0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #540 -: Май 21, 2020, 18:00:29 pm »
Да, 3х2 от 500мг. Пуснах си и магнезий онзи ден, 0,85 при макс. референтна 1.10. Но на система нали по-добре се усвоява.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #541 -: Май 21, 2020, 20:07:05 pm »
Кукапетъл, да четох за тази болка. Ма нали бях на фм в понеже лник и на жк вчера та си викам, че ако бяха контракции трябваше да ги засекат. Вчера не трябваше да ме гледат на ехограф, но заради малкия легнах. Докторката не е гледала нещо по бебето, а показа на баткото бебета как рита и се движи в корема. Даде главата в близък план, а то си отваряш устата и тя му вика на малкия, че бебето му казва здравей. Той беше много въодушевен. Както и да е де, то болките са от днес явно за беля. Иначе но шпа пия при нужда само, а магнезий имам във витамините.
Относно килограмите - меря се всяка сутрин и винаги след тоалет и на гладно по едно и също време и гола (като сменям пижамата с дрехи, не се събличам умишлено). Умишлено не пия лекарства с вода преди меренето, че чаша вода дава отражение, а и първите ми са за смучене.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #542 -: Май 21, 2020, 21:08:03 pm »
При мен самата болка не разбраха от какво е, аз лично мисля, че е от разтягането. Но ми казаха, че проблема е, че дълго време съм я търпяла, цяла нощ, без да пия хапчета, което е довело до контракциите. Крайно малко било прахчето магнезиев диаспорал и така.
При теб може да премине леко, усещаш ли я още?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #543 -: Май 21, 2020, 21:50:38 pm »
Кукапел, ти парацетамол не пи ли?
От разтягането е. Както ги описваш и аз имах подобни, а те ми предизвикваха контракции.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #544 -: Май 21, 2020, 22:48:53 pm »
Не пих, Павла. Изкъпах се, пих прахчето, заспах, беше ме поотпуснало и вечерта ме заболя пак, но аз търпя на болка, а и не е силна, ама постоянна беше.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #545 -: Май 21, 2020, 23:35:18 pm »
Знам, че се прекалява тук, а и в УК с това, но аз имах такива брутални болки, че бях готова да хукна към болницата. Само парацетамолът свърши работа. Тук е част от протокола. Да не се налага, но следващия път пий. Така няма да си докараш контракции поне. Тук е 1000мг.
А чр.дроб, сигурно бебето помага, както на диабетиците.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #546 -: Май 22, 2020, 09:24:48 am »
Днес мина, не боли. И аз търпя на болка, но пих но шпа следобеда вече. Реших, че дори да търпя не е хубаво и е по-добре да успокоя нещата.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #547 -: Май 22, 2020, 10:09:15 am »
Слънце, кажи че си родила или поне си на път да раждаш 😀
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #548 -: Май 22, 2020, 11:13:43 am »
 :D :D :D,не съм.Мъжа ми вика че,преди давах зор да влезе,сега давам зор да излезе.Ами вече мисля,че ще вляза в болницата да предизвикаме,не знам.Ще чакам до вторник,термина ми е в понеделник,ще отида при Александров и ще го питам какво да правя.Накрая е най-тегаво.Корема ми още е порастнал,расте и дебелее нашта и пет пари не дава да излиза.Снощи се събудих в 2 и до 6 дрямах по столове и дивани.Та това е от мен.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #549 -: Май 22, 2020, 11:17:37 am »
Тука рефрешвах на няколко минути, да видя какво ще пишеш, Слънце.  Ам тя си е послушна девойка и си чака датата, има още мъничко, Слънце!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #550 -: Май 22, 2020, 12:35:21 pm »
Слънце, ти понеделник ще си 1ви ден на 40гс, нали? Имаш още седмица.
Аз не бих решила да ме предизвикат, освен ако няма сериозна мед. причина. При предизвикване организмът ти не е готов хормонално за раждането и има повече разкъсвания. Да не говорим, че не ги чакат много и бързо, бързо се минава на секцио. Те ми обясняваха, че дори при бързо раждане, като неписано правило, ставало по-трудно.
280 дина изкара, че още няколко ли няма😉
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #551 -: Май 22, 2020, 12:47:21 pm »
Павла,знам ги тия неща,хич не ща системи,пък секцио хептен.Така се надявам да си родя нормално,ще видя и той какво ще каже.Дано пък тръгне до тогава,не се знае.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #552 -: Май 22, 2020, 13:16:38 pm »
Всички се надяваме да родиш нормално.
На мен ми слагаха сумати инжекции, система ми пуснаха, на тоновете отчете 3 контракции, пък аз бъкел нищо не усетих. Така се надявах да започне всичко нормално, но така е трябвало да стане. Да ми е здрав само.
Но си мисля и друго, че ми объркаха термина и преносването беше по малко. Но майната му. За другото ако може ще искам да е нормално.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #553 -: Май 22, 2020, 13:30:38 pm »
Ами моя термин според ЖК е 22.05,според Александров е 25.05.Не мисля че такава малка разлика е проблем,той ми каза термина на първия преглед с ехографа,лекарката пък въртя едни кръгли хартиики и по тях каза.Не знам,водя се по Александров.Иначе 16.08 ми беше ПРМ.
Танче,съгласна съм,да е здраво детето е най-важно,просто винаги съм искала да родя нормално,не искам този миг да ми мине в упойка и операция,ама каквото дойде.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #554 -: Май 22, 2020, 14:01:26 pm »
Да, знам. Искаш да чуеш първия му плач, да го видиш веднага, да го сложат върху теб. Важна е първата среща. Това са все незабравими моменти. Малко ми е мъчно, че не го изживях, но сега като гледам, знам че е целия ми свят и живота си бих дала за него 💙
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #555 -: Май 22, 2020, 14:24:34 pm »
Слънце,  да супер е, че си настроена за естествено раждане- ще стане. Най-важното е да сте добре с бебето, както и ще бъде. Знам, че накрая е най-нетърпеливо, но не остана.  :bighug:
Аз сега се върнах от Шейново. Много съм щаслива. Преместил се е бебчо, където трябва, околоплодните води са в норма (пуста вода, наливам над 4 литра вече, ама има файда явно). Питах за магнезия, бил достатъчно. Не ми го увеличи. Ще го питам пак понеделника. . Танче, тепърва ще има всякакв моменти, сега това е най-прясно. Ние сме най-добрите майки, които децата ни могат да имат  :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #556 -: Май 22, 2020, 14:25:55 pm »
Как си родил няма значетие.
Моята мисъл беше да бъде обосновано, а не за всеки случай.
Слънце, секс. Давайте да й помогнете на момата  :wink:

Браво, Лина. Послушно момче. :) :)
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #557 -: Май 22, 2020, 14:32:22 pm »
Да, разбрах те Павла. Поне се възстанових бързо.
И аз това щях да ѝ предложа на Слънце. Да намират някаква удобна поза и да се захващат 😀 Че знае ли се, може да не изчака до другата седмица 😉
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #558 -: Май 22, 2020, 14:37:19 pm »
Мъжа ми категорично отказва да правим секс.Просто вече ми е толкова огромен корема,че той се притеснява,абе без секс ще е с две думи.Страх го е.
Лина,супер !Айде дишай вече!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #559 -: Май 22, 2020, 15:03:35 pm »
Със Симеон тъкмо го носих мъжа ми за секс и взех, че родих. И без самият акт пак помага явно :wink: