0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #200 -: Септември 21, 2018, 21:16:20 pm »


Да, Золадекса не действал при всички. На мен след първата инжекция  ми дойде два пъти за един месец и после чак след 77 дни след 5тата. При някои жени идва цикъл и след 3та, 4та или 5та инжекция. За съжаление не мога да ти кажа, как се процедира. Даже бях чела, че спират на 4та при предписани 6. Все пак трябва да те види твоя си лекар. Успех  :bighug:
Мерси  :balk_111: Днес бях на преглед и ще ми бият и 5та инжекция. Оставаме за след октомври. :-)

Тери, хубави резултати и дано октомври ви е щастлив месец, момичета!
Маги, бъдете живи и здрави, обичайте се и още дълги години да празнувате този хубав ден!
Точица и Мише, аз съм след вас с около 700 номера и ще стискам палци като започвам аз процедурата, октомврийките да сте вече в бременните групи :lol:
Pure flower, ако си вдигне имунната система, нямали да помогне?
« Последна редакция: Септември 21, 2018, 21:29:14 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #201 -: Септември 21, 2018, 22:46:34 pm »
Маги, честита годишнина! Бъдете много здрави, обичайте се и скоро да сте четирима!
Нашата годишнина е в други ден. Хубав месец за сватби е.

Тери, браво за хубавите резултати.
Точице, честито за заповедта!
Хайде всички да се местите в бременната тема през Октомври!
Стискам много палци на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #202 -: Септември 21, 2018, 23:11:23 pm »
WideD, на мен приоритет номер едно ми е имунитета, тъй като дълго време се борихме с човешки папилома вирус. Пием прясно изцедени сокове, намалили сме месото драстично..изобщо променихме изцяло начина си на живот от две години и работим за имунитет. И след дълги битки разрешихме основния проблем :) Утре съм на лекар и ще питам за някакви подходящи добавки за справяне с проблема, освен лечението.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #203 -: Септември 21, 2018, 23:17:14 pm »
Маги,честита годишнина,догодина да сте четирима ,най-малко😘.
Тери,при това ТСХ,продължаваш ли тироксина?
Точице,решението ти за фонда е изключително благородно.Ще стискам палци🤞.
Pure flower,аз съм лекувала само glue cells,с някакви свещички 10 дни,и без секс .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #204 -: Септември 21, 2018, 23:21:47 pm »
Слънчице, продължавам го. Маги май ми беше казала, че се продължава. Дано не го бутна още. Във вторник съм при докторката и ще я питам, но тя не обича да поема решения за неща, които не са й в специалността, та може и да не получа отговор.  Селенът на своя глава ще го намаля от два пъти на ден, на веднъж.

Pure flower, и в това съм в кюпа. И аз имах преди 5 години ЧПВ (чукам на дърво да не го срещна повече през живота си). Като забременееш, задължително кажи на лекаря, който ще те изражда. Често в такива случаи избират секцио лекарите.
Относно лактобацили: Феми Флора е перорален пробиотик за вагинална флора. Вагинални пробиотици са Лактажин и Гинофилус.
« Последна редакция: Септември 21, 2018, 23:48:47 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #205 -: Септември 21, 2018, 23:41:33 pm »
Благодаря за съвета Тери, утре сутрин имам уговорка с лекаря, който ме следи и ще започна лечение. Относно секциото при мен ще е задължително, едно заради HPV-то и второ заради конизацията, тъй като не е от най-щадящите. До там да я докараме :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #206 -: Септември 22, 2018, 00:04:51 am »
Аз като го пусках последно беше точно 1.8  и се обадих на ендокриноложката и тя каза да  си пия еутирокса,защото е малка доза-всеки ден по 1 от 0.25.И аз това хапче докога да го пия не знам.Тя каза пий ,да го държим под 2 и това е.
Явно докато забременея все ще е така.Горе долу на 2 месеца го следя,от 3.8 преди 1 година го свалих и поддържам все около и под 2 .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #207 -: Септември 22, 2018, 00:31:26 am »
Слънчицето и аз съм на еутирокс. Започнах с малки дози, но във времето нещо пак ми се качи и докторката ми увеличи постепенно дозата до 6 х 50+1 ден х 25.каза ми, че спирането е сложно, защото щитовидната жлеза ставала ленива. Каза ми, че като забременея, веднага да отида, защото ТСХ скача нагоре и може да ми качи още дозата. Надявам се при теб да е лек варианта, само те информирам в моя случай какво стана. Аз бях с 3,8 някъде преди да почна еутирокса заради опитите за бременеене.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #208 -: Септември 22, 2018, 00:43:06 am »
Искам да ви кажа,че с тоз еутирокс е страшна схема у нас.Мъжа ми като е нощна и знае че "трябва да пием малкото хапче",и само докато го извади от блистера аз се събуждам от звука и зяпам ,със затворени очи,и пак заспивам ,тъкмо да мине 1 час и да ставам да се оправям за работа и да пия кафе.Като си е в нас  сама се събуждам.
WideD, и аз мисля докато забременея и после ще отида при нея да видим на каква схема ще го пия.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #209 -: Септември 22, 2018, 01:10:48 am »
На мен ендокринологът всичко ми го предписа, докато забременея. Проблемът, както при всички вас е, че това отне повече време и може да се получава някакво натрупване от всички тези добавки.
Слънчице, и аз съм като теб. Нали на сън си пиех витамн Б-то и кой знае още какво. За всеки случай сложихме рафтовете с лекарствата на високо, за да не ги стигам, докато спя :D
1 през нощта е, а аз все още работя. Пореден уикенд така. От 4 седмици всяка събота и неделя работя, добре, че излизам в отпуск до четвъртък.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #210 -: Септември 22, 2018, 10:08:23 am »
Момичета и аз вече го пия от около 2г. еутирокса. Сама си увеличих малко първоначалната доза и го свалих колкото трябва. След това не съм я променяла и стойността си седи същата. Само след инвитрото се беше увеличило с около 1 еденица. А знаете ли дали има Б12 на таблетки за гълтане, а не за под езика? Защото ги пробвах, но не мога да ги изтърпя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #211 -: Септември 22, 2018, 10:22:38 am »
Мише, ти можеш и да си го гълташ. Просто, което и лекарство да приемаш под езика, влиза най-бързо в кръвообращението и се усвоява най-качествено, докато перорален минават през стомаха.
Само не знам от вода няма ли да се разгради, докато го пиеш. Аз в такъв случай бих си го разтворила във вода.
Виж този, не пише да се взима под езика. Пише само а храна.
https://apteka.framar.bg/30059600/теранова-витамин-б12-метилкобаламин-комплекс-капсули-500-мкг-50
В момента изпадам в тих ужас. Човекът зад мен в автобуса си чеше постоянно главата и изкарва някакви неща от косата. Довечера Мишо ще ме преглежда за въшки като любовна игра 😁😁😁
« Последна редакция: Септември 22, 2018, 10:30:56 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #212 -: Септември 22, 2018, 10:51:07 am »
В този сайт zdravis.com има поне два вида витамин В12 - спрей за под езика и таблетки за гълтане. Ние имаме положителни отзиви от нашите пациенти. Първо започнахме с протеините за бременни, които според моето скромно мнение са отлични като продукт: съдържание, вкус, усвояемост и т.н., също протеиновите им барове са приятни и като цяло, освен глупотевините тип "направено е за тъпи американци" и цената, нищо друго не ме дразни. :) Аз имам код за отстъпка, можете и вие да го ползвате - като се направи поръчката, като добавите продукт в кошницата, под него се появява "Приложи купон", слагате му тикчето и в полето под него "Въведи код на купон" слагате 103. Това веднага се отразява като 5% отстъпка в цената.

