0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #960 -: Април 22, 2019, 14:49:31 pm »
Круела, радвам се, че е било по-добре този път. Хайде сега добри резултати, чакаме и от теб. Аз, за съжаление, не мога да помогна за Б12, чакаме другите момичета да се включат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #961 -: Април 22, 2019, 15:05:22 pm »
Еличка, потърси и друго мнение. Не е сериозно хем да те се пипа, хем дано да избягаш до 30 г.с. тръгнало раждане само господ може са го спре. Дано всичко да е наред.

Ами уж се спира, ама за месец не знам колко ще си го бутнала. Защо ти слагаха лепило? Кога резултатите?
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #962 -: Април 22, 2019, 15:16:11 pm »
Слънчице, страхотен резултат. Гласувам Павла да ни пусне и следващата тема  :D
Лейди, дано и на теб тази тема ти донесе високо ЧХГ.
Круела, успех и с твоите резултати.
Ние си изкарахме супер, времето беше идеално, а Тери вече трябва да е влезнала за консултацията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #963 -: Април 22, 2019, 15:56:03 pm »
Павла,заради резултата от биопсията. Ще записвам час за 2-3 ден от цикъла и ще коментираме резултатите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #964 -: Април 22, 2019, 16:01:27 pm »
Спира се Б12, за две седмици някъде, но то се качва много бавно и след само месец прием не мисля, че би имала голяма промяна.

Еличка, имам близка която след като забременя разбра, че има полип.Лежа в болницата, защото прокърви в ранни седмици, но полипа не го пипаха, беше на кофти място.Не е лежала последния месец, не е родила преждевременно.Знам че всеки случай е индивидуален, но ако нямаш прокървяване, разкритие или нещо подобно не виждам смисъл да те приемат рано в болница.

Слънце, страхотен резултат!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #965 -: Април 22, 2019, 17:19:21 pm »
Булки, ето ме и мен. Много имам да разказвам, но като съм на компютъра. Казаха ми към петък, че всички изследвания ще са ми готови. (НК клетки, ембриотоксини, фолат и още нещо)
Точно днес докторът каза, че за Б12 се спира 1 седмица и се прави контрола.
Излезе ми АМХ: 3.1..... аз съм Бенджамин бътън (ПУ да не са ми уроки). 01.2018 беше 2, 07.2018 беше 2.3, сега 3.1. И това с нисък витамин Д и след стимулирано инвитро. Или е от Иногинола, или е от алое Вера. Смятам, че и алоето е помогнало, защото подмладява клетките. Махнаха ми се старческите петна от инвитрото от него, бръчките... Повече да не съм посмяла да си поставя качеството на Я под въпрос.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #966 -: Април 22, 2019, 17:25:14 pm »
Ами на своя глава реших за разходката, защото не мога да тренирам тези дни, а и с движение да спукам фоликула, но не предполагах, че ще ме водят на много далече и ще се уморя много.
Ох, дано късметлийската тема на Павла помилва и мен и вас ❤️
И аз знам, че Б12 се спира за 2-3 седмици, но бавно се качва.

А пък аз вчера, как се смях. Нали много силно ме боляха слабините и отивам в аптеката. На излизане виждам ММ да чете нещо съсредоточен в телефона си. А той милия в БГ Мама влязъл и чете във форума за болките след процедура. Хахах, той дето ми се сърдеше, защото съм прекалявала с форума тук  :lol:

Леле, Тери, супер е 3.1! Браво! Явно всичко е допринесло  :bighug:
« Последна редакция: Април 22, 2019, 17:30:56 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #967 -: Април 22, 2019, 17:29:56 pm »
a тaка, teri_90! Пу-пу! <3
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #968 -: Април 22, 2019, 18:39:49 pm »
Тери,супер АМХ,браво.Явно от алоето и иногинола в комплект ще да е било.За коментар на изследванията пак ли ще ходиш на място?
Лейди,бива разходка ,ама си прекалила явно.И аз съм имала болки след инсе,нормално е,ама добре че мъжът ти чете.
Аз на моя му казвам,че не искам да ям домашно сирене,той вика че се втелясвам,ма тъй като само новини,Спортал и Гол.бг чете.
И аз гласувам за Павла,казах вече,с две ръце и два крака.
Аптб,и аз имам някакво течение,прозрачно,без мирис.Не знам за секса,мен ме е страх май,мъжът ми каза да питам доктора,аз пък забравих.А и толкова пъти съм го питала покрай инсеминациите,че човекът ще каже на тия само секс им дай  :oops:
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #969 -: Април 22, 2019, 19:10:38 pm »
Слънчице на мен първоначално ми казах категорично до 12 седмица без секс а сега заради тоя полип дето ми е леко отворен канала ми е забранено до раждането
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #970 -: Април 22, 2019, 19:26:45 pm »
Не знам за секса,мен ме е страх май,мъжът ми каза да питам доктора,аз пък забравих.А и толкова пъти съм го питала покрай инсеминациите,че човекът ще каже на тия само секс им дай  :oops:
:lol: :lol: Ох милите  :lol: Бъди спокойна, на здравите хора им се прави секс  :lol: Ако нещо не ни е наред, за секс мисля последно. Попитай го, за да сте сигурни дали е ок. Моята док каза, че секса и оргазмите са много полезни за тялото и хормоните, така че да не се притесняваме.
И ние я слушаме  :lol:
А какво имаш предвид за домашното сирене, че не се контролира производството ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #971 -: Април 22, 2019, 19:46:46 pm »
Лейди,ние това сирене го взимаме от сигурна мандра,хората много чисто работят,ама не е пастьоризирано.И аз затова .
И аз съм чела тия неща за секса,ама...
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #972 -: Април 22, 2019, 20:12:47 pm »
Момичета, личен опит- при бременността, когато правихме най- много секс, най- лесно родих. Така че, дерзайте.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #973 -: Април 22, 2019, 20:16:51 pm »
Мери Чери,то хубаво ,ама в началото пак ли правихте?
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #974 -: Април 22, 2019, 20:23:55 pm »
Лина ми ти не направи ли поне още някой пиклив тест да видиш става ли по-наситена чертата? Аз правих всеки ден докато не станаха еднакви въпреки кръвния че мн ме глождеше какво се случва
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #975 -: Април 22, 2019, 20:59:51 pm »
Хайде, бременните, свърши ли темата си отивате във вашата!
Ние не сме правили секс. Не знам дали беше грешка, но така решихме. Точно се насочихме за секс и той реши да се ражда. Историята с раждането в бременната тема.

Тери, чакам за разкажеш за Русев.
Явно ще имаш повече от един фоликули този цикъл. А и инвитрото ти беше отдавна, супер си.

Аз сряда съм но ехо за щз. Понеделник  към България. Не съм се прибирала от почти 2 години. Ще празнуваме, ще почета тези, които си отидоха, а мен ме нямаше.
Ще пусна АМХ( да докажа твърдението си), на кв и антителата.

