0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #860 -: Ноември 25, 2020, 10:33:33 am »
Робин и аз съм чувала добри отзиви за кардиолога в Надежда,май Маринов му беше фамилията.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #861 -: Ноември 25, 2020, 13:16:12 pm »
Круела, Маринов е, да.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #862 -: Ноември 25, 2020, 13:18:48 pm »
Мерси, момичета ;)
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #863 -: Ноември 26, 2020, 21:42:00 pm »
къде ще отидеш, Робин?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #864 -: Ноември 26, 2020, 22:12:38 pm »
Много ми бяхте полезни по въпроса за стоковите клетки. Аз тепърва ще чета подробно за тях, ще видя и как стои въпроса с евентуално дарение в UK.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #865 -: Ноември 27, 2020, 00:39:11 am »
Лина, ще пробвам пак в Кардиологична, понеже е близо до нас, ако не стане, ще звънна на другите предложени. Не знаех и аз за дарението, наистина полезна информация 👍

Хелиантус, как върви при теб? Кога си на преглед, обмисляш ли вече раждането или е много рано 😃

Яничка също не се обажда напоследък.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #866 -: Ноември 27, 2020, 11:54:51 am »
Аз бях в 10-дневна мъгла на чакане на резултати от генетичен тест. Мога категорично да заявя, че е в пъти по-гадно от чакане на кръвен за бременност, и никога повече не бих си го причинила. За щастие резултата е хубав и се потвърди прогнозата на докторите за момиченце. Макар че и двамата заявиха категорично, че са 100% сигурни, което рядко го казват.
Минах критичната 16-та седмица. Сега чакам с нетърпение неделя, за да изляза и от 18-та. И после нова стъпка чакане на ФМ в 20-та седмица.
Аз вчера говорих с банката за съхранение на стволови клетки. Ще ни изпратят договора около 10-ти декември. Доволна съм много от цената и от предлаганата услуга.
Вчера си поръчах екип за взимане кръв вкъщи, за месечните изследвания за хематолога. Супер съм доволна. Идват, взимат ти кръв и после резултатите онлайн. Няма 2 часа пътуване, няма висене на опашки по 40 минути, маски и притеснения. Имам още едно безплатно посещение от застраховката и после мъж ми се съгласи да си ги плащам и да не ходя до болницата за изследвания.
Иначе сега ме чака ново изпитание на волята - 4 седмици без час при АГ-то. Следващото е 2 дни преди Коледа.
Вече усещам бебка, но съм още малко объркана, защото имам и много газове.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #867 -: Ноември 27, 2020, 12:25:10 pm »
Върви  :D от днес официално съм в 7 месец, пазарувам като луда, че днес тук е Черен петък. Вече имаме доста неща за бебокът. Той си рита здраво, а аз си имам кръгличко коремче вече  :D. Другата сряда ще ми  взимат кръв и ще правя ОГГТ. За раждането изобщо не съм мислила още, но си направих списък за в болницата. На ехограф съм чак на 18-и.

Ти как си, Робин?

Яничка, хайде честито розови гащи вече на 100%, радвам се, че всичко е наред. Бавно минава времето като все чакаш нещо, но явно така ще е. Браво на риткащата девойка, успокояващо е да ги усещаш.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #868 -: Ноември 27, 2020, 13:31:05 pm »
Честито за резултатите и госпожицата, Яничка ❤️ Много се радвам за теб. Определено потвърждавам за чакането на резултати от генетичен тест. При мен имаше и доста сериозни съмнения и 10 дни бях ни жива, ни умряла. Иначе и аз като теб бях спокойна около 3-4 дни след преглед и после пак започваше истерията до следващият  :D
Хелиантусче, напредваш с пълна сила  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #869 -: Ноември 27, 2020, 14:53:39 pm »
Яна,честито хубав резултат и втора дама!Половината мина,още толкова остава,ще мине и това време .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #870 -: Ноември 28, 2020, 12:46:24 pm »
Аз като че ли не се протвснявах за резултатите от пренаталния тест, по-скоро преди ехограф сякаш отивах на заколение, беше ме страх, че ще ми кажат, че всичко е приключило. Това вече се промени благодарение на домашния доплер, с който преслушваме положението от време на време вкъщи.  И сега спокойно си карам месец без преглед. Иначе все още нищо не усещам, 16 седмица съм, задна плацента. И съм плюс 2,5 кг., май е в норма за тази седмица.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #871 -: Ноември 28, 2020, 12:53:08 pm »
То е рано за първа бременност да усещаш. Аз първата със задна плацента усетих в 20-та седмица.
Иначе и на мен ехографите ми бяха като на заколение преди доплера. Сега слушам точно преди да идем и съм спокойна и не ми ходи сърцето по петите. Иначе след преглед спокойствието ми е максимум до другата сутрин.

