раждания със здрави и кротки бебенца 😁
В къщи готвя само аз и то по много  :D С количествата храна, които изяжда мъжът ми, трябва да се разорим, ако поръчваме  :D А и в действителност поръчаната храна няма нищо общо с домашно приготвената. Много малко ресторанти са покривали вкусовите ни предпочитания и то са били доста скъпи. Освен това не ядем пържено, захар и млечни продукти и става почти невъзможно да намериш такава храна. С коликите на Дари обаче нямаше никаква възможност за готвене и мама и свекърва ми го правеха. А мъжа ми само повтаряше: кога пак ще можем да ядем нормална храна  :D След това, може би някъде към 5/6-ти месец, започнах пак да си готвя. За Бъдни вечер и Коледа също всяка година аз съм правила всичко. Обичам подготовката за празниците и уюта, който се създава. И ние като Павла сме заедно. Те си играят, но покрай мен, пускаме коледни песнички и е доста по - приятно. Само за инфо какво количество се изяжда от Митко, ще кажа, че от цялото ядене за Бъдни вечер, останаха само сарми и то защото не ги обича  :D А при нас се използват само големи тенджери и тави  :D :D :D
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #968 -: Декември 26, 2020, 20:08:58 pm »
Робин, за диетата на мъжът ми е много сложно, то няма специфична диета, общо взето трябва всеки сам да открие какво не му понася, което е трудно когато не можеш да стигнеш до ремисия. И ние още учим и търсим информация, но на този етап не консумира млечни, глутен, подправки, бобови, нищо с люспи и семки , пържено, мазно, зеле, броколи, карфиол, ядки...много неща, общо взето всичко трудно смилаемо и дразнещо не е за него, сурови плодове и зеленчуци почти не консумира също..., което нещо не съм убедена, че е правилно. Внимаваме и да яде изчистена храна, без консерванти, оцветители, изкуствени подсладители...Когато е най- зле е предимно на ориз и картофи.
Обичам да готвя, но напоследък си е живо мъчение, просто трябва да се науча да е по нов начин. Затова казвам, че не знам каква ще е тази храна отвън. Ще разгледам какво може да се намери из Deliveroo.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #969 -: Декември 26, 2020, 20:45:12 pm »
Helianthus, аз последните месеци изпробвам нещо подобно, заради ендометриозата. Той никакви бобови ли не яде. Мисълта ми е примерно нахут, леща, грах яде ли? Яйца? Ако искаш мога да ти напиша някакви неща, които аз готвя.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #970 -: Декември 26, 2020, 21:04:19 pm »
Много неприятно, то почти всичко е противопоказно :/
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #971 -: Декември 26, 2020, 21:09:29 pm »


Helianthus, аз последните месеци изпробвам нещо подобно, заради ендометриозата. Той никакви бобови ли не яде. Мисълта ми е примерно нахут, леща, грах яде ли? Яйца? Ако искаш мога да ти напиша някакви неща, които аз готвя.

Нахут е пробвал, май е ок с него, леща и грах не смее, въпреки че четох, че червената леща би трябвало да е ок... Много ще се радвам да ми напишеш някакви неща, защото аз съм тотално изчерпана напоследък.

Робин, да никак не е приятно...
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #972 -: Декември 27, 2020, 10:57:25 am »
Само да ми остане малко време да си събера мислите точно какво съм правила :D Защото аз си измислям неща според продуктите, които имам  :D И ще ти пратя съобщение 😁
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #973 -: Декември 27, 2020, 11:07:10 am »
Аз така като те чета, той е перфектен за кето. Яйца и месо. Може да се взима немазно месо и да се омазнява с масло (или щом е без млечни - с гхи). Яйца могат да се проготвят по 500 начина, дори и да не се пържат. Аз олио (имам предвид всичко, което е като олио - зехтин и т.н.) почти не използвам.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #974 -: Декември 27, 2020, 13:02:39 pm »
Червена леща би трябвало да е ок, защото е без люспи като нормалната.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #975 -: Декември 27, 2020, 15:07:25 pm »
За улцерозен колет не е хубаво да яде нахут и леща, червената също.
Хелиантус, ти си знаеш- бях хляб може, бяла паста, нетлъсто месо, парени плодове и зеленчуци без фибри, немазна риба, зехтинът е дори полезен.
Трудна е диетата. Вземи си slow cooker. Така хем ще стана лесно, хем ще е полезно и толкова дълго ще се готви, че всички фибри ще се разграждат.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #976 -: Декември 27, 2020, 16:43:08 pm »
Да, и ние предполагаме, че лещата няма да понесе. Решил е, че засега няма и глутен да яде, та съвсем ме затруднява, въпреки че го изследваха и няма непоносимост, взехме си машина за хляб и правя безглутенов. Имаме slow cooker, но не е хубав, трябва да вземем хубав, иначе да знам си... трудна е диетата, ама няма как.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #977 -: Декември 28, 2020, 22:01:33 pm »
Хелиантус, slow cooker-a ще ти трябва и за напред тъй че си заслужава инвестицията. Как е бебчо? Робин- при теб?
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #978 -: Декември 29, 2020, 22:20:30 pm »
Лина, благодаря, че питаш - добре съм, но снощи се събудих от някаква болка под пъпа, като стягане, при движение се засилваше. Писах на доктора, но не ми отговори, затова отидох на преглед с картата допълнително здравеопазване, казаха ми да пия повече магнезий 3×2 в следващите дни, иначе бебето си е добре, таткото я видя за първи път и много се развълнува. Дано е било еднократно нещо тази болка, мина ми след около час иначе.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #979 -: Декември 29, 2020, 22:54:43 pm »
Робин,щом бебето е добре не се тревожи .Аз бях на три по две магнерот и матката ми беше сериозно успана.В коя седмица си?Аз малко след двайста имах такива болки,веднъж тръгнах към Еконт и едва стигнах,на всяка пейка и ограда сядах,но бяха от разтягане и имаше период точно като вървях се усилваха.Но не се спирах и в един момент минаха.