Хайде, успех на всички :pleasantry: в тази силна група!  :grouphug2:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #213 -: Септември 22, 2018, 15:25:28 pm »
Благодаря, д-р Мели! Много мило за отстъпката! :)
Момичета, аз си чакам цикъла и почваме инсеминацията. Имам следния въпрос: Дали е добре да направим SDI тест на мъжа ми преди инсеминацията или обикновена спермограма? Откакто му се повишиха показателите след ортамола, не сме пускали нова спермограма. Имам усещането, че може пак да са се влошили показателите.
« Последна редакция: Септември 22, 2018, 15:29:47 pm от Kukapetal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #214 -: Септември 22, 2018, 15:26:43 pm »
И аз много благодаря за информацията  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #215 -: Септември 22, 2018, 18:47:31 pm »
Момичета, от Милиарда видях тази благотворителна кампания. Един мъж от семейство с репродуктивни проблеми е написал книгата "Бездетен". Написах един мъж, а не името на автора, защото вече сме толкова много, че тяхното семейство е едно от многото. Книгата е отпечатана за цената от 10 лв, събраните средства ще бъдат дарени на Майки за донорство.
https://m.facebook.com/childless.book/
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #216 -: Септември 23, 2018, 21:38:13 pm »
Момичета,да ви кажа ,голям глупак съм понякога.В последните дни съм доста топла,тялото ми гори,дори мъжа ми ме пита добре ли съм,че съм необичайно топла отвътре и отвън.И аз си викам,брей,забременяхме.И днес подреждах и чистих и намерих тест за бременност от онези ,които са в комплект с овулационните .Мъжа ми отиде нощна и аз взех че го направих,5 мин го зяпах без да мигна и нищо.Днес или утре трябва да ми дойде.Обаче защо усещам ,че горя?Някоя инфекция ли имам,какво ли не знам.
Никога повече тестове за бременност,хем си бях казала.
Ами това е,не се оплаквам,само споделям☺
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #217 -: Септември 23, 2018, 21:48:41 pm »
Слънчице, и аз съм така от 3 дена. Особено вечер. Но пък аз бях решила, че съм болна и си мерих температурата, ама нищо.
Който има тестове за бременност вкъщи, бързо да се отърве от тях.
Но пък то може пак да е станало, ти къде ги чакаш тези пикливи тестове толкова рано. Вие нямате проблеми с мъжа ти, така че продължавай да се надяваш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #218 -: Септември 23, 2018, 22:01:17 pm »
Да,ние с Тери апелираме-тестовете за бременност на боклука👎.Тери,проблеми няма той,аз имам 1 тръба.
Ами ,не знам какво съм чакала и аз,четох за момичета дето 5 дни преди датата на цикъл имали положителен тест.Много е тъпо да таиш някаква мижава надеждичка ,и една кирлива клечка да ти я срине.Ще му се не знае и тестовете.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #219 -: Септември 23, 2018, 23:30:59 pm »
Подкрепям ви за тестовете на боклука! И аз не ги харесвам, тази една чертичка причинява ужасна болка. Имах един тест подарък от клиниката след инвитрото, но го прибрах някъде да не се изкушавам. Макар че съм си обещала, че при положителен кръвен тест, ще си направя и уринарен, за да видя поне веднъж две черрички.
Слънчице, стискам палци да е грешен теста  :bighug:
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 23:32:41 pm от Mihaela Viyacheva »