0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #520 -: Май 20, 2020, 16:20:50 pm »
Ние сме решили че ако беше на 6.05 щеше да е Гергана,ако е на 21.05 ще е пак с името си.Имам примери -брат ми е на 24.05 и е Кирил,блъсна го кола на рали и то състезател объркал трасето,смятайте каква скорост е било,никой лекар не вярваше че ще оживее,още на мястото където го блъснаха чух "съмнение за счупен гръбнак" и едва не припаднах.Е жив и здрав 34 годишен мъж е.Братовчедка ми е на Гергьов ден и е Гергана,беше бебе и падна в една шахта,сега е втори курс в  школата в Симеоново.Ами пазят ги и много вярвам в тия неща.Но ако е на 24ти няма женски имена,името фаворит е много красиво,дано си остане то.Ние сме за традиционни имена,Франческа и Елизабет  и тем подобни не са за нас.Петък идеално ме устройва😁
Кукапетъл,имах и аз епизоди с подути очи,то малко банално вече ама-пий вода и намали солта.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #521 -: Май 20, 2020, 17:14:02 pm »
Да, кукапетал. Общо взето са елементарни неща, но си оказват влияние. Банана  е супер хлебен. Освен ако много не ти се яде, може и да го избегнеш. И аз четох за околоплодни води наскоро. Освен ако не са супер много, не е проблем. Със ОГТ го решават. Да, Слънчицето, добре си го измислила.
Аз да ви се похваля, сложих си лак днес- голямо геройство!
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #522 -: Май 20, 2020, 18:31:33 pm »
На моята щерка пък Зачатие е кръстник. Още като търсех информация за първата ми ЦС (мисля около 2009 беше) и започнах да чета тук. И тогава имаше една съфорумка (дори не й помня името) в чийто подпис имаше две лентички с имената на децата й. Едната лентичка беше с името Димана. И мен толкова да ми хареса. И после съм споделяла на мъжът ми и той ми вика - ама то това е турско име. Как турско бе човек?! В крайна сметка се оказа, че Диман е старото Димитър, а Димана е женската версия.
Все пак бяхме харесали и други имена де. Но като ме вкараха в родилно и ме питаха как да казваме на бебето (в Англия така питат) и аз без грам мисъл изтрелях Димана. А пък то името така да й отива...

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #523 -: Май 20, 2020, 20:43:47 pm »
Кукапел, аз със Симеон качих 8кг, захарта ми беше наред, бях на режим от преди бременността и пак развих диабет. Но ОГТТ се видя. С Борис качих повече, почти 15кг, пак нормална захар и тн и бях и на инсулин. Пак на ОГТТ се видя. Даже направих хипогликемия и щях да припадна направо. Нетипичен отговор имах.

Слънце, чудесно име ще изберете!
Симеон беше с избрано име. Кръстен е на бащата на мъжа ми. За Борис се чудехме до последно. Той не е кръстен на никого. Ако беше момиче щеше да е Лора сигурно.
Димана е много хубаво име.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #524 -: Май 21, 2020, 08:29:44 am »
Хах, Павла, и аз на Лора се бях спряла като възможност. Харевам също Райна (женското на Райчо, което е нарицателно за слънце), но вчера Васил изстреля Вероника и това също ми допада. Ще правя списък и ще давам на тримата отговорни мъже (съпруг, син и бъдещият кръстник) да гласуват май.
Мен трудно са ме кръстили - баща ми искал Загорка, а майка ми Катерина и се скарали. Отишли да ме записват, но нямали единност и накрая питали служителката как се казва, та на нея ме лепнали - Мария. Сега не знам как е, но тогава до 40 дена е могло да се смени името и ме прекръстили на Мариана. В акта ми за раждане пише последното име, а в ситемата на МВР се водех Мария и имах бая разправии докато си оправя името като вадих първи документи. В крайна сметка празнувам на Богородица и в подкрепа на историите на Слънчицето също имам подобна история от първо лице.
