0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #440 -: Май 15, 2020, 17:14:18 pm »
Ами то не върви да се махне животното ей тъй. Не знам. Аз бих му мила лапичките всеки път като влиза вътре , то какво да направиш. Каква порода е?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #441 -: Май 15, 2020, 17:28:31 pm »
Ако не е агресивно, няма проблем. Нали си е домашно, ваксинирано и с хигиенни навици. Единственот, ако няма кой да го разходи в началото, докато свикнеш с бебето, можеш да помолиш някой да го гледа десетина дни.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #442 -: Май 15, 2020, 18:53:40 pm »
Включвам се в темата само да кажа за кучето,  като ветеринарен лекар все пак  :D.
Кукапетъл, няма никакъв проблем да си го гледате хайванчето. Обвзпаразитявате си го редовно , миете му лапичките, ваксини и всичко трябва да е наред. Все пак и то е част от семейството и ще страда, ако  го махнете.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #443 -: Май 15, 2020, 18:54:49 pm »
Кучето си го осиновихме преди 2 години, не е породисто и сега всеки път му мием лапичките, има ваксини. Проблемът е с космите най-вече, че падат навсякъде. Когато пътуваме, го оставяме на майка ми, но то е свикнало с нас, както и ние с него и е драма, ако постои повече. Тревожи ме дали е опасно, ако попаднат косми при бебето, такива неща. Или само в началото да го оставим при майка ми, после да си го вземем пак. То си е част от семейството.  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #444 -: Май 16, 2020, 08:53:57 am »
Кукапетел, ние имаме две котки.Не съм ги махала нито при Моника, нито сега.Хигиена, хапчета за паразити за тях и чести чистене.Това е!
Не закачайте хайванчето,вие сте семейството му.А и като порасне малко бебето,  много ще го търси с поглед и ще се занимава с него.Моника до ден днешен преследва котките  :lol:

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #445 -: Май 16, 2020, 09:45:06 am »
Благодаря, момичета, много сте полезни, както винаги! Със сигурност искам да растат заедно, в дните след раждането се тревожих, че колкото и да чистя косми хвърчат, кучето е с двоен косъм, има тежък и пухкав. Но щом сте минали през това и няма проблем, съм спокойна.
Отговориха ми за но шпа, при болка само да пия, заради черния дроб.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #446 -: Май 16, 2020, 22:21:13 pm »
Кукапетал, и сега ще се понатрупа магнезия и ще си много по-добре, ще видиш.
Слънце, как си?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #447 -: Май 16, 2020, 22:25:00 pm »
Лина,като изключим че краката ми още порастнаха,съм добре.
Свалила съм 3 кг ,не знам от къде .Искам да раждам вече.Всяка нощ се ослушвам от някъде за нещо,няма.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #448 -: Май 17, 2020, 00:22:48 am »
Свалила съм 3 кг ,не знам от къде .Искам да раждам вече.Всяка нощ се ослушвам от някъде за нещо,няма.

