0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #940 -: Декември 11, 2019, 20:29:24 pm »
Браво на малката. Те май повечето бебенца в началото не обичат да се къпят, а после много им харесва <3 супер си значи. По бързо възстановяване и влизане в форма :*
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #941 -: Декември 12, 2019, 10:10:54 am »
Я бременните да се преброят. Коя е на ред?

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #942 -: Декември 12, 2019, 12:49:31 pm »
Ами май е мой ред. Още малко и влизам в 9тия и ще сме в очакване. Днес ходих до АГ и го питах ако не се обърне бебко как се процедира. Дали се взема някакво допълнително направление, да се насрочи дата за секциото при лекаря който ще избера. И той вика, че няма нищо такова. Като ми почнат болките си отивам с направлението, което ще ми даде, ще ме прегледат и който е на смяна той ще ме реже. Стана ми много странно. Нали все пак упойка ще има, гладна, жадна трябва да съм. А и говорих с леля ми, която работи в окръжна, но друго отделение и ми обясни съвсем други неща. И сега съм като в необрано лозе.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #943 -: Декември 12, 2019, 21:38:44 pm »
Хм странно Танче. Секциото не е ли планирана операция, освен ако не се наложи по време на раждането? Поне това което аз знам де, поправете ме ако греша. Ти потърси ли някакви упражнения за обръщане на бебчето? На една от лекциите на които бях говореха че топките за гимнастика, тези огромните, помагат и за раждането, да слезе бебето по лесно на долу и за обръщането, ако не е както трябва.
Ние сме добре с малката, за сега сме здрави.
Мише браво за килограмите. Аз съм вече 10 отгоре, но се чувствам добре, не ми тежи.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #944 -: Декември 12, 2019, 22:27:54 pm »
Това с топката е много интересно и ми допадна.Надежда Стаменова го обясни със снимков материал с родилка в тяхната клиника и си направи супер голяма реклама на "Надежда".
Да ви кажа,днес спечелих награда от томбола от училището ,никога не съм печелила нищо,на това отгоре аз теглих томболата и се изтеглих😆 и имам комплект на Матернеа за бременни.
От една седмица усещам аз едно къркорене,то било бебочката,днес се убедих на сто процента,като трептене е ,но днес беше по-силно.Сега само се ослушвам ,ама от сутринта до след обед беше по-активна.Утре съм на ПКК и урина.Днес зъболекарката ми поизчисти зъбния камък и каза,че кървенето на венците може и по-зле да стане,само Лакалут и вода за уста да ползвам и това е.
Танче,според мен има време и ще се обърне,но може да пробваш и с упражненията.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #945 -: Декември 12, 2019, 22:35:01 pm »
Слънце аз в първата седмица от 5я месец осъзнах че малката ме рита. Даже и мъжа ми беше при мен и той я осети.
Честито за наградата. Моите венци от началото до 6я мевец кървяха всеки ден и един ден просто спряха и до сега няма и помен от кръв. Не мога да си го обясня.
Ние сме добре. Почнахме с тоновете. Скоро имам час за 3та ФМ.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #946 -: Декември 12, 2019, 22:38:25 pm »
Секциото по принцип е планирана операция. Ако сте си избрали лекар говорите с него за деня в които ще се извърши. Понякога се налага секцио по спешност, така се случи с мен и Моника.

Може да отидеш и като ти почнат контракциите в родилния и да кажеш че си за секцио, но няма да ти се зарадват.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #947 -: Декември 12, 2019, 23:26:13 pm »
Най-вероятно се надява да се обърне бебето.
Слънцемое, соя седмица си, че започвате тоновете?
Слънце, отначало точно като къркорене се усеща. Ако е ниско- тя е.
Честито за наградата.

Дарк е преди Татяна, а след тях май съм аз.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #948 -: Декември 12, 2019, 23:30:32 pm »
29 седмица съм. С теб сме с няколко дена разлика. Мисля че ти си преди мен.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #949 -: Декември 13, 2019, 02:53:04 am »
Много е рано за тонове, предпоставки за по-рано раждане имаш ли?