Кукапетъл, това сладко дето изреди хич не ми се вижда малко. Доколкото знам и плодовете се броят.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #525 -: Май 21, 2020, 09:58:09 am »
Круела, Кукапетал вие записахте ли си часове при Паскалева които ви устройват? Не ви ли трябваше нещо по-скоро?
А относно имената има една приказка: ‘ като тръгнеш да кръщаваш детето си осъзнаваш, че бая народ не харесваш’ :D Аз имена съм помолила да не споделяме. Миналото рано го нарекохме и не ми е ок. Разбрахме се всеки да си мисли за себе си, ако иска, и като се роди да решим. Така или иначе тази от съвета идва след няколко дни. С Лори, аз родих четвъртък. Тя понеделник дойде. Слънце, как си?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #526 -: Май 21, 2020, 10:02:58 am »
Lina88 на ме  ми отмениха един час за 17.03 и ме записаха за 28.04 като имаш предвид че не бях ходила от 21.01. През това време м/у 17.03 и 28.04 комуникирах с нея по имейл.
Слънчице чакаме те да се включиш 🤗🤗🤗
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #527 -: Май 21, 2020, 10:46:43 am »
Павла, по време на обременяване ли получи хипогликемия?  8O
Лято, аз сладолед и домашни торти ги редувам, не са едновременно на ден. Досега не са ми казвали да спазвам диета, а напротив казват ми да се храня повече, че съм слаба. Банан, боровинки, ягодки, зелена ябълка хапвам. Не мисля, че прекалявам. Но ще се види на ОГТТ. Дано не ми ги спрат, че идват и черешите скоро.
Лина, аз имах час за 26 май, но си го смених с едно момиче за 19 май по нейна молба и повече няма да ходя при Паскалева, написа ми до края какво да взимам, същото както при Круела.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #528 -: Май 21, 2020, 11:14:17 am »
След това. Преди съм правила още 3 ОГТТ и никога е нямало проблем. От диабета, а не от ОГТТ се получи.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #529 -: Май 21, 2020, 12:15:01 pm »
Добре съм,все още съм бременна😁.Ние като почнахме да правим опити и казах аз,момиче ли е ще е Милослава,момче Мирослав.Нашите са Мариана и Иван,неговите Мария и Михаил,ама сега решихме на никой да не е.На нея си.
Днес ще ходим за количката,че я поръчахме и не искам да се пречка и тя там на колегите.Последно на тая се спрях,то от три години я гледам ,нямаше как да е друга.
https://www.hippoland.net/maclaren-kolichka-techno-xlr-charcoal-silver-wd1g150092
Висока е до гърдите ми почти и не и подритваме спирачките като крачим,което става при ниските,раница за нея ми запазиха и сме готови.
Лято,добре че майка ти се е запънала и не си Загорка,мен пък са ме чакали на девети септември и надъхвали майка ми да ме кръсти Свобода,добре че е проявила разум.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #530 -: Май 21, 2020, 12:28:47 pm »
Ама че имена са мислили едно време 😁
Слънце, хубави са тези имена 🙂 Нашия щеше да е Теодор, но стана Лазар, защото щеше да е с моята буква. Свекъра пък може да е малко сърдит, ама не ми дреме. Нашите са Мима и Слав, а свекърите Ганка и Димитър. Изреждаме цялата азбука 😁
Хайде да излиза русокосата, сввтлоока госпожица, че вече всички нямаме търпение 😉
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #531 -: Май 21, 2020, 12:59:46 pm »
Аз трябвало да съм Глория на Глория Естефан 😆 баща ми излъгал майка и затова не съм Глория.
 Ние имахме изисквания към имената- да са български, да не се пишат сложно и да са лесни и разпознаваеми тук.
Иначе Тома  ми е любимо име, но мъжът ми беше мнооого против  :lol:

Слънце, само това, че не гледа към родителя дано не ти пречи. Иначе е супер. Няма за имате нужда от друга.
