0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #960 -: Юни 04, 2019, 11:43:18 am »
Лина, от аптека. Иначе ето от амазон https://www.amazon.co.uk/Clearblue-Advanced-Digital-Ovulation-Tests/dp/B00BSNL77I
Тези ще ти стигнат за 4 месеца, ако ги съчетаваш с обикновени лентички.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #961 -: Юни 04, 2019, 12:13:07 pm »
Мерси, Павла. И аз ги намерих тук, но за 5 броя 35 лв. Ужас! Ще поръчам от амазон през грабко да ми ги пуснат.Тази О няма да я хвана с тях, а идната!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #962 -: Юни 04, 2019, 12:28:12 pm »
Момичета и момчета, всички сте добре дошли на Деня на репродуктивното здраве. Не е нужно предварително записване, освен за вечерята, ако искате да присъствате. В Пловдив тези дни наистина вали ужасно, голямо количество вода и малко град, улиците стават плавателни, но гледайте позитивно - България на три морета! :) Синоптиците обещават слънчево време, вероятно пак ще вали в следобедните часове, но ние ще сме на закрито и дъждът не плаши душите наши. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #963 -: Юни 04, 2019, 12:28:38 pm »
Здравейте и от мен. Не съм писала скоро. Ние последно направихме проследяване на овулацията, както и на Е2. Всичко изглеждаше доста добре. Биха ми Хориомон 5000, за да може да таймираме овулацията и имахме първи полов контакт около 36 часа след поставяне на инжекцията. При мъжа ми има ниска преживяемост, завишен високозитет и астенотератозооспермия, така че шансовете са ниски, но все пак се надяваме. Това и преди сме го правили отново на ЕЦ, но не се получи. Минаха повече от 10 дни от поставяне на Хориомона и се чудя дали да не направя кръвен тест. Би трябвало лекарството да се е изчистило, нали? След Хориомона проследихме фоликула отново и се беше спукал, така че имам горе-долу яснота кога може да се е получило, ако е станало изобщо.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #964 -: Юни 04, 2019, 13:15:17 pm »
Според мен изчакай до 12 дена, ако нямаш търпение. Дано да е станало!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #965 -: Юни 04, 2019, 13:30:11 pm »
Да, имаме 5 замразени бластоциста, май така се казваше. Аз се притеснявам, че ми се появила отново кистата-ендометриозата, според доктора няма проблем за сега.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #966 -: Юни 04, 2019, 13:38:15 pm »
Forest rain 12 или 14 дни беше  , не помня с точост. При мен беше същото Април месец.  Отчете ми (кръвен)на 14 ден, мисля, но не се реализираха успешно нещата. Стискам палци да са станали успешно при теб.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #967 -: Юни 04, 2019, 14:13:15 pm »
Боже, големи глупости пиша в последно време.Извинете прогестерона се гледа.

Тери, много се радвам ама много!Имаше нужда!

Нелита, съжалявам за резултата, смело напред.Щом имате бластоцисти имате шанс.

На ДРЗ сме в зала, закрито е, няма да ни навали.Ще се видим там ще се наприказваме на спокойствие, аз ще се излагам малко, че презентация имам да изнасям :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #968 -: Юни 04, 2019, 14:16:20 pm »
Така искам да дойда!  :( Чак ме е яд, но много трудно да се предвижа до Пловдив от тук, особено с малкото.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #969 -: Юни 04, 2019, 14:26:56 pm »
Нелита, 5 е страхотна бройка. Сигурна съм, че някое от тях ще е вашето бебче. Иначе с лапаро ли ти е установена ендометриозата и коя степен е? Ако не се виждат кисти при УЗД няма от какво да се притесняваш. Моята ендометриоза е 4-та степен и от две стимулации, едната от които с доста големи дози, не съм имала кисти. Сега обсъдихте ли с доктора кога ще направите следващия трансфер? Хубавото е, че няма да имаш стимулация и организма ти няма да е натоварен от нея.
Микаса, ти май утре щеше да правиш теста? Стиснати палци от мен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #970 -: Юни 04, 2019, 15:04:24 pm »
Момичета, много е труден този път... За пореден път се зарадвах, реших, че е дошъл и нашия ред, но уви... още не... Трябваше да ми дойде на 1.06, но само ми зацапа една малка розова капка и това е. Реших днес да пусна кръвен тест, отрицателен е, а така се надявах, такова закъснение, не съм имала незнам откога. На моменти имам ПМС и преминават, никакви болки в гърдите. Почвам да мисля за киста. Поне чернодробните ми показатели са почти в норма след лечение с трансметил.
Тери, толкова свежо звучиш след концерта, трябва да продължаваме да живеем живота си, аз го паузирах и не ми харесва такъв.
Сетих се за Слънцемое, сигурно е минала втората процедура! Стискам силно палци, както и на всички останали!  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #971 -: Юни 04, 2019, 15:26:14 pm »
Ох, Кукапетал, да му се невиди значи! Не знам ако се раздвижиш нещо да тръгне по-бързо, вместо само да те мъчи. Как се нервиах и аз.Ей, наистина Слънцемое не съм я виждала. :/ Тук , София, почна да вали ужасно много. И аз мислех за паузата.. гледах тестовете на Павла и си викам, толкова пари, сигурно ще съм вече бременна и какво ще ги правя . После си казах " я поръчвай, ако трябва ще ги подариш!"

