0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #40 -: Август 08, 2019, 18:31:00 pm »
Минахме фетална ехокардиография днес.Попаднахме на страхотен доктор препоръчвам го с две ръце.Много обяснява, отговаря на всеки въпрос, спокоен, прегледа беше 1 час!Ще имаме две момичета!Сърчицата им са добре, всички артерии и вени са там и действат правилно, предсърдия и камери на място и работят идеално.Кръвоотока е нормален, пъпната връв и на двете е супер.

Днес моя мъж за първи път ги видя и се успокои и е един щастлив!

Значи Теди правилно каза още преди ДРЗ - Магдалена с близначките  :D

Леко бременеене на всички, по-малко тревоги, много положителни емоции  :)
     
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #41 -: Август 08, 2019, 22:45:48 pm »
Много право си е било детето!  :P

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #42 -: Август 08, 2019, 22:48:03 pm »
Маги, знаех си аз, че тези, които се крият, са женски. :-) Честито!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #43 -: Август 08, 2019, 23:38:43 pm »
Маги, Николета същата като Теди на Дани - момичета каза. И вече прави планове как щяла да ги гушка като се видим някой път на някое ДРЗ :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #44 -: Август 09, 2019, 09:03:46 am »
Да са здрави, а аз ще тренирам нервите от сега.Не знам майка ми как е издържала с две момичета в къщи и аз как ще оцелея с три.Бащата не го мисля, той е превилигирован.Истината е, че с момичетата не му е зле на  бащата а на майката.Ама сега в БГ е много важно да имаш момче!От сега са ни завайкали близки и познати.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #45 -: Август 09, 2019, 09:26:44 am »
Маги, с едно е добре на бащата, защото му угажда, но като сте 4 жени, ще му трябва време да свикне да лавира.
Иначе е до характер на детето. Има такива дивачки и толкова спокойни момченца.
Този мода за момче е нова май. Не мина ли това време?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #46 -: Август 09, 2019, 14:10:24 pm »
При нас няма такива тенденции-момичета, момчета голямо важно ;) Досега не се бях замисляла че сте числено превъзходство, Маги :) Мъжете, никога не са ми били фактор, може би не съм имала силни мъжки характери, до сега в живота и затова така разсъждавам. Всичко си рефлектира най-вече върху майката. Аз имам много кротко и добро момиченце (пу-пу), ама такива хали има в нейния клас. Говорихме си, че напоследък май девойките са по-диви от момчетата... Иначе онзи ден се върнахме от Пловдив, спахме в Тодоров , винната резиденция. Направиме дегустация на вино, Митко аз гледах и бях китайски турист :D е, опитах една глътка и се заканих, че ще си правя розе парти след година хахха Не ви бях казвала, но почнаха много да ме болят краката и имам няколко венички, които бяха за калциране,и аз отлагах ли отлагах, защото можеше да съм бременна, та изпуснах. Майка ми има 3 операции от разширени вени, та Конова каза Tafi да си пусна. Бях в геника, трябвало час и безплатна консултация в централата- чак тогава Тафи-то. Грр, колко вайкане при положение че си плащам. Ами ако бях от друг град? както и да е-ще го правим. Конова каза че нямаме ходове с аспирина ,защото на него отдава кървенето в началото. Аз не знам дали бях писла, но ми течеше кръв от носа, още след 2рата или 3тата вечер когато пиех аспирин. Та каза, че може да увеличим дозата на фраксито. коагулационен тест на 4-6 седмици +пкк и аптт, фиброген ,Inr3, и ранен скрининг за преекламсия в 11-14 гс +ехография+биохимична проба  + измерване на арт. налягане.
Тази биохимична проба не ми е ясно дали е от Аг само, забравих да питам ест. Минах и на АГ, ще ви разправям малко по-късно, там всичко наред, Слава Богу.. тамън харесах една Павлова и разбрах че на ест. раждане е който те хване на смяна и се отказвам от Надежда...
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #47 -: Август 09, 2019, 16:00:32 pm »
То на естествено раждане не е ли навсякъде така? Щото може на доктора тамън да му е свършила смяната и да започнеш да раждаш. Или пък да е дълго раждането. Аз три смени акушерки застъпих и това след като ме свалиха в родилна зала, демек съм имала 4 см разкритие.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #48 -: Август 09, 2019, 16:20:39 pm »
Ако си платиш за избор на екип ще те изражда, който ти кажеш. Иначе който се падне на смяна.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #49 -: Август 09, 2019, 16:32:01 pm »
Да ви кажа, най-добре е който е на смяна, не за друго, това означава, че лекарят пред вас е отпочинал и адекватен.А и много често в желанието по-бързо да се свърши с раждането лекарят насилва нещата и това не е добре за никой.Знам, че на всяка жена ще и е най-добре с нейния си лекар, но те учат за това все пак.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #50 -: Август 09, 2019, 17:03:26 pm »
Магита, Яничка и Татяна -това,което го казвате всичкото и аз си го мисля, обаче ме е страх. Това с отпочиналия доктор е доста вярно. Иначе вече 2 мнения имам от Павлова вчера и от преди да съм бременна,че при секцио ще срежат и платното... грам не ми се иска да се възстановявам пак от херния. Павлова каза, че в БГ са по-предпазливи при ест. след секцио за разлика от чужбина. Но ако всичко било наред можело да се опита. За съжаление епикризата от хернията е меко казано оскъдна... Яничка ти ли се беше насочила към Надежда?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #51 -: Август 09, 2019, 17:27:51 pm »
Яничка ти ли се беше насочила към Надежда?