« Последна редакция: Май 21, 2020, 13:01:22 pm от Pav-la »
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #532 -: Май 21, 2020, 14:09:04 pm »
Вчера пуснах Асат, Алат и ГГТ, понеже са ми проблемни и за първи път от години са ми в норма.  osi_10 Понеже са еднакви стойностите на Асат и Алат - 13,10 и си мисля, че е лабораторна грешка. Другият месец пак ще ги видя, но дали може бременността да повлияе положително на този ми проблем. Ако е така, ще е чудо! Не смея да се зарадвам.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #533 -: Май 21, 2020, 15:07:51 pm »
Малко странен въпрос, но с нарастване на корема яйчниците покачват ли се нагоре? Те нали са към горния край на матката, а тя расте та се чудя понеже имам една болка вдясно, но ниско. Постоянна болка сякаш, но слаба. По-рано и ниско в корема, на по легнах и се облекчи, а тази остана. А и друго - някой да е сваля килограми в 4-5 месец? За последните 3 дни съм минус кило без да съм променяла режим.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #534 -: Май 21, 2020, 15:25:18 pm »
Мале, китни имена :) Добре , момичета щом не ви трябва- отменям го. Слънце, готина количка- много са сладки макларъните и са лекички. Не знаех, че стават за новородени.
Кукапетал, в коя лаборатория е това? Бива ли да пуснеш контрола другаде? Лято, разтяга се матката затова те боли.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #535 -: Май 21, 2020, 16:00:25 pm »
И ние кръстихме Моника на нас си, после близначките са на двете баби :)

Слънце не е ли с малки колелца.Аз съм с големи и пак ми е трудно с някои тротоари и дупки.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #536 -: Май 21, 2020, 16:00:58 pm »
Лято, аз имах такава болка, бях писала съвсем скоро. При мен премина след но шпа и магнезий, но ме болеше и цяла нощ. За -1 кг имах такъв случай точно към 5 месец и мислих да питам тук, но след няколко дена пак се възстанови, вода, движение, храна, тоалетна, оказват влияние. Не се притеснявай! Следи се.
Лина, няма да пускам този месец, следващия на 8.06. Винаги в Щерев си пускам изследванията, от години насам. Работят с Цибалаб. До сега всичко е било точно, но заради двете еднакви стойности, а и ниски, се зачудих.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #537 -: Май 21, 2020, 17:32:33 pm »
Маги,17 см са в диаметър колелата,а и аз съм в центъра,от нас до морската е 10-15 мин.А и искам една количка и от новородено до голямо,не е от масовите макларъни,големичка е.
Павла,твоето име си е супер,не ми се връзваш Глория,много е префърцунено за твоята пряма личност.
Лято,може и вода да е,ако хапваш повечко плодове и зеленчуци,като нищо.Поне сега има избор,аз ягоди ям всеки ден,от вчера и череши  ,а то като се набухам с тях и почва пишкане.
Кукапетъл,защо да е грешка,все пак всичко се променя като забременеем,радвай се !
Лина,ти как си?Болницата отпада ли?
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #538 -: Май 21, 2020, 17:43:50 pm »
Кукапетал, и аз бих се зачудила при еднакви стойности, но щом досега всичко е било ок, бих изчакала.
Слънце, днес си пуснах отпуска да им наготвя ако се реши утре, че ще влизам в болница да има какво да се яде в нас.Писах си с яничка и си стегнах сака, че няма кой да ми носи неща. Най-много да го върна. Но аз си мисля, че ще ме приемат.  Не усещам човека особено да се е преместил в другата страна на корема. Опитвам да съм спокойна и да не се отдавам на негативни мисли. Вчера доста работих, после детето навън, не се оставям на едно място без работа. Имам едно питане : скъсяване на шийка на матката през коремен ехограф може ли да се установи?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #539 -: Май 21, 2020, 17:47:58 pm »
Лина, измерва се на гинекологичния стол, не на ехограф. В момента пиеш ли магнезий?