0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #480 -: Май 18, 2020, 17:16:18 pm »
 :D :D : :D,някой път бавно загрява реотана :D.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #481 -: Май 18, 2020, 17:35:46 pm »
Тук също нямах тонове. Само при нужда. Една позната акушерка бях помолила.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #482 -: Май 18, 2020, 17:41:36 pm »
А нормално ли е да усещам такава разлика в движенията на бебето?Аз затова се обадих на една акушерка за утре.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #483 -: Май 18, 2020, 19:16:42 pm »
Нормално е. То и на него не му е лесно вече. Отиди, за да се успокоиш.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #484 -: Май 18, 2020, 19:20:25 pm »
Всичко мина наред, но плацентата е много ниско все още. Не покрива родовия канал, но е точно над него и засега твърдо на почивка повече. Прегледът беше 2д, но все пак апаратът е добър и успявах и аз да разбера без да ми кажат кое е мозък, кое корем, кое ръка и кое крак. Сърцето е ясно, но дробчета и бъбрек са ми еднакви и на 3д нямаше да ги позная. Правя разлика между 2д и 3д, устроени сме да виждаме триизмерно и затова за мен е по-лесно. Наистина ми представлява трудност на картинки/снимки да определям предмети и разстояния, но в реалността където всичко е 3д се справям доста по-добре с детайлите и считам че 3д-то не е незначителен детайл. Както и да е, в документите пише нормални женски гениталии, но моите никой не ги е гледал, тъй че едва ли става дума за мен. Засега госпожица, другият път ще видим. Баткото е разочарован, таткото също, а и кръстникът. Единствено свекърва ми това искаше. На мен ми е все тая стига всичко да се задържи добре и плацентата да се вдигне.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #485 -: Май 18, 2020, 19:47:17 pm »
Лято за плацентата не се притеснявай,и моята до скоро беше на 2-3 см от родовия канал и бях на границата. На последната жк док каза че си оставам за нормално раждане.
А това че пише женски гениталии,значи че е момиченце.
Радвам се че всичко е наред ! 💙💙
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #486 -: Май 18, 2020, 20:18:52 pm »
Слънчицето, не знам за движенията да ти кажа. Иначе за бельото и аз с Лори имах от пазара бабешки килоти, които след това изхвърлих. Минах Паскалева, беше много блага този път. Занесох й една много красива орхидея :) Явно е на настроения. Увеличи ми аспирина на 150 мг дневно, клексана остана на 0.4. Иска да ме види около 20 Юни пак. Мен нещо тотално ми се разби режима със спането. Спя по няколко часа, будя се да пишкам, сещам се нещо за проекта и не мога да спра да го мисля обикновенно залягам на компа. Реших, приключвам последния голям проект , във Щатите средата на Юни и ще почивам. 
Честита розова панделка, Лято!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #487 -: Май 18, 2020, 20:47:16 pm »
И аз мисля,че му е тясно на детето,акушерката която намерих беше много отзивчива,пита какво ме притеснява в коя седмица съм,колко движения усещам на ден.Но за мое спокойствие отивам.
Лято,тъкмо малко разнообразие,едно момче имаш,сега едно момиче.
Аз не ги различавам тия 2Д и 4 Д,за мен е черно бяло и бежово.Там при доктора не виждам много,той и доста е лаконичен с три изречения казва какво е и що е,но в къщи си пускам диска и си гледам подробно.
Лина,всичко явно е добре,сега по-спокойно.Пишкането е кофти,ама няма как.
Аз за плацентата не знам ,веднъж ми казаха че е на предната стена и нищо повече.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #488 -: Май 18, 2020, 22:29:12 pm »
Абе хора, сега се връщам от моя док... пак била тръгнала да се омотова пъпната връв и бебето трябвало да се измести в обратната посока от която е... :( Била ми мн стегната матката и нямало място затова така ставало.  8O Пита ме магнезия от колко е , ще се видим петък наобяд пак ако не се е подобрило да ме включат на системи магнезий да се релаксира матката. Някой да знае нещо за това?:((
« Последна редакция: Май 18, 2020, 23:02:50 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #489 -: Май 18, 2020, 23:57:14 pm »
Не знам, Лина. Да не е от коремните мускули и операцията ти?
В малка седмица не се практикува мануална обръщане сигурно...
Всичко ще бъде наред този път. Просто е предпазлив докторът.
Пази морала и не се оставяй на лоши мисли. В добри ръце си!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #490 -: Май 19, 2020, 00:04:51 am »
Ами каза че като мине платното, което ми е около пъпа ще му е по-широко защото до там е платното.  :/ имало шанс да се отплете само. Каза да съм спокойна . Аз предпочитам да ме приемат петъка честно казано.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #491 -: Май 19, 2020, 00:47:48 am »
По-добре ще е за психичното ти здраве, това е сигурно.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #492 -: Май 19, 2020, 08:55:14 am »
Лина, по-добре да влезеш.Ти ще си по-спокойна :*

