0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #960 -: Декември 15, 2019, 14:06:33 pm »
Със Симеон от 130 и нещо ми падна на 111 от 4м и така си остана до раждането. Само с месо и салата изкарах, а и диня, че беше лято.
Сега пак ми е  111. Няма да пия нищо. Въпросът е да не пада.

Оф, сигурно бебето нещо натиска. Ще видим. Още чакам ендокринолозите. Ако трябва и  нефролози да чакам... отиде.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #961 -: Декември 16, 2019, 11:33:12 am »
Добър ден момичета ! Аз вече съм с почти всички екстри гадене,повръщане,безсъние,но бели кахъри са това. Аз имам два въпроса. Първия е от два дни имам от време на време сърбеж по корема,без зачервявания-може ли това да означава алергия към фраксипарин ?
И втория,четох че приемането на утрогестана през устата дава отражение на резултатите от БХС?
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #962 -: Декември 16, 2019, 11:55:56 am »
Круела, и аз получих нещо подобно към фраксито, сменях местата на биене на инжекциите.От корема минах на ръцете, после върнах корема, правех си комперси с реванол.Но ако стане нетърпимо може да смениш Фраксито с Клексан.
За Утрогестана не знам, аз бях само на Кринон гел.

За БХС, ако имате някакво макар и минимално притеснение пишете в блога на прф.Кременски.Цял живот ще съм му благодарна на тоя човек, знаете как се бях ошашкала с моето БХС.Нощта преди секциото не можах да спя от мисли дали ще родя здрави деца и само неговите думи ме крепяха.

Моя хемоглобин от 102 се качи на 130, родих със 130!Аз съм човек дето редовно е с много нисък хемоглобин и желязо. Пиех си желязото, но 2 часа преди и след него без млечни, също така гледах желязото да е по обед или след обед и да има поне 4 часа разстояние от приема на магнезий.Така се усвоява най-добре.Към желязото добавям и вит. Ц, може да не е на хапчета, а фреш или плод/зеленчук.Ядях много месо, намерих си варинати в които да вмъкна месото в менюто си, макар хич да не ми се ядеше, правех си смутита с червено цвекло и портокал.Сокове разни, само и само да не ми вливат желязо.С Моника мо беше ужасно нисък хемоглобина и ми вляха.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #963 -: Декември 16, 2019, 12:19:27 pm »
По какъв начин прогестеронът влияе на БХС? Няма подобно нещо. Спазвай си срока за пускане и така. Да знаеш, че е безплатен.
За другите неща- опитвай се поне да се наспиваш и да не се обезводняваш.

Маги, ти си шампион. 130 с близнаци. Впечатлена съм :) Как сте вие? Прибрахте ли се?

Да мине тази седмица само и малко почивка вкъщи само тримата. Малкият се разсополиви точно преди ваксина. Тези зъби не избиха, майка си тръгва, но със стачките на влаковете не знаем как и сме на тръни да тръгваме с кола 450км. Сега ваканцията започваме да опаковаме малко по малко и ще видя до къде ще я докараме. Ще извадя и дрехи за новото.
Въобще няма да ни е скучно по празниците :)

Вие как сте, момичета?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #964 -: Декември 16, 2019, 12:27:35 pm »
И аз не знам дали има някаква зависимост м/у двете. Аз също го приемах през устата. Правих два БХС и накрая един пренатест, защото втория ми излезе на границата и що рев изревах. Но като видях резултатите от теста, не камък ами скала ми падна от сърцето. Така че Круела, ако ви се дават повече пари за ваше спокойствие си направи един пренатест. Ние избрахме този с 8 показателя ако не се лъжа, защото разликата от този с 4 беше едни 80лв май. Ще знаеш и пола на бебчето. Говори с АГ, който те следи кога може да го направите.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #965 -: Декември 16, 2019, 12:33:09 pm »
Благодаря ви момичета ! И на мен ми се видя странно,ама викам да питам експертите 😂
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #966 -: Декември 16, 2019, 12:44:11 pm »
Ние сме в къщи, вчера се прибрахме.Интересно е, да ви кажа.Моника много превъзбудена, кръжи около бебетата.Аз съм изморена, но ще се оправя.Възстановяването ми този път беше по-дълго и болезнено.Бебетата са големи, матката ми е голяма и трудно се прибира.Боли, с една дума!С Моника бях пушка, сега само мрънкам и пъшкам.

