0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #100 -: Март 31, 2020, 14:27:01 pm »
Танче, Дари вече толкова месеци е на АМ и си е с постоянен рефлукс, особено, когато я боли много. Само непосредствено преди ядене май не е повръщала, иначе по всяко друго време си се случва. И възглавничка съм ползвала, но нямаше резултат и на нея като лежеше си повръщаше. Както с коликите и това явно трябва да се израсте.
Маги, на нас май ни помогна Бонисан и актив флора за запека. Или пък това, че вече много се движи и набира да и раздвижва повече червата ли, не знам. Но явно едно от двете неща, защото друго не се е променяло.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #101 -: Март 31, 2020, 15:09:48 pm »
Моята щерка повръщаше и от кърма и от АМ. Като фонтан беше. Направо ми се ревеше, защото непрекъснато сменях нейните дрехи, моите дрехи и всичко, което е било около нас. Най-обичах да повърне като сме на вратата, готови за излизане.
Спря да повръща в мига, в който я захраних около 7-месечна възраст.

26.09.2019
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #102 -: Март 31, 2020, 17:34:39 pm »
Не е на фонтан, което ме успокоява. Само 2 пъти повръща така и то в началото. Довечера мога да го сложа да суче. Иначе за сега не е повръщал. Хапва си млякото.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #103 -: Март 31, 2020, 17:43:43 pm »
Таня, да не му идва много количеството? И това може да доведе до повръщане. Пробвай едно кърмене за по-кратко да видиш как ще е.





*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #104 -: Март 31, 2020, 19:51:01 pm »
То не е да не му стига. Изцеди малко и му дай. Може да му идва силна струята. Да ти кажа честно, не разбирам при наличие на кърма защо се дава АМ. Един пръст на ръката си давам, ако можеше да кърмя.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #105 -: Април 01, 2020, 00:21:08 am »
Ходихме до спешния кабинет и от там в детско отделение. Изписаха ни сиропче и едни свещички. Дано да се разминем. Утре ще ходим и при завеждащата неонатологията. Преживях голям кошмар днес ви казвам. Както се радваше и гукаше на баща си, повърна, рева, взех го в мен уж да го успокоя. От там като се почна неистов рев до почервеняване, задух. Баща му го тръсна с главата надолу да му мине. Момичета подкосиха ми се краката и сърцето ми спря като си видях детето така. Дано да няма повече такива моменти.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #106 -: Април 01, 2020, 05:39:52 am »
Това с тръскането не го правите. Ако плаче и се захласва, духвате му в лицето и устата.
Какво ви казаха?
Понякога като повърнат им става гадно и се стряскат и затова реват.
Дано всичко са е наред с малкия. Кураж. Тепърва ще ти изправя косата. Основно правило е да се запази самообладание.
 
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #107 -: Април 01, 2020, 09:04:15 am »
Ами днес ще му вземат кръв и секрет от нослето, че хърка. Иначе дробчетата са чисти, не се е обезводнил от повръщането. Съмняват се някакво вирусче или алергия към белтъка в кърмата. Ще видим какво ще излезе. За сега е спокоен, само плака като му слагах свещичката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #108 -: Април 01, 2020, 09:40:58 am »
Tanq, нищо му няма на детето зорлем ще го объркате. Повръщането е нормално при всички бебета.Имам пред очите си израсли 5 броя на различно хранене и повръщаха всичките.Това реване също е нормално, до почервеняване.Както Павла е казала духате му в лицвто и той ще поеме въздух, тръскане НЕ.
Сега ще ви измислят диагноза, за даусвоят пътека.И ако е алергия ще има проблеми с изхожданията, евентуално обриви и силно повръщане.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #109 -: Април 01, 2020, 10:20:55 am »
Аз мисля като Маги.
Търся му нослето, защото връща малко. Изпражненията имат ли слуз? Повръща ли на фонтан? Наддава ли?
Ако отговорите са- не, не, да, значи просто има лек рефлукс. Вчера е бил на АМ, което е различно от кърмата и е нормално да повърне повече.
Ще те накарат да спреш да кърмиш, ще ти изпишат мляко и нищо няма да се промени.
Аз секрет от носа не бих дала даже да вземат. Почти винаги има нещо. Ще изпишат АБ капки или направо АБ. Както каза Маги, зорлем ще го объркате.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #110 -: Април 01, 2020, 10:21:46 am »
Танче, съгласна съм с Маги и Павла. Както ти казах Дари е със силен рефлукс и понякога се дави и съответно започва неистов плач, защото се плаши. Много пъти се е случвало. Тя и без да се дави си има навика да се захласва като плаче много и не диша и е много неприятно, но нормално. И мен ме притеснява, че ш ви измислят диагноза и излишно ще го тъпчеш с лекарства. За хъркането по принцип също е нормално. Дари още грухти отвреме навреме. Но в началото беше постоянно, особено през ноща. Все едно 100 кила мъж хърка  :D Дано да премине бързо рефлукса при вас 😘
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #111 -: Април 01, 2020, 11:18:09 am »
Моника повръщаше много, давеше се от силна струя и смених позата на кърмене, захласваше се на всяко реване което беше по емнайсе пъти на ден.Заведохме я в болница защото разви двустранна бронхт пневмония.Беше ужасно, лекарите я спасиха аха си беше отишла.
Не съм спряла да кърмя, не и давах АМ, питах много добри неонатолози, за всички беше нормално повръщането и.За споравка ходех оповръщана постоянно.