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #950 -: Декември 13, 2019, 11:59:54 am »
Нямам предпоставки за по ранно раждане. Имало нови изисквания да се мерят по рано тонове (поне жената която се занимаваше с това така ми обясни, въпреки че е доста трудно в толкова ранна седмица).
Мишето е в моята болница - я кажи от кога почнаха да ти мерят тоновете? Плюс това всеки лекар по различен начин си следи бременността. Нали не сте си помислили, че аз сама съм искала да ми ги мерят хаха
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #951 -: Декември 13, 2019, 12:24:09 pm »
Слънцемое, явно заедно вървим. Терминът ти кога е?

То нали си има препоръки от касата, те не са ли за всички? Няма много смисъл от толкова рано, ако нямаш контракции и подобни неща. Аз не обичам да ме занимават с подобни процедури без нужда. Колкото и да искам при опитите да покрия всички бази, толкова не искам да прекалявам при бременност. Странно е. На мен не са ми мерили тонове. Акушерките ми пускаха. Сега пак тях ще помоля, но ей така, докато си говорим, да има :)

 
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #952 -: Декември 13, 2019, 12:43:01 pm »
И ние не сме слушали тонове. Веднъж питах и АГ каза, че ако пренос тогава ще ги слушаме. Нито контракции имам. Единствено на ехографа му слушаме сърцето и всичко е наред.
Дарк наистина се покри. Някой знае ли нещо за нея?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #953 -: Декември 13, 2019, 16:59:52 pm »
Слънце мое е в Щерев. Там предполагам в пакета го има и според мен е за пари. Няма го като препоръка на касата. Абсурд! Нямам против никоя клиника, не ме разбирайте погрешно, просто с годините се научих да правя разлика между нужно изследване и такова за пари.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #954 -: Декември 14, 2019, 09:47:22 am »
От 30г.с започнах на всеки две седмици. Малко е относително с тоновете, защото при мен точно на тях в 34г.с видяха, че имам контракции (които аз усещах, но с този болезнен цикъл не намирах за нищо притеснително) и ме приеха за задържане.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #955 -: Декември 14, 2019, 12:09:05 pm »
Те контракциите се хващат и на ехограф и вече ако се прецени се праща на тонове да се видят колко са силни. Аз с Моника бях с контракции от 4- тия месец, не ги усещах въобще. Тонове започнахме от 36- та г.с. А сега с близначките имам едни в 35- та г.с. преценява се по бременността, до колко е рискова.

Как са бременните?

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #956 -: Декември 14, 2019, 13:04:30 pm »
Аз съм добре, днес малко се поуморих вкъщи с домакинските задължение и сега ще почивам. На преглед съм живот и здраве на 02 януари, тогава влизам и в 8 месец и полека лека всичко да е наред ще започваме с пазаруването. Мише как е малката кукла? Маги, вас кога ще ви изписват да си се прибирате вече с принцесите?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #957 -: Декември 14, 2019, 16:12:02 pm »
И аз съм добре,излязох в 10.00 сега се прибрах,много миткам улиците,всеки ден съм навън.
Днес ми излязоха резултатите от ПКК,всичко е наред ,но хемоглобина ми пак е нисък.Феретаб хапчето за него ли е?А на стерилна урина на седимент пише-единични левкоцити,ерителни клетки.Какво значи това?
Маги ,ти кърмиш ли ги,представям си как се кърмят близнаци.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #958 -: Декември 15, 2019, 11:51:06 am »
На единични не се притеснявай.
Колко ти е хемоглобинът? Феронещо си е за това, да.

Тук вали вече 3ти месец. Чак ми се ще да започна да сковавам кораб. Ужасно е. Не можем да излезем като хората. На малкото му става скучно. Абе, гадост голяма.

От 2 дена ме боли бъбрек нещо. Ще го мисля, ако стане по- зле.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #959 -: Декември 15, 2019, 12:15:56 pm »
Павла 112 е,преди месец и половина беше 111,а референтните са от 120.Просто мислих,че по-бързо ще се покачи.
И мъжът ми го боли бъбрека,ама на тоя етап не мога да го накарам магарето да иде на лекар,ако продължи не отлагай,че кофти работа.