0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #940 -: Юни 02, 2019, 21:46:32 pm »
Слънчице, от растежа на фоликули е.Утре да пишеш как си и какво са изписали.

Момичетата нещата се случват както най-малко очаквате.Аз започнах нова работа и нямах месец когато стартирах опит.Знаете, че бях много зле по време на опита, чисто психически не издържах, но накрая резултата беше повече от прекрасен.

Изпуснат месец, пропусната овулация, ще се случи!Само не спирайте да вярвате!

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #941 -: Юни 03, 2019, 12:42:13 pm »
Здравейте момичета. Получих отговор от д-р Даскалов. Изпрати ми накратко какви изседвания да направя. Направи ми впечатление,че пише Пролактин да се изследва между 18-24 ден от МЦ. Аз досега го правех от 3-5 ден на МЦ
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #942 -: Юни 03, 2019, 13:25:24 pm »
Аз снощи малко пообърках дните,днес беше последния Гонал,утре сутринта съм при доктора да ме гледа и да вземам новите лекарства.
Тери,как мина концерта?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #943 -: Юни 03, 2019, 20:26:01 pm »
Слънчицето, много се радвам, че пишеш. за един прием едва ли е фатално.djuliq922, странно. Не е ли към 10ти ден пролактина?Слънчицето, права е маги. И при мен имаше същите усещания последния месец.Мисля че е от фоликулите, и аз.HELIANTHUSче, взимай работата и туй  то. Няма нищо по-хубаво от непланувана пауза, гушкам те.
И аз чакам тери да пише за концерта.
Ние сряда пускаме кръв за крос матч и Митко ще пусне СДИ. Както и тери беше изненадана с добър пролактин, така и аз се изненадах с добро FSH Към LSH. Ендо биопсия няма да правя на този етап, както предложи имуноложката в Надежда.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #944 -: Юни 03, 2019, 20:33:27 pm »
Аз съм изследвала пролактин по всяко време на цикъла, при ин витро се изследва постоянно.Пуска се Е2 и пролактин през ден.На база пролактина се решава да има или не трансфер.

Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #945 -: Юни 03, 2019, 22:09:47 pm »
Момичета, днес си правих пак тест и разбира се е отрицателен. Звъннах в болницата и казаха да спирам всички хапчета и инжекции. Ще чакаме обаждане за час за да сме обсъдили неуспешното инвитро.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #946 -: Юни 03, 2019, 22:20:48 pm »
magi, защото влияеше на имплантацията ли?
Нелита, съжелявам. гушкам те!
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #947 -: Юни 03, 2019, 22:27:30 pm »
Nelita, съжалявам за неуспеха ви.

Гледай на това като на пъзел, загадка. Засега не си успяла, значи спираш да помислиш какви са следващите стъпки, какво още можеш да изследваш или подобриш, и кога ще опиташ отново.

Ако 90 ти е набора, имаш много време, сигурна съм, че ще успееш!  :flower:

Какви инжекции си слагала? Аз само Утрогест взимам.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #948 -: Юни 03, 2019, 22:40:12 pm »
Благодаря за подкрепата!!! Да, 90 набор съм. Ами освен фолиева, еутирокс, естрофем и утрогестан имах и инжекции фраксипарин и зарзио.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #949 -: Юни 03, 2019, 23:00:50 pm »
Уха, много неща. Но 90-ти набор е супер, времето (и медицината) са на твоя страна! Със сигурност ще успееш :)

Аз излъгах, без да искам.  :oops: Взимам и аз фолиева и аспирин, заради тромбофилията.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #950 -: Юни 04, 2019, 08:44:04 am »
Добро утро,мацки!
Минах през доктора,не съм много очарована от яйчниците си.Всичко на всичко 5 фоликула.Явно не реагирам много добре.
Продължавам Гонала и почнах Цитротида ,вдруги ден пак ще ме гледа,дано тръгнат още.Знам ,че и една яйцеклетка стига,ама на повече се надявах.Лигавицата е перфектна и това е засега.
Нелита,съжалявам за неуспеха.Дано другия опит да е вашия.
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #951 -: Юни 04, 2019, 09:18:55 am »
Нелита, много съжалявам за резултата. Вие замразихте ли ембриончета?
Слънчице, ако са качествени са напълно достатъчни. Аз като правя по 20 фоликула, но повече от половината са празни или некачествени... Последния път имах само 4 хубави ембриончета. Но ето едното се хвана, за това е най-важно качеството и чак след това количеството.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #952 -: Юни 04, 2019, 09:34:48 am »
Слънчицето, важно е качеството, наистина дано са с добро качество. Каква им е големината? Мише, ти как си ми? Микаса аспирина само при бременост нали?