Тези и двете повръщат, де много, де малко, но повръщат.На кърма са предимно.От АМ повръщат по-малко защото е тежко и по-трудно излиза.Те не се захласват за сега, но Ади се дави като гъсе и викахме бърза помощ за нея.

В болница с бебе влизам само ако е нещо наистина сериозно, във вашия случай не виждам такова.Виждам ошашкани родители, защото им е първо дете.Най-много да ви изпишат болни.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #112 -: Април 01, 2020, 13:06:06 pm »
А болница не. Като видях вчера в детското какво е, ужас. Така или иначе имаме записан час за днес, ще видим какво ще каже неонатоложката, пък вече дали ще изпълня всичко не се знае. Благодаря ви много за съветите. Да, наистина сме ошашавени родители, но ще преминем и през този период.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #113 -: Април 01, 2020, 14:09:02 pm »
Танче, пиши после какво са казали :*

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #114 -: Април 01, 2020, 21:17:26 pm »
Кръвните са добре. Ама пустите му колики, много го мъчат. Масаж правя, топля му коремчето. Поне малко го облекчих с термометъра, че много се напъваше. Изписа ни фризовом за повръщането да му давам по малко след кърмене. Повърна си малко след него и след като му дадох гастротус-а. Сега пак хапна от ам-то, но не му дадох сиропчето и си задържа всичко. Възможно ли е то да му дразни нещо на стомахчето? Като изключим вчерашните повръщания преди спешното, след приема му пак си повръща и акото му беше леко кафеникаво зелено. Ама за двата месеца е качил само 1250гр. Докторката каза че е добре, но можело и още малко и другата седмица ще го заведем пак да видим дали е наддал нещо. Хапва си, но знам ли, може да не стига до втората кърма, а гледам да го държа по дълго време и да не заспива.
« Последна редакция: Април 01, 2020, 21:22:09 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #115 -: Април 02, 2020, 09:36:08 am »
Танче, не го мъчи детето с АМ, кърми си го.Ето габриела сега сутринта е хранена в 7 в 8,30 така повърна че я преобличах цялата.Но не на фонтан, просто си върна.
Само 1250 гр?Това е по 600 гр на месец, което е идеално за него.Аз какво да кажа със само 400 гр, за първия месец и ужаса, че това дете не ще да яде.Давай му да суче, гушкай го, слагай лиганици и това е.Зеленото ако е от колики да си знаете или от претопляне.Имам една цяла опаковка Лефакс, писах, много ни помогна на нас за коликите, много!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #116 -: Април 02, 2020, 10:32:09 am »
Давам му всичко, гушкаме се. Гледам да не е облечен много, в нас е м/у 23 и 24 градуса, само за банята правим малко по топло. Баща му е по топъл и да не да го претопля като го гушка. Като го вземам от него все топъл ми се струва. Ама и много се присвива и рита с крачета, това коремче го съсипва. Маги ако няма да го ползваш лефакса, прати ми го ако можеш.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #117 -: Април 02, 2020, 11:18:35 am »
Зеленото е от колики, да. Дори да няма точно поведение като при колики, пак им става така. Кърми го когато и по колкото иска. Понякога се успокояват от 5 цоквания само. 'Нормата' е от 600гр до 1600гр уж. Борис наддава яко. Вече го обличам в дрехите, с които Симеон беше на 4м. На диета ли да го сложа, че да влезе в норма? Не, няма да си мъча детето. Понякога яде повече, понякога не. Дори и АМ давам на поискване, но само гледам да не е преди 1,5-2ч.
Гушкане, слинг и кърмене.
Борис го слагам в слинга и да не повръща, защото все пак е изправен. Пробвай.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #118 -: Април 02, 2020, 12:39:51 pm »
Скарани сме със слинга. 10мин и почва да врещи. Говоря му, пея му, но без резултат. И сме на ръце 🙂
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #119 -: Април 02, 2020, 12:42:05 pm »
Ако ходиш? Отначало се сърдят. Може и да не е поставен правилно.