Аз си замених пазаруването за бебето с пазаруване за бебето на Димана. Купихме него, количка, сега пазаря дрехи и памперси. Не знам под тая малка елха къде ще се съберат толкова подаръци. Харесала съм и раница за носене, ама май ще се въздържа вече  :lol:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #872 -: Ноември 28, 2020, 22:33:33 pm »
Хелиантус, вие разбрахте ли се с ваште за пазаренето, че съм пропуснала.  Аз му поръчах една раница на намалението , от Англия, и още я чакам. Робин, радвам се, че си по-спокойна Разбирате ли се с Доктора?
Яничка, и тук да ти честитя.. от преглед до преглед ще е душата <3
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #873 -: Ноември 30, 2020, 11:23:54 am »
Лина, да разбираме си, всичко е точно :) Другата седмица съм на преглед. Ти как си?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #874 -: Ноември 30, 2020, 12:36:07 pm »
Лина, то само баща ми е неразбран  :D уж се разбрахме нищо да не купува повече без да пита. Оказа се, че преди 2 години и половина е купил легло ( което се оказа next to me, не това което исках, но доста става), огромно съоражние, което е повивалник и вана,  бейбифон, уред за дестилирана на вода, затопляне и не знам си какво за адаптирано мляко ( аз се надявам да си кърмя и такова чудо никога да не ми трябва), комплект шишета, стерилизатор и столче за кола....не знам какво да кажа, особено за това , че са купувани преди в години и половина.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #875 -: Ноември 30, 2020, 13:29:41 pm »
Хелиантус, не знам дали преди ти дадох тази идея, но взимаш всичко, което не ти харесва и в eBay. После с паричките, купуваш каквото ти харесва. Аз в Англия това правех с подаръци, които не ми харесват.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #876 -: Ноември 30, 2020, 15:59:31 pm »
Точно същата идея щях да ти дам и аз, Хелиантус. Което не ти харесва, продавай.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #877 -: Декември 01, 2020, 09:14:16 am »
Леле, Хелиантус сега ти погледнах лентичката и ми стана толкова приятно. 27ма седмица! ПУ-ПУ!!! Помниш ли когато си говорехме за диети, режими, тренировки и тн. Много сантиментално ми стана. Може би, защото ми е време да почвам да тренирам нещо :D . Мале, баща ти колко неща е накупил... ами аз подкрепям останалите, взимаш и продаваш каквото не ти харесва :)
Робин, много се радвам, че нещата вървят добре и имаш спокойствие.
Бременните, я се оплачете нещо :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #878 -: Декември 01, 2020, 09:29:27 am »
Аз нямам от какво да се оплаквам. Мога само да се похваля, че тази нощ и тати е усетил малечка. Не знам как, ама и Дими и туй малко чудо много усещат когато той си сложи ръката на корема и ритат като луди.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #879 -: Декември 01, 2020, 09:49:53 am »
Да, много е готино чувството. И Митко говореше на Дани и Дани реагираше. В по-големите седмици и се виждаше вече..къде лакът къде ръчичка...