0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #40 -: Април 29, 2020, 16:27:56 pm »
абе аз обичам да готвя, ама вече ми се изчерпи фантазията и не мога да измислям.
Купих пилешки бутчета вчера, та ще им ги изпека с някаква марината, тиквички също купих, мисля руло да направя и съм до там.
това ще ни стигне точно за 3 яденета, което е ден и половина и пак ще съм в изходна позиция  :lol:
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #41 -: Април 29, 2020, 16:35:30 pm »
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/512/%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8
Ето една идея пак за тиквички,страшно вкусни са,аз правя по различна плънка от описаната.
И мен ме мързи да готвя,а и съм все изморена.Снощи табуле ,аз само това ядох а мъжа ми и чипс за вечеря.Днес зелена салата с домати и мннооого лимон,толкоз.Който иска още нещо да се спасява.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #42 -: Април 29, 2020, 16:44:52 pm »
И ние на пил. бутчета бяхме :)
За днес едно свинско по китайски с левурда :)

http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpabet_list=%D0%A1&id=2251&name=Svinsko-po-kitayski-s-levurda-
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #43 -: Април 30, 2020, 00:01:30 am »
Айде и аз да се отчета :)
Миди с ориз, ама пресни с черупките.
Пъстърва на фурната
Салата краставици
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #44 -: Април 30, 2020, 09:03:00 am »
Ма много завиждам за мидите  :oops:

Аз трябва да измисля меню за РД на Мерал, хем да е лесно, хем да е вкусно, хем да е нещо класическо защото човека е господин каприз от към ядене и не обича експерименти.Поне тортата е ясна коя ще е.

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #45 -: Април 30, 2020, 09:04:41 am »
Маги, направи шницели по виенски, лесни са, а пък са ефектни сервирани с масло и резен лимон.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #46 -: Април 30, 2020, 09:09:15 am »
Много добра идея даваш.Класическите с телешко месо ли правите вие?

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #47 -: Април 30, 2020, 09:31:28 am »
не, със свинско ги правя, че готвенето на телешкото не ми се отдава много  :lol:
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #48 -: Април 30, 2020, 12:40:50 pm »
Щото и аз съм така с телешкото, все на подметка го докарвам  :oops:

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #49 -: Април 30, 2020, 15:05:11 pm »
Аз тук се научих да правя телешко. Честно, в България много трудно се намира хубаво телешко месо, което да не трябва да бъде готвено 3ч. Породите крави са ни такива просто.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #50 -: Април 30, 2020, 16:03:24 pm »
Стеф, може ли рецепта за шницелите?
Днес ще сме на спаначена супа със застройка :)
Салата домати и краставици и ако успея една сметанова торта с пандишпанови изрезки ще направя :)Ако ли не - утре!
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #51 -: Април 30, 2020, 17:34:00 pm »
Пете, по-скоро ще видим снимка как Стаси прави тортата, а вие си похапвате след това на маса
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #52 -: Май 03, 2020, 10:14:27 am »
Пете, за шницелите купувам свинско филе, т.е. по-сухичко месо, не от бут или врат. Нарязваш на тънко и начухваш яко, това му е тънкостта на шницела, да е начукано хубаво месото. След това овалваш в галета, в яйце, пак в галета и пържиш в сгорещено олио по 1-2 минутки от страна.

Иначе за телешкото и аз мисля като Павла, че е от породата на кравите у нас, защото като ги гледам по кулинарните канали как за минутки го приготвят при мен няма как да се получи. Та телешкото в гювеча или на телешко варено, така мога  :lol:
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #53 -: Май 03, 2020, 10:22:03 am »
Значи не съм само аз зле с телешкото :)

 В края на краищата менюто беше съвсем различно, но благодаря за идеята за шницелите, ще я ползвам.
Купихме си пиле на грил, пържихме картофи, направихме и кърначета на скарата.Само аз направих една шоколадова торта по рецепта на Мишето, но направихме блатовете мнооого шарени по идея на Моника.

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #54 -: Май 03, 2020, 10:49:52 am »
Буквално за минути става месото. По 1-2мин на страна и после да почине 5мин и е супер крехко. От породите е просто. Ние нямаме традициите за ядене на телешко. Виж нашето свинско е в пъти по-вкусно. Причините са разбираеми. :wink:

Направих рулото с тиквички. Мъжът ми много го хареса.

Редовно правя за обяд италиански/арабски или гръцки пити. Слагам салами и кашкавали. Имам и домашно халуми.

Каня се да направя дюнери вкъщи. Някой да е правил да каже пиниз?

Вчера направих боб и днес ще го ядем. За детето риба с ориз и зелен боб.
Днес пак трябва да му мисля какво да яде, че не обича боб.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #55 -: Май 03, 2020, 11:18:23 am »
Хахаха, Тери, този път не позна :) Снимка има, но само на тортата :) Беше изненада за Стаси - не разбра изобщо кога я забърках :)
Благодаря Стефи, ще се пробвам евентуално за моят РД :)
По въпроса за телешкото, да вярно е - породите за месо у нас са много малко! Повечето са за мляко и затова не става така крехко.
Аз вчера за пръв път се пробвах лазаня да правя, но нещо корите ми останаха сухи отстрани и хрупаха! :( Дали се обработват предварително.....
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #56 -: Май 03, 2020, 11:36:57 am »
Минават се през вряла вода за няколко минутки преди да се нареди лазанята.Аз имам и машнка за лкори за лазаня и спагети, стават страхотни но сега нямам време.

*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #57 -: Май 03, 2020, 12:45:20 pm »
Знаех си, че нещо съм пропуснала :) Здраве да е - следващият път :)
Благодаря Маги!
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #58 -: Май 03, 2020, 14:59:01 pm »
Пете, аз не ги бланширам корито, просто слагам повече сос, за да има достатъчно и корите да поемат.

Павла, правила съм дюнери с пилешко и свинско, не знам дали има тънкост, но изпечи си месото както ти е удобно, след това хо нарязваш на тънички парчета, картофките аз ги пека, сос правя кисело мляко с чесън, домат слагам и всичко което харесвате можеш да сложиш - кисели краставички, пресни и т.н.

Днес успях да направя тиквички по гръцки аз, много съм доволна, станаха като истински  :lol:

За довечера пилешко роле, имрпровизация де, имах 6 парчета месо от бутче, увих ги около един морков с лук и чесън вътре, увих във фолио и го изпеках, ще му направя сос от сирена и сметана.
*
Re: Кулинария в извънредно положение 😷
« Отговор #59 -: Май 03, 2020, 15:15:15 pm »
Стефи, как ти станаха хрупкави? Аз все не ги докарвам като истински.

Също мисля да сложа картофите във фурната.