Не съм аз. Аз ще раждам в Испания. Тук в държавната болница се ражда само с акушерки, нищо че имам проследяващ гинеколог.
Първото ми раждане беше в Англия, където цялата бременност се следи от акушерки и самото раждане се води само от акушерки. Ако видиш лекар, значи има сериозен проблем.

Аз съм много съгласна с Маги. Отпочиналият лекар е от ключово значение. Понякога по време на раждане се налага да се взимат бързо много важни решения. Ми ако тоз човек е бил 12 часа на смяна и е имал няколко раждания и в добавка някое секцио. А и това с бързането е напълно вярно.

Аз лично ако бях на твое място бих проучила всички лекари при които бих могла да се падна и ако моите възгледи съвпадат с техните, ще съм спокойна.

Lina, аз питах докторката ми за диастазито и тя каза, че след раждането задължително трябва операция. Иначе каза, че в момента има риск от херния, но няма какво да се направи. Ако усетя остра болка в корема, трябва да тичам към спешното.
« Последна редакция: Август 09, 2019, 17:31:25 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #52 -: Август 09, 2019, 17:53:01 pm »
Ясно, Яничка. Да, защото нямаш платно.Аз имам платно и са шити (все едно да се приближат си го представи  ) коремните мускули. При мен и отдолу и вертикално да влезнат ще срежат платното.  Аз съм изчела за докторите в Надежда и има няколко, които грам не харесвам. Затова са и съображенията ми.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #53 -: Август 09, 2019, 19:16:34 pm »
То преди и при нас беше сама с акушерка. Лекар няма работа там. Така или иначе масово раждането се води от акушерка, а лекарят седи при нужда да реагира, ако има усложнение. На мен притеснението ми не е било раждането. Не е кой знае какво. Важно ми беше да знам, че детето ще бъде прегледано от неонатолог в първите 24ч. Оценката по апгар и акушерки, и сестри могат да я направят. На този преглед му чуха шума на сърцето. Ако беше като в Англия, да ни изпишат на 3тия час, можеше и да остане недиагностициран.
Лина, не мисля, че толкова години след секциото ще има проблем, повече с бременеенето и платното.
Успех на всички!
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #54 -: Август 09, 2019, 21:26:01 pm »
И аз така мисля, Павла. Как си ти, бре? Вие вече в Бг ли сте, че изпуснах датите. Голям смях при нас -3 ма от Манила, Виена и Гибралтар взеха мойте проекти. Няма месец и единия напусна. Увеличение на заплата ама за чий:) Сега се сетиха че бачкам много. В Англия хич не съм доволна от този тип услуги. Масово раждат по домовете и къде ли не. Павла, в коя седмица ще пускаш НИПТ?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #55 -: Август 09, 2019, 22:10:25 pm »
Охо, то ние ще се прибираме вече към Франция.
Всичко е ок за сега. Не се спирам. Днес вървях около 4 часа примерно, ония ден ходихме на плаж, че голям кеф му е на малкото  Започна да ми става едно тежко, все едно ми се гади, но за къде. Аз съм вече в 11гс. Другото е едно дразнене от както забременях. Нищо не го облекчава напълно.
НИПТ ще правя с ФМ в 11гс+5.
Сега голямо приключение ни чака с пътуването до Пловдив. Наши приятели ни казаха, че и от жега ще изпукаме. Само всичко да е наред.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #56 -: Август 10, 2019, 09:49:40 am »
Топличко е навсякъде в БГ тия дни.Да пратиш много поздрави на Мели и д-р Даскалов!

Моите девойки са се разположили едната от горе, другата от долу и ще са така до края, взех да се чудя каква ли ще ми е формата на корема накрая.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #57 -: Август 10, 2019, 10:30:23 am »
При нас си е супер. Има бриз, разхлажда. Не е като в долината.
Ще пратя :)
Ти може и да се разместят девойките. Имаш още 20 седмици почти. 
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #58 -: Август 10, 2019, 10:40:25 am »
Питах доктора сега на ехокардиографията, каза че нямам шанс.Така са захванати самите сакове и плацентите за матката.Така ще са до края, евентуално да сменят позиция глава крака :)
Абе здрави да сме.За сега се чувствам супер, като сравня с първите месеци и гаенето и посвръщането сега съм супер!Май качих 2 кг, за 2 седмици.Майка ми ме е завайкала, че съм много слаба.Веднъж да ме завайкат че съм слаба  :lol: аз цял живот внимавам какво ям и по колко, сега като ям всичко и не ми личи.Хахахаха

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #59 -: Август 10, 2019, 19:09:02 pm »
Magi сега е още по-сладко да ти кажат че слабееш хаха. Ти не беше с ИР, нали? Май от тази тумба сме аз и Павла само. Браво, бре Павле, чак и до Пловдив- мнооого е топло там. Нали бяхме няколко дни с Митко. Супер за разходките. И аз трябва да правя нещо, особено сега като спрях метфогамата. Ест. ме е страх да не почна да качвам. Виждам, че в 10-12 я спират. Ти пи ли я изобщо? Откъде пък това гадене по никое време :р