Момичета, записвате ли се някъде за дрз?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #953 -: Юни 04, 2019, 09:43:32 am »
Маги, май ги обърка малко. Протесртон изследват, не Пролактин. И от него зависи ще има ли трансфер, защото може да презрее лигавицата. Или поне в моята клиника е така. Пролактин никой не ми е изследвал на мен.
Привет от мен. Днес пътувам за Бг, концертът беше велик. Крещях, смях се, ревах, скачах. Извадих не тийнейджъра в себе си, а детето от детската градина. Усетих се по едно време как от кеф буксувах с краката на едно място. Нямаше да бъда там, защото си казвах "Ами ако съм бременна". Майната му на "ако съм бременна",  догодина, ако съм бременна, ще съм бременна на концерт.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #954 -: Юни 04, 2019, 10:21:44 am »
йес, бе Тери, много яко! И аз така си казвам, гледахме някакви полети за Америка, ходи ни се на НБА и май така ще го мислим. Две години пауза за нищо. Лек път, пиши ни като кацнеш! Аз гледам програмата за ДРЗ , и малко се притеснявам от тези дъждове в Пловдив.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #955 -: Юни 04, 2019, 10:49:08 am »
Лина,мерси че ме подсети,голям съм лебед ,за големина хич не питах.Само разбрах,че левия има 4 а десния явно е мързелив и има 1.
Тери,супер яко!Сега си презаредена ,с разведрена глава.Така и не каза коя е групата.
Павла,ти как я караш?Спря ли левотироксина вече?
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #956 -: Юни 04, 2019, 10:53:07 am »
Лина, добре съм аз. Щом ще ходиш на ДРЗ, ще се видим там  :) Ние ще сме на закрито, така че дъжда няма защо да ни притеснява  :)
Терии, най-накрая да я отпуснеш тая душа, много се радвам :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #957 -: Юни 04, 2019, 11:02:49 am »
Слънчицето, абе то като са ти казали , че не са толкова колкото си мислела на бройка и ти се е изпарило . Аз съм същата. Гледам си сега записките , миналия месец на 9-10 ден са били 16 см. и пак се потвърждава за късната овулация на 14ти г/д а не 10.Както мислехме, уж потвърдено. Направо не мога да повярвам, какъв щраус съм била, говорейки за птици. Днес и аз минавам към спонсорство на Клиър Овю (май бяха по-добрите) .
Мише, мен ме притеснява пътя до там не другото. Ще го реша петъка сериозно, защото ще ме е страх с карането на порой.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #958 -: Юни 04, 2019, 11:05:32 am »
Маги, аз също мисля, че е прогестерон. При стимулация ми изследват ЛХ и прогестерон.

Пролактинът е по- висок около О и след. Аз се зачетох, покрай на Тери пролактина. Ендокринологията е като свински черва, така или иначе, но колкото повече четеш толкова повече има да е чете. Четох, че пролактинът  има имуномодулираща роля при имплантацията. Все още се изследва обаче как ендометриалният и децидуалният пролактин влияяят на имплантацията.
По време на имплантация трябва да има добри/ високи нива на ендометриален и децидуален пролактин, за да настъпи имплантация и за да се задържи бременността. Другият, при леки отклонения, не е важен.

Слънце, може и да е от препарата. Аз бурно реагирах на Гонл, а малко плахо на Менопур. Както са ти казали момичетата и 1 качествено яйчице ти е достатъчно. Кой ден ти е на Гонал и кой от МЦ? А и гледай от bright sight- няма да има супер много Я и така ще си има свеж трансфер, а така ще си по- скоро бременна!

Тери, чудесно! Рестартирала си. Ако си бременна ще можеш да сменяш плановете в движение, н според състоянието си, а не според какво може да е. Аз вече отдавна съм на този принцип. Ако се наложи, тогава ще променям, а не да се въздържам от далеч.

Не съм. Не са ми казали. Не смея. Ще видя другия месец как е ТСХ и тогава ще го мисля. Иначе О наближава и се вълнувам. Вече мига човечето :D

Успех на всички!
« Последна редакция: Юни 04, 2019, 11:20:16 am от Pav-la »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #959 -: Юни 04, 2019, 11:25:35 am »
Pawla,откъде ги взимате тези мигащи тестове. Да си поръчам и аз. Много ме зариби!