0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #60 -: Август 10, 2019, 19:17:51 pm »
Да, и при двете бременности пия. Май в 12гс я спрях първия път, а сега ще е пак скоро. Ти защо я спря?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #61 -: Август 10, 2019, 22:07:16 pm »
Знам че м/у 10 и 12 се спира. Притеснявам се. Противоречиви са мненията за нея. Извън бг не дават метформин на бременни. Ти защо ще я спираш по-рано от 12. Чудя се дали да не си я продължа още две седмици. Може и на др Мели да пиша, ама не ми се иска да им досаждам.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #62 -: Август 10, 2019, 22:51:24 pm »
Ще питам кога да го спра. Той даже намаля риска от спонтанни аборти, намалява риска от гестационен диабет. Знам, че преминава пламенната. Иначе се води безопасен за употреба дори и през цялата бременност.
Сега като се замислих, аз го спрях доста късно със Симеон.
Аз го пиех по съвет на Мели, но във Франция не са ми го спирали.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #63 -: Август 10, 2019, 23:05:02 pm »
В чуденка съм. То един ден съм пропуснала- не знам наистина.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #64 -: Август 10, 2019, 23:22:53 pm »
 :oops: то и аз пропускам понякога.
Не знам. Както решиш. Като си го пила досега защо го спираш на никъде?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #65 -: Август 10, 2019, 23:25:20 pm »
Не е баш на никъде нали се спира 10та-12 вече съм 10+3 . Затова... ама май ще си ги цъкам още време. Много добре се чувствам с тях.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #66 -: Август 10, 2019, 23:53:17 pm »
Аз пък не съм срещала такъв срок за спирането. Даже бях чела в едно проучване, че 12-16гс го започват.
При СПКЯ е хубаво да се пие цяла бременност. 
За себе си цнам, че ще го спра като първия път. Имам си записано кога е било. Макар, че имах гестационен диабет... ще го мисля.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #67 -: Август 11, 2019, 12:48:56 pm »
Ще се пише на др Мели пак :)) как сте днес, прекрасни? Ние сме на сватба и трябва да ходя за рокля - о, ужасТ!! Мразя да се разкарвам по магазините... :-/ стискайте палци
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #68 -: Август 11, 2019, 15:44:41 pm »
И аз мразя да ходя по магазините.Успех!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #69 -: Август 11, 2019, 16:10:14 pm »
Хора, не знам какво ми става. Скоро влизам в 4ти месец, след 12 дена, а сега ми става лошо,  уморено ми е,  тежко и Ви се гади. Снощи даже повърнах. Така си мислих, че ще се размине като със Симеон. Чак започнах да се притеснявам.

Лина, успех по магазините. Най-тъпо ми е да купувам дрехи, а бременна е направо безсмислено.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #70 -: Август 11, 2019, 20:10:10 pm »
Ехх Павла, сега ли решиха да избиват тези симптоми, кофти, предполагам си е нормално и ще отшуми.
Лина аз се чудя за Надежда,все още събирам мнения.
Аз съм малко притеснена. Вчера бяхме на селото на мъжа ми, но още на никой нищо не сме казали и всички вършат някаква работа аз седя и нищо не правя. По едно време се наложи да преместим една маса и свекито ме викна. Как да и откажа, като нищо не правя, а тя от тея дървените тежките. После и едни цветя да придърпам.днес цял ден ме боли корема и кръста, не е силна като леко ПМС и като че ли чак сега отшумяват. На преглед трябва да съм вторник. Сигурно нищо ми няма, ама се попретесних :(
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #71 -: Август 12, 2019, 08:08:32 am »
Павла,много неприятно. При мен бяха поутихнали нещата малко,но от няколко дни пак се влоши това гадене,може би от жегите да е. Маги мей не се притеснявай,едва ли нещо е станало...но занапред да си знаеш да неприпарваш до тежки неща
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #72 -: Август 12, 2019, 09:16:27 am »
Павла, всяка бременност е различна, какво да ти кажа.

Маги мей, по-добре кажете от колкото да си рискуваш бебето заради някакви маси!

Аз дебелея усилено, много бързо взе да расте тоя корем.Имам проблеми със спането.Не мога да си намеря място или се събуждам с болки в тазовите кости.А съм 5-ти месец!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #73 -: Август 12, 2019, 10:10:16 am »
Знам, че няма. Ама си мислих, че ми си размина.
Маги, възглавница за бременни. Най-порезнато покупка. Още я ползвам. А с 2 бебета после си е направо задължителна.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #74 -: Август 12, 2019, 10:11:30 am »
 И аз това щях да предложа. Слушала съм,че върши доста добра работа.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #75 -: Август 12, 2019, 11:51:25 am »
Аз имам такава, спя само с нея, иначе не мога.Но изглежда започват по-рано да ми се разместват костите и болят.Тази сутрин съм се събудила в 5,30 от болки.Преместих се на дивана и дремах докато стана време за ставане, съответно сега съм като бита.

Чудя се аз за възглавница за кърмене каква да си взема.Трябва да е по-твърда и извита, но достатъчно голяма да мога да слагам 2 бебета на нея.Та ще ровя в ОЛХ и в интернет да чета и иабирам.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #76 -: Август 12, 2019, 12:14:29 pm »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #77 -: Август 12, 2019, 12:34:26 pm »
Да, нещо такова ще трябва да е.Ще търся още малко и ще поръчвам.Моята ми я ушиха, но не става за кърмене, иначе за спане е супер.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #78 -: Август 12, 2019, 15:00:30 pm »
Magist, къде дебелееш бре, нали те видяхме на дрз. Корема не се брои ;) аз имах същата , която Павла е пуснала и после много я ползвах. Бях я взела от продавалника и после едно химическо и е супер. Мен ми е рано, но нали като се уголемява матката може да има спазми към кръста ( не помня как се наричаше) затова е добре йога. Аз още не съм се спряла, но съвсем скоро трябва да започна , защото ме боли чак пукам зверски страшно. Миналата бременност ми показаха едно упражнение, където правиш като свещ подпрян на стена. Помагаше ми.
Павла, и аз се убеждавам че са различни бременностите.. с Лори не съм повръщала и не съм била такъв парцал. И вчера повърнах. Май си е до ден. Има добри, има и лоши.
Маги-мей, абе кажи там че те боли кръста или нещо смотай и скатай щом не искаш да казваш. Ама не се напрягай. Аз пък сега говорих с една жена , с бебе на 5 м. Родила в надежда , със секцио- била много доволна. Не се следяла там. Не знам вече и аз какво да кажа. Знам че залата им за раждане била много добра.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #79 -: Август 13, 2019, 11:19:14 am »
Здравейте момичета,как сте днес? Павла как си още ли те мъчи гаденето? Сетила съм се днес за Мишето, кога трябваше да са и готови резултатите. Надявам се всичко да е наред. Аз съм утре на преглед да видим бебче как се движи