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #493 -: Май 19, 2020, 09:16:54 am »
О, да Маги, Павле. Ние говорихме допълнително, защото ме беше страх да не стане късно , та ми каза че няма какво да направя и да го оставя да си живее човека. Приемам го, че ако е било толкова зле е щял на момента да ме приеме в болницата и си знае работата. Просто е предпазлив, вземаме мерки и имаме план какво да правим до няколко дни ако няма развитие ще лежа и системи. То е ясно, че няма как да съм спокойна, но ще се опитам да съм рационална. Иначе относно платното, специално питах дали има проблем за износване- нямало отношение, но много вероятно ревизия ще се наложи тоест може би отново операция. То аз вече в горната част имам пак пръст диастаза, но не ме впечатлява особено.А и той каза , че като мръдне на дясно ще има достатъчно място. Кво се е забило там човечето, ама ще се оправи.

Забравих да питам: този магнезиев гел става ли? Питам защото отзад пише, че отстранява мъртва кожа. Да не съм взела грешния?
« Последна редакция: Май 19, 2020, 09:45:43 am от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #494 -: Май 19, 2020, 10:14:03 am »
Лина,пита ли някой за тоя гел.
На мен олио ми бяха изписали,но не го взех защото нямах контракции.
Наистина ще си по-спокойна и според мен в болницата.До тогава не се тревожи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #495 -: Май 19, 2020, 10:21:00 am »
Ами питах в аптеката за бременни и това ми дадоха. Ама ще взема олио. С един син етикет ли ти е твойто Слънчицето?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #496 -: Май 19, 2020, 10:59:02 am »
Да,на Абофарма.
Абе трябва ли ми становище от офталмолог за нормално раждане?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #497 -: Май 19, 2020, 12:04:31 pm »
Защо слънце, какъв е казуса?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #498 -: Май 19, 2020, 12:14:55 pm »
Слънчицето, ако си с очила и по-висок диоптър май искат. Ама не съм сигурна, че е становище, ами просто доктора може да поиска секцио само заради това, че си с по-висок диоптър. Ама при теб не е това ситуацията.
Аз преди си преглеждах очите при един доктор във Варна (за съжаление вече работи в Германия) и той ми беше обяснил, че това за диоптрите и секцио са глупости и единствено трябва да се измери очното налягане, за да се види могат ли очите да издържат на напъните. На мен ми е правено това изследване, но за него трябват капки за разширяване на зениците и изобщо не ти ги препоръчвам. Ами ако тръгнеш да раждаш...и още не виждаш?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #499 -: Май 19, 2020, 12:53:46 pm »
Лина, ползвай си го. Нали е същото нещо. Все е магнезий.

Слънце, ако имаш дегенеративни заболявания на ретината, високоочно налягане и подобни, тогава е опасно. Казват, че просто трябва да напъваш със затворени очи, ама то така си ти идва де.
Аз, с моите не малко диоптри, раждат нормално. 4-6м след раждането може да отидеш на преглед, за да видиш дали имаш промяна в диоптрите. Ако пък много се притесняваш, отиди при др Грънчарова.
Аз ще си направя лазерна корекция догодина. Чакам я от 27 годишна  :)