Ти чакаш почукване на вратата или камбаните да забият ли.... хахахаа...  :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #449 -: Май 17, 2020, 00:25:14 am »
Срънце, вода е.
На мен и двата пъти ми беше като гръм от ясно небе. Със Симеон 1 контракция съм нямала.
С Борис си довърших вечерята, защото иначе Симеон нямаше да яде. Скоро ще е. Аз си имам набелязана дата за теб. При себе си сбърках с 1 ден. Ще видим :wink:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #450 -: Май 17, 2020, 04:23:34 am »
Ами сигурно, защото е много топло в момента, Слънце. Някакви задържани води са били. Подути са ти краката или? Ако са подути ги вдигай нагоре.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #451 -: Май 17, 2020, 12:35:52 pm »
Очаквам да ми извика отвътре -мамо,айде тръгвай  :D.
Колкото по наближава и толкова по се напрягам.Сигурно е при всички така.
Лина,толкова са подути,че вечер едва стъпвам ,не мога да си свия пръстите .
Павла,ти ги усещаш,дано ти е скоро датата😉.
Другите как сте?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #452 -: Май 17, 2020, 13:23:09 pm »
Слънчице, дано е скоро и да ти олекне, да си я гушкаш малката принцеса!
Вчера вечерта ми се втвърди корема, нямах болки, пия си магнезия, взех и но шпа, че ме е страх, сутринта пак беше твърд и след голяма нужда ме отпусна. Дано всичко е наред, на мен от самото начало ми се втвърдява и до сега нямаше проблем, но сега като ми казаха за скъсяването и вече се притеснявам.
За галенето на корема, вярно ли е, че не е добре?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #453 -: Май 17, 2020, 13:40:13 pm »
Слънчицето, аз залагам на 22-ри.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #454 -: Май 17, 2020, 13:43:19 pm »
Кукапетъл,не мисля че галенето на корема пречи.Поне не съм чувала де.
Много жени имат контракции и втвърдявяне прец целия период ,пии магнезия и ако имаш силни болки си отивай при доктора.
Вие на края как усещахте бебетата,не рита силно като преди.По-слабо се движи,почти посноянно ,но леко.
22 е близнаци,знаеш ли какви са любовчиики и драма куин?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #455 -: Май 17, 2020, 14:38:25 pm »
Ако е преди термин ще и на 20ти, ако и след на 29ти.

Кукапел, от затруднено изхождане също става твърд.
3см не е скъсена. Да не би просто да е по-късно от предния път?
Не се гали корема, защото може да предизвика контракции.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #456 -: Май 17, 2020, 14:38:49 pm »
Kukapetal,аз съм с  контракции от 5-ти месец,но нямам скъсяване на шийката. Препоръчва се ако имаш скъсяване и контракции да не галиш корема. Аз си го галя и и да чукам на дърво всичко е наред до сега.
Слънчице усещам че ще е тези дни при теб ❤❤
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #457 -: Май 17, 2020, 16:21:39 pm »
Ще питам в сряда за това скъсяване, че еднакви размери ми казаха и на двата прегледа. Аз доста го галя корема, ще понамаля малко. Добре, че ви питах.  :wink:

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #458 -: Май 18, 2020, 08:00:57 am »
Здравейте, момичета. Как сте днес? Аз пък си помислих, освен за термина или на 21ви. Ако пък е на 29ти, ще е на мойта дата :) За зодиите доста повече има значение часът на раждане, защото например, на мен ми казват, че всичко ми е като на скорпион,защото съм имала много такива определящи планети. Изобщо цял живот съм работохолик, грам не съм любовчийка, даже съм голям пън.  Рядко разбирам, че някой ме бил свалял. Като цяло бая жени близначки познавам и никоя не ми допада. Държала съм да имам кариера, да ме уважават хората, да си завърша образованието. Даже, когато следвах в почивките в работата учех и почти не общувах с колегите. То и аз не си допадам особено на себе си, ама к'о да праи'ш, такъв ми бил жребия :D  Зодиите настрана, най-важното е всичко да е наред с бебето, както и ще бъде Слънце.
Не знаех, че галенето на корема може да предизвика контракции О_О, мерси че каза Павла.
Иначе, ние бяхме по езера и села уикенда , малко на разходка и чист въздух. Почвам да се оправям за Паскалева.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #459 -: Май 18, 2020, 08:22:46 am »
Добрутро, днес съм на първа фетална морфология. Дали 17 седмици и 2-3 дни ще може да се види пола на бебето? Предния път имах само един 3д преглед и беше юни и чак тогава казаха окончателно, преди това веднъж предположиха така и втори път иначе. Иначе почна да мърда повечко вече, усещам го ниско и в долната част на корема все още, но си е рано де. Ние най-сетне също мръднахме извън града. В събота бяхме на скали с отбора на Васил, катерене, игри, река и разбира се той падна във водата с дрехите точно като отивахме към колата за прибиране. Имаше резервни дрешки де, но доста се разстрои.
Слънчицето, последните мигове текат преди срещата Ви. Сигурно много се вълнуваш вече да се запознаете на живо. Хайде, дано е по-скоро щастливият ден ♥