0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #120 -: Април 02, 2020, 13:53:34 pm »
Танче, тъкмо мислех вчера да пиша точно за коликите и забравих. При Дари на 100% съм забелязала, че като има силни колики повръща много повече, когато не я боли много силно, повръща съвсем малко при оригване. Така че и от това може да му се засилва повръщането. Тя в събота прави 4 месеца и още я мъчат гадовете. Иначе, ако ти помага лефакса и аз мога да ти пратя. При нас не помогна и ми е почти пълно шишето. Сега поне престана да пищи докато се храни, че ме изтормози това. Преди все си казвах, че няма как да е нормално чак такова нещо и такива колики, но явно при някои дечица е така. И гастроентеролози и педиатри и микробиологии и какво ли не. Ами, нормално си се оказа всичко, просто много търпение трябва и накрая се примиряваш, че трябва да си го израсте.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #121 -: Април 02, 2020, 14:19:18 pm »
Правилно е сложен, разхождам се, но не иска. Все иска да гледа навън. Вече и аз не знам кое му помага. Малко го облекчава. Която иска да ми прати, само ми пишете на месинджър да се разберем 🙂 Поне се изака сам сега с хубаво ако 😁
« Последна редакция: Април 02, 2020, 14:42:57 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #122 -: Април 05, 2020, 10:34:43 am »
Как сте момичета.Имаше проблем с форума и май пак са се загубили мнения.Танче, как е младежаа?

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #123 -: Април 05, 2020, 14:48:44 pm »
Лазар е добре, Маги. Давам си му сиропчето, макар че нещо не му е по вкуса и половината все го изплюва. Коликите са основно вечер, ама взе да освирепява от глад и го дохранвам. Не повръща, само това което му е дошло в повечко, ама е около 1 лъжичка. Дано да си остане така и скоро да минат и коликите. Вие как сте, момичета?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #124 -: Април 05, 2020, 20:20:04 pm »
Здравейте момичета. Тук още не съм се включвала, но ето ме :) Нашата малка буболечка София във вторник ще направи 1 месец. Много тегав за мен месец, иначе тя си наддава-изписаха ни 2800 сега е 3700.Слее 2 седмични мъки на кърма, и много малко дохранване с АМ се свързах с консултант по кърмене, каза че имам най-вероятно недоразвити млечни жлези и ми предложи вариант да се храним със сонда за недоносено. Фикс идея ми беше да сме само на кърма, мечтаех си да кърмя и евентуално ако не се справям да потърся консултант. Да ама мнението му направо ме попари. След доста рев приех нещата, дохранваме се АМ с шише и така. Май вече почнах да се осефервам в обстановката, малката почна малко повече да спи-вече сита. До скоро малката не повръщаше, но тук от няколко дена връща по малко. За колилите ни изписаха Инфакол преди всяко хранене и сутрин 5 капки Биобаланс. Горе долу има ефект. Има един момент от 4 през нощта до 8 спи и скимти и се гърчи, но спи. Вече цяла седмица се повтаря, но и това ще мине. И ние взехме слинг под наем зс да видим ще и хареса ли-ми няма много избор хахаха. По принцип им харесва на бебетата, но като свикнат. Като я сложих за сефте спа 2 часа с него. Имаше няколко дни в които отказваше да стои, много я стягах ли, не знам. Но след като се свързах с консултантката каза да я изтря първите 10 мин с мрънкането и беше права, най-добър ефект има като седна на топката за гимнастика и започна да прожинирам и се приспива за минути.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #125 -: Април 06, 2020, 09:58:11 am »
Здравейте и от мен момичета :) как сте :) чета ви от време на време, ама ми е малко кът ххаах не пускам никой вкъщи и всичко сама си правя, ама поне бабите не ме изнервят. Ние сме с многооо колики, какво ли не давам, какво ли не правя няма оправия. Преживяхме и скок в растежа, беше си приключение признавам. Това е от нас за сега. Дано минат по бързо тези колики :) прегръщам ви всичките
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #126 -: Април 06, 2020, 11:49:53 am »
Момичета, не бързайте с шишето като имате кърма.Просто ще ги отбиете така децата.Да малко по-трудно е в началото, но си е голямо улеснение.Танче, ти специално имаш кърма, а с АМ-то най-вероятно претоварваш коремчетп на малкия и после реве повече.Ако трябва и по на често му предлагай гърда.Сега ви и предстои скок в растежа и ще иска постоянно да е на гърда, едва ли не нон стоп и то не защото нямаш а защото малкия расте.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #127 -: Април 06, 2020, 16:16:48 pm »
Маги и Дари е така през ноща, вече от 2 месеца. Спи спокойно до към 1ч и после до сутринта пуфти, пъшка и мята ръчички. Това е от гадните колики.
Аз днес взех кенгуру (май така се води нейното) от една приятелка и се надявам да и хареса. Вече няма чак такива истерични ревове и може и да търпи, че преди нямаше шанс.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #128 -: Април 06, 2020, 16:50:51 pm »
Мише, какво е? Кенгуруто е доста вредно и неудобно и за носещия, и за носения.
Кърмене си ги. Постоанто, ако трабва. Сега друга работа нямате. Подкрепям  думите на Маги, както обикновено, но 100%.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #129 -: Април 06, 2020, 18:35:46 pm »
https://m.emag.bg/kenguru-za-bebe-lorelli-premium-traveller-do-9-kg-2-pozicii-siv-3800151916116/pd/DRYCC3BBM/ ето това е, Павла. Дано ни е удобно, защото сега май няма къде да отида, за да пробвам на място, а онлайн не бих поръчала като не знам дали ще е става.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #130 -: Април 06, 2020, 18:40:39 pm »
Мише, провери слинготеката, в момента са намаление наемите на всички ранички.Съвсем сериозно ти го казвам https://www.facebook.com/SlingotekaBG/ . Ще си повредиш гърба с това нещо.Отделно, че на пред въобще не е правилно да се носят децата, превъзбуждат се, стават нервни и т.н.Лично като една носила бебе в раничка и носеща сега, дори в момента като пиша Габи спи в раницатата в мен.Вземи под наем.Малката вече е голяма.Пробвай Тула фри ту гроу, тя я с твърд колан, Вземи и една Исара например, тя е с мек колан.От там нататък всичко друго им е еднакво.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #131 -: Април 06, 2020, 19:36:38 pm »
Не бих си сложила дете в това. За 15 мин нищо няма да му стане с гърба, но краката и ставите страдат.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #132 -: Април 07, 2020, 10:31:24 am »
Благодаря, Маги и Павла. Ще взема тогава под наем това, което предложи Маги. Не знаех, че има такова значение за бебчетата.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #133 -: Април 07, 2020, 10:41:08 am »
И за тях и за теб.Ти си мъничка и ще ти натежи бързо и ще те боли целия гръб.