Павла, с тия стачки при вас е ужас, не ми Ад.Не знам как живеете в момента.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #967 -: Декември 16, 2019, 14:01:47 pm »
Маги,сигурно Моника само иска да ги дундурка бебетата😉,дано се възстановиш бързо.Аз го пия така желязото с разлика 2-3 часа от магнезия,за млечните не знаех,благодаря.Аз от днес съм при нашите,ще се чуем с Танчето тия дни да ме води по сливенските кафета.Тука е рахат голям,майка ми е в отпуска и днес реши да чисти,обаче мен ме прати на двора да стоя на слънце и да не дишам прахоляк.Баща ми е взел около 30 кг цитруси и сега пия сокове в несвяст.Мъжът ми си боядисва и сменя дограми,сглобява мебели,всичко сме купили и поръчали заедно,казах му без мен нищо да не взема и ще дойде тук на 31.12 и след Иванов ден се прибираме във Варна.
Круела,аз също съм за НИПТ,следящия те АГ ще те насочи към подходящ за теб тест,голямо спокойствие е това,малко е скъпичко,ама си струва.Ако не се лъжа се прави между 11 и 20 г.с.,аз го правих в 12.Повръщането и гаденето си е гадно,но ще го изтърпиш,след 12 седмица минавало.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #968 -: Декември 16, 2019, 14:09:13 pm »
НИПТ е хубаво да се направи с ФМ и БХС. Аз съм на мнение, че не само синдромите са важни. Те се хващат в общия случай и на ФМ. Другите неща са по-важни и се засичат чак след раждането- микроделеции и подобни.
Слънце, остави се да те поглезят.

Маги, ние на село сме добре. В големите градове е ужас. Вече отмениха един влак на майка. Има проблем с горивата, а и за карат над 60 000 домакинска са без топло и ток заради времето. Хубаво, че нашето градче е относително спокойно.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #969 -: Декември 17, 2019, 12:00:59 pm »
Момичета, да кажа и тук- имам останали 13бр. Фраксипарин, неофолик мета - 33бр. таблетки, кронон - 1 кутия (6бр.), ампули тотема - 4бр., регулон - 13 таблетки и мостра prefert gel, ако някой има нужда ги подарявам. Всички са в срок на годност. Някои не са за вас, но направо копирах текста.
Редакция: оказа се, че имам общо 19бр. Фраксипарин и инофолик 25 сашета.
« Последна редакция: Декември 17, 2019, 12:32:06 pm от Mihaela Viyacheva »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #970 -: Декември 18, 2019, 16:01:28 pm »
Как сте мамчета? Кой чакаме сега,Татянчето и Павла май. Аз се сдобих с болки в гърба предимно вечери то само от едната страна и лежането и спането ми стават все по-трудни. От два дни нещо и стомаха не ми е наред, имам чувството че съм се издула ужасно много и се чувствам още по грамадна. Бебчо от няколко дни се е заял с пъпа ми и постоянно ме опъва. Колкото по-малко време остава толкова повече се притеснявам дали всичко ще е наред до края,иначе съм на преглед чак на 02.01,тогава влизам и в 8 месец вече и се надявам всичко да е наред. Последният път бебчо си беше застанал както трябва да е и дано повече да не се върти,защото ми се ще да си родя нормално. При вас как са нещата? Целувки на Маги и Мишето и на техните малки принцеси
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #971 -: Декември 18, 2019, 16:09:48 pm »
Татяна е напред, аз съм малко преди теб, Джули. Кога ти е терминът? Възглавница за бременни имаш ли?

Аз бивам. Малкото от зъбите се сополеви, мен вчера ме валя дъжд и аз нещо вървя към разболяване. Майка тръгна. Та весело е.

Другите как сте?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #972 -: Декември 18, 2019, 16:20:38 pm »
Термина ми е 05.03.2020. Имам възглавница,но нещо и тя не ми помага. Повече ме притеснява това потдуване на корема дали е нормално
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #973 -: Декември 18, 2019, 16:55:27 pm »
Ние сме добре. Пъча корема напред докато ходя, че нещо ме наболява кръста. Малкия ме рита, вече му е тясно и се намества както му падне. Почти през целия ден съм навън, докато е все още топло. Утре ще си направим и една разходка със Слънчицето. Вече ще стягам и сака за болницата. Види му се края 😀 Дарк беше преди мен, може и вече да е родила, губи се от доста време. Така че е мой ред 😁
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #974 -: Декември 19, 2019, 08:52:22 am »
Привет дами, наминавам да ви видя.Пазете се от тез вируси гаднички са.

Джули, намери си място извън леглото за спане, аз спях на дивна накрая.Така си нареждах възглавниците там, полу-легнала заставах и ми се получаваше.

Ние сме добре, имаме драми, ще разправям след време, за да си знаете и вие какво може да се случи след раждане, дори на човек с опит.

Целувки от нас!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #975 -: Декември 20, 2019, 12:51:45 pm »
Здравейте от мен, връщам се от преглед. Мъника си расте всичко е нормално,запазих час за БХС за 14.01 и направо час за ЖК за 29.01
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #976 -: Декември 20, 2019, 13:22:26 pm »
Браво Круела, това да се чува!

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #977 -: Декември 20, 2019, 14:11:40 pm »
Браво, Круела. Все така да си расте до края 🤞 В коя седмица си сега и реши ли нещо за НИПТ?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #978 -: Декември 20, 2019, 14:16:59 pm »
Ами по ПРМ съм 9+6,а по ехограф съм 8+6. Запазих час за БХС според ехографа. А за този тест съм решила ако (недай боже) излезнат лоши резултати на БХС и морфологията,тогава ще пусна.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #979 -: Декември 20, 2019, 21:53:18 pm »
Аз да ви питам-от два, три дни усещам едно придърпване в пъпа и става на бабунки, аз мисля, че е от бебчо, но четох в един форум, че можело да са контракции