0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #220 -: Май 30, 2020, 18:04:58 pm »
Влизам и аз тук,тридневна майка😁.
Зори има страшен апетит,но много ме болят зърната,а тя като захапе и не пуска.Мажа се с крем,взех и силиконови зърна,ще видим как ще е,давам и от добавката която тук ми носят,цока до последна капка.
От секциото още повече се подух,в момента краката ми до коленете са ужас,едва ги побира кожата ми.Но иначе е супер всичко,гледам я нон стоп,всичко си е струвало,просто е прекрасна💓
Днес спи доста,взимам я и я храня докато спи,суче си и пак продължава,питах неонатолозите които минаха,щом хапвала всичко било добре.Като ми я оставиха бях в шах,викам какво да я правя сега,дори памперс как се сменя не знам,но се справих .
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #221 -: Май 30, 2020, 19:36:38 pm »
Танче, като го погледнеш това фъстъче просто знаеш какво да правиш. Вземи си нещо да пиеш за подуването. На мен и пръстите на ръцете ми се подуха чак, не можех да ги свия.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #222 -: Май 30, 2020, 19:43:59 pm »
Тук всички ми казват-ще мине.А кожата ми буквално е опъната като на барабан.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #223 -: Май 30, 2020, 19:58:27 pm »
Слънчице, браво на госпожицата, все така добре да си похапва. Иначе, знаеш, течности и протеини за задържаната вода. А зърната и мен мнооого ме боляха, но със силиконовите беше по - добре.
Маги, поне едната похапва. Може още да и е раничко на Ади. И Дари при предишния опит беше така. То рев, то плюене, сега си похапва доста добре. Само че както ви казах и се засилват коликите и вече дори 3-4 - те часа сън ми се виждат добре  :(
Павла, а какво стана с нокътчето на Борис?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #224 -: Юни 01, 2020, 08:52:48 am »
Слънчицето, при мен след 5-тия ден подуването започна да намалява и то отгоре надолу. Последно глезените. Но трябва време. Не става изведнъж.
Браво на Зорница!





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #225 -: Юни 01, 2020, 09:02:40 am »
Слънце, подуването е от банките дето вливат след секциото, не от нещо друго.Ще се махне и това, аз се прибрах нормална, макар че бях бая подута.
Слагай я често на гърда, ако имаш кърма не давай добавка.Тя е голяма и силна и ще суче хубаво от теб.Ако даваш сега добавка, после в къщи ще се чудиш какво да правиш и бързо ще прекратиш кърменето.Аз гледах да махна добавката още в болницата и да знам, че качва всеки ден.Те ги мерят всеки ден там и ги питай дали качва всеки ден, по това ще се ориентираш дали суче добре.Нали знаеш коремче в коремче трябва да е позата ви.Ще ви изпишат на петия ден след раждането, така се изписва при секцио.
Питай за всичко акушерките, няма да откажат да покажат.Аз преследвах нашите като сянка.Къпане, памперс, пъпче, всичко ми показаха.

Ох, Мише съжавлявам да чуя това за коликите, не исках да съм лош пророк.Дано се пооправи това коремче!Обаче пък имаш страхотна чаровница и е одрала кожата на баща си :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #226 -: Юни 01, 2020, 09:59:25 am »
Ами грешката е била в моя телевизор,днес дойде неонатоложката и като ме видя ми хвана гърдата,хвана Зори и я намести и мноого лесно стана.Иначе ръцете ми спихнаха,корема ми е като в четвърти месец но е нормално,ще спадна.
Зори е много силна,суче като звяр и затова не давам добавката,в момента е 3900 което е добре ,от 4200.Просто иска да суче и често ще е на гърда.Изписват ни и нямам търпение да видя мъжа ми как се разлива по асфалта,като мекица е като я види,мислих че по-трудно ще свикне но просто я обожава а и тя е негово копие.Маги,представям си просто Мерал с три дъщери как е...
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #227 -: Юни 01, 2020, 11:11:54 am »
Слънце, вкъщи всичко ще си дойде на място!
Ако имаш бучки по гърдите, гледай към бучката да й е брадичката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #228 -: Юни 01, 2020, 11:17:24 am »
Слънце, моя мъж беше така като се роди Моника.Той виждаше само и единствено нея.Сега горкия се чуди в коя посока да гледа.

Браво на неонатоложката, че ти е нагласила бебе и гърда.Кърменето е нещо много лесно, стига да става правилно и да няма непреодолими пречки.И да ти кажа, в началото ще те е страх, но като набереш кураж, взимай я в леглото и я кърми легнала спейки.Така и ти и тя ще сте доволни!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #229 -: Юни 01, 2020, 17:13:47 pm »
Така е, Маги, въпреки че Митко постоянно се оплаква, че очаквал много повече да прилича на него  :D Да ви питам има ли смисъл да продължавам със стерилизирането, защото тя всичко, което докопа слага в устата така или иначе?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #230 -: Юни 01, 2020, 17:32:43 pm »
Никакъв, аз не стерилизирам отдавна  :lol: и не гладя въобще  :lol:

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #231 -: Юни 01, 2020, 17:46:11 pm »
Супер, мерси, Маги 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #232 -: Юни 01, 2020, 19:43:15 pm »
Моя мъж ми тръшна един букет и отиде при нея,плака милия,то акушерки,фотограф,голяма емоция.Аз и сменям памперса,той й държи ръката да не плаче.Най-щастливия е.
Трудно ми е кърменето,много.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #233 -: Юни 01, 2020, 21:41:12 pm »
Мише, аз пък съм на мнение, че има. Аз още стерилизирам понякога на Симеон. Защо да спираш като дори детето е още с колики. Докато основната храна е мляко е добре да се стерилизира, защото бактериите са различни от това, което лапа.
На мен ми отнема 5 сек. Слагам шишетата, вода и натискам едно копче. Нищо не коства, защо да се спира тогава?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #234 -: Юни 02, 2020, 09:22:40 am »
Слънце, не трябва да ти е фикс идея, както се получи!

Мише, виж за коликите не се бях сетила.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #235 -: Юни 02, 2020, 09:37:10 am »
Да, на мен също не ми пречи по никакъв начин. Идеята ми е по - скоро като пътуваме да не взимам стерилизатора. Само количката като сложим и заема 70% от мястото в колата и останалите и неща и става оле мале. А той не е и малък и ми се щеше да мога да огранича някои неща.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #236 -: Юни 02, 2020, 09:39:35 am »
Да, в началото колата е фул макс, с порастването нещата се ревизират.Аз направо не знам как ще се съберем ако тръгнем нанякъде.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #237 -: Юни 02, 2020, 09:42:01 am »
Маги, освен, ако не сте с автобус, направо не мога да си представя как се събирате  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #238 -: Юни 02, 2020, 10:16:09 am »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #239 -: Юни 02, 2020, 11:02:20 am »
Благодаря, Павла, не знаех, че има подобни неща.