Стават ли 50 стр отварям нова тема :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #976 -: Април 22, 2019, 21:03:16 pm »
Здравейте, момичета! И нашето ходене в София мина. С никого не можах, да се видя, ама ние пристигнахме минути преди часа ни и си излязохме в 15 часа чак. Даже не знъннах на Тери, само искахме, да ходим, да ядем нещо и да си отиваме в къщи. Но тук + тестовете вървят добре. И аз мисля Павла, да пуска следващата тема. Тъкмо обещават затопляне от тази седмица, мисля това ще ви помогне за много успешни опити.
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #977 -: Април 22, 2019, 21:32:03 pm »
Слънце, през цялото време :).
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #978 -: Април 22, 2019, 22:53:52 pm »
Павла е натърпелива и няма да успея да отсея информацията, която получих днес. Имам нужда да почета малко, за да навържа нещата, които ми каза доктора и да осъзная дали правилно съм разбрала някои неща.
Ще започна с мутациите, които имам, всички са Хетерозиготни:
-A/C за 1298A>C (MTHFR)
- I/D (ACE)
- Val34Leu(F13)
- A/G за 66A>G(MTRR)
Ако трябва да съм честна, изобщо не знам коя какво означава. Интересувала съм се досега само от MTHFR, защото в изследването ми от Геника като ген извън норма е записан само той, а останалите  3 са в графата с нормален генотип, нищо че са хетерозиготни.
Първото, което направи докторът, е да ми извади документа, да огради последните три и да ги посочи със стрелка към графата с мутации.
Според него макар и хетерозиготни мутации съм под някакъв риск от тромбози, което ще изисква терапия. Казах му, че след трансфер съм на аспирин и фраксипирин, което той каза, че е правилно. За терапията ми каза, че след 2 седмици от започването й се прави задължително изследване на няколко неща (ще ми ги напише с резултатите). От това изследване ще се види дали дозата ми е малко или много, за да се коригира. И така се проследявала при бременност.
Но също ми каза, че Прогестерон над 200 мг не трябва да приемам, защото той пък сгъстявал кръвта и файда от Фраксипарина. Каза до 2 Утрофестана или 2 Кринона. Аз преди трансфер и в деня на трансфер бях на общо 9 глобули + 3 Дуфастон. Той каза, че това е прекалено много за мен, даже реши, че се бъркам колко Утрогестана са били. Аз след първия траснфер си бях на 9 Утрогестана всеки ден.
Сега следва спорният въпрос с Фолат-а. Пусна ми, Ще видим какво ще излезе. Говори ми ,че Б9 е единствения витамин, който не се изхвърлял напълно от тялото и се затлачва, когато не може да се обработи. И от там токсичния Б9. Каза ми, че това е твърдение, което повечето гинеколози не приемат в Б-я. Потърсих малко в интернет, има някаква информация малко за токсичност, но не съм запозната все още. Той каза, че признак е проблем със стомаха (това го намерих в интернет), ще потърся. В Писанец са ми писали реф. ст-сти за токсичност и силна токсичност на Витамин Д, защо да не е възможно и Б9 да е токсичен.
Във връзка с това ми каза да спра Иногинола, защото в него има Фолиева киселина, но тя не е метилирана, а аз имам мутация. Аз го приемам от 1 година. Трябва да намеря сега аналог, защото очевидно работи. Каза ми, че АбоФарма имали комбинирани добавки за жени с такива мутации.
За обременяването ми каза, че според него абсолютно нищо ми няма и да си ям, каквото ми душа сака.
Витамин Д ми предписа за 1 месец по 5000 единици и после да намаля.
И сега чакам изследвания за НК клетки, ембриотоксини, фолат и още нещо. Каза, че ще излязат скоро. В петък последни ще са ембриотоксини и по празниците ще ми напише коментар за терапии.
Разказвам ви разговорът такъв, какъвто го проведохме. Аз ще имам нужда да почета като имам свободно време за тези неща, за да преценя кое е имало влияние при досегашните ни опити и кое не.
Като заключение докторът е оптимистичен за моето забременяване дори по естествен път, погледна и спермограмата. Каза, че е възможно според него. Разбира се не казах на Мишо,защото ще ми спре посещенията в клиниката.
Чакаше да ми излезе АМХ, каза, че ако е под 1, съм щяла да пия нещо, но не разбрах какво е, за да ви го препоръчам.
« Последна редакция: Април 22, 2019, 23:01:28 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 21
« Отговор #979 -: Април 22, 2019, 23:16:44 pm »
Тери, много съдържателен разговор сте провели. Доста неща е коментирал. Хубаво е, че и ти ще си изясниш нещата. Значи сега фолиевата, като я пием отдавна може би се е натрупала в организма  8O Аз мислех, че се разгражда. Но и няма как да я спрем. Как се процедира?