Девойки, който има номерче, може да проверява статуса онлайн: http://car-bg.org/status.php  Успех на всички!
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 16:55:22 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #972 -: Юни 04, 2019, 17:12:51 pm »
Павла ,5ти ден на Гонал и 5ти от цикъл,той дойде следобеда преди първия преглед.Днес като ме видя доктора и продължи Гонала и от днес е Цетротида.Той се бие под ъгъл малко,нали?
На преглед съм в други ден ,дано тръгнат още,абе както дойде,дано са хубави.
Нели,5 са супер!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #973 -: Юни 04, 2019, 20:40:37 pm »
Аз преди две години имах ендометриоза и ми правиха лапароскопия. Кистата беше 3-та степен. Сега вече от три месеца пак имам ендометриоза на същия яйчник, около 2-3 см, доколкото чух.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #974 -: Юни 04, 2019, 20:44:31 pm »
От 3 месеца имаш киста 2-3см ли? Защото не се правят стимулации с кисти.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #975 -: Юни 04, 2019, 22:15:12 pm »
Ами не знам, нямам представа и сега не знам с тази киста каквоооо ще правим, ще ми я махат ли, пак ли ще правим трансфер. Още чака обаждане за час, но иначе днес вече ми дойде.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #976 -: Юни 04, 2019, 22:25:38 pm »
Mihaeala, да, утре е теста. Преди малко ми се включи аларма за напомняне, все едно ще взема да забравя.  :lol:

Да чукна на дърво, засега има надежда. Не съм кръвнала, но и нямам никакви “бременни” симптоми,  само ми е едно необичайно весело и спокойно. Сигурно е от надеждата.

Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #977 -: Юни 04, 2019, 22:27:56 pm »
Добре звучи, Слънце. Май може да тръгнат още. Колко бяха големи тези, то май това е по- важно?

Микаса, аз също нямах никакви симптоми с успешната си бременност. Ако не ми порасна корема към 7ми месец и не започна да рита малчо, нямаше да повярвам, че съм бременна. Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #978 -: Юни 04, 2019, 22:35:05 pm »
При първата ми и единствена неуспешна бременност преди 13 год. (друга връзка, спонтанен аборт в 6 г.с.) ми се спеше зверски, отцепвах в 7 вечерта, но надали може да се очаква при следваща да е същото.

Опитвам се да не се пренавивам.

До утре имам още да си гладя корема и да съм “бременна до доказване на противното”.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #979 -: Юни 04, 2019, 23:39:49 pm »
Микаса,най-трудно е да не се вглеждаш в тялото си.При двете ми неуспешни бременности първите симптоми бяха зърната,страшно чувствителни и болезнени.След трансфера ще се насиля да не обръщам внимание на тази част от анатомията си.Абонат съм на библиотеката,имам книги .И никакво вглеждане!
Така че,не търси симптоми,дано продължиш да си бременна!Казват,че всяка бременност е различна.
Павла,благодаря :bighug:,само за размера не го питах д-р Наско,като легнах и му казах"Има ли?" .И до там бях с въпросите,той каза че е очаквал по-добра реакция от стимулацията ,но при всеки е различно.Нали ви разправях ,че мъжът ми много се плаши от близнаци,е преди малко ми звънна и повдигна темата.Открил е топлата вода вече,каза-знам че бебетата няма да ни паднат с първия дъжд,може би ако имам близнаци,ще се чудя как на хората с едно бебе не им е скучно.Мега е узрял за идеята.