Ох, при Ади май започват зъби.Лиги, нервност, събужда се с писък и рев, две ръце в устата нон стоп.Ужас!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #134 -: Април 07, 2020, 12:28:24 pm »
Поръчах Исара 😁 Маги, нашите нали са с малка разлика и все еднакво вървят. И Дари от известно време започнаха да я мъчат зъбите. Освен това вкарва не само целият юмрук, ами пръстите по отделно и ги пъха толкова навътре, че и се повдига, но продължава 😃 Взех и гелче, но още не съм го използвала. Все си мисля, че и тук ефекта ще е като при коликите - нулев  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #135 -: Април 07, 2020, 12:44:51 pm »
Ако много ги боли и не спят давайте парацетамол вечер. Със Симеон почти не усетихме зъби, освен кучешките, че от една хрема направи отит и отиде 2 месеца с АБ. Сега останаха 5тите.
При него помагаше гелчето на Бочко. Уж много добър ефект имат геловете с хиалуронова киселина. Не търкайте с кислородна вода и подобни.

Аз още си чакам млякото. Ще ме побъркат тези доставки. Цяла косачка от Германия дойде за 3 дена, а една кутия мляко вече втора седмица. Борис е спокойно бебе. Денем си го гушкаме с мъжа ми, а вечер си спи с едно ядене.

Симеон започна да се буди вечер, че не се изморява. Той от 2ри месец си спи по цяла вечер. От 3-4м спи по 11-12ч, че и повече. Сега се буди и заспива сам. Сутрин става по-рано. Днес го гушнах и спа до късно.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #136 -: Април 08, 2020, 09:31:19 am »
Това с пръстите го прави Ади, само я гледам как и се повръща  :lol: Иначе Габи още няма такива позиви и не си пъха така ръцете в устата, няма и лиги.На Моника първия зъб и изби на 4 месеца, така че нищо няма да ме учуди при тези девойки.Вчера излязохме зад блока.Няма живо човек там и бяхме само ние четирите.Моника беше най-щастлива.Габи спа, а Ади рева.Днес ще е втори опит :)

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #137 -: Април 08, 2020, 10:34:49 am »
Маги, дойде ми раничката. Мога ли да я пусна в пералнята?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #138 -: Април 08, 2020, 11:19:14 am »
Да, аз всичко пера.Слингове съм изпрала, раничката веднага като я взех.Всичко.Гледай клипчета как се слага, ако искаш ще постна и тук.Има едно много добре обяснено точно с Исара.Да знаеш, че в началото може да пшлаче, докато свикне и после ще е щастлива.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #139 -: Април 08, 2020, 11:41:30 am »
Благодаря, Маги. Ако имам въпроси, ще пиша 😁